Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Starym samochodem do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 08.12.2017 08:51

fly napisał(a):"[i]Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców, którzy usiłowali zmierzyć alfabetyzm Polaków, czyli stopień rozumienia czytanych przez nich tekstów i dokumentów użytku codziennego, statystyczny Kowalski jest leniwy, a przy tym cierpi na analfabetyzm wtórny.


Największy problem leży w lenistwie. Zanim napiszę cokolwiek , staram się dokładnie przeczytać i zrozumieć przebieg całej rozmowy dyskutujących, potem wyciągam wnioski i po zastanowieniu wyrażam swoją opinię. Tym charakteryzuje się człowiek inteligentny.
Człowiek mądry ( bo inteligencja to nie to samo co mądrość) widzi wpis, że ktoś irracjonalnie chce rywalizować na trasie do Chorwacji małym samochodem miejskim z dużym dieslem i bez szerszego spojrzenia na całą dyskusję (zadania sobie trudu przeczytania paru postów wcześniej ) szydzi sobie, bo wydaje mu się że jest mądrzejszy, a reszta to stado baranów.
Kilka razy na forum widziałem takie sytuacje. Smutne, ale prawdziwe. Ktoś chce błysnąć swoją mądrością, ale nie chce mu się zadać trudu zapoznania z poruszanym tematem, a inni bez wyciągania wniosków idą za nim w ciemno i wydaje im się że są bardzo zabawni .
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 08.12.2017 09:27

Habanero napisał(a):

A gdzie napisałeś, że będziemy jechać autostradami :roll: i że to Ty będziesz wybierać trasę przejazdu :idea:
To są auta miejskie i o takich rozmawialiśmy sobie beztrosko i w miłej atmosferze. I nagle je...b , ni stąd ni zowąd, ... jedziemy do Chorwacji, będziemy sprawdzać , jakie to ja mam tdi tcdi tdsi tdcd i ile to pali i czyje lepsze. Nie rozmawialiśmy o podróży do Chorwacji małym samochodem, tylko ..... zresztą nie chce mi się już tłumaczyć. Wszystko jest stronę wcześniej.
Trza czytać ze zrozumieniem, a nie wyciągać zdania z kontekstu i huzia na Józia . Myślisz, że masz do czynienia z samymi leszczami ?


Piszemy w temacie:
Starym samochodem do Cro


Trochę wcześniej:

Habanero napisał(a):
Rysio napisał(a):
Habanero napisał(a):
https://moto.wp.pl/najbardziej-oszczedn ... 351062657g

Proszę, dajcie jakieś 1.4 czy 1.6, które mniej palą.


Weź jakiegoś Aygo 1,0 i pojedźmy do Chorwacji. Ja pojadę 2,0 CDTI albo nawet 2,2 DTi. Prędkość utrzymujemy taką jaka jest dopuszczalna na danej drodze. Polecam :)

Kiedy ?


Tu wyzwania nie negowałeś ...

Więc zdecyduj się bo za chwilę wrzucisz ranking deskorolek ...

Edit;
Ps. Do reszty wpisów przez grzeczność się nie odniosę :roll: Ale masz rację trzeba czytać ze zrozumieniem 8)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 08.12.2017 10:39

Rysio napisał(a):
Piszemy w temacie:
Starym samochodem do Cro




Widzę, że faktycznie masz problem ze zrozumieniem tego co inni piszą :roll:

Gdzie napisałem, że samochody z listy nadają się do jazdy poza miastem ?
Cyt.
Moim zdaniem wiedza na temat mocy silnika ważna jest podczas zakupu samochodu. Chodzi mi o wstępną selekcję samochodów, które będą nas interesować. Empirycznie większość z nas wie że słaby silnik w kombi jest nie teges. Co innego gdy chcemy kupić miejskie autko. Wtedy ekonomia codziennego użytkowania z ceną wyjściową (promocje itd.) będą na pierwszym miejscu. Znając moc silnika wiem którymi samochodami nie muszę sobie d. zawracać. Później wiedza ta służy mi tylko do tego by odpowiadać na pytania typu:
ile pali, ile ma koni, jaki przebieg, czy był bity itd.


Rysio napisał(a):Tu wyzwania nie negowałeś ...


Rozbawiłeś mnie tą propozycją :lol:
Wydawało mi się, że kto jak kto, ale admin wie o co chodzi w dyskusji :idea:


Więc zdecyduj się bo za chwilę wrzucisz ranking deskorolek ...


Zacząłeś słabo, miałem nadzieję że lepiej uda Ci się skończyć :cry:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 08.12.2017 10:51

Używając terminologii zaczerpniętej z lotnictwa wojskowego obserwujemy zmianę "pary dyżurnej" :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 08.12.2017 11:06

fly napisał(a):
bluesman napisał(a):
fly napisał(a):Odnośnie tych koni...
poprostu w głowie mi się nie mieści,
kupuje samochód-kolor widze, lakier spox, tapicerka-widze, ...a silnik co tam... nie interesuje mnie ,
ba, powiem więcej wydaje kase na auto i nawet nie wiem ile ma koni, a jesli przy zakupie zerknąłem w papiery auta to nie pamiętam... 8O ....no już nie tylko w głowie mi się to nie mieści
pozdro
fly
:


Napiszę drugi raz bo pierwszy wpis mi wcięło i na wszelki wypadek zrobie print screen.
Jak widzisz ja nie piszę, że w głowie mi się nie mieści, że można znać moc własnego auta.
Natomiast może zauważysz w końcu, że ludzie się różnią i mogą inaczej postrzegać świat ani lepiej ani gorzej, po prostu inaczej i biorą pod uwagę coś innego. Pewnie jest to trudne ale nie niemożliwe :)


Crocodyl napisał(a):Czasy samochodów tylko z jedną wersją silnika są już za nami ale widać, że nie wszyscy są z tego zadowoleni. Jedni kupują samochód bez ekscytacji inni lubią wiedzieć i znać jego parametry, bo ma to wpływ na późniejszą eksploatacje (albo po prostu interesują sie motoryzacją). I nikt tu nikomu nie sugeruje nauki instrukcji na pamieć. Widać dla wielu samochód jest jak dla mnie np. pralka, której instrukcji także nie czytałem a korzystam chociaż to nie mój żywioł i w stadzie są osoby umiejące lepiej wykorzystać "drzemiący w niej potencjał".


To się nazywa złoty środek i tak też to postrzegam :)


w odpowiedzi przytoczę:
"Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców, którzy usiłowali zmierzyć alfabetyzm Polaków, czyli stopień rozumienia czytanych przez nich tekstów i dokumentów użytku codziennego, statystyczny Kowalski jest leniwy, a przy tym cierpi na analfabetyzm wtórny.
Wyniki są przerażające - aż 58 procent pracujących zawodowo Polaków nigdy nie czyta instrukcji i przepisów, 69 procent nie korzysta ze schematów i wykresów, a 85 procent - z kosztorysów i specyfikacji. zaledwie 7 procent urzędników potrafi poradzić sobie ze zrozumieniem i wyciągnięciem wniosków z niezbyt skomplikowanego tekstu
."
no cóż...z kim ja rozmawiam ...
pozdro
fly


Z tego co napisałeś wnioskuję, że identyfikujesz się z tą opinią wszak dokonali tego naukowcy :)
Przytaczasz badania naukowe .. hm jeżeli byłbyś tak dokładny jak dotychczas to napisałbyś jakie dokładnie, przez kogo robione, na jakiej próbie, jakich użyto metod, gdzie zostało to opublikowane bo jeżeli w Fakcie to wybacz ... itp :) (Określenie "usiłowali" dyskredytuje jak dla mnie tych naukowców :) )

Wiesz, że istnieje taka gałąź wiedzy jak jak metodologia badań naukowych ? Gdzie podane są zasady jak badania powinny zostać wykonane by dały w obiektywny wynik ? Nie wiem czy ci naukowcy zastosowali takowe.
Powołujesz się (przez owych naukowców) na analfabetyzm wtórny zadałem sobie troszkę trudu i tu definicja wg (podaję źródło) Słownika języka polskiego PWN

"wtórny analfabetyzm «utrata umiejętności czytania i pisania" 8O To znaczy, że nie tylko ja ale i inni nie umieją czytać i pisać ?

Ok. wiem o co Ci chodzi jesteś najlepszy inni nie :)




P.S. Sądzę, że czytający ocenią Twój wpis :) jak ? nie wiem ale ocenią :)
Ostatnio edytowano 08.12.2017 11:12 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 08.12.2017 11:12

Poprawka. W naszym AOO chodzą dwie pary. :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 08.12.2017 11:17

:)
Ostatnio edytowano 08.12.2017 11:23 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 08.12.2017 11:23

Masz rację. Wystarczy :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 08.12.2017 12:24

Mi też się już znudziło :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.12.2017 15:03

Habanero napisał(a):Kilka razy na forum widziałem takie sytuacje. Smutne, ale prawdziwe. Ktoś chce błysnąć swoją mądrością, ale nie chce mu się zadać trudu zapoznania z poruszanym tematem, a inni bez wyciągania wniosków idą za nim w ciemno i wydaje im się że są bardzo zabawni .

świadomie lub nie, właśnie opisałeś to co wydarzyło się w innym wątku z Twoim udziałem
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 08.12.2017 17:37

Cze!
bluesman napisał(a):
...Ok. wiem o co Ci chodzi jesteś najlepszy inni nie :)...

wystarczy lepszy od Ciebie..... :papa:
pozdro
fly
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 08.12.2017 18:08

te kiero napisał(a):
Habanero napisał(a):Kilka razy na forum widziałem takie sytuacje. Smutne, ale prawdziwe. Ktoś chce błysnąć swoją mądrością, ale nie chce mu się zadać trudu zapoznania z poruszanym tematem, a inni bez wyciągania wniosków idą za nim w ciemno i wydaje im się że są bardzo zabawni .

świadomie lub nie, właśnie opisałeś to co wydarzyło się w innym wątku z Twoim udziałem


Już wiem o co Ci chodzi :idea:
Mam bardzo dobrą pamięć, tylko że krótką :wink:
Bardzo dobry przykład.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.12.2017 20:19

dokładnie:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 08.12.2017 21:14

Dzięki. Nieźle mnie podsumowałeś.

Teraz czekam na argumenty ( Twoje ulubione słowo w tamtym wątku )
1.Gdzie chciałem błysnąć swoją mądrością ?
2.W którym miejscu widać moją nieznajomość tematu rozmowy ?
3.Gdzie widać moje niezrozumienie tego co przeczytałem ?
4.Gdzie szydziłem z rozmówców i szedłem w ciemno za tym co mówiła Fanka (bez argumentów i znajomości tematu dyskusji) ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.12.2017 21:33

Habanero napisał(a):Dzięki. Nieźle mnie podsumowałeś.

Teraz czekam na argumenty ( Twoje ulubione słowo w tamtym wątku )
1.Gdzie chciałem błysnąć swoją mądrością ?
2.W którym miejscu widać moją nieznajomość tematu rozmowy ?
3.Gdzie widać moje niezrozumienie tego co przeczytałem ?
4.Gdzie szydziłem z rozmówców i szedłem w ciemno za tym co mówiła Fanka (bez argumentów i znajomości tematu dyskusji) ?


Habanero napisał(a):Już wiem o co Ci chodzi :idea:
(...)
Bardzo dobry przykład.


to wiesz o co mi chodzi, czy jednak nie? skoro wywnioskowałeś, że to bdb przykład to tłumaczyć nie muszę;
równie często używałem słowa kontrargumenty; rozumiem, że skoro Ty możesz wskazać moje ulubione wyrażenie, to pewnie ja mogę wskazać Twoje: czytać ze zrozumieniem, hasło dziś nadużywane w dyskusjach - wręcz banalne, szczególnie w sytuacji, w której ciężko o lepsze uzasadnienie swoich tez
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Starym samochodem do Cro - strona 106
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone