Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samochodem na 1 raz do Orebić

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Michał0404
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 21.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał0404 » 15.08.2023 19:16

Bo jeżeli pytasz to najprawdopodobniej nie masz doświadczenia w pokonywaniu długich tras i nie do końca jesteś pewny reakcji swojego organizmu.

Ja pojechałem, bo mimo iż nie jestem kierowcą zawodowym to z racji wykonywanego zawodu kilka razy w miesiącu pokonywałem kilkusetkilometrowe i dłuższe trasy i oceniłem, że jest to do "łyknięcia".

Spokojnie trasy do 800km nie robią na mnie wrażenie.

Tak jesli widzę czuje ze nie daje rady to obowiązkowa drzemka. Uwielbiam jezdzić w nocy.
Lecz to bedzie pierwsza podróż do Chorwacji
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.08.2023 20:30

Michał0404 napisał(a):Czy to forum kojarzy ludzi takich jak ja? Czyli samotnie spedzajacych wakacje?

Wśród mojego grona znajomych jest samotnik, który spędza urlop w HR. Nie jest zarejestrowany na forum, ale o nim wie i przegląda jako nie zalogowany. Jeździ do tego samego hotelu: Hotel Plaža Omiš. Tam mu najlepiej.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 15.08.2023 20:38

Jest pare grup chorwackich na fejsie. Można sie oglosic.
BartNS
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 15.08.2023 22:26

Michał0404 napisał(a):Panowie Panie? Jak jest z ścieżkami rowerowymi w Chorwacji ? Szczególnie na Orebić.
Zamierzam również odwiedzić Dubrownik


Wogole nie kojarzę ścieżek rowerowych na całym pólwyspie, jak będziesz w Orebic to wyjazd na wschód to ok 400 m przewyzszenia ;) Ogólnie rowerów za dużo nie spotkałem
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.08.2023 22:49

Michał0404
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 21.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał0404 » 20.08.2023 08:34

Jednak rozsadek przemówił do mnie.
Rezerwacja zmieniona na Senj. Postanowiłem tam zrobić baze wypadową (na pewno dojadę na raz tylko 1000km)
Odwiedze Krk,Pag,Jeziora Plitwickie . Troszkę samochodem oraz rowerem. Może się zakocham w Chorwacji
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.08.2023 16:55

Michał0404 napisał(a):Dzień dobry
Mam pytanko czy da rade dojechać do Orebić na raz z okolić Czestochowy
To mój pierwszy wyjazd do Chorwacji .Rezerwacje już mam od 30.08.2023 Apartments Bisevo
Wakacje spędzam samotnie Ach takie zycie..... dziwne ,ale wypada się nim cieszyć .
Warto zabrać rower ze sobą?
Czy to forum kojarzy ludzi takich jak ja? Czyli samotnie spedzajacych wakacje?
Dziekuję za wszelkie podpowiedzi.


Oczywiście że się da. W ubiegłym roku jechałem, i to z Płocka, czyli ponad 200 km dalej. I do tego promem z Ploče, a nie nowym mostem.

Spokojnie dojedziesz...
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 20.08.2023 17:12

Michał0404 napisał(a):Jednak rozsadek przemówił do mnie.
Rezerwacja zmieniona na Senj. Postanowiłem tam zrobić baze wypadową (na pewno dojadę na raz tylko 1000km)
Odwiedze Krk,Pag,Jeziora Plitwickie . Troszkę samochodem oraz rowerem. Może się zakocham w Chorwacji


Dobra decyzja. Jazda na raz prawie 1400 km, w dodatku samotnie to naprawdę zwiększone ryzyko...zostaw ułanom i husarii...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.08.2023 15:34

Michał0404 napisał(a):Jednak rozsadek przemówił do mnie.
Rezerwacja zmieniona na Senj. Postanowiłem tam zrobić baze wypadową (na pewno dojadę na raz tylko 1000km)
Odwiedze Krk,Pag,Jeziora Plitwickie . Troszkę samochodem oraz rowerem. Może się zakocham w Chorwacji

Do Senj jeżdżę już tylko wypoczynkowo-stacjonarnie, nawet miałem sklecić jakąś relacyje z tytułem "Senne Senj", co trochę mówi o tej miejscówce.
Jak pierwszy raz w tamte rejony, to można wypełnić/urozmaicić pobyt różnymi miejscówkami, bliższymi i dalszymi.
Michał0404
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 21.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał0404 » 21.08.2023 17:34

Tak właśnie będzie.
Odwiedzę KrK .Pag, Zadar,jeziora Pitwickie (marze o Dubrowniku choć jeden dzień)
Obowiązkowy raj brzegiem Adriatyku.
Och bedzie cudownie.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 21.08.2023 20:03

Michał0404 napisał(a):Odwiedzę KrK .Pag, Zadar,jeziora Pitwickie (marze o Dubrowniku choć jeden dzień)

Z tym Dubrownikiem, to bym raczej odpuściła.
To jest prawie pięćset kilometrów w jedną stronę, ale, co kto lubi.
Michał0404
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 21.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał0404 » 21.08.2023 20:07

Siedzę w necie i oglądam filmiki z Magistrali Adriatyckiej piękne widoki.
Fakt Dubrownik daleko .Zobaczymy?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.08.2023 20:15

elka21 napisał(a):Z tym Dubrownikiem, to bym raczej odpuściła.
To jest prawie pięćset kilometrów w jedną stronę, ale, co kto lubi.
Też uważam, że należy odpuścić. Wpaść tam na kilka godzin to bezsensu. W Dubrowniku trzeba pospacerować po murach, przysiąść przy fontannie, połazić w uliczkach, a potem to samo (no może bez murów), ale po zmroku, wtedy to całkiem inne miasto.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.08.2023 08:48

Michał0404 napisał(a):Siedzę w necie i oglądam filmiki z Magistrali Adriatyckiej piękne widoki.
Fakt Dubrownik daleko .Zobaczymy?

Najpiękniejsze 2 odcinki to wg. mnie okolice Karlobaga oraz samo południe od doliny Neretwy i niżej już poza Neum gdy widzimy cielsko Pelješca majestatycznie leżące w zatoce.
Więc jeżeli będziecie jechali do Dubrovnika to może też odczujecie to samo wrażenie.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 22.08.2023 10:59

te kiero napisał(a):
Michał0404 napisał(a):Jednak rozsadek przemówił do mnie.
Rezerwacja zmieniona na Senj. Postanowiłem tam zrobić baze wypadową (na pewno dojadę na raz tylko 1000km)
Odwiedze Krk,Pag,Jeziora Plitwickie . Troszkę samochodem oraz rowerem. Może się zakocham w Chorwacji

Do Senj jeżdżę już tylko wypoczynkowo-stacjonarnie, nawet miałem sklecić jakąś relacyje z tytułem "Senne Senj", co trochę mówi o tej miejscówce.
Jak pierwszy raz w tamte rejony, to można wypełnić/urozmaicić pobyt różnymi miejscówkami, bliższymi i dalszymi.


No to czekam na relacje :)
Właśnie przed ostatnim długim weekendem szukałem informacji jak jest w tym rejonie.
Chciałem wyskoczyć na 5 dni, a Senj jest jedną z niewielu miejscowości najbliżej PL.
5 dni spędziłem nad naszym morzem - po raz ostatni :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Samochodem na 1 raz do Orebić - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone