Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tanie wakacje.

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 28.06.2014 07:17

Polskie góry i jeziora są tanie i nawet o dziwo ładne.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 28.06.2014 20:46

winetu napisał(a):Polskie góry i jeziora są tanie i nawet o dziwo ładne.

Tylko kiepsko jak pada, wieje i jest zimno :wink: W Cro przynajmniej jak pada to jest dosyć ciepło a pada zwykle krótko. U mnie leje prawie codziennie od 3 tygodni :evil: Od wiosny ogródek podlewałam tylko 4 razy! A ślimaki są tak ogromne, że mogłabym je eksportować.
Ostatnio edytowano 29.06.2014 07:14 przez heca7, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.06.2014 21:14

heca7 napisał(a):U mnie leje prawie codziennie od 3 tygodni :evil: Od wiosny ogródek podlewałam tylko 4 razy! A ślimaki są tak ogromne, że mogłabym je importować.

Chyba eksportować :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.06.2014 22:40

Kolega nawet jakby się zdecydował na camp w tej chwili i jedzie jeszcze 1 raz to czekają go duże koszty przed jak: namiot, kuchenka, materace itp. To też kasa, którą musiałby z budżetu odpalić i go dodatkowo pomniejszyć. A jadąc sam w 4 os. ma mało miejsca na te klamoty, więc pewnie jeszcze doszłyby koszty boxu.

Proponuję poszukaj app. w Starigrad-Paklenica, jak już proponowano. Jest tam niedrogo, z PL 1000km tylko.
Wyżywienie we własnym zakresie i powinieneś zmieścić się w budżecie. Wycieczka do Nin czy Zadaru też dużo nie będzie kosztować.
Dojazd to 1200-1300 zł (jedziesz LPG) z winietami
Nocleg: 45 eur*9 nocy - 1700 zł
1500 zł na 10 dni spokojnie wystarczy przy gotowaniu w app. I na lody i piwko wg wystarczy
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 29.06.2014 07:14

Janusz Bajcer napisał(a):
heca7 napisał(a):U mnie leje prawie codziennie od 3 tygodni :evil: Od wiosny ogródek podlewałam tylko 4 razy! A ślimaki są tak ogromne, że mogłabym je importować.

Chyba eksportować :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Masz rację, Eksportować :mrgreen:
Baszka
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 09.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baszka » 29.06.2014 14:47

Generalnie odradzałabym Albanię osobie, która nie dość, że nie wiedziała, że w BiH należy mieć Zieloną Kartę, to jeszcze dowiedziawszy się o tym na granicy, pruła beztrosko przed siebie.

Albania to nie jest najłatwiejszy kraj do podróżowania - bywa, że drogi istniejące na mapach czy w nawigacji (wcale nie takie podrzędne) są przejezdne tylko terenówkami. Bywa biednie, bywa brudno. Czasami ciężko się dogadać, bo w przeciwieństwie do Chorwacji język "ogólnosłowiański" nie ma tu zastosowania, a i z pantomimą ciut trudniej, bo przecież Albańczycy odwrotnie głową kręcą...
Uroda albańskich kurortów jest również...cóż, dyskusyjna. Wszystko w budowie, niezorganizowane, a na zagospodarowanych plażach dzikie tłumy i disco. Oczywiście, poza nimi raj - można znaleźć dzikie zatoczki i przez cały dzień żadnego człowieka nie spotkać ;)
Tani jest głównie interior - na wybrzeżu w sezonie aż tak różowo nie jest. Pewnie jest taniej, niż w Chorwacji (dawno nie byłam, ciężko mi porównać), ale gwoli przykładu, za makaron z krewetkami w knajpce przy plaży w Dhermi zapłaciłam jakieś 25 zł (i była to najtańsza pozycja w menu).
Cen kwater nie znam, bo spałam na campingach, ale myślę, że 10 e/os to będzie raczej okazja (mówię o sezonie, poza nim na pewno taniej).

Jeśli ma być tanio, to jedynie Ohryd mi do głowy przychodzi...na booking.com wyskakują nawet miejsca, gdzie za 10 nocy zapłacisz mniej, niż 1000 zł. Jedzenie jest tam również dość tanie, zwłaszcza, że jest to na tyle duże miasto, że oprócz miejsc turystycznych są tam też takie dla "lokalsów".
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 30.06.2014 10:30

Molunat(południowa Dalmacja) wreszcie dojechałem i polecam... Apartmani Marijan Kuselj (privatni smjestaj) cena lipiec-sierpień 12-13 E/os. za dzieci do lat 13tu nie biorą opłaty!!!! super widok z apartmanu (zatoka, góry. morze... widać Prelvakę) super...
Ryan
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryan » 09.07.2014 19:29

Przepraszam za nieobecność w moim wątku ale nie miałem dostęppu do Internetu.


Dziękuje wszystkim za wszelkie sugestie dot. pobytu za granicą ale jednak znaleźliśmy dobrą ofertę i tegoroczne wakacje spędzimy jednak w Chorwacji :)

Pozdrawiam :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.07.2014 19:52

Ryan napisał(a): znaleźliśmy dobrą ofertę i tegoroczne wakacje spędzimy jednak w Chorwacji :)

To się jeszcze przyznaj gdzie konkretnie - może kiedyś skorzystam... :wink: :mrgreen:
Ryan
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryan » 09.07.2014 22:04

W Orebiciu. :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.07.2014 00:16

Ryan napisał(a):W Orebiciu. :D

No to super - Pelješac piękny jest. :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.07.2014 12:57

Mikromir napisał(a):
Ryan napisał(a):W Orebiciu. :D

No to super - Pelješac piękny jest. :D

Już w niedzielę to sprawdzę,
ale droga to będzie Cię kosztowała......
Ryan
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryan » 10.07.2014 13:03

Czemu tak myslisz ? W sumie to za winiety aż tak dużo nie zapłacę,auto mam oszczędne więc paliwa też dużo nie zejdzie :)
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 10.07.2014 23:05

[quote="Baszka"] ...za makaron z krewetkami w knajpce przy plaży w Dhermi zapłaciłam jakieś 25 zł (i była to najtańsza pozycja w menu).
Cen kwater nie znam, bo spałam na campingach, ale myślę, że 10 e/os to będzie raczej okazja (mówię o sezonie, poza nim na pewno taniej)....

Zarówno dwa lata temu w lipcu, jak i teraz w lipcu spokojnie w Ksamil można znależć 4-os apartament za 25 E za dobę. W normalnym domu, z podwórkiem, tarasem, klimatyzowany, z kuchnią i normalną łazienką, około 400 m od morza.
W tejże miejscowości, w najlepszej (według mnie i innych z mojej 16-osobowej grupy) knajpie, mieszczącej się nad plażą, w 2012r pełniutka micha muli w białym winie, do tego białe świeże pieczywko, kosztowała zawrotne 400 LEK. Czyli ok. 12 PLN. I jedna osoba-łakomczuch, ledwo dawała radę to zjeść. Najdrożej zapłaciłem za baraninę. W sumie 1500 LEK, czyli ok. 45 PLN. Ale....tej baraniny był okrągły kilogram - to już w Sarande, czyli obok. I jedliśmy ją we trzy osoby, żeby nic nie zostało.
Ogólnie - było tanio. Fakt, że dłuższa droga niż do CRO czy też MNE.
Pozdrowionka
Romo
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone