Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAROKO 2023 & EGIPT 2023 ... samochodem :) :) ...

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1389
Dołączył(a): 21.08.2007
MAROKO 2023 & EGIPT 2023 ... samochodem :) :) ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 24.05.2024 12:54

Ostatni timelapse z tego dnia, jak z całej marokańskiej wyprawy :) :) ...

piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18453
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.06.2024 19:38

Witaj , wreszcie miałem czas na spokojnie poczytać relację i pooglądać Twoje filmy . Zgadzam się w całej rozciągłości ze stwierdzeniem , że Szwajcaria jest najgorszym w Europie krajem do tranzytu ( również popełniłem ten błąd ;) ) , ale jak się okazuje - w naszych krajach ościennych ograniczenie prędkości ( wyłączajęc autostrady ) do 30 staje się jakąś modą - Słowacja , Czechy , a ostatnio Niemcy , co potwierdza właśnie zapłacony przeze mnie mandat . Otóż przekroczyłem prędkość o 6 km na godzinę , mknąc przez miasto Osiołkiem 36 km/h już po godzinie 8:00 rano ( do ósmej można jechać 50 km/h ) , czego bardzo się wstydzę . Mandat oczywiście zapłaciłem - ordung muss sein , i zaczynam się zastanawiać nad ograniczeniem prędkości w moim rowerze . Tak na wszelki wypadek :mg: .

Dziękuję za tą ciekawą filmorelację marokańską :proszedzieki: , rozumiem że już kolejna w przygotowaniu , czekam więc na nowe filmy ( z Turcji , czy gdzieś dalej ? )


Pozdrawiam
Piotr
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11061
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.06.2024 19:53

piotrf napisał(a): ale jak się okazuje - w naszych krajach ościennych ograniczenie prędkości ( wyłączajęc autostrady ) do 30 staje się jakąś modą - Słowacja , Czechy , a ostatnio Niemcy , co potwierdza właśnie zapłacony przeze mnie mandat . Otóż przekroczyłem prędkość o 6 km na godzinę , mknąc przez miasto Osiołkiem 36 km/h już po godzinie 8:00 rano ( do ósmej można jechać 50 km/h )


Jestem po blisko 4tys tripie Cz-A-I-A-D-Cz i coś czuję, że może być niejedna pamiątka, oczywiście będziemy się martwić jak przyjdzie; staram się naprawdę jechać w zgodzie ze znakami, ale często spotykałem się z sytuacją, w której zgupiałem jaka jest dopuszczalna prędkość na danej drodze w tych krajach lub po prostu się zagapiłem, a ograniczenia do 30km/h to już plaga.
Z ulgą wjechałem do PL.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1389
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 02.06.2024 21:15

piotrf napisał(a):
Dziękuję za tą ciekawą filmorelację marokańską :proszedzieki: , rozumiem że już kolejna w przygotowaniu , czekam więc na nowe filmy ( z Turcji , czy gdzieś dalej ? )

Pozdrawiam
Piotr


Witaj Piotrze :) ...

Dziękuję za miłe słowa i wrażenia dotyczące Szwajcarii oraz ograniczeń prędkości do 30 km/h ... no trzeba być czujnym, zwartym, i gotowym ;) :) ... na naszej trasie teraz też tych ograniczeń bez liku ;) :) ...

Kolejna to będzie obiecana relacja z Egiptu 2023 samochodem :) ... prawie 4 k km od Kairu, przez Alexandrię, przez Hurghadę i Port Ghalib, aż do Abu Simbel na granicy z Sudenem, oraz Aswan i Luxor :) :) ...

Ale wpierw musimy wrócić z tej, na której właśnie od lekko ponad tygodnia jesteśmy :) ... jak ktoś podpowie mi jak najlepiej obecnie wklejać zdjęcia na cro.pl (wiem, wiem, że to gdzieś pewnie na forum jest już napisane, ale nie bardzo mam sposobność teraz tego szukać :) :) ), to w nowym wątku dam zajawkę, wkleję garść zdjęć, wszak te dalej oprócz fimów też robię, i zapodam trochę aktualnych praktycznych info, gdyby ktoś w tym sezonie chciał też się tu udać ;) :) ...

Z góry dziękuję za porady zdjęciowe :) ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1389
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 02.06.2024 21:18

te kiero napisał(a):Z ulgą wjechałem do PL.


Witaj :) ...

No właśnie, ja mam tak samo od dawna :) ... cudze chwalicie, swego nie znacie, powiedziałby wieszcz ;) :) ...

Pozdrawiam,

PAP
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18453
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.06.2024 18:39

Do relacji wklejam zdjęcia z laptopa , bez pośrednictwa , na dole pod oknem , gdzie wpisuję post Dodaj zdjęcia lub załączniki , potem wybierz pliki , po wybraniu Załaduj pliki , gdy już zostaną wyświetlone , wstawiam w odpowiednim , wybranym miejscu .
Szybko i wygodnie :)


Pozdrawiam
Piotr
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1389
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 03.06.2024 19:21

piotrf napisał(a):Do relacji wklejam zdjęcia z laptopa , bez pośrednictwa , na dole pod oknem , gdzie wpisuję post Dodaj zdjęcia lub załączniki , potem wybierz pliki , po wybraniu Załaduj pliki , gdy już zostaną wyświetlone , wstawiam w odpowiednim , wybranym miejscu .
Szybko i wygodnie :)


Pozdrawiam
Piotr


Piotrze,

Wielkie dzięki za podpowiedź :) ... myślę, że dam radę to ogarnąć :) :) ...

Widać coś się pozmieniało od dawnych lat, kiedy musiałem stosować Fotosika do podgrywania zdjęć ;) :) :) ...

Piotr
Poprzednia strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
MAROKO 2023 & EGIPT 2023 ... samochodem :) :) ... - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone