Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wyspy i Półwyspy: Peljesač, Pag i inne wycieczki

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroAna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 26.11.2013 15:41

Prolog
Zima u progu, czymś białym sypnęło przelotnie, a moje myśli biegną na Południe...Taka moja obrona przed chłodem :lol: To pewnie zasługa wszystkich pięknych relacji z podróży do Cro, które mnie pozytywnie nakręcają. Nazywam to formą terapii na Crochorobę :D I mimo tego, że relacji na forum sporo, a nasza podróż odbywała się po głównych chorwackich szlakach, może moja (pierwsza) relacja przywoła w kimś piękne wspomnienia, odczucie ciepła i błogiego lenistwa :oczko_usmiech:

na zachętę:
Załączniki:
IMG_5989.JPG
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.11.2013 16:02

Czuję się zachęcony.
:mrgreen:

Pozdrawiam
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.11.2013 16:03

No ruszyłaś z relacją, super!
Melduję się w pierwszym rzędzie, bo bardzo jestem ciekawa jak było... :D
:papa:
franko
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 26.11.2013 16:08

Siadam trzeci
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.11.2013 16:12

CroAna napisał(a): I mimo tego, że relacji na forum sporo, a nasza podróż odbywała się po głównych chorwackich szlakach, może moja (pierwsza) relacja przywoła w kimś piękne wspomnienia, odczucie ciepła i błogiego lenistwa :oczko_usmiech:

Jak Peljesač, to moje wspomnienia już przywołałaś :P :papa: .
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.11.2013 16:24

A Orebicz będzie? ;)
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 26.11.2013 16:34

A czy lepiej kuny z bankomatu czy euro w kantorze w Orebiću będzie? 8)
CroAna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 26.11.2013 16:57

uff...jejka! bardzo Wam dziękuję za zachętę w debiucie :smo:

tony montana napisał(a):A Orebicz będzie? ;)

będzie, a jakże, ale jako punkcik na mapie. bo przecież Korčula i te sprawy :lol:

rodaivuk napisał(a): A czy lepiej kuny z bankomatu czy euro w kantorze w Orebiću będzie? 8)

niestety nie wiem, nie korzystałam z wymiany w Orebiczu :papa:
CroAna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 26.11.2013 18:52

Przygotowania
Nasza trójka (mąż, córka i ja) ma poważny dylemat przy wyborze miejsca trzeciej podróży do Cro: gdzie startujemy :?: Tzn. każdy ma swoje typy, Laura - na Brač lub Pag !!!, mąż -pchajmy się dalej, na samo południe, zas mnie się marzy Istria...ale ponieważ nie udało mi się na owej znaleźć właściwego miejsca (ciągle liczę, że znajdę :lol: ), decydujemy się na południe. Z małym bonusem, który wpadł mi do głowy, ku uciesze nastolatki: ruszamy na Peljesač, a w drodze powrotnej na Pag, by nacieszyć się niesamowitymi plażami tej wyspy :oczko_usmiech:
pag plaża.JPG

Pierwszy cel podróży: Rastoke
No to ruszamy! Nad ranem 29 lipca. Auto w gotowości, pobudka, "drobny" dreszczyk emocji, wciśnij"start", jedziemy :lol:
Pogoda...no właśnie, poruszając się na południe ciągle uciekaliśmy przed frontem burzowo-deszczowym, który zaznaczył swą obecność na Dolnym Śląsku, zalewając nie małe co nie co.
Tym razem postanowiliśmy pojechać inną trasą, przez Alpy: Zawidów-Praga-Linz-Graz- dalej jak zwykle. Po raz pierwszy mieliśmy problem z winietą w Czechach, ze względu na porę. To nic, że objechaliśmy Liberec kilka razy w poszukiwaniu odpowiedniej stacji benzynowej :twisted: Najważniejsze, że się udało!

Alpy...zapierające dech w piersiach widoki, alpejskie łąki...tych nie było jak sfotografować :( Kierowca jechał zbyt szybko :evil: :mrgreen:
IMG_5405.JPG

Dla tych widoków byłam gotowa znieść dłuuuugi Gleinalmtunnel, który trzeba było przejechać. Jakieś 8 km z hakiem 8-O Przeżyłam, choć lekko nie było.
Dalsza podróż przebiegała bez udziwnień. No prawie, bo po raz pierwszy postanowiliśmy ominąć płatną w Słowenii. Więc emocje były. Opisy tej trasy okazały się niepotrzebnie zagmatwane-bynajmniej dla mnie, pilota. Za to GPS poprowadził nas bezbłędnie. Widoki piękne, polecam!
Na wysokości Karlovacza poczuliśmy uderzenie temperatury- Chorwacjo witaj!
Ok.16.00 szczęśliwie dobiliśmy celu podróży i...front nas dogonił :x Rastoke przywitało nas deszczem. Zgroza! Przecież mamy zwiedzać wodospady i strumyki!
Zakwaterowaliśmy się u Pani Any(zbieżność imion przypadkowa :) ),króciutka drzemka, aparat w dłoń i w drogę!
Wioska Winnetou nie zawiodła naszych oczekiwań:

IMG_5409.JPG

IMG_5413.JPG

Dobiegał nas gwar nadwodnych knajpek i zapachy z nich płynące, gruczoły pracowały, ale trzeba było zdążyć przed zmrokiem ze zdjęciami :wink:
IMG_5424.JPG

IMG_5480.JPG

IMG_5483.JPG

IMG_5486.JPG

Kolację zjedliśmy w jednej z knajp mieszczącej się w budynku, gdzie kupowało się bilety na teren skansenu. Warte zauważenia- przy rachunku odliczano kwotę za bilety. Tym miłym akcentem zakończył się dzionek pełen wrażeń :lol:
Kolejnego dnia wczesna pobudka i ruszamy nad Jadran! Wreszcie!
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.11.2013 19:08

CroAna napisał(a): w drodze powrotnej na Pag, by nacieszyć się niesamowitymi plażami tej wyspy :oczko_usmiech:

Hmm... Jakbym to już kiedyś widziała... :roll:
Deja vu, czy co?... :?

:mrgreen: :wink:
emi13214
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 26.11.2013 20:01

Peljesac? No to jestem!
anielicanatka
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) anielicanatka » 26.11.2013 20:10

:D Witam i czytam.....
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.11.2013 20:26

Początek świetny, więc zapowiada się ciekawa relacja.
Czekam na więcej :D
CroAna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 26.11.2013 21:06

Mikromir napisał(a):
CroAna napisał(a): w drodze powrotnej na Pag, by nacieszyć się niesamowitymi plażami tej wyspy :oczko_usmiech:

Hmm... Jakbym to już kiedyś widziała... :roll:
Deja vu, czy co?... :?

:mrgreen: :wink:

ciekawe gdzie? he, he

agata26061
emi13214
anielicanatka

witajcie :papa:
dzięki za miłe przyjęcie :smo: jutro postaram się coś skrobnąć :)
truskawka30r
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) truskawka30r » 26.11.2013 21:21

Ledwo zdążyłam na początek, jak Peljesač to koniecznie muszę tu być :) :mrgreen:
Ostatnio edytowano 26.11.2013 21:28 przez truskawka30r, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019