Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 11.10.2016 19:05

Witaj,Piotrze! Fajnie,że jestes! Nic nie umknie Twej uwadze 8O :wink:
Wkrotce c.d.n :papa:
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 12.10.2016 12:26

Przyłączę się i ja do Twojej relacji.

CroAna napisał(a):Oczywiście nasza cudna navi spłatała nam psikusa, każąc szybciej zjechać w autostrady, więc zaczęło się: droga na kawałek auta, zakrętasy, a górą biegła droga, którą mieliśmy jechać, ale co tam...


Nawigacja w tym roku w tym miejscu też mi trochę popsuła podróż :evil:
Ale nie ma tego złego.. :D
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 12.10.2016 14:03

W Czarnogórze jeszcze nie byliśmy,może kiedyś :D

Widoki super, i ten nocny Szybenik klimatyczny :D

A córka bardzo podobna do mamy
Pozdrawiam Rafał :papa:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.10.2016 14:36

rysiek_r74 napisał(a):Przyłączę się i ja do Twojej relacji.
Nawigacja w tym roku w tym miejscu też mi trochę popsuła podróż :evil:
Ale nie ma tego złego.. :D

Hej,rysiek_r74,witam Cię serdecznie! znaczy też miałeś przygodę :twisted:

Rafał78 napisał(a):W Czarnogórze jeszcze nie byliśmy,może kiedyś :D
Widoki super, i ten nocny Szybenik klimatyczny :D
A córka bardzo podobna do mamy
Pozdrawiam Rafał :papa:
cześć Rafale!
na pewno warto zobaczyć MNE, kraj wielu kontrastów jak dla mnie :wink: co do reszty... jaka skórka, taka córka :lol: :papa:
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 12.10.2016 14:42

CroAna napisał(a):Hej,rysiek_r74,witam Cię serdecznie! znaczy też miałeś przygodę :twisted:


Człowieka trafia coś, jak musi się męczyć na takich wąskich, rozpadających się drogach, a do celu jeszcze trochę zostało.
My na granicy BiH MNE spędziliśmy prawie godzinę - taka kolejeczka.
Ale za to wjazd do niej - bezcenny :D
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.10.2016 15:30

Ponieważ coraz mocniej pada, czas zejść z murów Kotoru. Uliczki z mokrym kamienieniem też mają swój urok (uwaga na poślizg :-o)
IMG_6999.jpg
IMG_7003.jpg
IMG_7007.jpg
Panom grajkom pogoda jakby nie przeszkadza. Słychać dopieszczone akordy,bogate aranżacje. Chcą, nie chcą-ulica. No właśnie...Natasza nam tłumaczyła sytuację muzyków w Czarnogórze: nikt nie docenia tam kunsztu mistrzów po akademiach, jak mówiła, muzyka nie jest w cenie. Ponoć w Serbii jest jeszcze gorzej. Zatem szanowni muzycy, nie narzekamy, nie narzekamy, choć daleko nam jeszcze do dbałości o tę dziedzinę sztuki na poziomie Niemców czy Czechów...
IMG_7013.jpg
O! Centralnie nad kopułą kościółka widać kapliczkę Matki Bożej od Zdrowia :)
IMG_7009.jpg

Mury widziane z mostu:
IMG_7022.jpg
aleja przy targowisku, wcześniej tłoczna od straganów, teraz handlarze uciekli czem prędzej.
IMG_7023.jpg
U tych którzy dopiero się zbierali do odwrotu zaopatrzyliśmy się w pyszne owoce sezonowe tj.maliny, jeżyny czy lubenice w cenach lepszych niż zwykle. No właśnie, ceny owoców i warzyw w MNE bardzo ok, jak zresztą ogólnie tamtejsze ceny. Choć były produkty o wiele droższe niż u nas- np. słodycze! Tym czasem w hali targowej można uświadczyć takie oto specjały :P Można pršutów i innych smakołyków kosztować do woli.
14646778_1167476266678885_685517247_o.jpg
Żołądki już jadą na ssaniu, więc zbliża się pora karmenia :lol: Jeszcze tylko trzeba przejechać deszczową Budvę:
14585642_1167476220012223_1585932663_o.jpg
14585712_1167476236678888_472959390_o.jpg
Obiad zaplanowany w konobie z widokiem na sv Stefana, ale co to za widoki w takiej aurze :oops:
IMG_7024.jpg
Na szczęście pyszna, gorąca czorba rybna te drobne niedogodności nam wynagrodziła :lol: Zresztą wszystko było pycha. Doszłam do wniosku, że mięsko w Czarnogórze nie ma sobie równych. Do tej pory chorwackie uważałam za nr 1...
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.10.2016 15:47

rysiek_r74 napisał(a):Człowieka trafia coś, jak musi się męczyć na takich wąskich, rozpadających się drogach, a do celu jeszcze trochę zostało.
My na granicy BiH MNE spędziliśmy prawie godzinę - taka kolejeczka.
Ale za to wjazd do niej - bezcenny :D

U nas poszło piorunem na szczęście :lol: wjazd exta :mrgreen:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 12.10.2016 16:27

Uff dobrze, że bez zdjęć mięska, bo mnie też ssie, a do obiadu jeszcze godzina ;)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.10.2016 16:44

CROnikiCROpka napisał(a):Uff dobrze, że bez zdjęć mięska, bo mnie też ssie, a do obiadu jeszcze godzina ;)


jakoś tak nie bardzo u nas z tymi zdjęciami stołu, fotograf ma swoje zasady i cóż robić? choć będzie od tego pewien wyjątek, ale to do Chorwacji musimy dojechać :wink: zwykle coś tam strzelę komórką, ale to już nie to samo... smacznego, Ewa :smo:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.10.2016 17:31

A skoro już w klimatach kulinariów się poruszamy, to gdyby ktoś był w Buljaricy, polecam konobę Bevanda. Przemiła obsługa, pyszne jedzonko, duże porcje. Tam po raz pierwszy próbowaliśmy czarnogórskiego mięsa. Dla mnie rewelka! Soczyste, pachnące, mniammmm. Oczywiście pytałam Nataszę w czym tkwi sekret choćby tego, że ćevapi jest takie smaczne. Tłumaczyła to w ten sposób, że ten rodzaj kiełbasek u nich produkują rejony muzułmańskie,a ci, wiadomo, z wieprzowiną na bakier. Może i faktycznie z jagnięciny :?: Smak- rewelka. Inne mięsa zresztą też. Zostałam ich fanką. I co ja teraz będę jeść w Chorwacji? No jak to co? Plodovi mora :idea: Wracając do obsługi, chłopaki prześcigiwali się w uprzejmościach, dowcipie ( wkrótce się miało wyjaśnićdlaczego :lol: ), byli obeznani ze słownictwem obejmującym pochwały w języku klienta. Jak już nas zlokalizowali lingwistycznie, to co chwilę pytali po polsku czy dobre, czy smaczne. Gdy na koniec powiedziałam, ze mięsko wyborne, to kelner lekko "zgłupł" i mówi do nas "Czesi czy Polacy?" :lool: a że zdziwienie jego było całkiem głośne, Czesi przy sąsiednim stoliku też mieli niezły ubaw. Nastrój kelnerów wszystkim się udzielał, było przesympatycznie. Gdy przychodziło do płacenia rachunków, to serwowano klientom na odchodne kieliszek rakiji. W przypadku gdy ktoś odmawiał, kelnerzy...wlewali w siebie zawartość :devil: a że dzień się już chylił, klientów było sporo i nie każdy miał chęć na rozchodniaczka...
Zastanawiała mnie w menu jedna pozycja o egzotycznym brzmieniu: "tri jaja na oko" 8O (oczywiście chodziło o jaja sadzone na sposób wiedeński) Nie omieszkałam zapytać potem naszych gospodarzy, miarkując nakładanie jaj dłonią na oko, dlaczego trzy, bo przecież jedno na jedno oko, drugie na drugie, a gdzie trzecie, się pytam :?: :lool: Powiedzieli, że odtąd potrawa będzie im się kojarzyła z nami :oczko_usmiech: W ogóle, tegoroczne wyjazdy upłynęły nam pod znakiem " zobacz, do kogo ona/on jest podobny". Też tak macie? Ciągle spotykaliśmy ludzi tak bardzo przypominających nam kogoś, że hej! I co dziwne, wszyscy w tej opinii byliśmy zgodni- wyjątkowo :roll:
Natasza była tak bardzo podobna do mojej koleżanki ( twarz, mimika, włosy, spojrzenie...), ze postanowiłam Vladovi pokazać zdjęcie klona jego żony w Polsce. Reakcja była przesympatyczna: "Dobra, teraz mów, Ana, która to oryginał" :mrgreen:
Wystarczy tej paplaninki, wkrótce zabieram Was na rejs po Szkoderze :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.10.2016 18:58

Taki deszczowy też ma swój urok. :)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.10.2016 22:07

Vjetar napisał(a):Taki deszczowy też ma swój urok. :)

Hej Vjetar! Przynajmniej mogę ukazać co nieco z innej strony :D
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 13.10.2016 07:32

CroAna napisał(a):
Vjetar napisał(a):Taki deszczowy też ma swój urok. :)

Hej Vjetar! Przynajmniej mogę ukazać co nieco z innej strony :D


Dwa lata temu podczas zwiedzania Kotoru mieliśmy porządną ulewę - wszystko płynęło.
Na szczęście później znowu wyszło słoneczko :D , ale za to zrobiło się strasznie parno.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.10.2016 07:54

CroAna napisał(a):A skoro już w klimatach kulinariów się poruszamy, to gdyby ktoś był w Buljaricy, polecam konobę Bevanda. (...)


bardzo przyjemnie to przedstawiłaś, tak że chętnie bym tam zawitał na drugi raz, bo w 2014r nie byliśmy;
a Kotor deszczowy od góry jakby przybrał żywszych kolorów, zresztą u nas na Istrii również mieliśmy raz zwiedzanie na deszczowo, ale świeżość kolorów wynagradza, choć błękit nieba bezzcenny
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 13.10.2016 09:46

Dość późno tu trafiłam, ale jestem, podglądam i czytam :-) Czarnogóra jest zaplanowana w przyszłym roku jako wycieczka, być może później pojedziemy tam na dłużej :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone