Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 02.02.2022 17:36

AdamSz napisał(a):I tu Wiola, masz rację. Wiedzieć , a widzieć ?? Niby się wie, a może to nieprawda ?? :roll: Może nie dzisiaj :? :?

Tacy jesteśmy, My - Ludzie :wink:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 02.02.2022 17:46

Kapitan wiezie nas teraz do błękitnych grot. Podpływa najbliżej jak może. Tu jest pięknie. Ta część wycieczki, kiedy przepływamy obok grot, obok skał, obok ysepek, gdy wiatr rozwiewa włosy, jest świetna :hearts:

64.jpg

65.jpg

67.jpg

68.jpg

72.jpg

73.jpg

74.jpg

75.jpg

76.jpg

80.jpg

81.jpg

82.jpg

83.jpg


Na tej plażyczce musi być super :idea: .

84.jpg


Jaką piękną mają kryjówkę :D

85.jpg

86.jpg


Chyba tu jest niebezpieczne miejsce 8O .

87.jpg

88.jpg


Tutaj zatrzymujemy się na dłużej. Chętni mogą popływać.

89.jpg

91.jpg

92.jpg


Płyniemy już w stronę portu. Ale jeszcze zataczamy łuk i przepływamy w pobliżu tych jaskiń:

98.jpg

99.jpg

101.jpg

102.jpg



Na jednej z nich mamy doszukać się wizerunku Posejdona

100 twarz Posejdona.jpg

103.jpg


Schodzimy z łódki z mieszanymi uczuciami.
Całości wycieczki nie żałuję i polecam. Ale z perspektywy czasu myślę, że wynajęłabym motorówkę, żeby mieć możliwość wpłynięcia do jaskiń. Nasz stateczek, mimo, że kameralny, nie zmieścił się. Po czasie, czytałam gdzieś wpis, że w Porto Vromi można wypożyczyć rowery wodne i wpłynąć sobie do większości grot. Jeśli rowerem da się, to pewnie kajakiem też. :D
:papa:

piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.02.2022 20:10

I to jest dobra informacja na przyszłość.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 02.02.2022 23:08

wiola2012 napisał(a):Obrazek

To jest chyba to miejsce, gdzie 13 września 2018 roku osunął się klif.

megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 02.02.2022 23:23

wiola2012 napisał(a):Tutaj zatrzymujemy się na dłużej. Chętni mogą popływać.

Tez bym z chęcią tutaj popływała. Świetnie jest a kolor wody wręcz nieprawdopodobny.

wiola2012 napisał(a):Schodzimy z łódki z mieszanymi uczuciami.
Całości wycieczki nie żałuję i polecam. Ale z perspektywy czasu myślę, że wynajęłabym motorówkę, żeby mieć możliwość wpłynięcia do jaskiń. Nasz stateczek, mimo, że kameralny, nie zmieścił się. Po czasie, czytałam gdzieś wpis, że w Porto Vromi można wypożyczyć rowery wodne i wpłynąć sobie do większości grot. Jeśli rowerem da się, to pewnie kajakiem też. :D
:papa:

Rejs był super a tłumy na plaży należy wpisać w ryzyko wycieczki. Przecież jest sporo chętnych na obejrzenie tej atrakcji i trudno im tego zabronić.
Ciekawe jaki jest koszt wynajmu motorówki albo rowerków wodnych.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 04.02.2022 16:38

piekara114 napisał(a):I to jest dobra informacja na przyszłość.


:D
megidh napisał(a):Rejs był super a tłumy na plaży należy wpisać w ryzyko wycieczki. Przecież jest sporo chętnych na obejrzenie tej atrakcji i trudno im tego zabronić.


Jasne , że to nie turystów wina, raczej organizatorów, że nie wprowadzili żadnych limitów. Podobny dyskomfort czułam tylko podczas zwiedzania Muzeów Watykańskich :wink: .

megidh napisał(a):Ciekawe jaki jest koszt wynajmu motorówki albo rowerków wodnych.

Na Kefalonii znam ceny, na Zakhyntos niestety nie.

megidh napisał(a):To jest chyba to miejsce, gdzie 13 września 2018 roku osunął się klif.


Tak, też wspominaliśmy to zdarzenie będąc na plaży. Szczęście w nieszczęściu, że wtedy było mniej ludzi.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 16.02.2022 17:38

Mamy wolne całe popołudnie, trzeba ten czas jakoś zagospodarować.
Na pewno musimy uzupełnić zapasy greckiego wina oraz „delikatesowych” pamiątek :D , a poza tym córka chce zajrzeć do sklepików, które odwiedziła podczas poprzedniego pobytu, poczyniła w nich świetne zakupy i chciałaby ten shopping powtórzyć. Pojedziemy zatem do Laganas :mrgreen: .

W drodze na południe wyspy przejeżdżamy przez Ekso Chora. Fascynują mnie drzewa rosnące w śródziemnomorskim klimacie, a tam rośnie najstarsza na wyspie oliwka. Nikt dokładnie nie potrafi ustalić wieku tego pokarbowanego czasem drzewa, ale najprawdopodobniej pamięta ono wieki jeszcze starożytne.

105.JPG

P1130835.JPG

P1130836.JPG

P1130837.JPG

P1130842.JPG


Wiele ciekawych miejsc zobaczyliśmy poprzednio, min. znajdujący się w pobliżu Monastyr w miasteczku Anafonitria. To miasteczko jest bardzo ważnym miejscem, ponieważ zachował się tam najstarszy monastyr na wyspie, pod wezwaniem Matki Bożej. Tam też mieszkał patron całej wyspy – święty Dionizos. W tym roku tam nie skręcamy, ale warto go odwiedzić.

106.JPG

107.JPG


Laganas :roll:
Nigdy bym tego miejsca nie wybrała na wypoczynek. Jeśli ktoś przyleci na Zakhyntos i ograniczy się do Laganas, a młodzież np. angielska tak właśnie robi, to będzie miał wypaczony obraz wyspy. Zdjęć tegorocznych nie mam i nie ma czego żałować. Zdjęć z 2018 też niewiele. Główna ulica obfituje w takie imprezowe miejsca:

108.jpg

109.jpg

110.jpg


My ograniczamy się do zakupów, bo taki był cel i wracamy do naszego pensjonatu.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 16.02.2022 17:49

Spędzamy bardzo miłe chwile na balkonie, delektując się nie tylko zakupionymi smakołykami ale też pogodą, zachodem słońca, wspólnymi rozmowami, na co nieraz podczas codziennego zabiegania, nie ma czasu. Na kolację udajemy się do "naszej" tawerny. Opinie ma dobre, trzeba zatem skosztować smakołyków serwowanych przez właściciela. Zamówione przeze mnie danie bardzo mi smakowało, dlatego uwieczniłam je na zdjęciu.

105.JPEG


Wieczorkiem otrzymuję telefon z domu. Niestety stan zdrowia naszego psa radykalnie się pogorszył :cry: . Postanawiamy , że jeden dzień nas nie zbawi, wyjedziemy dzień wcześniej, a za to zafundujemy sobie popołudnie i nocleg w Skopje.
Właściciel pensjonatu wykazał zrozumienie dla sytuacji i nie pobrał opłaty za tę ostatnią noc. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni.
Jutro zatem opuszczamy Wyspę.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.02.2022 14:19

Kolor wody przy grotach obłędny 8O 8O 8O :hearts: :hearts: :hearts:
W połączeniu z klifami - rozpala wyobraźnię. Tak wskoczyć tam teraz...... marzenie :wink:

Żal pupila, nie dziwię się, że szybciej jechaliście do domu :cry: :cry: :cry:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 18.02.2022 08:11

Kapitańska Baba napisał(a):Kolor wody przy grotach obłędny 8O 8O 8O :hearts: :hearts: :hearts:
W połączeniu z klifami - rozpala wyobraźnię. Tak wskoczyć tam teraz...... marzenie :wink:


Nie miałabym nic przeciwko, żeby się teleportować :D .
My mamy te błękity i turkusy tylko kilka dni w roku, Grecy mogą cieszyć oczy codziennie. Czekamy miesiącami na kolejny wyjazd, na odrobinę słońca i ciepła. To nie fair :( :wink:
Kapitańska Baba napisał(a):Żal pupila, nie dziwię się, że szybciej jechaliście do domu :cry: :cry: :cry:

Niestety, po powrocie nie nacieszyliśmy się nim długo :cry:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.02.2022 10:35

wiola2012 napisał(a):Niestety, po powrocie nie nacieszyliśmy się nim długo :cry:


Strasznie smutne :cry: :cry: :cry: Mnie teraz córy namawiają na nowego Okruszka a ja tak się boję, że znowu coś złego będzie się działo, że znowu odejdzie od nas za szybko :cry: :cry: :cry: Przeraźliwie za Nią tęsknię :cry: :cry: :cry:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 18.02.2022 11:06

wiola2012 napisał(a):Niestety, po powrocie nie nacieszyliśmy się nim długo :cry:


Współczuję Wam. Wiem jak to jest stracić pupila, bo już cztery razy przez to przechodziłam.
Nasz obecny pies też jest już wiekowy i z racji tego wieku ma problemy zdrowotne. Bardzo się o niego martwię.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 18.02.2022 18:51

Kapitańska Baba napisał(a):
wiola2012 napisał(a):Niestety, po powrocie nie nacieszyliśmy się nim długo :cry:

Strasznie smutne :cry: :cry: :cry: Mnie teraz córy namawiają na nowego Okruszka a ja tak się boję, że znowu coś złego będzie się działo, że znowu odejdzie od nas za szybko :cry: :cry: :cry: Przeraźliwie za Nią tęsknię :cry: :cry: :cry:

megidh napisał(a):Współczuję Wam. Wiem jak to jest stracić pupila, bo już cztery razy przez to przechodziłam.

Ja już chyba nie będę miała pieska :( . Rozstania są zbyt trudne. W ciągu mojego dorosłego życia, Nero był trzeci. Mieliśmy fantastyczną, skoczną bokserkę i dwa owczarki niemieckie. Kundelki jednak żyją dłużej, są mocniejsze.
megidh napisał(a):Nasz obecny pies też jest już wiekowy i z racji tego wieku ma problemy zdrowotne. Bardzo się o niego martwię.

Tak, pamiętam, pisałaś, że gotujesz mu galaretkę, tzn. zimne nogi. Szczęściarz :) Ale niestety, dla dużych ras jest to już bardzo podeszły wiek.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 20.02.2022 19:21

Pozwolę sobie przewinąć stronę :)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 20.02.2022 19:22

Gib :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa - strona 3...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone