Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 20.06.2011 11:14

M@rlon napisał(a):
Iggy napisał(a):Płatne fragmenty dróg w Słowacji - trzeba tylko pod mapą "zakliknąć" opcję: platené (do 3,5 t) a potem zrobić zbliżenie na interesującą nas część Słowacji i mamy wszystko, jak na dłoni, gdzie trzeba płacić, a gdzie nie trzeba.

To jest strona słowacka, więc chyba pewna :-)


Znalazłem tę samą stronę, ale nie tą mapkę. Jest świetna i chyba rozwiewa wszystkie wątpliwości - oczywiście po zaznaczeniu odpowiedniej opcji cieżaru pojazdu :D

Chociaż tak naprawdę nie do końca :( Według spisu dróg płatna jest obwodnica Svidnika, a według tej mapki nie. Trzymałbym sie opcji dla nas bardziej niekorzystnej i przyjmuję, że obwodnica jest płatna.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 20.06.2011 11:18

Właśnie też zauważyłem, choć to trochę dziwne, bo firma nazywa się "Národná diaľničná spoločnosť", czyli coś jak nasze GDDKiA...

Ale jest tam kontakt telefoniczny, więc można spróbować, kto jest mocno zdeterminowany :-)
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 20.06.2011 11:42

Iggy napisał(a):Właśnie też zauważyłem, choć to trochę dziwne, bo firma nazywa się "Národná diaľničná spoločnosť", czyli coś jak nasze GDDKiA...

Ale jest tam kontakt telefoniczny, więc można spróbować, kto jest mocno zdeterminowany :-)

Może nie dokonali aktualizacji mapy. To jest materiał pomocniczy. A papier zamieścili i basta ! Z tego się nie wytłumaczysz
rid
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 29.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rid » 20.06.2011 11:56

Powiem wam, iż mimo że sprawa nie jest jasna i z pewnych informacji wyglądą na to, że obwodnica może nie być płatna to ja sprawdzać tego nie będę. Wyjazd w najbliższą niedzielę i navi ustawiona już na przejazd przez miasto :wink:
jogi66
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi66 » 20.06.2011 12:02

Panie i Panowie ja dla świetego spokoju kupiłem w Pzm-ocie winietę miesięczną na Słowację i dwie po 4-dni Węgierskie i mam to wszystko gdzieś czy ta lub tamta droga jest płatna czy nie.Całośc kosztowała 154.50.Nie koszt jest wazny tylko wakacje :D :D Pozdrawiam.Jadę już 23.06 :D :D :D
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 20.06.2011 12:08

M@rlon napisał(a):Może nie dokonali aktualizacji mapy. To jest materiał pomocniczy. A papier zamieścili i basta ! Z tego się nie wytłumaczysz

A to prawda... Lepiej nie ryzykować tym bardziej, że można to-to ominąć :-)
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 20.06.2011 12:11

jogi66 napisał(a):Panie i Panowie ja dla świetego spokoju kupiłem w Pzm-ocie winietę miesięczną na Słowację i dwie po 4-dni Węgierskie i mam to wszystko gdzieś czy ta lub tamta droga jest płatna czy nie.Całośc kosztowała 154.50.Nie koszt jest wazny tylko wakacje :D :D Pozdrawiam.Jadę już 23.06 :D :D :D


I to chyba jest najlepsze rozwiązanie.

Rozumiem, że winiety węgierskie to ewiniety na 4 dni z datą od - do?
jogi66
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi66 » 20.06.2011 12:21

Oczywiście że z datą startową i z datą powrotną na Węgry bo tak się bardziej opłaci.Pozdro
:papa:
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 20.06.2011 12:24

jogi66 napisał(a):Oczywiście że z datą startową i z datą powrotną na Węgry bo tak się bardziej opłaci.Pozdro
:papa:


OK. Dzięki. Kiedy ruszasz. Ja dopiero 6 sierpnia.
jogi66
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi66 » 20.06.2011 12:47

Ja już w czwartek 23 a wracam 9 lub 10 lipiec.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 20.06.2011 12:57

jogi66 napisał(a):Ja już w czwartek 23 a wracam 9 lub 10 lipiec.


No to życzę szerokości, słońca w Chorwacji i cieplutkiego morza.
Właśnie kupiłem w internetowym sklepie Pzmot Travel dwie miesięczne winiety na Węgry i Słowację. Z odbiorem własnym zapłaciłem przelewem 167 pln. I mam już spokój. Pozdrawiam.
jogi66
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi66 » 20.06.2011 13:08

Dziękuję :D
rid
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 29.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rid » 20.06.2011 13:38

jogi66 napisał(a):Nie koszt jest wazny tylko wakacje :D :D


Zgadza się, tylko widzisz co do autostrady węgierskiej nie mamy żadnego dylematu. Ale płacić za raptem kilka km obwodnicy i coś około 20 km w trasie to powiem Ci że już wolę to ominąć i wydać całą kwotę na atrakcje czy prezenty dla dzieci na miejscu.
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 20.06.2011 13:58

rid napisał(a):
jogi66 napisał(a):Nie koszt jest wazny tylko wakacje :D :D


Zgadza się, tylko widzisz co do autostrady węgierskiej nie mamy żadnego dylematu. Ale płacić za raptem kilka km obwodnicy i coś około 20 km w trasie to powiem Ci że już wolę to ominąć i wydać całą kwotę na atrakcje czy prezenty dla dzieci na miejscu.

Albo na Karlovacko, Ożujsko, Lasko lub butelkę dobrego wina z Peljasaca :D
jogi66
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi66 » 20.06.2011 14:14

Widzisz każdy woli coś innego.Ja wolę jazdę bezstresową a Ty wolisz omijanie płatnych odcinków i co za tym idzie tracic czas. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone