Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspy i Półwyspy: Peljesač, Pag i inne wycieczki

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.11.2013 21:33

emi13214 napisał(a):My płynęliśmy 20 minut i płaciliśmy 15 kun od osoby ( prywatną wodna taksówką).


eee to całkiem spoko, i jak rozumiem po fotach widać ląd gdzie się dobija do brzegu ( :wink: trochu to dziwne ale wierzcie mi ważne)
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 30.11.2013 21:36

rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 30.11.2013 21:43

Płynąc widzi się Korčule. Samego miejsca postoju promu nie widac bo jest za zakrętem.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.11.2013 21:48

rodaivuk napisał(a):Płynąc widzi się Korčule. Samego miejsca postoju promu nie widac bo jest za zakrętem.


dzięki wielkie miłośniku Peljesaca jak myślę, czyli ewentualnie damy radę...

sorrki CroAna za OT
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 01.12.2013 14:28

emi13214 napisał(a):My płynęliśmy 20 minut i płaciliśmy 15 kun od osoby ( prywatną wodna taksówką).



my też tak jakoś :lol:
te kiero, dacie radę, ja też jakoś szczególnie komfortowo nie czuję się na promach i innych takich (chyba lubie twardo stąpać po ziemi :oczko_usmiech: ) , ale to naprawdę szybko leci. pozdrowienia dla małżonki i czekamy na wrażenia :papa:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 01.12.2013 16:20

...Śliczny ten korczulski (korczulański?)klimat. Ludzi niby sporo, ale to nie były natrętne tłumy, przez które trzeba się przeciskać. Jakby Korczula chciała powiedzieć "przybądź, a znajdziesz coś dla siebie". Być może miało to związek z porą dnia - przypłynęliśmy do południa, w każdym razie w kafejkach można się było spokojnie zalogować, zwiedzić co nie co bez długiego oczekiwania na wejście- np.dzwonnicę katedry św.Marka znajdującej się po środku starówki otoczonej murami obronnymi, kojarzonymi z Dubrownikiem. Widoki z niej- bezcenne:
IMG_5621.JPG

IMG_5575.JPG

można było zajrzeć w podwórko Marco Polo-Według niektórych podań na Korczuli urodził się ten słynny podróżnik i awanturnik. Wieżyczka z zewnętrznymi schodami to jedyne co się ostało z oryginalnej kamienicy, w której mieszkała jak się nie mylę jego ciotka, w każdym razie krewni. Dziś mieści się tam muzeum poświęcone Marco.Patrząc na wieżyczkę w linii prostej przed nią widok na maleńki kościół św.Piotra, bodajże najstarszy na wyspie. Warto zajrzeć do środka- znajdują się tam dobrze zachowane rzeźby dwunastu apostołów. My naliczyliśmy 13 rzeźb...nie sprawdziłam, kto żesz..może św.Maciej- który później dołączył do grona?
IMG_5586.JPG

Faktycznie, taki mały Dubrovnik :lol:
IMG_5602.JPG

ja na wieżę się nie wdrapywałam.mimo wszystko zbyt gorąco, miałam za to czas na łączność z Polską i obejrzenie galerii na przeciwko.Spotkała nas fajna niespodzianka: dokładnie w momencie, kiedy po wyjściu z galerii robiłam fotkę pięknemu portalowi i wieży katedry, mój mąż zrobił to zdjęcie:
IMG_5599.JPG

tak, tam na dole w drzwiach galerii to ja- robię zdjęcie wieży :oczko_usmiech:
to się nazywa małżeńska synchronizacja :hearts: moja połowica i potomkini nie mogli uwierzyć 8O mąż nawet rzekł, że ściemniam, ale na szczęście fotkę można powiększyć :devil: z pomarańczową torebką i żółtym szalem juz nie dyskutował :lool:
ona też nie :lol:
IMG_5582.JPG

IMG_5584.JPG

niezwykła ta feeria światła...
IMG_5576.JPG
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.12.2013 17:51

Jeśli można :wink: kolejna muzyczna wstawka :lol:

KORČULA JE BISER MORA
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 01.12.2013 18:01

Januszku, wrzucaj,wrzucaj :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.12.2013 18:06

naprawdę świetny klimat, widoki z dzwonnicy I klasa, jakoś mi umknęło w relacjach z Korculi, obowiązkowy pkt do odwiedzenia;
a co to za miasto widać w oddali na brzegu, na 7 zdjęciu :?:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 01.12.2013 18:15

dzięki te kiero! Orebič, z którego przypłynęliśmy :papa: chyba :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.12.2013 18:20

CroAna napisał(a):Januszku, wrzucaj,wrzucaj :papa:

Trzymam Aniu jeszcze coś w zanadrzu :oczko_usmiech: ale poczekam na Twoje wrzutki :lol:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 01.12.2013 19:18

CroAna napisał(a):Orebič, z którego przypłynęliśmy :papa: chyba :wink:

Tak, to Orebić, a gdybyśmy kadr przesunęli w lewo, byłoby widać Kučište.

Również dołączam do śledzących Twoją relację.
Piękne fotki i znajome ujęcia. Mnie szczególnie urzekły widoki z góry na Peljeski Kanal.
Pozdrav :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.12.2013 19:26

rodaivuk napisał(a):Płynąc widzi się Korčule. Samego miejsca postoju promu nie widac bo jest za zakrętem.

te kiero napisał(a):a co to za miasto widać w oddali na brzegu, na 7 zdjęciu :?:

walp napisał(a):
CroAna napisał(a):Orebič, z którego przypłynęliśmy :papa: chyba :wink:

Tak, to Orebić, a gdybyśmy kadr przesunęli w lewo, byłoby widać Kučište.


tak przeczuwałem, to teraz mam pełny obraz sytuacji, rzut beretem, źle nie powinno być...
thx
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 01.12.2013 20:43

witaj walp!trudno nie kochać tych klimatów.. :papa:
te kiero, spokojnie, małżonka da radę. tylko, jak będziecie już płynąć, nie zwracaj jej uwagi na to, że kamizelki ratunkowe są zamknięte w pojemnikach na kłódki :lol: (no chyba, że u Was będzie inaczej)mój mężuś nie mógł mi tego nie powiedzieć 8O :twisted:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 01.12.2013 21:07

Janusz Bajcer napisał(a):
CroAna napisał(a):Januszku, wrzucaj,wrzucaj :papa:

Trzymam Aniu jeszcze coś w zanadrzu :oczko_usmiech: ale poczekam na Twoje wrzutki :lol:


taaak..trzymasz cos w zanadrzu i mnie w niepewności..:-D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspy i Półwyspy: Peljesač, Pag i inne wycieczki - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone