Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra i podwójnie Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 06.10.2016 12:54

Zostawiam ślad, żeby mi Twoja relacja nie uciekła, będzie w sam raz na wieczorne czytanie. :)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra i podwójnie Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 06.10.2016 14:08

zasiadaj, l62, cieszę się, że się podoba :lol: szaruga nawet na starcie sezonu potrafi być upierdliwa...

morto15 nam objazd od Mureck do wjazdu na chorwacką autostradę od strony Trakoszczanu zajął 50 min więcej niż płatną w Słowenii :wink:

witaj Roxi, czekam na więcej śladów pobytu :papa:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 06.10.2016 19:13

Miejsca pierwsze w drugim rzędzie zajęte, ruszamy więc dalej wertepami, Czarnogóra coraz bliżej. Ogólnie szokowały te puste przestrzenie, niewielka gęstość zaludnienia, czułam się jak na końcu świata.
Jeszcze tylko Bilećko jezero po drodze (już myślałam, że to Jadran , poleciałam na blondynę, nie ma co 8O ),
IMG_6822.jpg

jeszcze tylko przejście graniczne w Deleuša, jeszcze tylko tunel,
14572123_1164748353618343_1127889003_o.jpg
jeszcze tylko jeden zakręt (ale brudna szyba :wink:)
14614359_1164748303618348_1556164812_o.jpg
i jest: Jej Wysokość Boka Kotorska :D
IMG_6828.jpg
Co do przejścia, było z lekka...no właśnie, jakie? Dzikie? Dziwne? Widok siedzącego na chodniku znudzonego pogranicznika mnie rozwalił. Coś tam leniwie pykał na komórce. W Meksyku nie byłam i raczej nie będę, bo się boję latać, ale na niejednym filmie widziałam podejrzanych funkcjonariuszy i tak jakoś mi się nasunęły te klimaty... :devil: Za dużo widać tych filmów zaliczyłam, bo moja myśl to: zabiją nas tu, zabiorą wszystko, ciała porzucą w krzakach :!: Jaką radość mi sprawiła nadjeżdżająca ciężarówa z naprzeciwka! Po pierwszych bramkach taki oto widok:
14593721_1164748293618349_1266873209_n.jpg

Pogranicznik Czarnogórzec ładnie nas przywitał po Polsku (coś tam w necie nadawano, że nas lubią- jeszcze :oczko_usmiech: ), zatem Montenegro po raz pierwszy!
Teraz objazd Zatoki, parę zdjęć naprędce z auta, bo nie zawsze było się gdzie zatrzymać (ja tam wolę mężowi mówić, jak fotka ma wyglądać, niż ją dobrze zrobić :mrgreen:, znacie to?)
IMG_6841.jpg
aleja palmowa gdzieś po drodze,
IMG_6839.jpg
korki w Budvie, śv.Stefan czyli dziewczyny Bonda też muszą być :lol: :
IMG_6868.jpg
i dojeżdżamy do Buljaricy, maleńkiej miejscowości za Petrovacem. Pokonaliśmy już trochę różnych stromizn, zakrętów, ale dojazd do apartmana to już było przegięcie 8O Nie dość że wąskie to to, bez szans na minięcie to i strome. Czyli taki niezbędnik, by pot po pupie ciekł nawet wtedy, gdy nic nie jedzie z naprzeciwka. Szczęśliwie nigdy nie mieliśmy "przyjemności" spotkania się z innym autem na tej drożynie, za to pobożność załogi wzrosła, że hoho!
Widok z tarasu wynagrodził wszystko :hearts: :
IMG_6875.jpg
Ostatnio edytowano 06.10.2016 19:48 przez CroAna, łącznie edytowano 2 razy
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.10.2016 19:22

Nadrobiłam zaległości z przyjemnością i już tu zostaję :D

Pięknie pokazałaś Szybenik. Podobał mi się bardzo i nie wiem, dlaczego byłam tam tylko raz :roll:

Przez Stolac :lol: też kiedyś jechaliśmy. Podziwialiśmy również Bilećko jezero...

Ciekawa jestem, jak Wam się spodoba w Czarnogórze :)

Pozdrawiam :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.10.2016 19:27

CroAna napisał(a): jeszcze tylko jeden zakręt

Jest ich tam 25 :wink: :idea:
Było cofanie przy mijankach z większym autem .... :?:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 06.10.2016 20:06

maslinka napisał(a):Nadrobiłam zaległości z przyjemnością i już tu zostaję :D
witaj, maslinko, ciesze się, że Cię tu przywiało z tej Maslinicy :smo:
Pięknie pokazałaś Szybenik

To mego męża sprawka. Ja to tylko pstrykam, jak muszę przez...brudną szybę, hihi
Przez Stolac :lol: też kiedyś jechaliśmy

Trudno nie zapamiętać nazwy, prawda? :lool:
Ciekawa jestem, jak Wam się spodoba w Czarnogórze :)

wkrótce odpowiem na pytanie :wink:
Janusz Bajcer napisał(a):
CroAna napisał(a): jeszcze tylko jeden zakręt

Jest ich tam 25 :wink: :idea:
Było cofanie przy mijankach z większym autem .... :?:

Szczęśliwie nas takie przyjemności jak dotąd omijały, "Aniele Boży" i jadymy :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2016 20:17

Odrobiłem lekcję...
Fajnie w Szybeniku jest wieczorem byłem tam za dnia bo z Baszkiej Wody trochę za daleko na wieczorne spacery.

Pozdrawiam
Krzysiek
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 06.10.2016 21:22

arko2007 napisał(a):Odrobiłem lekcję...
Fajnie w Szybeniku jest wieczorem byłem tam za dnia bo z Baszkiej Wody trochę za daleko na wieczorne spacery.

Hej Krzysztof, miło,że wpadłeś :lol: Baszka Woda to był nasz drugi raz tego roku w Chorwacji :wink: Byliśmy zdziwieni mnóstwem ludzi pod koniec września (zwłaszcza rodaków), nie jestem sobie w stanie wyobrazić, jak to wygląda w sezonie :?: :?: :?: :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2016 21:34

CroAna napisał(a):
arko2007 napisał(a):Odrobiłem lekcję...
Fajnie w Szybeniku jest wieczorem byłem tam za dnia bo z Baszkiej Wody trochę za daleko na wieczorne spacery.

Hej Krzysztof, miło,że wpadłeś :lol: Baszka Woda to był nasz drugi raz tego roku w Chorwacji :wink: Byliśmy zdziwieni mnóstwem ludzi pod koniec września (zwłaszcza rodaków), nie jestem sobie w stanie wyobrazić, jak to wygląda w sezonie :?: :?: :?: :mrgreen:


Teraz jestem w swoim wątku właśnie w Szibeniku a tak wygląda plaża w dzień w B.V tj lipiec - sierpień 2013r.

P7220039.JPG


P7220045.JPG


Sorry za to OT.

Pozdrawiam
Krzysiek
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 06.10.2016 22:11

W Baskiej Vodzie byłem 3 razy i zawsze w lipcu i nigdy nie było problemu z miejscem na plaży. Baska Voda i w ogóle Riviera Makarska to przepiękne tereny a duża ilość turystów tylko to potwierdza. Plaże Czarnogóry w sezonie też są mocno zatłoczone a widokowo przegrywają z chorwackimi. Ciekawi mnie czy warto w przyszłości zrobić wypad z BV w rejon Boki Kotorskiej-widokowo mnie ciągnie ale trochę odstrasza prognozowany czas dojazdu.
Użytkownik usunięty
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2016 22:28

kibic hr napisał(a):W Baskiej Vodzie byłem 3 razy i zawsze w lipcu i nigdy nie było problemu z miejscem na plaży. Baska Voda i w ogóle Riviera Makarska to przepiękne tereny a duża ilość turystów tylko to potwierdza. Plaże Czarnogóry w sezonie też są mocno zatłoczone a widokowo przegrywają z chorwackimi. Ciekawi mnie czy warto w przyszłości zrobić wypad z BV w rejon Boki Kotorskiej-widokowo mnie ciągnie ale trochę odstrasza prognozowany czas dojazdu.


Z B.V myślę że to za daleko nawet jeśli polecisz autostradą. Ja z Cavtatu pojechałem do Kotoru, zajęło mi to kilkanaście godzin droga jest trudna i powolna.

Pozdrawiam
Krzysiek
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 07.10.2016 07:40

kibic hr napisał(a):W Baskiej Vodzie byłem 3 razy i zawsze w lipcu i nigdy nie było problemu z miejscem na plaży. Baska Voda i w ogóle Riviera Makarska to przepiękne tereny a duża ilość turystów tylko to potwierdza. Plaże Czarnogóry w sezonie też są mocno zatłoczone a widokowo przegrywają z chorwackimi. Ciekawi mnie czy warto w przyszłości zrobić wypad z BV w rejon Boki Kotorskiej-widokowo mnie ciągnie ale trochę odstrasza prognozowany czas dojazdu.


Tak,z BV droga dosc daleka na chwilkę.Może warto rozważyć jakies nocki w międzyczasie w Boce? Albo wybrac sie tam na start nim zacumujesz w BV?Widoki sa tego warte. Wracajac do BV,no właśnie,tereny przepiękne,ale dla mnie w sezonie nie do przełknięcia. Nie potrafię wypoczywac w tłumie... :wink: Akurat w Buljaricy byl luz na plazy,ale fakt,jesli chodzi o porównanie z plazami chorwackimi, to zupelnie inne klimaty...
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 07.10.2016 07:55

CroAna napisał(a): Miejsca pierwsze w drugim rzędzie zajęte,

Mam nadzieję, że jeszcze się załapię :D
CroAna napisał(a): bo się boję latać

Widzę, że jesteś bratnią duszą :smo:
CroAna napisał(a): zatem Montenegro po raz pierwszy!

Ciekawa jestem Twoich wrażeń :roll: my tam byliśmy 10 lat temu 8O
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 07.10.2016 08:11

Dziękuje za odpowiedzi-póki co odpuszczam więc czarnogórskie kierunki. Za rok znowu Baska Voda bo mam tam wszystko co uwielbiam-potężne góry,ciepłe morze,palmy,przepiękne trasy spacerowe. Rzut beretem-[przez tunel] do autostrady i można zwiedzać okolice.Mnie osobiście te tłumy nie przeszkadzają-ba nawet dodają kolorytu.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Tam i z powrotem czyli Chorwacja i Czarnogóra 2:1

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.10.2016 08:21

CroAna napisał(a):
IMG_6821.jpg

a po wjeździe na kawałek ziemi serbskiej nawet niecodziennie :oczko_usmiech:

Zaraz za Stolac zaczyna się Republika Serbska :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone