Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 24.07.2010 10:13

Dopiszę sobie, żeby mi nie umknęło, bo też przez Węgry planujemy jechać...

Dzięki Wojan! :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 24.07.2010 11:31

Joanka23 napisał(a):Dopiszę sobie, żeby mi nie umknęło, bo też przez Węgry planujemy jechać...

Dzięki Wojan! :)


Nie ma za co :D Jak widzisz te 7 stron to praca zespołowa :D :D
Szerokiej drogi :D :papa:
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 29.07.2010 11:47

Piotrek_B napisał(a):2) ok. 50 metrów przed przejściem granicznym SENA/TORNYOSNEMETI (również po lewej stronie) - stacja paliw 24/h (za LPG nie zapłacisz tam kartą),


Stacja rzeczywiście w dobrym miejscu bo można jeszcze przed wjazdem na Węgry zatankować dużo taniej.
Ale uwaga! W tym roku chciałem tam tankować w drodze do Cro i w drodze powrotnej ale za każdym razem nie było tam gazu. Obsługa tłumaczyła, że zabrakło i jeszcze nie dowieźli.
Myślę, że bezpieczniej będzie zatankować na wskazanej przez Piotrka stacji OMV przy wylocie z Koszyc.
mnowak355
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.05.2009
Opłaty za drogi

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnowak355 » 01.08.2010 12:07

Witam
Reasumując co się doczytałem na temat opłat za drogi.
Słowacja- jeżeli nie pojadę autostradą to Słowację przejadę bezpłatnie.
Węgry-jak piszecie w tym wątku w połowie drogi od granicy do Miskolca kupić winietę na autostradę. Tutaj pytanko czy na zwykłą drogę do autostrady potrzeba winietę?
Chorwacja-płatne na bramkach. Tutaj też mam pytanko:jakiej długości jest odcinek po Chorwacji jadąc na Rab przez Jablanac i jak jest opłata za tą drogę. Mi wychodzi ok 300km.
Napiszcie proszę gdzie się tankuje najtaniej.
Pozdrawiam będę wdzięczny za odpowiedzi.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005
Re: Opłaty za drogi

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 01.08.2010 17:58

mnowak355 napisał(a):Tutaj pytanko czy na zwykłą drogę do autostrady potrzeba winietę?


Nie trzeba :D

A co do odległości,kosztów za przejazd i tankowanie w Chorwacji to być może pomoże Ci ta strona

Pozdrav
mnowak355
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.05.2009
Wróciliśmy

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnowak355 » 15.08.2010 13:49

Witam
I już po powrocie. :D . Żona zachwycona Chr. ja może nie aż tak bardzo ale również bardzo mi się podobało.
Co chciałbym dorzucić do tematu.
-wziąłem forinty na winietę Węgierską i z tego co dowiedziałem się od Polaków kupujących ją w euro to trochę przepłacili. 4 dniowa 1530 F, w euro na stacji w Forro skasowali naszych na 15 czy 16E.
-odnośnie Słowacji czy jedzie się autostradą czy nie w zasadzie czas wychodzi taki sam (sprawdziłem raz jadąc tak a z powrotem inaczej), tej drogi jest taki kawał że nie ma na czym nadrobić. Jeżeli zaś chodzi o niezliczoną ilość słowackich miasteczek jak przeczytałem w jakimś poście to z moich wyliczeń wychodzi że jest ich 32.
-ominąłem natomiast zjazdy na obwodnice Budapesztu zarówno tam jak i z powrotem. Faktycznie trochę skupienia i nie ma problemu, widziałem jednak rodaków którzy po przestrzeleniu zjazdu cofali i to całkiem nie mało MASAKRA. Jechałem jednak w nocy więc Budapeszt przejechałem bardzo szybko za to tak fantastycznie oświetlonego w nocy miasta nie widziałem już dawno.
Gdyby ktoś maił pytania proszę bardzo. Jak trochę odeśpię 8O
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007
przez Svidnik lepiej narazie nie jechać !!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 29.04.2011 23:32

Witam

Byłem ostatnio na Słowacji. Jechałem w jedną stronę tak jak zawsze z Podkarpacia czyli przez Barwinek i Svidnik. Jechałem tak tylko w jedną stronę bo za granicą PL do Preszowa nie ma drogi prawie wcale !!!! To nie żart bo 1 kwietnia był już dawno. Słowacy pościągali co kawałek asfalt i tam nie da się jechać !!! Kolega też mnie ostrzegał ale nie posłuchałem bo sam nie wierzyłem. Ale możne do wakacji coś się poprawi.... A uważajcie na policję w Sk - przed wjazdem do tunelu było ograniczenie na tablicy świetlnej do 80 z 130 więc policja stała i mandaciki wlepiała bo ciężko tak szybko prędkość zmniejszyć - mi udało sie na 98 zmniejszyć :(. Na powrocie policji już nie było w tym miejscu a na tablicy świetlnej było ograniczenie do 100 z 130 :)
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 30.04.2011 14:45

To jakbyś proponował pojechać jak nie przez Barwinek?
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 30.04.2011 18:19

Sam nie wiem. Ale trzeba pomyśleć. Ja jak pojadę do cro w tym roku to dopiero pod koniec sierpnia więc może to poprawią.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: przez Svidnik lepiej narazie nie jechać !!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 30.04.2011 22:15

gaceq napisał(a): A uważajcie na policję w Sk - przed wjazdem do tunelu było ograniczenie na tablicy świetlnej do 80 z 130 więc policja stała i mandaciki wlepiała bo ciężko tak szybko prędkość zmniejszyć - mi udało sie na 98 zmniejszyć :(. Na powrocie policji już nie było w tym miejscu a na tablicy świetlnej było ograniczenie do 100 z 130 :)


Ciekawa sprawa.
Te skur...y czasami robią ludzi na bezczelnego i im wychodzi.
Albo mieli za małe wpływy z mandatów, albo diabli wiedzą co, ale lubują się w różnych niejasnych zagrywkach. :twisted: :evil:

Jak nie Barwinek to może trasa 977 -Gorlice - Bardejov?
Szybka zbytnio to ona nie będzie niestety, choć to tereny od granicy mało zamieszkane.
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007
Re: przez Svidnik lepiej narazie nie jechać !!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 01.05.2011 10:31

Fatamorgana napisał(a):
Ciekawa sprawa.
Te skur...y czasami robią ludzi na bezczelnego i im wychodzi.
Albo mieli za małe wpływy z mandatów, albo diabli wiedzą co, ale lubują się w różnych niejasnych zagrywkach. :twisted: :evil:


Zatrzymali tam oprócz mnie innych kierowców, jakiś Słowak się z nimi naciągał ale ja nie miałem na to czasu i pewnie szansy na sukces w negocjacjach. Zapłaciłem 30 euro i w drogę. Jak wracałem i popatrzyłem, że w tym miejscu jest już 100 a nie 80 to się wk..... trochę !!!

Co do innej drogi do w powrocie pojechałem na Starą Lubownię-Bardejov-Grad-Jasło-Rzeszów ale i ta droga po stronie Sk zostawia wiele do życzenia.

Na razie mam dość Słowacji :(
mnowak355
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnowak355 » 01.05.2011 20:54

Koledzy tą Słowację przejeżdża się w jakieś 2 godziny. Proponuje zacisnąć zęby, patrzeć na znaki ograniczeń i nie dawać satysfakcji jakimś burakom którzy próbują się dowartościować.
Jedziemy w końcu na wakacje :lol: .
Pozdrawiam i życzę braku niemiłych spotkań z policją w każdym kraju.
asiacz3
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiacz3 » 05.05.2011 16:33

Ponieważ jest to mój pierwszy wpis - witam wszystkich użytkowników.
W sierpniu zamierzam pierwszy raz jechać do Chorwacji trasą opisaną w tym temacie. Mam jedno pytanie do osób, które jechały już po otwarciu obwodnicy Svidnika na Słowacji (trasa ekspresowa R4).
Z informacji zawartych na stronie http://www.ndsas.sk/spoplatnene-koridory/10789s - (słowacka agencja zarządzania drogami) do której link znalazłam również na forum, wynika, że przejeżdżając obwodnica Svidnika (R4 Svidník - obchvat) należy posiadać winietę.
Stąd moje pytanie, czy można ominąć tą obwodnicę, która ma 4,6 km. Z analizy mapy wynika, że jadąc do Chorwacji przed Svidnikiem najpierw jest oznaczenie drogi ekspresowej a dopiero po około 1 km można zjechać do miasta omijając obwodnicę. Jednakże znając życie to tam będzie ustawiona Policja.
Natomiast wracając najpierw jest zjazd do miasta, a potem znak drogi ekspresowej, jednak po przejechaniu przez miasto wyjeżdża się znowu na drogę ekspresową na ok. 1 km.
Będę wdzięczna za wszystkie informacje, ponieważ dużo napisane jak ominąć autostradę, a nie znalazłam żadnych informacji na temat tej obwodnicy.
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 13.05.2011 08:54

asiacz3 napisał(a):Ponieważ jest to mój pierwszy wpis - witam wszystkich użytkowników.
W sierpniu zamierzam pierwszy raz jechać do Chorwacji trasą opisaną w tym temacie. Mam jedno pytanie do osób, które jechały już po otwarciu obwodnicy Svidnika na Słowacji (trasa ekspresowa R4).
Z informacji zawartych na stronie http://www.ndsas.sk/spoplatnene-koridory/10789s - (słowacka agencja zarządzania drogami) do której link znalazłam również na forum, wynika, że przejeżdżając obwodnica Svidnika (R4 Svidník - obchvat) należy posiadać winietę.
Stąd moje pytanie, czy można ominąć tą obwodnicę, która ma 4,6 km. Z analizy mapy wynika, że jadąc do Chorwacji przed Svidnikiem najpierw jest oznaczenie drogi ekspresowej a dopiero po około 1 km można zjechać do miasta omijając obwodnicę. Jednakże znając życie to tam będzie ustawiona Policja.
Natomiast wracając najpierw jest zjazd do miasta, a potem znak drogi ekspresowej, jednak po przejechaniu przez miasto wyjeżdża się znowu na drogę ekspresową na ok. 1 km.
Będę wdzięczna za wszystkie informacje, ponieważ dużo napisane jak ominąć autostradę, a nie znalazłam żadnych informacji na temat tej obwodnicy.


Skręć w prawo i jedź przez miasto omijając obwodnicę.
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 14.05.2011 09:34

Witam.
Na koniec sierpnia planuję wyjazd do Cro. Jadę z Białegostoku. Myślę o omawianej w temacie trasie Lublin-Rzeszów-Barwinek-Koszyce-Sena-Budapeszt-Letenye-Cro.
1. Czy jadąc tą trasą dostępność LPG jest znośna - nie trzeba zjeżdżać z trasy, autostrady itp. żeby zatankować przynajmniej raz na 100-200 km?
2. Czy bez problemu kupię viniety na granicy z Węgrami? (na Słowacji chce ominąć ten krótki kawałek autostrady).
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone