Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 09.10.2016 20:12


Właśnie przeczytałam, poprzednią Twoją relację, i lepiej nie mogłam trafić 8O :D
Peljesać zjeździłam w tym roku, przez całe dziesięć dni, i miło było sobie przypomnieć znajome widoki :smo:
Co do nocnego wycia kojotów, słyszałam je co noc 8O , ale za cholerę nie przyszło mi do głowy, że to mogą być one. W ogóle nie wiedziałam, że na Peljeścu żyją kojoty 8O :idea:
Na Pag, dziwnym trafem, już mam zarezerwowane miejsce na przyszły rok w Metajne, i Twoja relacja, tylko mnie utwierdziła w tym, że dokonałam dobrego wyboru. :lol: :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.10.2016 20:34

CroAna napisał(a):Maleństwo o przyjemnej dla muzycznych dziewczyn nazwie "MSC Orchestra"

Podczas naszego pobytu cumował, a następnie manewrował inny wycieczkowiec "MSC Musica" :)
Manewry oglądaliśmy z murów.

Obydwa należą do tej samej klasy wycieczkowców, w której są jeszcze "MSC Poesia" oraz "MSC Magnifica".
Zawsze robią na mnie ogromne wrażenie, kiedy tak majestatycznie wpływają do portu. :)

CroAna napisał(a): muszę odpocząć przed wlizieniem na mury :roll:

Było ciężko i poszło dużo wody, ale weszliśmy na samą górę. :D
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.10.2016 22:57

elka21 napisał(a):

Właśnie przeczytałam, poprzednią Twoją relację, i lepiej nie mogłam trafić 8O :D
Peljesać zjeździłam w tym roku, przez całe dziesięć dni, i miło było sobie przypomnieć znajome widoki :smo:
Co do nocnego wycia kojotów, słyszałam je co noc 8O , ale za cholerę nie przyszło mi do głowy, że to mogą być one. W ogóle nie wiedziałam, że na Peljeścu żyją kojoty 8O :idea:
Na Pag, dziwnym trafem, już mam zarezerwowane miejsce na przyszły rok w Metajne, i Twoja relacja, tylko mnie utwierdziła w tym, że dokonałam dobrego wyboru. :lol: :papa:

no proszę, to miło mi :) ciekawa jestem Twoich wrażeń i z Peljeszca i z Pagu. Co do kojotów, no właśnie, przyjęło się mówić, ze to kojoty, ale po prawdzie to szakale. Nie mniej jednak, jak dla mnie- egzotycznie. W tym roku słyszałam jeno 2x :( No, ale nie byliśmy w Trpanj. Tam najbardziej dają czadu :mrgreen: :smo:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.10.2016 23:00

walp napisał(a):
CroAna napisał(a):Maleństwo o przyjemnej dla muzycznych dziewczyn nazwie "MSC Orchestra"

Podczas naszego pobytu cumował, a następnie manewrował inny wycieczkowiec "MSC Musica" :)
Manewry oglądaliśmy z murów.

Obydwa należą do tej samej klasy wycieczkowców, w której są jeszcze "MSC Poesia" oraz "MSC Magnifica".
Zawsze robią na mnie ogromne wrażenie, kiedy tak majestatycznie wpływają do portu. :)

CroAna napisał(a): muszę odpocząć przed wlizieniem na mury :roll:

Było ciężko i poszło dużo wody, ale weszliśmy na samą górę. :D


Jeśli chodzi o manewry z góry, wkrótce je pokażę- podobnie jaki Ty, mieliśmy przyjemność go stamtąd obserwować, jak na wstecznym wychodził z portu. cudo :) co do wspinania- miałam masę szczęścia ze wzgl. na pogodę. w upał nawet by mi to przez myśl nie przeszło 8O tym większy szacun dla wszystkich dających radę :!: :papa:
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 10.10.2016 15:49

Mikromir napisał(a):Kotor :hearts: :hearts:
Więcej, więcej!!

poludnica napisał(a):Mikromir serdecznie dziękuję Ci za opis i zdjęcia ze Sveti Marko.

Cała przyjemność po mojej stronie. :) Jakoś tak lubimy z CroAną podobne klimaty. :wink: A u kogo będziecie stacjonować? Ilija, Ivan czy jeszcze inne miejsce?
Zawsze się śmieję, że entuzjazm trwa do pierwszej wspinaczki po klifie w Sv. Marko. :mrgreen: :oczko_usmiech: :lol:


Czy obie z CroAną tam byłyście, uśmiałam się :), to jednak się wstrzeliłam z offem;). Ilja miał oba apartamany zajęte już w sierpniu 2016 (zajęte na sierpień 2017!), Perlov mi nie odpowiedział, więc mam klepnięty apartman Radnić. Wydaje mi się, że to jest zaraz obok, w tej grupie 3 domów. Klif sobie obejrzałam na filmiku, chyba wiem, na co się piszemy, no ale zobaczymy...

A teraz dzięki CroAnie mam coraz większą chrapkę na Czarnogórę. CroAna - piękne zdjęcia, świetnie się czyta, dawaj więcej :).
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 10.10.2016 15:55

CroAna napisał(a):poludnica [quoteNie chcę zaśmiecać Ci wątku, ale nie wiem, kiedy taka okazja się trafi, czy mogę jedno zdanie? Zobaczyłam w Twojej relacji Mikromir i chciałabym podziękować - dzięki relacji Mikromir z Pagu znalazłam największe zadoopie na tej wyspie i mam już zarezerwowane w nim miejsce - Mikromir serdecznie dziękuję Ci za opis i zdjęcia ze Sveti Marko. Przepraszam za off i wracam do Twojej wciągającej relacji :)


Nic nie szkodzi moja droga :-) jesli Mikromir tam spała...tzn.że i ja, nawet kilkakrotnie :mrgreen: ileż miałyśmy ubawu, gdy okazalo się, że opisujemy to samo miejsce na forum :oczko_usmiech: wakacyjne spotkania z Ilją i jego żoną bardzo miło wspominam i mam nadzieję tam wracać :-D to właśnie ze względu na pagowskie plaże grymaszę w prawie wszystkich innych miejscach 8O jesli lubisz zadoopie,to idealne miejsce. I zapraszam Cię do mojej poprzedniej relacji, zwlaszcza ze względu na zestawienie Pagu z Pelješcem wyspy-i-polwyspy-peljesa-pag-i-inne-wycieczki-t43966.html :papa:[/quote]

Dziękuję za link do poprzedniej relacji. Jak na zamówienie dla mnie przed przyszłorocznym wyjazdem, bosko! :)
Zadoopia uwielbiam.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.10.2016 16:33

Z miłą chęcią pooglądam i poczytam :D Oczywiście zaległości nadrobiłam i czekam na dalszy ciąg :D
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 10.10.2016 18:05

poludnica napisał(a):Czy obie z CroAną tam byłyście, uśmiałam się :), to jednak się wstrzeliłam z offem;). Ilja miał oba apartamany zajęte już w sierpniu 2016 (zajęte na sierpień 2017!), Perlov mi nie odpowiedział, więc mam klepnięty apartman Radnić. Wydaje mi się, że to jest zaraz obok, w tej grupie 3 domów. Klif sobie obejrzałam na filmiku, chyba wiem, na co się piszemy, no ale zobaczymy...

A teraz dzięki CroAnie mam coraz większą chrapkę na Czarnogórę. CroAna - piękne zdjęcia, świetnie się czyta, dawaj więcej :).


no to nieźle z tym Ilją...a ja tam muszę w końcu wrócić :!: Mikromir,Ty już nie rób lepiej tej reklamy :roll: :mrgreen:
poludnico Czarnogórę na pewno warto zobaczyć. Czy zostać na dłużej? Ocenisz sama :smo:

agata26061 napisał(a):Z miłą chęcią pooglądam i poczytam :D Oczywiście zaległości nadrobiłam i czekam na dalszy ciąg :D
cieszę się, ze jesteś tu z nami agata26061 :papa: już zabieram Was na mury Kotoru :coool:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.10.2016 18:22

poludnica napisał(a):mam klepnięty apartman Radnić. Wydaje mi się, że to jest zaraz obok, w tej grupie 3 domów.

Tak, to będzie tuż obok Iliji. Gdy stacjonowałam w Sv. Marko ten dom stał jeszcze pusty, tak samo jak pół bliźniaka Parlova. Tłoczno się tam zaczyna robić... :oczko_usmiech:
Coś mi się zdaje, że Ania ma w tym reklamowaniu swój znaczący udział, a zwala na mnie... :roll: :mrgreen: :wink: a ja nawet nie mam Pagu w awatarze jak niektórzy... :mrgreen:
:papa:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 10.10.2016 20:21

Zatem ruszamy, pogoda sprzyja- lepszej bym sobie nawet nie wyśniła- w porywach 22-23 st :lol: Ponieważ góry uwielbiam, ale na nie patrzeć lub po nich chodzić, niekoniecznie podchodzić, to z tyłu głowy już mam plan- bylem wlazła do kapliczki Matki Bożej od zdrowia, a wyżej...niech zasuwa reszta familii, jak chce. Daj im Boże zdrowie :wink: I panu, który bilety na mury sprzedawał- naszej młodej zrobił rabat- 100% :oczko_usmiech:
Ciekawostka: długość murów, które pną się do wysokości 260 m n.p.m., wynosi 4,5 km.Widoki z nich coraz ładniejsze:
IMG_6933S.jpg

MCS Orchestra odpaliła silniki i wywija n wstecznym jarząbki w zatoce:
IMG_6948.jpg

IMG_6952.jpg

IMG_6955.jpg
IMG_6956.jpg

Nadciąga deszcz... zaczyna mżyć, na szczęście cerkiew Gospe od zdravlja tuż tuż :wink:
IMG_6957 - Kopia (532x800).jpg

O,nie ma, ja tu zostaję! Na schodach będę siedzieć!
IMG_6993.jpg
zewsząd dobiegał mnie język rosyjski, dobrze, że z panem od dewocjonaliów można było zamienić słów kilka po...bałkańsku :nice:
z nudów zrobiłam sobie fotkę,
14632492_1167476253345553_1352255133_o.jpg
chciałam nawet opuścić schody i nabożnie czas spędzić w kapliczce, ale się nie dało. Odór stęchlizny powalał 8O Choć byli tacy, co się nie dali powalić i dzielnie czekali na lepsza pogodę w środku. ale...z drugiej strony co mieli zrobić, skoro wszystkie miejscówki na schodach były zajęte? Np.przeze mnie :lool:
A moi tymczasem ślizgali się, a raczej wślizgiwali za takimi widokami:
IMG_6961.jpg
IMG_6969.jpg
IMG_6974.jpg

IMG_6975.jpg
IMG_6981.jpg

jako, że faktycznie pogoda ulegała pogorszeniu, schody były naprawdę śliskie, moi traperzy postanowili skrócić mi czas oczekiwania i zawrócić
IMG_6985.jpg
Załączniki:
IMG_6990.jpg
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 10.10.2016 20:25

Mikromir napisał(a):
poludnica napisał(a):mam klepnięty apartman Radnić. Wydaje mi się, że to jest zaraz obok, w tej grupie 3 domów.

Tak, to będzie tuż obok Iliji. Gdy stacjonowałam w Sv. Marko ten dom stał jeszcze pusty, tak samo jak pół bliźniaka Parlova. Tłoczno się tam zaczyna robić... :oczko_usmiech:
Coś mi się zdaje, że Ania ma w tym reklamowaniu swój znaczący udział, a zwala na mnie... :roll: :mrgreen: :wink: a ja nawet nie mam Pagu w awatarze jak niektórzy... :mrgreen:
:papa:

Danuśka, co Ty, ja to nawet w KMWPag pisałam, by tam nie jeździć, bo tam nic nie ma :mg: mówisz, ze to przez ten awatar :?: :hut:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.10.2016 20:49

CroAna napisał(a):Zatem ruszamy, pogoda sprzyja- lepszej bym sobie nawet nie wyśniła- w porywach 22-23 st :lol:

CroAna napisał(a): Nadciąga deszcz... zaczyna mżyć,

I jeszcze dodatkowe chłodzenie. No przy takich warunkach, to można wbiegać na mury. :oczko_usmiech:

My mieliśmy "patelnię", ale widoki rekompensowały trudy wspinaczki. :)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 10.10.2016 21:56

walp napisał(a):
CroAna napisał(a):Zatem ruszamy, pogoda sprzyja- lepszej bym sobie nawet nie wyśniła- w porywach 22-23 st :lol:

CroAna napisał(a): Nadciąga deszcz... zaczyna mżyć,

I jeszcze dodatkowe chłodzenie. No przy takich warunkach, to można wbiegać na mury. :oczko_usmiech:

My mieliśmy "patelnię", ale widoki rekompensowały trudy wspinaczki. :)


Dlatego tak zaznaczałam te sprzyjające mi warunki pogody, w przeciwnym razie weszłabym na...pierwszy zakręt :wink:może... Moim kozicom górskim pewnie by ta patelnia bardziej była na rękę niż ślizgawka w mżawce :oczko_usmiech: z jednego powodu zazdraszczam Ci tego palnika, w którym szedłeś do góry- kolorytu krajobrazu w słońcu :coool:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.10.2016 12:37

Mury w Kotorze :hearts:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.10.2016 14:44

Gdy CroAna coś napisze
miło się czyta i ogląda
a czasem aż pokrasi lica
na przykład widok Dziewczyn Bonda

Wszak uroda to słowiańska
z dowcipem mix - równa miara
przy tym muzycznie uzdolnione . . .
Wiem . Częstym gościem byłem w Żarach


Pozdrawiam i czekam na c.d.
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone