Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAROKO 2023 & EGIPT 2023 ... samochodem :) :) ...

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1394
Dołączył(a): 21.08.2007
MAROKO 2023 & EGIPT 2023 ... samochodem :) :) ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 08.04.2024 15:41

Na podsumowanie dnia, oczywiście timelapse ;) :) :) ...

PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1394
Dołączył(a): 21.08.2007
MAROKO 2023 & EGIPT 2023 ... samochodem :) :) ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 10.04.2024 14:53

Dzień 19

Wtorek 16/05/2023

Algeciras, E - La Manga, E

Odległość = 580 km

Dziś nacieramy dalej do przodu :) ... w tamtą stronę jechaliśmy na południe przez środek Hiszpanii, teraz wybiaramy trasę wybrzeżem :) ... wpierw południowym, kolejnego dnia wschodnim, aby koniec końców dotrzeć do Barcelony :) ... nim jednak to nastąpi, dziś zatrzymujemy się w południowo-wschodnim narożniku Hiszpanii, o ile tak to można nazwać ;) :) ... pierowtny plan zakładał Cartagenę, ale szczegółowe poszukiwania noclegu zaprowadziły nas do wyboru nadmorskiego kurortu o nazwie La Manga :) ... i wybór był bardzo trafiony ... co prawda jeszcze przed sezonem, z temperaturami sporo niższymi niż te, do których przywykliśmy w Maroko, ale miejsce jest bardzo sympatyczne i warte polecenia :) ... zatem w drogę :) ...

PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1394
Dołączył(a): 21.08.2007
MAROKO 2023 & EGIPT 2023 ... samochodem :) :) ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.04.2024 10:10

Prawie jak Miami Beach ;) :) :) ... no prawie ;) :) ...

te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11188
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.04.2024 09:08

Z innej beczki - nie wiem czy pytałem - do takiej wyprawy to jakieś szczególne przygotowania Niuńka robiłeś, czy jazda z marszu?
Twoje wyprawy samochodowe przy moich to pikuś, a i tak zawsze mam zagwostkę jak będzie.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1394
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 12.04.2024 12:20

te kiero napisał(a):Z innej beczki - nie wiem czy pytałem - do takiej wyprawy to jakieś szczególne przygotowania Niuńka robiłeś, czy jazda z marszu?
Twoje wyprawy samochodowe przy moich to pikuś, a i tak zawsze mam zagwostkę jak będzie.


Witaj :) ...

Nie, klasyka gatunku :) ... jakoś w lipcu Niuniek ma doroczny przegląd u diagnosty, więc wtedy wychodzi co tam Pan widzi co by wymagało odświeżenia ... do tej pory wychodziły ino klocki hamulcowe i raz opona :) ... wtedy po takiej wizycie w/w tematy są regulowane :) ... no i przed taką wyprawą raz do roku nastepuje wymiana oleju i filtrów, wszak poza wyprawami Niuniek wiedzie leniwe życie i mało jeździ, jak już to weekendowo, a od jesieni do wiosny to wcale, aby nie miał kontaktu z solą na drodze :) :) ...

O ile śledziłeś naszą turecką wyprawę w 2021

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... vFmYcHfemA

to już w Krakowie pojawił się komunikat o potrzebie serwisu 'dodatku do paliwa', czyli takiego 'zaszytego' gdzieś serwisowo pojemnika z płynem, który wstrzykuje się do paliwa przy każdym zamknięciu drzwiczek od wlewu paliwa :) ... ale telefon do zaufanego mechanika upewnił nas, że damy radę z tym przejechać całą trasę i zrobić to dopiero po powrocie :) ...

A tak to od chyba 2020 Niuniu ma 'głupawkę liczników' kiedy robi się upalnie :) ... rano jest OK, koło południa robi się dyskoteka, ale wieczorem wszystko wraca do normy :) ... od tamtego czasu co roku zbieram się do tego, aby Niunia dać w ręce elektryka, aby poszukał przyczyny, ale do tej pory nie udało mi się do tego elekryka dotrzeć, podświadomie z obawy, żeby po naprawie nie było gorzej niż jest teraz ;) ;) :) ...

A, i koło 150 000 km rozrząd był wymieniany zgodnie z zaleceniami producenta :) ...

A tak to Niuniek śmiga na medal, choć samochód to francuski jest ;) ;) :) :) ...

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1394
Dołączył(a): 21.08.2007
MAROKO 2023 & EGIPT 2023 ... samochodem :) :) ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 12.04.2024 12:22

Jak pisałem, sama miejscówka godna polecenia :) ... nawet na jakiś dłuższy pobyt plażowo - basenowy by się pewnie nadała, jak ktoś lubi :) ...

PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1394
Dołączył(a): 21.08.2007
MAROKO 2023 & EGIPT 2023 ... samochodem :) :) ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 12.04.2024 20:38

Na podsumowanie dnia, oczywiście timelapse ;) :) :) ...

PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1394
Dołączył(a): 21.08.2007
MAROKO 2023 & EGIPT 2023 ... samochodem :) :) ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 17.04.2024 16:33

Dzień 20

Środa 17/05/2023

La Manga, E - Barcelona, E

Odległość = 680 km

Dziś 'zbieramy' wschodnie wybrzeże Hiszpanii :) ... cel jest jeden, dojechać do barcelońskiego Piaseczna względnie Łomianek ;) ;), czyli Sabadell :) ... odległość znów znacząca, ale hiszpańskie autostrady są całkiem symaptyczne, więc i jazda umyka dynamicznie z ładnymi widokami :) ...

Po do dotarciu do Sabadell, po szybkiej samodzielnej obiado - kolacji, ruszamy na rozpoznanie okolicy bojem, czyli na spacer do najbliższej stacji kolejki podmiejskiej, z której będziemy korzystać jutro celem dostania się do samej Barcelony :) ...

PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1394
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 18.04.2024 12:30

Na wieczornym spacerze trafiamy na niezamieszkany teren, takie jakby opuszczone ogródki działkowe :) ... chyba będzie tu kiedyś wkrótce jakaś developerka :) ... a tak miasteczko spokojne i schludne :) ... w naszej ocenie idealne jako baza na zwiedzanie Barcelony, zwłaszcza jeżeli szukamy dobrej relacji jakości do ceny ;) :) ...



Sama miejscówka też bardzo poprawna :) ... klimat hotelowy, ale darmowy garaż w cenie, co bardzo ważne, jeżeli nie chce się mieć przygód z wybitą szybą, co wg licznych relacji w Barcelonie ma spore prawdopodobieństowo wydarzenia się :( ...

PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1394
Dołączył(a): 21.08.2007
MAROKO 2023 & EGIPT 2023 ... samochodem :) :) ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 19.04.2024 10:06

Na podsumowanie dnia, oczywiście timelapse ;) :) :) ...

piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18557
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.04.2024 17:22

Bardzo Ci dziękuję za podsunięcie pomysłu ( i miejsca ;) ) na zwiedzanie Barcelony , którą skreśliliśmy z listy po tym , jak okradziono kampera znajomych na podobno strzeżonym terenie kempingu . Nie ma takiego miejsca , którego oglądnie zrekompensowałoby zepsute wakacje . Niestety Barcelona nie jest jedynym miastem z taką "sławą" . . .


Pozdrawiam
Piotr
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1394
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 19.04.2024 17:58

piotrf napisał(a):Bardzo Ci dziękuję za podsunięcie pomysłu ( i miejsca ;) ) na zwiedzanie Barcelony , którą skreśliliśmy z listy po tym , jak okradziono kampera znajomych na podobno strzeżonym terenie kempingu . Nie ma takiego miejsca , którego oglądnie zrekompensowałoby zepsute wakacje . Niestety Barcelona nie jest jedynym miastem z taką "sławą" . . .


Pozdrawiam
Piotr


Piotrze,

Jak widziałeś na filmie z Review, garaż jest dość wysoki, więc może i wasz Osiołek (chyba dobrze zapamiętałem ;) ) tam się da radę zmieścić :) ? ... zawsze można spytać obiektu mailowo o prześwit garażu :) ...

Inna rzecz, że sama Barcelona 'nie urywa' ;) :) ... bynajmniej w naszej ocenie :) ... będzie o tym w kolejnym odcinku :) ... więc jak jej nie zobaczycie, to straty wielkiej nie będzie ;) ... to klasyczny produkt marketingowy, gdzie wszyscy stadnie z całego świata lecą, bo 'trzeba zobaczyć' :) ... nam zdecydowanie wystarczył ten jeden raz i na powtórki nie ma chęci :) ...

W ramach zajawki, krótkie, jednominutowe formy filmowe ;) :) ...

https://www.youtube.com/shorts/gLZD-3hlAGk
https://www.youtube.com/shorts/nBcs5BUa7IE
https://www.youtube.com/shorts/Xdxyv8O2N3I
https://www.youtube.com/shorts/5ffiKhhQSvg
https://www.youtube.com/shorts/8iwnVG6mCZ8
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18557
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.04.2024 15:41

Do tej pory na naszych wakacyjnych ( i nie tylko ) wyjazdach staraliśmy się dzielić czas pomiędzy wspaniałe dzieła rąk ludzkich ( budowle , miasta , twierdze , zamki , pałace etc. ) i wspaniałości będące dziełem natury ( góry , lasy , jeziora , wodospady )
Ostatnio zdecydowanie więcej czasu wakacyjnego poświęcamy na odkrywanie i poznawanie cudów natury . Chyba coraz bardziej odpowiada nam spokój w swojej najmniej nudnej formie :oczko:


Pozdrawiam
Piotr
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1617
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 22.04.2024 15:17

piotrf napisał(a):Bardzo Ci dziękuję za podsunięcie pomysłu ( i miejsca ;) ) na zwiedzanie Barcelony , którą skreśliliśmy z listy po tym , jak okradziono kampera znajomych na podobno strzeżonym terenie kempingu . Nie ma takiego miejsca , którego oglądnie zrekompensowałoby zepsute wakacje . Niestety Barcelona nie jest jedynym miastem z taką "sławą" . . .
Pozdrawiam
Piotr


Takie rzeczy mogą zdarzyć się naprawdę wszędzie. Jedyne miejsce, w którym nas okradziono w czasie rozlicznych wojaży to ... Split w Chorwacji ale było minęło wyciągnęliśmy wnioski i nie rozpamiętujemy.

Ja Barcelonę bardzo lubię - byłam 3 razy i jakby mi ktoś zaproponował żeby pojechać czwarty to bym nie odmówiła. Jednak żeby poczuć się tam naprawdę fajnie warto odejść z dala od typowo turystycznej trasy i pobyć dłużej niż jeden dzień. I tak - przyznaję się - jestem wielbicielem kiczu i brzydoty architektury Gaudiego :jezykukos: . Chociaż Sagrada nie jest moim obiektem.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1394
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 23.04.2024 13:38

piotrf napisał(a):Ostatnio zdecydowanie więcej czasu wakacyjnego poświęcamy na odkrywanie i poznawanie cudów natury . Chyba coraz bardziej odpowiada nam spokój w swojej najmniej nudnej formie :oczko:


Piotrze,

Takom razom, wiem że się powtórzę, polecam kolejny raz Merzougę i okolicę, Zagorę i okolicę, Aït Benhaddou i okolicę, oraz szerokie atlantyckie plaże Maroka na północ od Agadiru, z Essaouira w postaci truskawki na torcie, jak powiedział kiedyś klasyk polskiego sportu nożnego ;) ;) :) :) ...

PAP
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
MAROKO 2023 & EGIPT 2023 ... samochodem :) :) ... - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone