Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.10.2016 09:22

Sibenik jak zawsze czaruje. Na szczęście jest trochę pomijany i nie ma w nim takich tłumów jak w Splicie czy Trogirze.

Widok z tarasiku całkiem całkiem, ale jakość Czarnogóra na miejscówkę mnie nie pociąga (choć Bokę z przyjemnością bym przemierzyła). :papa:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 07.10.2016 12:09

Witam wszystkich,którzy swą obecnością wzbogacają moją relację,cześć kibic hr ,krakusowa, Marsallah, piekara 114 :smo:
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 07.10.2016 13:08

Uwielbiam te relacje z podróży a zwłaszcza gdy dotyczą miejsc znanych mi osobiście. W tym roku również zawitaliśmy na wycieczkę do Szybenika-mój syn do teraz wspomina fontannę pełną żółwi i planuje je odwiedzić w przyszłym roku. Po wizycie w Szybeniku pojechaliśmy poplażować a potem pozwiedzać Tribunj a na koniec jeszcze krótka wizyta w Vodicach-tutaj to dopiero był tłum. Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 07.10.2016 14:46

Widok z tarasu mega :hearts:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 07.10.2016 14:54

kibic hr napisał(a):Uwielbiam te relacje z podróży a zwłaszcza gdy dotyczą miejsc znanych mi osobiście. W tym roku również zawitaliśmy na wycieczkę do Szybenika-mój syn do teraz wspomina fontannę pełną żółwi i planuje je odwiedzić w przyszłym roku.


tak, Szybenik robi wrażenie, choć znam tylko jego odsłonę nocną :wink: mam nadzieję go "zrobić" za dnia :lol:

piekara114 napisał(a):Sibenik jak zawsze czaruje. Na szczęście jest trochę pomijany i nie ma w nim takich tłumów jak w Splicie czy Trogirze.

Widok z tarasiku całkiem całkiem, ale jakość Czarnogóra na miejscówkę mnie nie pociąga (choć Bokę z przyjemnością bym przemierzyła). :papa:

no właśnie, zastanawiałam się jak z tymi tłumami, bo przecież wieczorem się wszystko zwykle zaczyna :oczko_usmiech: ja też nie przepadam za tłumami Splitu czy Dubrownika. Co do Czarnogóry- widzisz tu też się zgadzamy- chciałam dotknąć tego tematu, stąd ta wyprawa, ale od początku jasne było, że na poprawę- Chorwacjaaaa! Jeśli plaż- to tylko w... :lol: Choć jak na warunki czarnogórskie plaża Buljarica całkiem spoko. Bez tłumów, jak lubię (Pag mnie zepsuł doszczętnie :oops: ). Nie ukrywam, że szukając tam miejscówki to było dla nas głównym kryterium :papa:

Marsallah napisał(a):
CroAna napisał(a):
IMG_6821.jpg

a po wjeździe na kawałek ziemi serbskiej nawet niecodziennie :oczko_usmiech:

Zaraz za Stolac zaczyna się Republika Serbska :)
tak, tak, ciekawy to twór, no nie? Niby odrębni, a jednak w BiH. Zawiłe te ich losu koleje...

krakusowa napisał(a):
CroAna napisał(a): bo się boję latać

Widzę, że jesteś bratnią duszą :smo:
miło wiedzieć, że jeszcze gdzieś, ktoś... też tak masz, że śni Ci się jak lecisz???? jest zarypiście!

krakusowa napisał(a):Ciekawa jestem Twoich wrażeń :roll: my tam byliśmy 10 lat temu 8O
ja zaś jestem ciekawa, jak wiele przez 10 lat tam się zmieniło? jak już opiszę, co widziałam, dokonasz porównania? :wink:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 07.10.2016 16:12

CROnikiCROpka napisał(a):Widok z tarasu mega :hearts:

cieszę się! skoro temat wywołany, to pokażę ów widok inaczej:
np.tak:
IMG_7041.jpg

lub z nieco wyższego ujęcia, z drogi w trakcie tripu nad Jezioro Szkoderskie:
IMG_7048.jpg

pod innym kątem:
IMG_7045.jpg

w innym świetle:
IMG_7046.jpg

czy wreszcie przy...INNEJ POGODZIE!!! 8O
IMG_6917.jpg

Niestety pogoda w Czarnogórze była dość kapryśna, ale nie rozpaczałam z tego powodu, doopkiplaszczenie będzie w Chorwacji :wink: a tymczasem, póki co, można pozaliczać to i owo w terenie bliższym i dalszym. Bo o to tu miało chodzić :idea:
Wiązało się to rzecz jasna każdorazowo ze zjazdem i podjazdem tą cudnej urody dróżką, ale co tam, ćwiczenie czyni mistrza. Najgorzej było przetrzeć szlak do góry. Mój manżel, jak nas dowiózł bezpiecznie na miejsce, skwitował: No, to teraz siedzimy tu do końca pobytu i podziwiamy widoki :sm: Zarypiaszczo, kurna, a sklep? a konoby? a...plaża??? - i sie jeszcze mnie pyta: "Nie mówili ci nic na tym bookingu, że to sporty ekstremalne będą? Ne mamy tego w ubezpieczeniu" Buahahaha, jak nas wwiozłeś, to i zwieziesz, nie? :mrgreen:
Gospodarzom słów kilka się należy. Vlad i Katia, przemili ludzie, spędziliśmy z nimi kilka wieczorów, porozumiewając się po słowiańsku- jak się dało, jak się nie dało- pomagał angielski, choć zwykle stawiam sobie za punkt honoru, że niby jak Słowianie mają się porozumiewać ze sobą? Trochę dobrej woli, znajomość słów paru, wiem co mówię, w końcu zrobiłam podyplomówkę w...Czechach :oczko_usmiech: dobra, ale co ja to chciałam powiedzieć? Vlad i Katia, córka o pięknym imieniu Walentina, tylkooo JAK MOŻNA BYŁO JĄ WOŁAĆ WANIA :?: :!: :?: przez to za każdym razem jak ją wołali, to miałam w domyśle głupkowate: Wania z drągiem za pociągiem :lol: Dobrze, że druga córa to...panna Krysia, panna Krysia królowała na turnusach nie od dzisiaj...W końcu- Jesteśmy na wczasach :lool:
Bałam się, że plus odlutkowa pryśnie jak bańka mydlana, gdy drugiego dnia przy sklepie mój mąż rzecze: weź zobacz, Vlad pakuje do auta górę plecaków. Noooo, pięknie, myślę patrząc na chmarę młodzieży przy jego aucie. Znalezli go na bookingu! To się będzie działo. Kiedy młodzież się już zainstalowała po pokojach, to wypełzła na ogród zdradzając swą narodowość w kółko parlając : Oui, ça va, ça va bien i takie tam, ale coś nie tak było chyba z ich językiem, bo nie umieli do innych gości mówić Bonjour. Na szczęście szybko się uczyli :lol: (raz im takim sawabienem poleciałam i od tej pory uznali, że można się do nas odzywać :oczko_usmiech: ) Jako że uwielbiam brzmienie języka francuskiego, ale prócz dwóch lat w podstawówie nie podjęłam tematu w liceum i był to mój drugi poważny błąd życiowy, to wielką przyjemność sprawiała mym uszom ta Belgów,jak się potem okazało, francuska paplanina. Gospodarze zachowali się jak starzy harcmistrze na obozie, od razu wyjaśnili młodzieży zasady działania, z dużą dozą ciepła i humoru, tłumacząc im,że nie są tu sami. Pierwszego wieczora słyszę ściany się trzęsą, no dobra, ale nie minęła jeszcze 22, niech będzie moja strata, wytrzymię do 23, w końcu też kiedyś byłam młoda, są wakacje, ale biorę za telefon i piszę do mej psiapsuły romanistki Anny z wykształcenia, by podała mi parę inwektyw po francusku na wypadek ewentualnej interwencji nocnej :oczko_usmiech: Anna tak rzetelnie podeszła do tematu, że podała mi nawet dwie wersje: kulturalną i chamską, jakby pierwsza nie miała zadziałać. Głosy jednak były dalej i dalej, zapadłam w sen i rano pod wrażeniem młodzieży byłam, że interwencja nie była potrzebna. Taaaa, mąż córka wyprowadzili mnie z błędu i utwierdzili o mocnym śnie opowiadając, jak Natasza takąż interwencję przeprowadzić musiała. Ale potem było już naprawdę ok :lol: c.d.n.
Ostatnio edytowano 07.10.2016 16:35 przez CroAna, łącznie edytowano 2 razy
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 07.10.2016 16:28

Fajnie piszesz!Się uśmiałam :D Bardzo ładne zdjęcia / ale bardziej czekam na CRO :wink: /
pozdrawiam :papa:
poludnica
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 25.03.2016
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) poludnica » 07.10.2016 16:54

Ciągle jestem nowa, ale chyba czas skończyć z podczytywaniem relacji cichaczem :). W Czarnogórze nie byłam, ale na pewno wpadniemy na chwilę w przyszłym roku z Pelješaca, chciałabym kiedyś i na dłużej, więc z przyjemnością poczytam i popatrzę. Piękne zdjęcia.

Czytając Twoją relację, przypominam sobie jak na Hvarze wzrosła pobożność naszej załogi, naprawdę nie chcę myśleć, że może być gorzej...
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 07.10.2016 18:01

poludnica napisał(a):Ciągle jestem nowa, ale chyba czas skończyć z podczytywaniem relacji cichaczem :). W Czarnogórze nie byłam, ale na pewno wpadniemy na chwilę w przyszłym roku z Pelješaca, chciałabym kiedyś i na dłużej, więc z przyjemnością poczytam i popatrzę. Piękne zdjęcia.

Czytając Twoją relację, przypominam sobie jak na Hvarze wzrosła pobożność naszej załogi, naprawdę nie chcę myśleć, że może być gorzej...


Witaj poludnico :-) jakie piękne nosisz imię! O, z Peljeszca, już mi ciepło na duszy, Czarnogorę jak najbardziej warto odwiedzić. Czy na dłużej? Ocenisz sama, jak zdam relację.Hehe, tak,ten wzrost pobożności daje się na długo zapamiętać. Na Hvarze nie bylam,ale słyszałam/czytałam,że niezłe tam są dróg wykręty 8O Tu nachylenie i szerokość,a właściwie jej brak nastręczały trudności. Przepaści tym razem strasznych nie było. Ale ponoć Hvar jest ponoć w tym względzie wyjątkowy? :lol:
Za miłe słowa dziękuję,fajnie,że się uaktywniłaś i zapraszam na c.d
P.S. może skrobniesz relację nt.hvarskiej przygody? :papa:
Ostatnio edytowano 07.10.2016 18:07 przez CroAna, łącznie edytowano 1 raz
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 07.10.2016 18:03

janka.mik. napisał(a):Fajnie piszesz!Się uśmiałam :D Bardzo ładne zdjęcia / ale bardziej czekam na CRO :wink: /
pozdrawiam :papa:

Dzięki,Janeczka! Miło wiedzieć, że styl odpowiada :wink: o tak, ja też wciąż czekam na Cro :smo:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.10.2016 18:58

CroAna napisał(a): Mój manżel, jak nas dowiózł bezpiecznie na miejsce, skwitował: No, to teraz siedzimy tu do końca pobytu i podziwiamy widoki :sm:

:mrgreen: :lool:

Mężowie to chyba wszyscy tacy sami... :roll: przynajmniej gdy się ich zabierze do Czarnogóry. :oczko_usmiech:


Widoczki - bajeczne! :D
No, może za wyjątkiem tych deszczowych... :roll: :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.10.2016 19:48

To specjalnie dla Ciebie:
https://www.youtube.com/watch?v=Q3Kvu6Kgp88

Je suis en attente de voir ce que vous avez vu sur le lac et le mer.... (uczyłam się 4 lata w LO i rok na AGH i bardzo żałuję, że od ponad 10 lat mam bardzo rzadką okazję odezwać się w tym języku)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 07.10.2016 19:56

OOO 8O i jeszcze Buljarica ,pięknie ,w tamtym roku byłem tam trzy dni ale gdzieś na dole ( 2 minuty od plaży)
fotki można znaleźć tutaj
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... kfuSj9TbEA :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 07.10.2016 21:14

Cieszę się, że takie piękne widoki wywołałam do tablicy ;)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 07.10.2016 22:48

Mikromir napisał(a):
CroAna napisał(a): Mój manżel, jak nas dowiózł bezpiecznie na miejsce, skwitował: No, to teraz siedzimy tu do końca pobytu i podziwiamy widoki :sm:

:mrgreen: :lool:

Mężowie to chyba wszyscy tacy sami... :roll: przynajmniej gdy się ich zabierze do Czarnogóry. :oczko_usmiech:

Co nie? widać coś w tym jest, skoro reakcja identyczna :lool:

Mikromir napisał(a):Widoczki - bajeczne! :D
No, może za wyjątkiem tych deszczowych... :roll: :wink:

:wink: dobrze,że ciepło było w miarę
piekara114 napisał(a):To specjalnie dla Ciebie:
https://www.youtube.com/watch?v=Q3Kvu6Kgp88

oh! merci beaucoup :smo: to balsam dla mej duszy, uwielbiammmmm kiedyś usłyszałam przekombinowaną wersję tego porzekadła: "miód na uszy" zamiast "lać miód na serce" spadłam wtedy z krzesła :!:
lotnikwsk napisał(a):OOO 8O i jeszcze Buljarica ,pięknie ,w tamtym roku byłem tam trzy dni ale gdzieś na dole ( 2 minuty od plaży)
fotki można znaleźć tutaj
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... kfuSj9TbEA :papa:
jeja, zajrzałam do Ciebie naprędce, powala to co widzę :idea: zamierzam przyjrzeć się wnikliwiej :smo:
piekara114 napisał(a):Je suis en attente de voir ce que vous avez vu sur le lac et le mer....
bez wuja Google zrozumiałam tylko Je suis oraz sur le lac et le mer. szału ni ma, Je ne comprends pas :? ale brzmienie Tego co piszesz- boskie! Morze i jezioro już wkrótce :smo:
CROnikiCROpka napisał(a):Cieszę się, że takie piękne widoki wywołałam do tablicy ;)
jesteś bardzo skuteczna :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone