Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 21.07.2011 19:00

Ela50 napisał(a):Witam wszystkich tych, którzy jechali 86-tka i już wrócili do kraju. Proszę o najbardziej aktualne informacje o stanie tej drogi i remontach. Może już koniec???? Wyjeżdżamy 13.08. i chcielibyśmy wiedzieć.


Tu są najnowsze informacje poczytaj od tyłu :wink:
Ostatnio edytowano 23.07.2011 16:41 przez ufokking, łącznie edytowano 1 raz
Curtis
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Curtis » 21.07.2011 23:34

Witam,

Wybieramy sie do Chorwacji na Makarska. Wyjezdzamy w pt/sb ok 2 w nocy. Podajcie alternatywnie dobrą trasę ze względu na czas i długośc przejazdu jak mozna tam najlepiej dotrzeć.

Pozdrawiam !
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 22.07.2011 21:53

Curtis napisał(a):Witam,

Wybieramy sie do Chorwacji na Makarska. Wyjezdzamy w pt/sb ok 2 w nocy. Podajcie alternatywnie dobrą trasę ze względu na czas i długośc przejazdu jak mozna tam najlepiej dotrzeć.

Pozdrawiam !


Tutaj wszystko znajdziesz :wink: :D
Pozdrawiam
kalfasak
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalfasak » 01.08.2011 19:44

Witam, w sierpniu startujemy do Trogiru, przez Węgry jechałem ostatnio autostradą, w tym roku chce ją ominąć. czy jechał ktoś z Gyor, na Veszprem drogą 82, następnie przez Pulę do Topolcy, potem Keszthely, następnie do "7" i do Latenye. Jak wygląda droga tamtędy? cche jechać tą drogą żeby przy okazji może kimnąć koło Keszthely. Będę wdzięczny za informacje.
mirso
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 06.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirso » 01.08.2011 22:24

Kalfasak ---a dlaczego chcesz ominąć autostradę na Węgrzech??
Ja wróciłem 29.07 własnie z Trogiru.Od Cro jechałem autostradą, w Siofok zrobiliśmy 1.5 godz.przerwę na obiadek.nastepnie jechałem na Veszprem drogą 82 do Gyor i dalej autostarda na Bratysławę.
Droga bez remontów , problemów...
Koszt autostary to 7,5 euro winietka(żaden majątek).
na Twoim miejscu wybrałbym autostardy ,ponieważ z Gdańska natłuczesz sie po lokalnych drogach...
kalfasak
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalfasak » 02.08.2011 18:08

W tamtym roku jechałem przez całe Węgry autostradą, w tym roku chce spróbować właśnie na Vepszprem potem na Keszthely i tam gdzieś w okolicy zatrzymac się na nocleg. A w sobotę rano ruszyć do Cro.
Ile czasu jechałeś z Trogiru do Siofok?
Pozdrawiam
v1ru5
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) v1ru5 » 02.08.2011 20:27

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich serdecznie :)
Czytam Was już od dość dawna bo 19.08 wybieramy się na Rab właśnie przez Węgry. Czy moglibyście polecić jakiś nocleg w okolicach Szombathely bo to około 800km i tam zamierzamy troszkę odpocząć :) Może być również kawałek dalej. Ma być schludnie i niedrogo. Chodzi tylko o kilka godzin snu.
Pozdrawiam

Mariusz
Marcin zastava
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 02.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin zastava » 02.08.2011 21:55

v1ru5 napisał(a):Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich serdecznie :)
Czytam Was już od dość dawna bo 19.08 wybieramy się na Rab właśnie przez Węgry. Czy moglibyście polecić jakiś nocleg w okolicach Szombathely bo to około 800km i tam zamierzamy troszkę odpocząć :) Może być również kawałek dalej. Ma być schludnie i niedrogo. Chodzi tylko o kilka godzin snu.
Pozdrawiam

Mariusz

Fajny Motel Masz przed Kormed o nazwie Missuri po prawej jak się jedzie z Polski.
Za 2 osoby +2 dzieci + śniadanie płaciłem 50euro .
marcin74
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 12.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin74 » 12.03.2012 21:10

Witam nic w tym temacie się dawno nie działo w tym roku jadę przez Austrię ale może ktoś będzie miał potrzebę jakiejś informacji co się dzieje na 86 :D
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 13.03.2012 10:41

v1ru5 napisał(a):Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich serdecznie :)
Czytam Was już od dość dawna bo 19.08 wybieramy się na Rab właśnie przez Węgry. Czy moglibyście polecić jakiś nocleg w okolicach Szombathely bo to około 800km i tam zamierzamy troszkę odpocząć :) Może być również kawałek dalej. Ma być schludnie i niedrogo. Chodzi tylko o kilka godzin snu.
Pozdrawiam

Mariusz


W zeszłym roku nocowaliśmy w Szombathely w Wolf Pansion http://www.pensionhotel.pl/hotel-sarvar ... 12113.html
Fajnie, czysto, dobre śniadanko, ceny od 36 euro ( zależy od pokoi )
blajar
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) blajar » 29.03.2012 08:44

Cześć wszystkim :-)

Dwa lata temu spędzałem ze znajomymi urlop w Chorwacji i czas na powtórkę. Niestety bedę jechał nieco inną trasą niż poprzednio w związku z czym mam do Was pytanie, czy orientujecie się jak wygląda sytuacja ze stacjami LPG na trasie:

Kraków --> Ruzomberok --> Banska Bystrica --> Budapest --> Zagreb --> Pag

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie :-)

Pozdrawiam,
Błażej
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 29.03.2012 08:46

blajar
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) blajar » 29.03.2012 08:50

Rysio napisał(a):https://www.cro.pl./forum/viewtopic.php?t=17815


Podziękował ;-)
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 29.03.2012 09:16

blajar napisał(a):Cześć wszystkim :-)

Dwa lata temu spędzałem ze znajomymi urlop w Chorwacji i czas na powtórkę. Niestety bedę jechał nieco inną trasą niż poprzednio w związku z czym mam do Was pytanie, czy orientujecie się jak wygląda sytuacja ze stacjami LPG na trasie:

Kraków --> Ruzomberok --> Banska Bystrica --> Budapest --> Zagreb --> Pag

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie :-)

Pozdrawiam,
Błażej


W zeszłym roku kilka razu robiłem trasę Kraków - Budapeszt.
Tankowałem przed granicą Polską na stacji Arge, potem ostatnia stacja z LPG przed granicą z Węgrami w Sahy, jak to na granicy, LPG droższe o kilka eurocentów niż na wcześniejszych stacjach, ale i tak taniej niż na Węgrzech.
Na Węgrzech nie tankuj, paliwa są bardzo drogie.

Pozdrav
blajar
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) blajar » 29.03.2012 09:20

tamtam napisał(a):
W zeszłym roku kilka razu robiłem trasę Kraków - Budapeszt.
Tankowałem przed granicą Polską na stacji Arge, potem ostatnia stacja z LPG przed granicą z Węgrami w Sahy, jak to na granicy, LPG droższe o kilka eurocentów niż na wcześniejszych stacjach, ale i tak taniej niż na Węgrzech.
Na Węgrzech nie tankuj, paliwa są bardzo drogie.

Pozdrav


Wielkie dzięki za info, bardzo się przydadzą. W kwestii autostrad na Węgrzech coś się zmieniło czy można przelecieć bez opłat?
Sorki za troche lamerskie pytania ale przestudiowanie 78 stron wątku z ostatnich 2 lat mnie załamuje :-)

edit: już znalazłem, że winietka na tydzień załatwi sprawę :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry" - strona 71
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone