Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 03.12.2017 20:42

kulka53 napisał(a):A parkowałem dokładnie w tym samym miejscu :wink: .

Chyba jednak tym Waszym poprzednim, mniejszym autkiem :) .
kulka53 napisał(a):Wracając jeszcze na moment do Schinoussy - dla mnie plusem na niej były niezbyt wielkie wprawdzie, ale liczne plaże :)

Brzmi to bardzo zachęcająco 8) .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 03.12.2017 20:43

Dzień 9 - Wyschnięte gardła i koryto strumienia

Pn.18.09. Tak, przez chwilę szliśmy w złym kierunku :? , ale skoro widzieliśmy plażę, to szybko odnaleźliśmy właściwą ścieżkę :) . Była oznaczona białymi kropkami farby na kamieniach.

Obrazek

Ładniejsza trochę się ociągając, ale jednak podąża za mną do wyznaczonego celu. Chyba już kalkuluje, że trzeba będzie wracać pod górę :mrgreen: .

Obrazek

Obrazek

Na plaży jesteśmy sami.

Obrazek

Pod wodą też nie jest tłoczno :? .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jakaś podwodna drobnica tam jest, ale liczyłem, że będzie bardziej interesująco :? .

Obrazek

Do tej fajnej jaskini Ładniejsza nie chciałą się przenieść. Pół godziny później zajęła ją para doświadczonych naturystów. Sądząc po ich opalonych, smukłych sylwetkach, byli też niezłymi piechurami 8) .
W czasie krótkiej rozmowy okazało się, że przyszli z Chory.

Obrazek

Jeszcze jedno snorkowanie i kolejne łyki słodkiej wody, której jest coraz mniej :( .

Obrazek

Pora wracać, a Ładniejsza przekonuje mnie, że damy radę wspiąć się wyschniętym korytem strumienia, co znacznie skróci drogę :idea: .
Pomysłodawczyni podąża przodem :wink: .

Obrazek

Gardła mamy wyschnięte, ale nawet nie próbujemy sięgać po tę wodę.

Obrazek

No i co teraz :?: .

Obrazek

Ładniejsza przypomniała sobie czasy, kiedy była wysportowaną dziewczyną (zaliczyła epizody na pierwszoligowych parkietach szczypiorniaka 8) ) i trochę mnie znowu zadziwiła 8O :oczko_usmiech: .

Obrazek

Obrazek

Zmęczona ale triumfująca; że miała rację z tym skrótem :) .

Obrazek

Jeszcze ostatnie metry i wejdziemy na właściwą ścieżkę.

Obrazek

Widać już port :) . Wystarczy tylko dojść do auta i zjechać do głównej drogi :roll: .

Obrazek

Przy samochodzie wypijamy ostatnie łyki wody i ruszamy :) . Postanawiamy jednak, że końcowe 200 m Ładniejsza przejdzie pieszo. Czekam aż zejdzie na dół, bo ma ewentualnie zatrzymać samochód jadący pod górę :idea: . Sam nie wiem jakby miała to zrobić, ale jakby nie liczyć to zawsze byłby jeden ranny mniej :lol: .
Obyło się bez problemów, a kupiona cola i lody smakowały wybornie :D .
Jutro popłyniemy na Folegandros :) .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.12.2017 09:51

tiwa napisał(a):Na plaży jesteśmy sami.

Bo ona przeciętnej w sumie urody...a iść kawałek jednak trzeba :roll: to i amatorów po sezonie się niezbyt wielu znajduje...
tiwa napisał(a):wspiąć się wyschniętym korytem strumienia, co znacznie skróci drogę :idea:

Też czasem wpadamy na takie genialne pomysły :wink:
tiwa napisał(a):epizody na pierwszoligowych parkietach szczypiorniaka

No proszę 8O ... gratuluję Małżonce (i Małżonkowi też :D ) .

Pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 10.12.2017 23:10

Genialne i takie inne pomysły to ma zazwyczaj Małżonka :) . Ja staram się być bardziej racjonalnym i przygotować się do tego co nas czeka .
Jednak w czasie tej podróży, na Milos, i mnie przytrafiła się odrobina "szaleństwa" :mrgreen: .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 10.12.2017 23:11

Dzień 10 - You are beautiful

Wt.19.09. Wypływamy rano ok. 9:15 . Cena promu za dwie osoby i auto to 22,5 euro .
Jeszcze na nabrzeżu spotykamy Agnieszkę i Marcina z Wa-wy, których poznaliśmy już na Ios i Sikinos. Z młodą sympatyczną parą ucinamy sobie, na promie, tym razem dłuższą pogawędkę.
Sikinos

Obrazek

i Folegandros (do której dopływamy po trzech kwadransach rejsu), są do siebie bardzo podobne krajobrazowo i pod względem powierzchni .

Obrazek

Folegandros jest trochę mniejsza, ale zamieszkuje ją ponad dwa razy więcej mieszkańców, a turystów jest chyba ze trzy razy więcej :roll: niż na spokojnej Sikinos :!: .
Agnieszka i Marcin mieli zarezerwowane noclegi w Alisideri Studios (podobno brak internetu :? ), które też były naszym pierwszym wyborem. Oczekująca na nich w porcie właścicielka, oznajmiła nam, że niestety nie ma wolnych miejsc.
Inna pani będąca w porcie oferuje małe pokoje w dobrej cenie (25 euro/noc), ale tylko z jednopalnikową, gazową, turystyczną kuchenką.
W pobliskiej The Farm wolne są tylko pokoje bez wnęki kuchennej za 35 euro :( . Obok jest jeszcze drożej 8O .
Zaglądam do Aegean-Star Hotel. Wita mnie sympatyczna dziewczyna Elena J.S. :)
Będąc oczarowany Jej uśmiechem i życzliwością wypowiadam magiczne słowa : You are beautiful 8)
Cena za porządny apartament spada z 35 do 30 euro/noc :D .
Wracam do żony z dobrymi wieściami i ... mówię o jedno zdanie za dużo :mrgreen: :!: :evil: .
Ładniejsza zarządza poszukiwanie apartamentu w Chorze :? .
Jedziemy i szukamy. Tu nikogo nie ma, tam zamknięte :twisted: , w tych apartamentach pani po dłuuugich obliczeniach śpiewa sobie 42 euro/noc, a w pobliskim hotelu dobijają nas ceną 60 euro/noc :o .
Ładniejsza już nie protestuje :twisted: i czym prędzej wracamy do Eleni :oczko_usmiech: .
Te otwarte drzwi to wejście do naszego apartamentu.

Obrazek

Apartament duży, wygodny, z szybkim internetem :) . Jedyne wady to nieduży balkonik (ale i tak jedliśmy tam posiłki :wink: ) i toaleta z wąskimi rurami (papier do kubełka), z której trochę waniało :wink: .
Po rozpakowaniu się, jedziemy na pobliską plażę Livadi. Najpierw mapka wyspy z odwiedzonymi przez nas miejscami :) .

Obrazek

Tego typu plaże, nazywam "miejskimi". Są blisko miejscowości (w tym przypadku portu Karavostasis), z łatwym dojazdem i zazwyczaj z jakąś infrastrukturą. Tu chyba nie było żadnych udogodnień :roll: .

Obrazek

Obrazek

Pod wodą było całkiem interesująco :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najlepsze było jednak dopiero przed nami :wink: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 11.12.2017 07:11

tiwa napisał(a):mapka wyspy z odwiedzonymi przez nas miejscami

O, byliście na świętym Georgiosie :idea: , zjechaliście autem?
Ja się trochę bałem powrotu... strasznie stromo mi tam wyglądało :? , zresztą mieliśmy już trochę dość szutru po Ambeli.

Pogoda non stop rewelacyjna :idea:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 11.12.2017 09:22

...oj uśmiałem się z 'przypadku Eleni' :D :lol: :wink:
A wspinaczkę szczerze podziwiam 8O :!:

Pozdr
W.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 11.12.2017 20:10

kulka53 napisał(a):
tiwa napisał(a):mapka wyspy z odwiedzonymi przez nas miejscami

O, byliście na świętym Georgiosie :idea: , zjechaliście autem?
Ja się trochę bałem powrotu... strasznie stromo mi tam wyglądało :? , zresztą mieliśmy już trochę dość szutru po Ambeli.

Pogoda non stop rewelacyjna :idea:


O, to pamiętam sprzed lat. Zjechaliśmy na dół quadem, po czym w drodze powrotnej...małżonka wjechała nim pod górę, a ja grzecznie wczłapałem się piechotą ;-)
Ale miejsce warte wysiłku.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 12.12.2017 10:35

kulka53 napisał(a):O, byliście na świętym Georgiosie :idea: , zjechaliście autem?
Ja się trochę bałem powrotu... strasznie stromo mi tam wyglądało :? , zresztą mieliśmy już trochę dość szutru po Ambeli.
Pogoda non stop rewelacyjna :idea:

MCR napisał(a):O, to pamiętam sprzed lat. Zjechaliśmy na dół quadem, po czym w drodze powrotnej...małżonka wjechała nim pod górę, a ja grzecznie wczłapałem się piechotą ;-)
Ale miejsce warte wysiłku.

No nie wiem :roll: , albo się tam trochę wypłaszczyło :oczko_usmiech: , albo z Ładniejszą (po kilku dniach pobytu w Grecji) przywykliśmy do takich dróżek 8) .
janusz.w. napisał(a):...oj uśmiałem się z 'przypadku Eleni' :D :lol: :wink:
A wspinaczkę szczerze podziwiam 8O :!:
Pozdr
W.

Też pozdrawiam :wink: :papa:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 12.12.2017 10:36

Dzień 10 - Popis ośmiornicy

Wt.19.09. Po chwili odpoczynku drugie snorkowanie i Ładniejsza coś wypatrzyła :!: .
Wyraźnie daje mi znać, żebym jak najszybciej podpłynął :roll: :?: .
Już ją widzę, tzn. ośmiornicę :wink: , próbuje zakamuflować się na tle skały :) .

Obrazek

Podpływam i zbliżenie na bohaterkę następnych kadrów :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chyba już zmęczona tym pięknym pokazem :D , wsunęła się do widocznej z lewej strony szczeliny.
My też już daliśmy jej spokój :wink: .

Obrazek

Przyznaję, jestem zafascynowany tymi głowonogami. Na tej stronie polecam pojedynki ośmiornicy z foką i rekinem 8O 10 niewiarygodnych faktów na temat ośmiornic

Opuszczamy plażę Livadi, bo chcemy jeszcze dzisiaj zobaczyć Chorę :idea: .

Obrazek

Chora nam się spodobała. Byliśmy tam prawie codziennie :) .
Na tym zdjęciu, w tle, jest restauracja prowadzona przez grecko-polskie małżeństwo 8) .

Obrazek

Obok gwarnych miejsc są też puste uliczki, na których królują koty :oczko_usmiech: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 21.12.2017 23:17

Dzień 11 - Jaka ładna Katerga

Śr.20.09. Dzisiaj i jutro wieje z zachodu (na szczęście nie za mocno :wink: ), zatem wybieram takie plaże, które są osłonięte lądem od wiatru :idea: .
Jedziemy na Katergo, a właściwie na miejsce gdzie można zaparkować auto, a później trzeba iść (30-45 min) pieszo.

Obrazek

Spacer nie jest zbyt trudny, a co ważne, ścieżka jest dobrze oznakowana :) .

Obrazek

Po wejściu na tę przełęcz z lewej strony,

Obrazek

oczom naszym ukazał się taki widok 8O . Jaka ładna Katerga :D .

Obrazek

Ładniejsza nawet nie narzekała, że jest trochę stromo i trzeba uważać, żeby się nie poślizgnąć :oczko_usmiech: .

Obrazek

Na plaży na razie pustki :) . Łódka z nurkami :wink: .

Obrazek

Obrazek

Pod wodą też pustki :( . Nurkowie to chyba ćwiczyli oddychanie itp. "podstawowe sprawy" :roll: , bo co tu oglądać :? .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ładniejsza na razie w kapelusiku, ale później była fajka w zębach i gogle :lol: .

Obrazek

Najładniej było jednak na lądzie i jedna z nagich pań mogłaby zawstydzić przysłowiową Wenus z pobliskiego Milos :wink: . Zdjęcia nie ma :x , bo nie zapytałem o pozwolenie :? .
Jeśli chodzi o naturystów, to stosunkowo najwięcej było ich właśnie na Folegandros :!: .
Plaża taka pusta i piękna :D , staje się coraz bardziej zaludniona :? . No to myk pod wodę :wink: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze statku brakowało :? . Nie ma jednak co się dziwić, plaża jest popularna i warta odwiedzenia :) .

Obrazek

Ostatnie podwodne zdjęcie i wracamy.

Obrazek

Widoki z naszego balkoniku. Na pierwszym planie sąsiedzki "tarasik" podobnej wielkości :wink: .

Obrazek

Obrazek

Póżniej był spacer po porcie (z tych czterech wysp, to miloski jest najfajniejszy :idea: ) i mieliśmy odwiedzić Agnieszkę i Marcina, ale spotkanie z naszej winy nie doszło do skutku :x .
Zamiast tego był "cichy wieczór" i mocne postanowienie, że rano ich przeprosimy :) .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.12.2017 08:42

Dopiero teraz zauważyłam odcinek z popisami :oops: :oops:
Ośmiornica pięknie Wam się zaprezentowała. My na Murter mieliśmy okazję ją długo obserwowaćjak łaziła po kamieniach i właśnie chowała się w szczeliny...niesamowite zwierzątko...
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 22.12.2017 18:24

Wasza hobotnica też super :D :!: . Nie mogę znaleźć Twojej relacji z Krety, chyba jeszcze nie powstała :roll: :?: .
pzdr. :wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 22.12.2017 18:28

Ośmiornica wspaniała w tym swoim barwnym pokazie 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.12.2017 19:47

tiwa napisał(a):Wasza hobotnica też super :D :!: . Nie mogę znaleźć Twojej relacji z Krety, chyba jeszcze nie powstała :roll: :?: .
pzdr. :wink:

Jeszcze nie powstała.... Muszę dokończyć tą z września 2016, ale wszystko jakby na złość się układało i nie mogę skończyć...a zostało już ze 2 odcinki tylko i aż wrzucić.....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 61
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone