Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tanie wakacje.

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 26.06.2014 10:24

Na początku roku, ponieważ nieco pokrzyżowały się plany, zacząłem szukać jakiejś alternatywy dla wakacji w Chorwacji. Fajny ośrodek nad Bałtykiem, gdzie będzie co robić z dziećmi nawet podczas niepogody + koniecznie, ze względu dietę dzieci, własna kuchnia to koszt ok. 300 - 350 zł. / dziennie. We wrześniu ok. 100 zł. taniej, jednak nadal dość drogo. Z plusów na pewno dobry i szybki dojazd z Dolnego Śląska za sprawą S3. Z minusów - co by nie mówić - na pewno pogoda, która będzie lub nie będzie. Myślałem również o kierunku południowym, mając na myśli Węgry i Hajduszoboszlo - tam cena za 10 dni wypoczynku to również min. 3000 zł. Swoją drogą, nie wiedziałem, że jest tam tak dużo hoteli, które oferują apartamenty z kuchnią (w Polsce jest to stosunkowo rzadkie zjawisko).

Koleżanka z pracy podpowiedziała mi, bym zerknął na stronę eurocampu, jeśli nie przerażają mnie wczasy w przyczepach. Wręcz przeciwnie - przecież to atrakcja dla dzieciaków! Przyznam szczerze, że początkowo spadłem niemal z krzesła widząc koszt domku 4000 - 4500 zł. za tydzień, w którym może mieszkać aż 6 osób. Co prawda fajny ośrodek, sporo basenów i tych bardziej gwarnych i tych umieszczonych w zaciszu, blisko plaża. Jednym słowem wszystko ok. tylko cena... Ale patrząc dalej jeśli zdecydowałbym się na wakacje w połowie września, gdzie jest to już niemal koniec sezonu ale pogoda niczego sobie, gdzie na pewno będzie ciszej i spokojniej, na czym nie ukrywam zależy mi, łapię się na promocję, gdzie 10 noclegów jest w cenie 7. I tu - UWAGA UWAGA - najlepsze, cena za 10 dniowy wypoczynek od 13 do 23 września zapłaciłbym 790 zł. (słownie: siedemset dziewięćdziesiąt złotych polskich) :D :D :D . Czy gdzieś może być taniej??? Wydaje mi się, że ciężko byłoby znaleźć coś czteroosobowej rodzinie w równie rozsądnej, skłonny jestem nawet powiedzieć niskiej cenie. Natomiast los sprawił, że mimo wszystko jadę do Chorwacji :D , jednak w przyszłym roku jak Bóg da i partia pozwoli, kto wie...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.06.2014 10:33

Fanka napisał(a):No ale jedzenie i Picie zabrane z Polski to też jest koszt kikuset złotych, który trzeba doliczyć.

Tak, oczywiście, ale są to koszty, które ponosimy także zostając w domu, nie wymagające dodatkowego budżetu.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 26.06.2014 10:39

Mikromir napisał(a):
Fanka napisał(a):No ale jedzenie i Picie zabrane z Polski to też jest koszt kikuset złotych, który trzeba doliczyć.

Tak, oczywiście, ale są to koszty, które ponosimy także zostając w domu, nie wymagające dodatkowego budżetu.


Ja rozumiem, że jeżeli ktoś ma jakąś sumę na 10 dni do wydania, musi liczyć wszystko łącznie z butami do wody, materacem do pływania, jedzeniem, piciem i lekarstwami, balsamami z filtrem kupionymi w kraju bo można się nieźle przejechać. szczególnie, kiedy suma jest ograniczona.
j_nadolska
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 19.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_nadolska » 26.06.2014 10:42

W ubiegłym roku we wrześniu wyszło nam na 2 osoby ok. 4000zł. Podróż z Malborka - ok. 1800 zł (w tym winiety 270zł), 2 noclegi w Slunj - Rastoke - 60eur, wycieczka do Plitwickich ok. 150 zł , kolejne noclegi w Basce Voda - 8 nocy 250 eur. Byliśmy też na meczu Hajduka w Splicie - 120 zł. Ok. 500 zł kosztowało nas jedzenie i napoje, które zabraliśmy z Polski. Byliśmy też na 2 kolacjach, nie liczę lodów codziennie itp. wydatków. Generalnie, na wakacje zbieram cały rok, więc nie chcę na każdym kroku liczyć złotówek. Dopiero po urlopie robię podsumowanie ile to wyszło, a wcześniej robię wstępny plan ile na co mogę wydać.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.06.2014 10:55

Fanka napisał(a):Ja rozumiem, że jeżeli ktoś ma jakąś sumę na 10 dni do wydania, musi liczyć wszystko łącznie z (...) balsamami z filtrem kupionymi w kraju bo można się nieźle przejechać


Z tymi balsamami to masz rację - wychodzą spore kwoty. Jak mam codziennie smarować 5 ciał to makabra. :(
Ale w tym roku stoją już grzecznie w kąciku i czekają na swój czas... :wink:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 26.06.2014 11:09

Mikromir napisał(a):
Fanka napisał(a):Ja rozumiem, że jeżeli ktoś ma jakąś sumę na 10 dni do wydania, musi liczyć wszystko łącznie z (...) balsamami z filtrem kupionymi w kraju bo można się nieźle przejechać


Z tymi balsamami to masz rację - wychodzą spore kwoty. Jak mam codziennie smarować 5 ciał to makabra. :(
Ale w tym roku stoją już grzecznie w kąciku i czekają na swój czas... :wink:


U mnie sami się smarują, ja tylko plecy :lol: . My kilka razy dziennie snoorkujemy i przed każdą sesją trzeba akcję powtarzać i też dużo idzie na 3 osoby. W zeszłym roku mimo , że wzięłam opakowanie XXl zabrakło mi. Dobrze, że mialam od kogo pożyczyć.
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 26.06.2014 14:13

luk006 napisał(a): Czy gdzieś może być taniej???

Może :D
Wystarczy ciut poszukać, no i zacząć ciut wcześniej o tym myśleć :)
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 27.06.2014 13:05

Anai napisał(a):
luk006 napisał(a): Czy gdzieś może być taniej???

Może :D
Wystarczy ciut poszukać, no i zacząć ciut wcześniej o tym myśleć :)


To napisz gdzie - po to powstał ten wątek.
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 27.06.2014 15:39

luk006 napisał(a):
Anai napisał(a):Wystarczy ciut poszukać, no i zacząć ciut wcześniej o tym myśleć :)
To napisz gdzie - po to powstał ten wątek.
Chyba nie do końca bo przecież wątkotwórca campingi odrzuca, ale O.K - booking.com, Eurocamp, Vasansoleil, strony czeskich pośredników jak Victoria.

W zeszłym roku tydzień dla pięciu osób w namiocie Vacansoleila na camp Soline w Biogradzie
(2 połowa czerwca) - coś około 1000-1100 zł po uiszczeniu wszelkich możliwych opłat włącznie
z ubezpieczeniem i cholernie drogą (ponad 250 zł 8O ) taksą klimatyczną ale już na początku stycznia mieliśmy zrobioną rezerwację.

Rezerwacja na ten rok (zrobiona pod koniec kwietnia)
- początek września, 4 osoby, w pełni wyposażony (lodówka, kuchenka, łóżka etc.)
6-osobowy namiot willowy na jednym z campów w środkowej Dalmacji, przy namiocie stół, parasol
i oczywiście samochód - 15,5 juro/doba (prąd gaz, ubezpieczenie, sprzątanie w cenie) + 50euro kaucji.
Da się? Da :D
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 27.06.2014 17:29

Dla nas właśnie Chorwacja to są tanie wakacje.
W przypadku naszej rodziny 2+2 to już nie można liczyć na tanie last minute samolotem :( i w naszym przypadku Chorwacja wychodzi najtaniej.
W tamtym roku wyspa Krk, 10 dni, całkowity koszt to 5500 zł.
W tym roku będzie wyspa Pag, 10 dni, wstępnie obliczony koszt to poniżej 5000 zł.
marco156
Cromaniak
Posty: 4163
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 27.06.2014 17:44

Piter_M napisał(a):Dla nas właśnie Chorwacja to są tanie wakacje.
W przypadku naszej rodziny 2+2 to już nie można liczyć na tanie last minute samolotem :( i w naszym przypadku Chorwacja wychodzi najtaniej.
W tamtym roku wyspa Krk, 10 dni, całkowity koszt to 5500 zł.
W tym roku będzie wyspa Pag, 10 dni, wstępnie obliczony koszt to poniżej 5000 zł.



Masz rację. Chorwacja wychodzi taniej niż urlop np. w Turcji. Lecąc do Turcji na tydzień potrzebowałem dla 3 osób ( w tym 13 latek) ponad 10.000 złotych, w Egipcie było troszkę taniej ale też dla 3 osób kosztowało mnie to 9.000 złotych. Obliczyłem, że jadąc w tym roku do Chorwacji na paliwo wydam max.1200 zł, do tego kwatera ok.1800 zł za 10 noclegów. Doliczając jeszcze winiety,jedzenie, wydatki na przyjemności mam zamiar nie przekroczyć łącznie kwoty 6000 złotych. Plusy tego są takie, że mam urlop dłuższy a sporo tańszy,a jak sądzę będzie zdecydowanie atrakcyjniejszy niż wszystkie pozostałe w ciepłych krajach.
fiechu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiechu » 27.06.2014 18:37

Witam.
Plany na ten rok co do Chorwacji mieliśmy ustalone już dawno temu niestety nasz budżet stopniał przed wyjazdem do ok 3 tys. Po chwili namysłu stwierdziliśmy ze i tak pojedziemy.
Przeliczyliśmy i wyszło:
- szybkie zakupy z Tesco przed wyjazdem 250zl
- ok 1200 paliwo
- ok 300 winietki
- 400 kun autostrady w Cro
- za 10 dni(9nocy) na campie Tomas koło Primosten zapłaciliśmy 1040 kun
- na atrakcje zostało nam około 1200 kun
Dzisiaj jest 5 dzień naszego relaksu.
Odpoczynek. Odpoczynek. Odpoczynek.
Słońce swieci woda idealna - czego chcieć więcej.
Z atrakcji zwiedzilismy Primosten, Omis i okolice, Split, Sibernik.
Zostało jeszcze z planu Trogir i Krka.(jak pozwoli budżet )
Można spokojnie pojechać za 3 tys i nie bidulic.
Fakt, ze my zawsze pod namiot powyższe wyliczenie nie sprawdzi się chyba przy apartmanie.
Pozdrawiamy.
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 27.06.2014 22:27

@fiechu, @Anai
Macie rację jak się chce to się da.
Tylko jedno ale, pomysłodawca wniosku jedzie w lipcu a nie w czerwcu czy wrześniu.
A po za tym kolega głęboko się zastanawia nad Albanią. Mam rację @Ryan?
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 28.06.2014 02:44

Jackar napisał(a):@fiechu, @Anai
Macie rację jak się chce to się da.
Tylko jedno ale, pomysłodawca wniosku jedzie w lipcu a nie w czerwcu czy wrześniu.
... ale ja nie odpowiadałam wątkotwórcy, którego zresztą campingi nie interesują wcale tylko luk006 , który właśnie na wrzesień znalazł tanio camping. Ot i wsio...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone