Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspy i Półwyspy: Peljesač, Pag i inne wycieczki

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Wyspy i Półwyspy: Peljesač, Pag i inne wycieczki

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 26.11.2013 15:41

Prolog
Zima u progu, czymś białym sypnęło przelotnie, a moje myśli biegną na Południe...Taka moja obrona przed chłodem :lol: To pewnie zasługa wszystkich pięknych relacji z podróży do Cro, które mnie pozytywnie nakręcają. Nazywam to formą terapii na Crochorobę :D I mimo tego, że relacji na forum sporo, a nasza podróż odbywała się po głównych chorwackich szlakach, może moja (pierwsza) relacja przywoła w kimś piękne wspomnienia, odczucie ciepła i błogiego lenistwa :oczko_usmiech:

na zachętę:
Załączniki:
IMG_5989.JPG
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.11.2013 16:02

Czuję się zachęcony.
:mrgreen:

Pozdrawiam
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.11.2013 16:03

No ruszyłaś z relacją, super!
Melduję się w pierwszym rzędzie, bo bardzo jestem ciekawa jak było... :D
:papa:
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 26.11.2013 16:08

Siadam trzeci
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.11.2013 16:12

CroAna napisał(a): I mimo tego, że relacji na forum sporo, a nasza podróż odbywała się po głównych chorwackich szlakach, może moja (pierwsza) relacja przywoła w kimś piękne wspomnienia, odczucie ciepła i błogiego lenistwa :oczko_usmiech:


Jak Peljesač, to moje wspomnienia już przywołałaś :P :papa: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.11.2013 16:24

A Orebicz będzie? ;)
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 26.11.2013 16:34

A czy lepiej kuny z bankomatu czy euro w kantorze w Orebiću będzie? 8)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 26.11.2013 16:57

uff...jejka! bardzo Wam dziękuję za zachętę w debiucie :smo:

tony montana napisał(a):A Orebicz będzie? ;)


będzie, a jakże, ale jako punkcik na mapie. bo przecież Korčula i te sprawy :lol:



rodaivuk napisał(a): A czy lepiej kuny z bankomatu czy euro w kantorze w Orebiću będzie? 8)


niestety nie wiem, nie korzystałam z wymiany w Orebiczu :papa:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 26.11.2013 18:52

Przygotowania
Nasza trójka (mąż, córka i ja) ma poważny dylemat przy wyborze miejsca trzeciej podróży do Cro: gdzie startujemy :?: Tzn. każdy ma swoje typy, Laura - na Brač lub Pag !!!, mąż -pchajmy się dalej, na samo południe, zas mnie się marzy Istria...ale ponieważ nie udało mi się na owej znaleźć właściwego miejsca (ciągle liczę, że znajdę :lol: ), decydujemy się na południe. Z małym bonusem, który wpadł mi do głowy, ku uciesze nastolatki: ruszamy na Peljesač, a w drodze powrotnej na Pag, by nacieszyć się niesamowitymi plażami tej wyspy :oczko_usmiech:
pag plaża.JPG


Pierwszy cel podróży: Rastoke
No to ruszamy! Nad ranem 29 lipca. Auto w gotowości, pobudka, "drobny" dreszczyk emocji, wciśnij"start", jedziemy :lol:
Pogoda...no właśnie, poruszając się na południe ciągle uciekaliśmy przed frontem burzowo-deszczowym, który zaznaczył swą obecność na Dolnym Śląsku, zalewając nie małe co nie co.
Tym razem postanowiliśmy pojechać inną trasą, przez Alpy: Zawidów-Praga-Linz-Graz- dalej jak zwykle. Po raz pierwszy mieliśmy problem z winietą w Czechach, ze względu na porę. To nic, że objechaliśmy Liberec kilka razy w poszukiwaniu odpowiedniej stacji benzynowej :twisted: Najważniejsze, że się udało!

Alpy...zapierające dech w piersiach widoki, alpejskie łąki...tych nie było jak sfotografować :( Kierowca jechał zbyt szybko :evil: :mrgreen:
IMG_5405.JPG


Dla tych widoków byłam gotowa znieść dłuuuugi Gleinalmtunnel, który trzeba było przejechać. Jakieś 8 km z hakiem 8-O Przeżyłam, choć lekko nie było.
Dalsza podróż przebiegała bez udziwnień. No prawie, bo po raz pierwszy postanowiliśmy ominąć płatną w Słowenii. Więc emocje były. Opisy tej trasy okazały się niepotrzebnie zagmatwane-bynajmniej dla mnie, pilota. Za to GPS poprowadził nas bezbłędnie. Widoki piękne, polecam!
Na wysokości Karlovacza poczuliśmy uderzenie temperatury- Chorwacjo witaj!
Ok.16.00 szczęśliwie dobiliśmy celu podróży i...front nas dogonił :x Rastoke przywitało nas deszczem. Zgroza! Przecież mamy zwiedzać wodospady i strumyki!
Zakwaterowaliśmy się u Pani Any(zbieżność imion przypadkowa :) ),króciutka drzemka, aparat w dłoń i w drogę!
Wioska Winnetou nie zawiodła naszych oczekiwań:

IMG_5409.JPG

IMG_5413.JPG


Dobiegał nas gwar nadwodnych knajpek i zapachy z nich płynące, gruczoły pracowały, ale trzeba było zdążyć przed zmrokiem ze zdjęciami :wink:
IMG_5424.JPG

IMG_5480.JPG

IMG_5483.JPG

IMG_5486.JPG


Kolację zjedliśmy w jednej z knajp mieszczącej się w budynku, gdzie kupowało się bilety na teren skansenu. Warte zauważenia- przy rachunku odliczano kwotę za bilety. Tym miłym akcentem zakończył się dzionek pełen wrażeń :lol:
Kolejnego dnia wczesna pobudka i ruszamy nad Jadran! Wreszcie!
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.11.2013 19:08

CroAna napisał(a): w drodze powrotnej na Pag, by nacieszyć się niesamowitymi plażami tej wyspy :oczko_usmiech:


Hmm... Jakbym to już kiedyś widziała... :roll:
Deja vu, czy co?... :?

:mrgreen: :wink:
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 26.11.2013 20:01

Peljesac? No to jestem!
anielicanatka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 106
Dołączył(a): 15.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) anielicanatka » 26.11.2013 20:10

:D Witam i czytam.....
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.11.2013 20:26

Początek świetny, więc zapowiada się ciekawa relacja.
Czekam na więcej :D
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 26.11.2013 21:06

Mikromir napisał(a):
CroAna napisał(a): w drodze powrotnej na Pag, by nacieszyć się niesamowitymi plażami tej wyspy :oczko_usmiech:


Hmm... Jakbym to już kiedyś widziała... :roll:
Deja vu, czy co?... :?

:mrgreen: :wink:

ciekawe gdzie? he, he



agata26061
emi13214
anielicanatka

witajcie :papa:
dzięki za miłe przyjęcie :smo: jutro postaram się coś skrobnąć :)
truskawka30r
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 05.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) truskawka30r » 26.11.2013 21:21

Ledwo zdążyłam na początek, jak Peljesač to koniecznie muszę tu być :) :mrgreen:
Ostatnio edytowano 26.11.2013 21:28 przez truskawka30r, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspy i Półwyspy: Peljesač, Pag i inne wycieczki
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone