Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
asiacz3
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiacz3 » 15.05.2011 13:58

Dziękuję "gaceq" za info, ale proszę napisz jeszcze, czy faktycznie będę musiała jechać przed zjazdem do miasta (Svidnika) przez krótki odcinek drogą ekspresową bez winiety, czy może oznaczenie tej ekspresówki jest za zjazdem. [/quote]
eSo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eSo » 15.05.2011 18:31

asiacz3 napisał(a):Dziękuję "gaceq" za info, ale proszę napisz jeszcze, czy faktycznie będę musiała jechać przed zjazdem do miasta (Svidnika) przez krótki odcinek drogą ekspresową bez winiety, czy może oznaczenie tej ekspresówki jest za zjazdem.

Czesc
Mam nadzieje ze zjazd jest przed oznaczeniem ;) ale rowniez bede wdzieczny za potwiedzenie. wybieram sie w przyszlym miesiacu...wiec ewentualnie dam znac o ile dla pewnosci nie pojade inaczej.

Pozdrawiam
zq_lbn
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 02.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zq_lbn » 15.05.2011 19:26

BraveSirRobin napisał(a):Witam.
Na koniec sierpnia planuję wyjazd do Cro. Jadę z Białegostoku. Myślę o omawianej w temacie trasie Lublin-Rzeszów-Barwinek-Koszyce-Sena-Budapeszt-Letenye-Cro.
1. Czy jadąc tą trasą dostępność LPG jest znośna - nie trzeba zjeżdżać z trasy, autostrady itp. żeby zatankować przynajmniej raz na 100-200 km?
2. Czy bez problemu kupię viniety na granicy z Węgrami? (na Słowacji chce ominąć ten krótki kawałek autostrady).
Pozdrawiam


Na pierwsze pytanie Ci niestety nie odpowiem, bo śmigaliśmy dieselkiem.
W kwestii winiety - zaraz za przejściem granicznym svk-hun po prawej stronie jest taka "buda z frytkami" - tam bez problemu kupisz winietę. To jest dosłownie 50m po przejechaniu granicy. Nie wiem, czy czynne jest całą dobę, ale o 22 było czynne ;)

pozdr
zq
Ostatnio edytowano 15.05.2011 21:39 przez zq_lbn, łącznie edytowano 1 raz
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 15.05.2011 21:08

Dziękuje za odpowiedź
jogi66
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi66 » 20.05.2011 19:01

[quote="asiacz3"]Ponieważ jest to mój pierwszy wpis - witam wszystkich użytkowników.
W sierpniu zamierzam pierwszy raz jechać do Chorwacji trasą opisaną w tym temacie. Mam jedno pytanie do osób, które jechały już po otwarciu obwodnicy Svidnika na Słowacji (trasa ekspresowa R4).
Z informacji zawartych na stronie http://www.ndsas.sk/spoplatnene-koridory/10789s - (słowacka agencja zarządzania drogami) do której link znalazłam również na forum, wynika, że przejeżdżając obwodnica Svidnika (R4 Svidník - obchvat) należy posiadać winietę.
Stąd moje pytanie, czy można ominąć tą obwodnicę, która ma 4,6 km. Z analizy mapy wynika, że jadąc do Chorwacji przed Svidnikiem najpierw jest oznaczenie drogi ekspresowej a dopiero po około 1 km można zjechać do miasta omijając obwodnicę. Jednakże znając życie to tam będzie ustawiona Policja.
Natomiast wracając najpierw jest zjazd do miasta, a potem znak drogi ekspresowej, jednak po przejechaniu przez miasto wyjeżdża się znowu na drogę ekspresową na ok. 1 km.
Będę wdzięczna za wszystkie informacje, ponieważ dużo napisane jak ominąć autostradę, a nie znalazłam żadnych informacji na temat tej obwodnicy.
Witaj,jeśli mogę Ci doradzić to proponuję zakupić winietę koszt niewielki i masz święty spokój.Ja od 10 lat jeżdżę na Węgry i na Słowację zawsze kupuję winietę w PZM-ocie.Słowackie "sępy" ani raz nie czepiały się a miałem kilka kontroli(no bo polak z przyczepą kempingową łatwa zdobycz).Jadę zawsze do przodu i nie mam dylematu czy omijać obwodnicę,autostradę.Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie :papa: :papa:
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 21.05.2011 16:11

W Polsce nie ma problemu z tankowaniem LPG. Na Słowacji tankowaliśmy w Koszycach (prawie na koncu miasta stacja po lewej stronie). Niestety na Węgrzech był problem. Chcieliśmy zatankować w okolicach Budapeszptu i niestety nie udało się aż do okolic Balatonu. Przy autostradzie jest masakra z LPG. No chyba, że mieliśmy pecha ze stacjami benzynowymi. Będę wdzięczna za namiary na stacje LPG pomiędzy Budapesztem a Balatonem.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 24.05.2011 21:12

BraveSirRobin napisał(a):Witam.
Na koniec sierpnia planuję wyjazd do Cro. Jadę z Białegostoku. Myślę o omawianej w temacie trasie Lublin-Rzeszów-Barwinek-Koszyce-Sena-Budapeszt-Letenye-Cro.
1. Czy jadąc tą trasą dostępność LPG jest znośna - nie trzeba zjeżdżać z trasy, autostrady itp. żeby zatankować przynajmniej raz na 100-200 km?
2. Czy bez problemu kupię viniety na granicy z Węgrami? (na Słowacji chce ominąć ten krótki kawałek autostrady).
Pozdrawiam
Na Słowacji zatankujesz gaz bez problemu i to nawet przy samej granicy z Węgrami bo tam bywa z tym problem natomiast około 40km od granicy na stacji MOLA kupisz winietę przez 24h płatne kartą lub forintami.Prawie 100% naszych tam się zatrzymuje właśnie w tym celu tak więc i problem językowy nie istnieje.Jeśli masz dodatkowe pytania to śmiał :wink:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 27.05.2011 21:41

jogi66 napisał(a):
asiacz3 napisał(a):Ponieważ jest to mój pierwszy wpis - witam wszystkich użytkowników.
W sierpniu zamierzam pierwszy raz jechać do Chorwacji trasą opisaną w tym temacie. Mam jedno pytanie do osób, które jechały już po otwarciu obwodnicy Svidnika na Słowacji (trasa ekspresowa R4).
Z informacji zawartych na stronie http://www.ndsas.sk/spoplatnene-koridory/10789s - (słowacka agencja zarządzania drogami) do której link znalazłam również na forum, wynika, że przejeżdżając obwodnica Svidnika (R4 Svidník - obchvat) należy posiadać winietę.
Stąd moje pytanie, czy można ominąć tą obwodnicę, która ma 4,6 km. Z analizy mapy wynika, że jadąc do Chorwacji przed Svidnikiem najpierw jest oznaczenie drogi ekspresowej a dopiero po około 1 km można zjechać do miasta omijając obwodnicę. Jednakże znając życie to tam będzie ustawiona Policja.
Natomiast wracając najpierw jest zjazd do miasta, a potem znak drogi ekspresowej, jednak po przejechaniu przez miasto wyjeżdża się znowu na drogę ekspresową na ok. 1 km.
Będę wdzięczna za wszystkie informacje, ponieważ dużo napisane jak ominąć autostradę, a nie znalazłam żadnych informacji na temat tej obwodnicy.
Witaj,jeśli mogę Ci doradzić to proponuję zakupić winietę koszt niewielki i masz święty spokój.Ja od 10 lat jeżdżę na Węgry i na Słowację zawsze kupuję winietę w PZM-ocie.Słowackie "sępy" ani raz nie czepiały się a miałem kilka kontroli(no bo polak z przyczepą kempingową łatwa zdobycz).Jadę zawsze do przodu i nie mam dylematu czy omijać obwodnicę,autostradę.Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie :papa: :papa:
To całkiem możliwe bo też mam plan na sierpień choć bez szczegółów. :wink:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 04.06.2011 22:21

Mam pytania dotyczące granicy Węgry- Chorwacja.
Czy na nowym przejściu jest już obecnie zaplecze takie lub podobne jak na starym? Chodzi mi o kantor, kawusię, WC i miejsce do przekimania ;)
I czy ewentualnie nadal można kierować się na starą granicę, czy jest ona tylko dla TIR-ów?
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 04.06.2011 23:15

BraveSirRobin napisał(a):Witam.
Na koniec sierpnia planuję wyjazd do Cro. Jadę z Białegostoku. Myślę o omawianej w temacie trasie Lublin-Rzeszów-Barwinek-Koszyce-Sena-Budapeszt-Letenye-Cro.
1. Czy jadąc tą trasą dostępność LPG jest znośna - nie trzeba zjeżdżać z trasy, autostrady itp. żeby zatankować przynajmniej raz na 100-200 km?
2. Czy bez problemu kupię viniety na granicy z Węgrami? (na Słowacji chce ominąć ten krótki kawałek autostrady).
Pozdrawiam

Co do 2. punktu twojego zapytania...na pierwszej stacji benzynowej na Węgrzech kupisz winietkę w tym roku kosztuje 1650 forintów na 4 dni (auto payla matrica negy napos)!! Odcinek autostrady Presov -Kosice ominiesz bez problemu posiadając GPS.... wszystkie znaki od Presova prowadzą niestety tylko na autostradę! Pozdrawiam i życzę spokojnej podróży! Niestety LPG nie używam...ale na Chorwacji nie powinno być problemu!!
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 04.06.2011 23:23

Goniaa napisał(a):Mam pytania dotyczące granicy Węgry- Chorwacja.
Czy na nowym przejściu jest już obecnie zaplecze takie lub podobne jak na starym? Chodzi mi o kantor, kawusię, WC i miejsce do przekimania ;)
I czy ewentualnie nadal można kierować się na starą granicę, czy jest ona tylko dla TIR-ów?


Nie wiem o jakie przejście pytasz...ale w ubiegłym roku na przejściu Letnye..też liczyłem na "skromny obiad". NIESTETY...bramka i autostrada nie ma kantorów fast foodow NIE MA NIC...żeby coś zjeść musieliśmy zjechać z autocesty i dołożyć 30 km...przy okazji dostać za wycieraczką mandat za ...parkowanie w Cakovecu!! 10
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 04.06.2011 23:46

VONPLES napisał(a):
Goniaa napisał(a):Mam pytania dotyczące granicy Węgry- Chorwacja.
Czy na nowym przejściu jest już obecnie zaplecze takie lub podobne jak na starym? Chodzi mi o kantor, kawusię, WC i miejsce do przekimania ;)
I czy ewentualnie nadal można kierować się na starą granicę, czy jest ona tylko dla TIR-ów?


Nie wiem o jakie przejście pytasz...ale w ubiegłym roku na przejściu Letnye..też liczyłem na "skromny obiad". NIESTETY...bramka i autostrada nie ma kantorów fast foodow NIE MA NIC...żeby coś zjeść musieliśmy zjechać z autocesty i dołożyć 30 km...przy okazji dostać za wycieraczką mandat za ...parkowanie w Cakovecu!! 10



Mam na myśli właśnie przejście w Leteyne. Dotąd (2razy) jechaliśmy na stare przejście. W zeszłym roku niestety nie byliśmy w Cro i nie wiem, czy w tym roku nadal mogę kierować się na to stare przejście, czy coś się zmieniło.
To o którym piszesz VONPLES to właśnie jest prawdopodobnie to nowe,.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 05.06.2011 08:11

Goniaa napisał(a):[Mam na myśli właśnie przejście w Leteyne. Dotąd (2razy) jechaliśmy na stare przejście. W zeszłym roku niestety nie byliśmy w Cro i nie wiem, czy w tym roku nadal mogę kierować się na to stare przejście, czy coś się zmieniło.
To o którym piszesz VONPLES to właśnie jest prawdopodobnie to nowe,.


Dyskusja na temat przejść granicznych w Letenye/Gorican tutaj
Ostatni wpis z lipca zeszłego roku - chyba w miarę aktualny ... :D
Z tego co się orientuję "stare "przejście jest czynne dla osobówek w miesiącach wakacyjnych. Mam nadzieję, że tą informację zweryfikuje ktoś kto jechał tamtędy w tym roku. Ja się niestety nie wybieram ... :(
Pozdrav.
CoolSwimmer
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 02.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CoolSwimmer » 05.06.2011 08:28

Ja sie wybieram i tak jak w tamtym roku przejazd dla osobowek w czasie wakacji . powiem Wam że tego sie nie obawiam najbardziej boje sie Budapesztu dwa razy jechałem z nawigacja i dwa razu bładziłem i żona grzędziła .Kupiłem nową Auto mape 6.8 mam nadzieje że nie wyprowadzi mnie znowu w pole :( :evil:
marlon35
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 14.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marlon35 » 05.06.2011 08:55

CoolSwimmer napisał(a):Ja sie wybieram i tak jak w tamtym roku przejazd dla osobowek w czasie wakacji . powiem Wam że tego sie nie obawiam najbardziej boje sie Budapesztu dwa razy jechałem z nawigacja i dwa razu bładziłem i żona grzędziła .Kupiłem nową Auto mape 6.8 mam nadzieje że nie wyprowadzi mnie znowu w pole :( :evil:


Jaki jest problem z obwodnicą Budapesztu :?: Jechałeś celowo przez miasto :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone