Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tak to w życiu bywa, że znów Tucepi wygrywa - 2019

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 03.02.2020 11:52

Ale fajnie! Dzięki Tobie mogłam zobaczyć znajome miejsca z zupełnie innej perspektywy. :D Okolice hotelu Jadran, mała plażyczka, Nugal. :D Czekam na kolejne fotki z rejsu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.02.2020 12:21

Jaki koszt łódki? I jak z paliwem i opłata za nie? W Cro nigdy nie wypozyczalam...

I wcale taka mała ta łódka to nie jest jak we dwie rodziny nią plyneliscie. W Grecji wypozyczalam taka na max 4os.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.02.2020 16:32

agata26061 napisał(a):... Jest godzina około 10.30, więc plaża nudystów Nugal jeszcze niemal bezludna ...

Nugal zdecydowanie lepiej prezentuje się z lądu tzn. z góry ;) niż z wody 8) ale tak bywa z wieloma plażami :D
Ja jej nie widziałam na żywo ale pamiętam Twoje fotki, z którejś poprzedniej relacji.

agata26061 napisał(a):...Wzdłuż półwyspu św. Piotra:
...
Z latarnią, która mi bardzo przypomina tą mijaną podczas przeprawy promowej na Hvar z Sućuraja: ...

Masz rację, mi też :)


agata26061 napisał(a): ...Obrazek

A tam na górze przy tych filarkach deptałam w ostatnie wakacje ;) i choć dwudniowy wtedy pobyt w Makarskiej był wymuszony przez pewne okoliczności to z biegiem czasu jakoś zaczynam cieplej go wspominać :mrgreen:

agata26061 napisał(a): ... Jak już mijamy cały tłum w Makarskiej wypatrujemy dość sporą ale całkiem sympatyczną plażę
Zdaje się, że to ta :) Moje wybawienie przed wspomnianym tłumem w Makarskiej, który jak zobaczyłam to miałam ochotę się rozbeczeć ... wracaliśmy przecież z Korčuli :cry:
IMG_20190718_174126.jpg


piekara114 napisał(a):Jaki koszt łódki? I jak z paliwem i opłata za nie? W Cro nigdy nie wypozyczalam...
I wcale taka mała ta łódka to nie jest jak we dwie rodziny nią plyneliscie. W Grecji wypozyczalam taka na max 4os.
My dotąd wiosłowaliśmy kajaczkiem ale podczas ostatniego urlopu wynajmowaliśmy taką łódkę w Korčuli na cały dzień aby poskakać między pobliskimi wysepkami. Łódka była zatankowana i kosztowało to zdaje się 490 albo 470 kun :?: za cały dzień od 9 do 18. Oddając łódkę nie trzeba było jej dotankować do pełna.
Pływaliśmy w 4 dorosłych ale jeszcze by weszło 2.
IMG_20190711_121543.jpg
Nikolina u brzegu Badiji ;)


ciekawe czy podobna cena na MR.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.02.2020 18:03

khml napisał(a):Agata ile czasu zajęło Wam dopłynięcie do tego miejsca ?

Myślę że nie dłużej niż 45 minut. Jak będę w domu to sprawdzę, która godzina była na zdjęciach z wypłynięcia i z tej plaży
Kapitańska Baba napisał(a):Wszystkie buźki uśmiechnięte - chyba się podoba :D
Na góry nad Makarską uwielbiam patrzeć z wody - one są takie wysokie, majestatyczne..... Jeden z piękniejszych widoków w Cro :hearts:

Buzki uśmiechnięte, ale jak zbyt długo płynęliśmy to już im się zaczynało nudzić.
Ja również najbardziej lubię widok MR z wody. Bajka!
Epepa napisał(a):Ale fajnie! Dzięki Tobie mogłam zobaczyć znajome miejsca z zupełnie innej perspektywy. :D Okolice hotelu Jadran, mała plażyczka, Nugal. :D Czekam na kolejne fotki z rejsu.

Ja sama sobie "odświeżyłam" te miejsca, aczkolwiek jeszcze nie bardzo zdążyłam za nimi zatęsknić. Ostatni raz w 2017 tu byliśmy :mrgreen:
piekara114 napisał(a):Jaki koszt łódki? I jak z paliwem i opłata za nie? W Cro nigdy nie wypozyczalam...

I wcale taka mała ta łódka to nie jest jak we dwie rodziny nią plyneliscie. W Grecji wypozyczalam taka na max 4os.

Tutaj płaciliśmy chyba 80 euro, ale szczerze powiedziawszy mój mąż rozmawiał z właścicielem, więc nie pamiętam czy to było 80 jak mi się wydaje, czy jak 2 lata wcześniej za tą samą 70 euro. Paliwo było już w cenie. Nie musieliśmy nic dopłacać.
gusia-s napisał(a):Nugal zdecydowanie lepiej prezentuje się z lądu tzn. z góry ;) niż z wody 8) ale tak bywa z wieloma plażami :D

Pewnie i tak jest, ale pamiętam jak pływaliśmy na materacu na tej plaży i po odpłynięciu nieco od brzegu było też super te skały widać. Motorówka byliśmy zbyt daleko, żeby lepsze zdjęcia zrobić.
gusia-s napisał(a):
A tam na górze przy tych filarkach deptałam w ostatnie wakacje ;) i choć dwudniowy wtedy pobyt w Makarskiej był wymuszony przez pewne okoliczności to z biegiem czasu jakoś zaczynam cieplej go wspominać :mrgreen:

A my, wstyd się przyznać, podczas 3 pobytów na MR nie byliśmy na tym półwyspie ani razu :oops:
gusia-s napisał(a):
Zdaje się, że to ta :) Moje wybawienie przed wspomnianym tłumem w Makarskiej, który jak zobaczyłam to miałam ochotę się rozbeczeć ... wracaliśmy przecież z Korčuli :cry:

Zdaje się, że to ta sama. A co się w ogóle stało, że musieliście spać w tej Makarskiej? Ja trochę z braku czasu przez ostatnie pół roku mało na forum bywałam.... :oops: A Ty relacji nie piszesz i nic nie wiem... :(
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 03.02.2020 18:16

Na ile godzin się pożycza łódkę?
Na pokonanie jakiej odległości wystarcza paliwa?
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.02.2020 18:22

aga_stella napisał(a):Na ile godzin się pożycza łódkę?
Na pokonanie jakiej odległości wystarcza paliwa?

Od 10-19. W 2017 roku pływaliśmy gdzieś do 17-18 i paliwa wystarczyło nam spokojnie. Myślę, że jeszcze dużo zostało. To nie są łódki, którymi można daleko wypływać. Raczej nadają się wyłącznie do pływania w bliskiej odległości od brzegu. Wtedy dopłynęliśmy do Zivogosce, ale trzeba uważać na popołudniowe fale o czym pisałam już wielokrotnie. Czasem fale bardzo utrudniają powrót. Myślę, że bez przystanków na plażowanie jeszcze kilka kilometrów mogliśmy przepłynąć dalej niż Zivogosce.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 03.02.2020 18:30

Super ten Wasz rejs. Widok Biokova obłędny. Świetne miejsce na pływanie i oglądanie gór z morza.
Plaże prima sort :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.02.2020 18:56

W Grecji wypożyczaliśmy za 30 eur 10-14 i dla nas było to wystarczające. Do tego paliwo zgodnie ze zużyciem, dopłaciliśmy 12 eur. Zrobiliśmy 14,8 km, w tym chyba 3 kąpiele były i plażowanie. Dla nas było co dość.
Ale przyjrzałam się naszej łupinie i chyba to też taka wielkość jak Wasza, ale właściciel powtarzał max 4 osoby.

W tym roku Brać, muszę się rozeznać, gdzie tam byłoby warto popływać, ale trochę mnie tym wiatrem przerażacie....
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.02.2020 19:58

Habanero napisał(a):Super ten Wasz rejs. Widok Biokova obłędny. Świetne miejsce na pływanie i oglądanie gór z morza.
Plaże prima sort :D

W 2017 dopłynęliśmy do cudownych plaż. Teraz się trochę baliśmy że względu na fale i aż tak daleko się nie zapuściliśmy...
piekara114 napisał(a):W Grecji wypożyczaliśmy za 30 eur 10-14 i dla nas było to wystarczające. Do tego paliwo zgodnie ze zużyciem, dopłaciliśmy 12 eur. Zrobiliśmy 14,8 km, w tym chyba 3 kąpiele były i plażowanie. Dla nas było co dość.
Ale przyjrzałam się naszej łupinie i chyba to też taka wielkość jak Wasza, ale właściciel powtarzał max 4 osoby.

W tym roku Brać, muszę się rozeznać, gdzie tam byłoby warto popływać, ale trochę mnie tym wiatrem przerażacie....

U nas było chyba 6 osób dorosłych dopuszczalnie na 1 łódkę. My 4 dorosłych i 4 dzieci, więc wagowo akurat

Myślę, że łódkę zawsze warto wynająć. Parę dni trzeba obserwować morze jak się zachowuje. Jeśli codziennie po południu będą w tym miejscu fale to max do 15 można spokojnie wrócić zanim się Jadran rozszaleje, ale bywało, że i 19 oddawaliśmy łódki, więc nie zawsze wiatr przeszkadza
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.02.2020 20:04

Muszę Brać obadać pod tym kątem, bo w Grecji w Sivocie to wysepki przybrzeżne to aż żal nie skorzystać było...
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.02.2020 21:10

Rejs - prima sort , zapisany w pięknych zdjęciach , fajnie , że można te okolice pooglądać na zdjęciach w relacjach , bo mnie chyba życia braknie :)
Czekam na ciąg dalszy

Pozdrawiam
Piotr
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.02.2020 21:57

piekara114 napisał(a):Muszę Brać obadać pod tym kątem, bo w Grecji w Sivocie to wysepki przybrzeżne to aż żal nie skorzystać było...

Mimo tego, że na Brač jeszcze mnie nie zagnało, to patrząc na mapę sporo fajnych miejscówek można wyszukać podczas takiego rejsiku motorówką. Np. pomiędzy Postirą a Pučišćą a jeszcze kolejną Povlją. Sporo tam widać małych zatoczek :D
piotrf napisał(a):Rejs - prima sort , zapisany w pięknych zdjęciach , fajnie , że można te okolice pooglądać na zdjęciach w relacjach , bo mnie chyba życia braknie :)

Ja też mam czasem wrażenie, że musi minąć jeszcze wiele czasu zanim ja odkryję wszystkie te miejsca, które chcę :D :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.02.2020 22:07

agata26061 napisał(a):Mimo tego, że na Brač jeszcze mnie nie zagnało, to patrząc na mapę sporo fajnych miejscówek można wyszukać podczas takiego rejsiku motorówką. Np. pomiędzy Postirą a Pučišćą a jeszcze kolejną Povlją. Sporo tam widać małych zatoczek :D
My będziemy z drugiej strony wyspy i tam muszę coś poszukać :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.02.2020 22:33

piekara114 napisał(a):
agata26061 napisał(a):Mimo tego, że na Brač jeszcze mnie nie zagnało, to patrząc na mapę sporo fajnych miejscówek można wyszukać podczas takiego rejsiku motorówką. Np. pomiędzy Postirą a Pučišćą a jeszcze kolejną Povlją. Sporo tam widać małych zatoczek :D
My będziemy z drugiej strony wyspy i tam muszę coś poszukać :D

Na upartego zawsze można podjechać na drugą stronę i tam wynająć. Logistycznie z tym trochę gorzej, bo pewnie trzeba byłoby podjechać dzień lub 2 wcześniej, żeby zarezerwować.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.02.2020 08:50

agata26061 napisał(a): Tutaj płaciliśmy chyba 80 euro, ale szczerze powiedziawszy mój mąż rozmawiał z właścicielem, więc nie pamiętam czy to było 80 jak mi się wydaje, czy jak 2 lata wcześniej za tą samą 70 euro. Paliwo było już w cenie. Nie musieliśmy nic dopłacać...
Czyli podobnie, znalazłam ulotki z Korculi. Na mieście były podane ceny w euro - 70 eu, na kempingu 60 eu ale my i tak płaciliśmy w kunach 470 kun, nie wiem ile to eu :mrgreen:

agata26061 napisał(a): A co się w ogóle stało, że musieliście spać w tej Makarskiej?
Na Korčuli rozwaliliśmy oponę - nietypową :? , nie nadawała się do naprawy a na całej wyspie ani pobliskim Peljesacju nie mieli na wymianę nawet z używek jak też nie byli w stanie jej ściągnąć przed terminem naszego powrotu, choć początkowo obiecywali w 4 dni sprowadzić. Na dojazdówce doczłapaliśmy się do Makarskiej bo tam mieliśmy dostawę opony z PL - u nas w kraju dostępna była od ręki a i transport udało się zorganizować :roll:. Z ciężką przyczepą nie chcieliśmy ryzykować jazdy na dojazdówce do PL więc to była konieczność.

piekara114 napisał(a):
agata26061 napisał(a):Mimo tego, że na Brač jeszcze mnie nie zagnało, to patrząc na mapę sporo fajnych miejscówek można wyszukać podczas takiego rejsiku motorówką. Np. pomiędzy Postirą a Pučišćą a jeszcze kolejną Povlją. Sporo tam widać małych zatoczek :D
My będziemy z drugiej strony wyspy i tam muszę coś poszukać :D
Czyli od południowej strony?
Mekka surferów więc ... :mrgreen:
Chociaż w Supetar też codziennie dobrze dęło.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Tak to w życiu bywa, że znów Tucepi wygrywa - 2019 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone