Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 24.06.2011 13:01

greenrs napisał(a):
Toranaga napisał(a):Przecież kolega Mosqito wyraźnie napisał:
Wrzucam kilka zdjęć nowo wybudowanej H7 od przejścia Redics w stronę autostrady A5 Maribor - Pince.


Proszę czytać uważnie i korzystać z map.
Pozdrawiam :D


Sorry, ale ja też nie bardzo rozumiem o co tu chodzi? Te kilka zdjęć nowowybudowanej H7 pochodzi jak widzę z 2008r., więc już nie są takie nowe. Ja natomiast jechałem tędy w ubiegłym roku i nie pamiętam, żebym jechał jakąkolwiek autostradą - tylko lokalnymi drogami.


Zdjęcia, które zamieścił Mosqito to droga H7, na którą nie powinieneś wjeżdżać, no chyba że chcesz jechać autostradą. Droga H7 prowadzi od ronda za stacją paliw do autostrady.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 24.06.2011 13:44

Wielkie dzięki. Właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 28.06.2011 14:08

Cześć wszystkim.
Praktycznie od 2 lat przejazd jest taki sam, czyli:
- po przekroczeniu granicy w Redics i minięciu po lewej stacji Petrol jest małe rondko na którym należy zjechać zjazdem żółtym na Dolga Vas na godzinie 9. (Nie demonizujcie tego rondka, są z niego 3 drogi: 1. ta którą przyjechaliście, 2. na wprost szeroka prowadząca na H7 i 3. lokalna na Dolga Vas)
- drogą lokalną która najpierw prowadzi wzdłuż ogrodzenia H7, potem odbija do miasteczka i cały czas nią prosto. Miasteczko Dolga vas przechodzi płynnie w Lendavę.
- W centrum Lendavy na wysokości takiego wielkiego wzgórza z lewej strony drogi zjeżdża się łukiem w prawo i dojeżdża do ronda na którym trzeba skręcić w prawo na Mursko Sobota.
- Dalej mijamy Lidla, stację Petrol po prawej stronie, droga idzie lekko łukiem w lewo i doprowadza do ronda na którym znowu w prawo do góry na wiadukt. Drogowskaz na Cakovec.
- Za jakieś 150 metrów na samym wiadukcie jest następne rondo na którym trzeba skręcić na Cakovec w lewo i jechać cały czas prosto aż wyjedzie się z miasteczka. Ta droga prowadzi do samej granicy, po lewej będzie jakaś niebieska stacja benzynowa, górą przejedzie autostrada a my cały czas prosto na przejście.

Jeśli chodzi o stan drogi 86 na dzień 27.06 wygląda to tak: na odccinku Mosonmagarovar - Csorna 2 mijanki (jedna 150 metrów, druga około 1 kilometr) poza tym przejazd płynny, w wielu miejscach świeżo położony asfalt więc sądzę że mogą być niedługo malowane oznakowania poziome. Gorzej wygląda ostatnie 25 km od Zavalovo do Redics - tutaj asfalt jest często pozbawiony wierzchniej warstwy, jest tarka, łata na łacie i często uskoki poziome. Prędkość około 50-60 km/h. Najgorszy jest ostatni odcinek tzn od ronda w Redics do przejścia granicznego. Tutaj prędkość max 10km/h - na szczęście to tylko kilometr. W związku z tym ze roboty trwają sytuacja będzie zmieniała się dynamicznie.
Ostatnio edytowano 13.01.2014 00:37 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 28.06.2011 18:01

Wielkie dzięki za wyczerpujące i konkretne informacje.

Pozdrawiam :D
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 28.06.2011 18:02

dzięki za info Mosqito
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 28.06.2011 18:04

Jak zawsze szczegółowe info :wink:
Dziękować
kris545
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.06.2011
Mój pierwszy raz

Nieprzeczytany postnapisał(a) kris545 » 28.06.2011 20:23

Witam!
W sobotę po raz pierwszy w życiu wyjeżdżam z rodziną na wczasy. Interesuje mnie trasa jak najtańsza przez Węgry. Jadę z okolic Częstochowy, a oglądając forum już mam totalny mętlik. Jedziemy w okolice Splitu. Na razie wybrałem drogę na przejście Goleszów potem kawałek (ok 30km) przez Czechy,potem prosto w dół na Budapeszt no i nie wiem co dalej?
mkmb
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkmb » 28.06.2011 21:07

W zeszłym roku też jechałem pierwszy raz i miałem taki sam mętlik to Ci podpowiem. Jedź na Skoczów. Potem na przejście w Lesznej Górnej. W Trincu na Mosty u Jablunkowa, przejście Czesko-Słowackie w Swerinowec (nie pamiętam dokładnie jak to się pisze). Dalej Cadca i w Zilinie na autostradę słowacką (winieta 7 E na tydzień). Autostradą dojedziesz do przejścia Słowacko-Węgierskiego w Rajce. Przejdziesz kilka kilometrów autostradą i zjedź na drogę 86. 86-ką koło 180 km do przejścia w Redics. W Słowenii na Lendavę i Cakovec w Chorwacji. Dalej wpadasz na autostradę i jedziesz gdzie chcesz, choćby i do Splitu. W zeszłym roku jechałem tą trasą i w tym też zamierzam. Tyle w wielkim skrócie.
jagodamu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jagodamu » 28.06.2011 21:37

A ja jadę po raz pierwszy i zależy mi aby ktoś z Was pomógl mi pokonać trasę od lubina woj. dolnośląskie do Zadaru. Będę bardzo wdzięczna. Chodzi o calą trasę i wszystkie ,,niespodzianki" Pozdrawiam
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 28.06.2011 23:06

jagodamu napisał(a):A ja jadę po raz pierwszy i zależy mi aby ktoś z Was pomógl mi pokonać trasę od lubina woj. dolnośląskie do Zadaru. Będę bardzo wdzięczna. Chodzi o calą trasę i wszystkie ,,niespodzianki" Pozdrawiam


Takie rzeczy to raczej w tym temacie.
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 29.06.2011 10:48

Dzięki Mosqito za szczegółową relację. Jadę w sierpniu, liczę na to, że będzie już po remontach. Pozdrawiam.
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 29.06.2011 18:51

Czy na slovenskim odcinku od Redics do Mursko Srediste jest stacja benz 24H?
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 29.06.2011 20:15

Tak, ten pierwszy PETROL zaraz przy granicy jest 24H, ten w centrum Lendavy jest Po-So 6-22, Nie 7-22
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 29.06.2011 20:21

Dzieki.Proboje namowic pozostale ekipy na te trase zamiast CZ-A-SLO
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 29.06.2011 20:39

Argumenty za:
- Autostrada od Brna przez całą Słowację aż do Mosonmagarovar
- potem tylko 200 km po Węgrzech
- możliwość taniego w porównaniu do Austrii obiadu czy kolacji na Węgrzech
- najtańsze paliwo w Słowenii na całej trasie z PL do CRO
- zero korka na granicy SLO - HR (dla porównania korek na granicy w ciągu drogi Maribor - Zagreb w niedzielę miał 5 km a lubi często mieć więcej)
- 30 km po CRO praktycznie bez ruchu i wpadasz na A4 na Zagrzeb
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry" - strona 68
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone