Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 14.07.2021 13:08

stachmat napisał(a):Dziękuję za odpowiedź.
Nie uszczegółowiłem ale chodziło mi o przejście Węgry- Chorwacja. Czy na Węgrzech przy wjeździe sprawdzają certyfikat covidowy. Czytam wszystkie meldunki, lecz nigdzie tego nie zauważyłem.
Czy ktoś miał problemy jadąc przez Węgry ostatnio poza korytarzem tranzutowym?


Ja jechałem w niedzielę. Nikt nic (oprócz dowodów nie) sprawdzał. Jechałem drogą 86 bez żadnych problemów.
Najświeższe informacje zawsze są tu: https://www.cro.pl/meldunki-z-tras-przejsc-granicznych-do-cro-sezon-2021-t56256-210.html

Pozdrowienia.;)
zyziozie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 14.07.2021 14:41

stachmat napisał(a):Dziękuję za odpowiedź.
Nie uszczegółowiłem ale chodziło mi o przejście Węgry- Chorwacja. Czy na Węgrzech przy wjeździe sprawdzają certyfikat covidowy. Czytam wszystkie meldunki, lecz nigdzie tego nie zauważyłem.
Czy ktoś miał problemy jadąc przez Węgry ostatnio poza korytarzem tranzutowym?


Na tranzyt przez Węgry i Słowację nie potrzebujesz żadnych certyfikatów.
Wracałem w niedzielę poza korytarzem.
Żadnych problemów na granicach czy na trasie.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 14.07.2021 21:06

Dzięki za dobre wieści
W sobotę rano wyjazd a jeszcze nie zdecydowałem
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 14.07.2021 21:47

stachmat napisał(a):Dzięki za dobre wieści
W sobotę rano wyjazd a jeszcze nie zdecydowałem


sobota rano, mówisz...
to jakby co - do zobaczenia na trasie ;-)
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 15.07.2021 13:53

Może ktoś miał taką sytuację:
Chcemy dwoma busami zjechać w Austrii z autostrady na tankowanie do Gralla (około 1 km od autostrady). 12 osób w pełni zaszczepionych + 3 dzieci poniżej 12 roku życia bez szczepień i bez testów. Czy narażamy się na nieprzyjemności z powodu obostrzeń covidowych?
Tatojuzlato
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tatojuzlato » 15.07.2021 16:19

A nie lepiej tankować w Czechach i Słowenię? W Austrii będziesz płacił ~0,3 € więcej za litr paliwa.
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 15.07.2021 16:23

Marcin1976* napisał(a):Może ktoś miał taką sytuację:
Chcemy dwoma busami zjechać w Austrii z autostrady na tankowanie do Gralla (około 1 km od autostrady). 12 osób w pełni zaszczepionych + 3 dzieci poniżej 12 roku życia bez szczepień i bez testów. Czy narażamy się na nieprzyjemności z powodu obostrzeń covidowych?

Nie. Tylko pamiętajcie o maseczkach w miejscach zamkniętych.
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 15.07.2021 20:57

Tatojuzlato napisał(a):A nie lepiej tankować w Czechach i Słowenię? W Austrii będziesz płacił ~0,3 € więcej za litr paliwa.

Czytając lipcowe wpisy ludzi w wątku o aktualnych cenach paliw wynika, że w Słowenii poza autostradą ON kosztuje 1,25 - 1,30 euro. W Austrii poza autostradą około 1,15 - 1,20. W Czechach nigdy nie tankowałem i nie znam aktualnych cen.
Jeżeli masz jakieś aktualne info o cenach w poszczególnych krajach bedę wdzięczny za nie. Może pod wpływem Twoich informacji zmienimy plan podróży. :wink:
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 15.07.2021 21:02

welna napisał(a):
Marcin1976* napisał(a):Może ktoś miał taką sytuację:
Chcemy dwoma busami zjechać w Austrii z autostrady na tankowanie do Gralla (około 1 km od autostrady). 12 osób w pełni zaszczepionych + 3 dzieci poniżej 12 roku życia bez szczepień i bez testów. Czy narażamy się na nieprzyjemności z powodu obostrzeń covidowych?

Nie. Tylko pamiętajcie o maseczkach w miejscach zamkniętych.

Czyli zjeżdżać śmiało......
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2021 21:12

Marcin1976* napisał(a):
Tatojuzlato napisał(a):A nie lepiej tankować w Czechach i Słowenię? W Austrii będziesz płacił ~0,3 € więcej za litr paliwa.

Czytając lipcowe wpisy ludzi w wątku o aktualnych cenach paliw wynika, że w Słowenii poza autostradą ON kosztuje 1,25 - 1,30 euro. W Austrii poza autostradą około 1,15 - 1,20. W Czechach nigdy nie tankowałem i nie znam aktualnych cen.
Jeżeli masz jakieś aktualne info o cenach w poszczególnych krajach bedę wdzięczny za nie. Może pod wpływem Twoich informacji zmienimy plan podróży. :wink:

Tu masz ceny na Pertol-u w Słowenii https://www.petrol.si/prodajna-mesta#ma ... 1255664,11
a u masz stronkę z cenami paliwa w Austrii https://www.oeamtc.at/thema/tanken/
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 15.07.2021 21:45

dids76 napisał(a):
Marcin1976* napisał(a):
Tatojuzlato napisał(a):A nie lepiej tankować w Czechach i Słowenię? W Austrii będziesz płacił ~0,3 € więcej za litr paliwa.

Czytając lipcowe wpisy ludzi w wątku o aktualnych cenach paliw wynika, że w Słowenii poza autostradą ON kosztuje 1,25 - 1,30 euro. W Austrii poza autostradą około 1,15 - 1,20. W Czechach nigdy nie tankowałem i nie znam aktualnych cen.
Jeżeli masz jakieś aktualne info o cenach w poszczególnych krajach bedę wdzięczny za nie. Może pod wpływem Twoich informacji zmienimy plan podróży. :wink:

Tu masz ceny na Pertol-u w Słowenii https://www.petrol.si/prodajna-mesta#ma ... 1255664,11
a u masz stronkę z cenami paliwa w Austrii https://www.oeamtc.at/thema/tanken/

Hvala!!!
remikrmk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 23.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) remikrmk » 15.07.2021 21:49

dids76 napisał(a):
Marcin1976* napisał(a):
Tatojuzlato napisał(a):A nie lepiej tankować w Czechach i Słowenię? W Austrii będziesz płacił ~0,3 € więcej za litr paliwa.

Czytając lipcowe wpisy ludzi w wątku o aktualnych cenach paliw wynika, że w Słowenii poza autostradą ON kosztuje 1,25 - 1,30 euro. W Austrii poza autostradą około 1,15 - 1,20. W Czechach nigdy nie tankowałem i nie znam aktualnych cen.
Jeżeli masz jakieś aktualne info o cenach w poszczególnych krajach bedę wdzięczny za nie. Może pod wpływem Twoich informacji zmienimy plan podróży. :wink:

Tu masz ceny na Pertol-u w Słowenii https://www.petrol.si/prodajna-mesta#ma ... 1255664,11
a u masz stronkę z cenami paliwa w Austrii https://www.oeamtc.at/thema/tanken/


Przedwczoraj ON w Lenart 1.24E, w Mureck 1.16E. Tak jak nie przywiązuje większej wagi do takich różnic, to byłem lekko zdziwiony że w Austrii taniej :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2021 21:52

remikrmk napisał(a):
Przedwczoraj ON w Lenart 1.24E, w Mureck 1.16E. Tak jak nie przywiązuje większej wagi do takich różnic, to byłem lekko zdziwiony że w Austrii taniej :)

Jak na razie na Słowenii On droższy od benzyny :wink:
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 15.07.2021 22:03

fleischman napisał(a):sobota rano, mówisz...
to jakby co - do zobaczenia na trasie ;-)


Zobaczymy jak wyjdzie. Nocleg koło Varazdin, więc wieczorne przekraczani granicy HUN/CRO
Ja startuję z Poznania
Do zobaczenia na trasie :papa:
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 16.07.2021 09:23

dids76 napisał(a):
remikrmk napisał(a):
Przedwczoraj ON w Lenart 1.24E, w Mureck 1.16E. Tak jak nie przywiązuje większej wagi do takich różnic, to byłem lekko zdziwiony że w Austrii taniej :)

Jak na razie na Słowenii On droższy od benzyny :wink:


Aż mi oczy wyszły z orbit 8O :lol: . W Dolga Vas diesel 1.29E - rok temu 1E, aż się łeżka w oku kręci :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 309
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone