Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Starym samochodem do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.12.2017 14:30

Habanero napisał(a):
https://moto.wp.pl/najbardziej-oszczedn ... 351062657g

Proszę, dajcie jakieś 1.4 czy 1.6, które mniej palą.


Weź jakiegoś Aygo 1,0 i pojedźmy do Chorwacji. Ja pojadę 2,0 CDTI albo nawet 2,2 DTi. Prędkość utrzymujemy taką jaka jest dopuszczalna na danej drodze. Polecam :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.12.2017 14:56

Rysio napisał(a):
Habanero napisał(a):
https://moto.wp.pl/najbardziej-oszczedn ... 351062657g

Proszę, dajcie jakieś 1.4 czy 1.6, które mniej palą.


Weź jakiegoś Aygo 1,0 i pojedźmy do Chorwacji. Ja pojadę 2,0 CDTI albo nawet 2,2 DTi. Prędkość utrzymujemy taką jaka jest dopuszczalna na danej drodze. Polecam :)

Kiedy ?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.12.2017 15:18

Dam Ci szansę i pojadę niecałą 1 litrówką .
Smart fortwo pulse (54 KM, 0.8 Diesel cdi, automatyczna-5) - 3,3 l / 100 km

Obrazek
Ostatnio edytowano 07.12.2017 15:43 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.12.2017 15:42

Bałbym sie tym jechać dalej, jak do sklepu :mrgreen: Strach by mnie oblatywał, gdybm musiał wyprzedzać większych od siebie - czyli praktycznie wszystkich :mrgreen:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.12.2017 15:43

Pääkäyttäjä napisał(a):Bałbym sie tym jechać dalej, jak do sklepu :mrgreen: Strach by mnie oblatywał, gdybm musiał wyprzedzać większych od siebie - czyli praktycznie wszystkich :mrgreen:


Nie o strachu tu mowa :D
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.12.2017 15:46

Oczywiście z rodzinką i standardowo zapakowany na wakacje?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.12.2017 15:50

boboo napisał(a):Oczywiście z rodzinką i standardowo zapakowany na wakacje?

+ kajak :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.12.2017 16:05

Janusz Bajcer napisał(a):
boboo napisał(a):Oczywiście z rodzinką i standardowo zapakowany na wakacje?

+ kajak :wink:


Dodałbym do tego jeszcze jakąś przyczepkę z pontonem :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.12.2017 16:07

Zwracam honor 8)

Obrazek
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.12.2017 16:36

Źle to wygląda 8O Do Chorwacji może być problem z bagażami :(
Ja swojego dmuchańca wypełniam helem i dach mam wolny 8)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.12.2017 18:43

Habanero napisał(a):Dam Ci szansę i pojadę niecałą 1 litrówką .
Smart fortwo pulse (54 KM, 0.8 Diesel cdi, automatyczna-5) - 3,3 l / 100 km

Tego modelu w linku nie było, ale jak tym planujesz jechać to się nie kłopocz, wezmę Cię do bagażnika :wink:

Habanero napisał(a):Dodałbym do tego jeszcze jakąś przyczepkę z pontonem :wink:


Tylko wtedy już ciężko będzie z utrzymaniem prędkości autostradowej, a nawiasem mówiąc to ciekaw jestem ile ten wynalazek pali, ale nie wg danych katalogu tylko z cegłą na gazie, bo taka będzie potrzeba żeby utrzymać 130km/h przez 80% trasy. Mógłbyś być pod niemiłym wrażeniem :wink: Z doświadczenia wiem, że Peugeot 206 1,4 z boxem na dachu był w stanie na autostradzie zeżreć 10l/100, utrzymując jednocześnie bardzo kiepską dynamikę. Podjazdy na chorwackiej autostradzie oznaczały mieszanie pomiędzy 3 a 4 :P

Habanero napisał(a):Kiedy ?


6.08.2018 - pasuje? :lol:
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 07.12.2017 19:12

Pääkäyttäjä napisał(a):Strach by mnie oblatywał, gdybm musiał wyprzedzać większych od siebie - czyli praktycznie wszystkich :mrgreen:


Ale nie ma za to problemów z wyprzedaniem tego auta nawet jak jedzie lewym pasem - osoby, któr jeżdża Suvami np Touareg czy Cayenne mogą o zrobić "gorą" przejeżdżając nad nim :D ale trzeba uważac aby go nie wciągneło przez filtr powietrza :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.12.2017 19:57

Rysio napisał(a):
Habanero napisał(a):Dam Ci szansę i pojadę niecałą 1 litrówką .
Smart fortwo pulse (54 KM, 0.8 Diesel cdi, automatyczna-5) - 3,3 l / 100 km

Tego modelu w linku nie było, ale jak tym planujesz jechać to się nie kłopocz, wezmę Cię do bagażnika :wink:


Chciałem zobaczyć jak zareagujesz. Wiesz to diesel, to benzyna.
Myślałem, że lubisz rywalizację fair play.
Ok niech będzie Toyota.

Rysio napisał(a):
Tylko wtedy już ciężko będzie z utrzymaniem prędkości autostradowej, a nawiasem mówiąc to ciekaw jestem ile ten wynalazek pali, ale nie wg danych katalogu tylko z cegłą na gazie, bo taka będzie potrzeba żeby utrzymać 130km/h przez 80% trasy.


A gdzie napisałeś, że będziemy jechać autostradami :roll: i że to Ty będziesz wybierać trasę przejazdu :idea:
To są auta miejskie i o takich rozmawialiśmy sobie beztrosko i w miłej atmosferze. I nagle je...b , ni stąd ni zowąd, ... jedziemy do Chorwacji, będziemy sprawdzać , jakie to ja mam tdi tcdi tdsi tdcd i ile to pali i czyje lepsze. Nie rozmawialiśmy o podróży do Chorwacji małym samochodem, tylko ..... zresztą nie chce mi się już tłumaczyć. Wszystko jest stronę wcześniej.
Trza czytać ze zrozumieniem, a nie wyciągać zdania z kontekstu i huzia na Józia . Myślisz, że masz do czynienia z samymi leszczami ?
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 07.12.2017 23:43

bluesman napisał(a):
fly napisał(a):Odnośnie tych koni...
poprostu w głowie mi się nie mieści,
kupuje samochód-kolor widze, lakier spox, tapicerka-widze, ...a silnik co tam... nie interesuje mnie ,
ba, powiem więcej wydaje kase na auto i nawet nie wiem ile ma koni, a jesli przy zakupie zerknąłem w papiery auta to nie pamiętam... 8O ....no już nie tylko w głowie mi się to nie mieści
pozdro
fly
:


Napiszę drugi raz bo pierwszy wpis mi wcięło i na wszelki wypadek zrobie print screen.
Jak widzisz ja nie piszę, że w głowie mi się nie mieści, że można znać moc własnego auta.
Natomiast może zauważysz w końcu, że ludzie się różnią i mogą inaczej postrzegać świat ani lepiej ani gorzej, po prostu inaczej i biorą pod uwagę coś innego. Pewnie jest to trudne ale nie niemożliwe :)


Crocodyl napisał(a):Czasy samochodów tylko z jedną wersją silnika są już za nami ale widać, że nie wszyscy są z tego zadowoleni. Jedni kupują samochód bez ekscytacji inni lubią wiedzieć i znać jego parametry, bo ma to wpływ na późniejszą eksploatacje (albo po prostu interesują sie motoryzacją). I nikt tu nikomu nie sugeruje nauki instrukcji na pamieć. Widać dla wielu samochód jest jak dla mnie np. pralka, której instrukcji także nie czytałem a korzystam chociaż to nie mój żywioł i w stadzie są osoby umiejące lepiej wykorzystać "drzemiący w niej potencjał".


To się nazywa złoty środek i tak też to postrzegam :)

w odpowiedzi przytoczę:
"Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców, którzy usiłowali zmierzyć alfabetyzm Polaków, czyli stopień rozumienia czytanych przez nich tekstów i dokumentów użytku codziennego, statystyczny Kowalski jest leniwy, a przy tym cierpi na analfabetyzm wtórny.
Wyniki są przerażające - aż 58 procent pracujących zawodowo Polaków nigdy nie czyta instrukcji i przepisów, 69 procent nie korzysta ze schematów i wykresów, a 85 procent - z kosztorysów i specyfikacji. zaledwie 7 procent urzędników potrafi poradzić sobie ze zrozumieniem i wyciągnięciem wniosków z niezbyt skomplikowanego tekstu
."
no cóż...z kim ja rozmawiam ...
pozdro
fly
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 08.12.2017 06:41

fly napisał(a):(...) "Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców, którzy usiłowali zmierzyć alfabetyzm Polaków, (...)
Wyniki są przerażające - (...)
."
no cóż...z kim ja rozmawiam ...
fly
Według statystyki: z równym sobie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Starym samochodem do Cro - strona 105
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone