Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.07.2021 06:37

stasiu1971 napisał(a):
te kiero napisał(a):U mnie jest wszystko Ok na kilku urządzeniach i mapach:

stasiu1971 napisał(a):przez Budapeszt ??
ja raczej Zwardoń , Bratysława ,Latenye ,Makarska

Z całym szacunkiem, ale czy Twoje pierwotne pytanie dotyczyło konkretnej trasy, czy też faktu, że nie możesz wyznaczyć drogi przez Węgry???!!!
To przypomnę Tobie, Twoje pytanie:
stasiu1971 napisał(a):witam , czy ktoś ma taki problem (google maps) w ogóle w proponowanych trasach przestało pokazywać przez Węgry , a w telefonie nawet , nie umiem zmienić na Zwardoń trasy , wpisujecie punkty czy jak ją wyznaczacie ??

To w końcu o co chodziło? Wyznaczyłem przykładową trasę przez Węgry (Zwardoń, Buda), żeby pokazać, pomóc, że się da wyznaczyć, a tu wyskok, że przez Budapeszt. Trochę konsekwencji do własnych wywodów lub precyzji w pytaniach.

A nawet gdybym jechał przez Budę, to moja sprawa dlaczego.
mdz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.02.2012
Dolga Vas - Mursko Sredisce

Nieprzeczytany postnapisał(a) mdz » 28.07.2021 20:40

Poproszę o aktualizację i porady dojazdu do Cro przez CZ-SK-HU ale z zahaczeniem krótkiego odcinka Słowenii obok Lendavy poprzez przejścia Redics i Mursko Sredisce w aspekcie:
1. opłat, czy muszę zakupić winietę w Słowenii
2. kolejek granicznych w dobie Co19
Dziękuję i pozdrawiam
Michał Dziuba
gruby_r
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 17.11.2015
Re: Dolga Vas - Mursko Sredisce

Nieprzeczytany postnapisał(a) gruby_r » 28.07.2021 20:45

Za przejściem w lewo Glavna ulica przez Lendavę dalej w 109 prosto do przejścia mijasz płatną.
rzym
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 18.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzym » 01.08.2021 21:15

https://goo.gl/maps/jHp4BuhRnqC859gB8

Chodzi mi głownie o granicę Aut/Hun - jest ona czynna?
nowyuser
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.08.2021
Słowacja, Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowyuser » 02.08.2021 12:47

Cześć wszystkim to mój pierwszy post. Mam pytanie do osób jadących niedawno do Chorwacji. Będę jechał z Bielska Białej planuję jechać przez Słowację i Węgry i tutaj pytanie, jak sytuacja z tranzytem wygląda w tych krajach. Jak sytuacja na granicy PL-Słowacja? W tranzycie przez Słowację i Węgry jak domniemuję nie trzeba rejestrować pobytu etc.? Kolejne pytanie związane jest z przejazdem przez Węgry czy jestem zobowiązany do podróży wyznaczonymi trasami, chodzi mi o to czy się Węgrzy czepiają (może ktoś miał taką sytuację), ponieważ najszybciej kierując się na Letenye jednak jest inną drogą, a nie autostradą na Budapeszt. Dziękuję za odpowiedź.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2021 14:35

Przez Węgry możesz jechać dowolną trasą. :idea:
nowyuser
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowyuser » 02.08.2021 14:59

Janusz Bajcer napisał(a):Przez Węgry możesz jechać dowolną trasą. :idea:

Pytam, gdyż:
Władze węgierskie nie informowały o zmianie zasad tranzytu przez terytorium Węgier. Dotychczasowe zasady tranzytu były następujące:
Cudzoziemcy w ruchu osobowym tranzytowym mogą przejechać przez terytorium Węgier tylko wyznaczonymi trasami
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2021 15:29

Przeczytaj informacje i innych wątkach.
Można jechać dowolną trasą od 5 lipca.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2021 11:50

Przed pandemią kilka razy jechałem do Chorwacji przez Czechy a potem
z Brzecław do Mursko Središće przez Hohenau an der March, Frauenkirchen , Szombathely, Dolga vas, Lendava
Jezioro Neusiedler omijałem ze wschodu
a w tym roku planuję ominąć z drugiej strony. Żeby krócej jechać przez Węgry:
z Brzecław do Mursko Središće przez Hohenau an der March, Deutschkreutz,Mattersburg, Kőszeg, Szombathely, Dolga vas, Lendava
Płaciłbym tylko w Czechach i w Chorwacji za autostrady.
Przez Węgry wiem już , że mogę jako zaszczepiony jechać dowolną drogą .
Ale jak w Austrii?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 03.08.2021 14:51

W Austrii też możesz jechać dowolną drogą i nie musisz się nigdzie rejestrować. Na granicy są kontrole, ale Austriacy na hasło "transit" machają reką. Sprawdzone w tym roku.
Xirallic
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 20.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xirallic » 04.08.2021 11:50

Cześć,

w tym roku ponownie jadę przez SK->HU->HR. Powiedzcie mi, przez Węgry, którą trasę lepiej wybrać na odcinku Rajka - Letenye, mapy google podpowiadają jechać M86, a następnie drogi 84 ->8 ->74
https://www.google.pl/maps/dir/45.93369 ... m2!4m1!3e0

Natomiast w zeszłym roku leciałem M86 -> 86 -> Lenti ->M70. Czasowo wygląda podobnie, kwestia jak z jakością dróg, ewentualnymi utrudnieniami w tym roku na tych trasach?

Przejazd przez Lendave i Mursko Središće odpada, przynajmniej na powrocie z uwagi na brak certyfikatów przy tranzycie.
xcreatura
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) xcreatura » 04.08.2021 12:56

Witam! Planuje jechać w nocy z niedzieli na poniedziałek przez Slo-Hu....lepiej przez Dolga vas i Mursko czy Letenye? Czy w DolgaVas w nocy zatankuje płacąc karta?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 04.08.2021 13:06

xcreatura napisał(a):Witam! Planuje jechać w nocy z niedzieli na poniedziałek przez Slo-Hu....lepiej przez Dolga vas i Mursko czy Letenye? Czy w DolgaVas w nocy zatankuje płacąc karta?


Tankuj na Węgrzech - jest taniej i czynne cała dobę

https://goo.gl/maps/iPq2MRNWGSNDY2Nm7
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.08.2021 13:09

xcreatura napisał(a):Witam! Planuje jechać w nocy z niedzieli na poniedziałek przez Slo-Hu....lepiej przez Dolga vas i Mursko czy Letenye?

Wszystko jedno. Zależy, czy wolisz zrobić więcej trasy poza autostradą na Węgrzech czy w Chorwacji. Obserwuj natężenie ruchu na przejściach.
krzygaj
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzygaj » 04.08.2021 13:13

mchrob napisał(a):Tankuj na Węgrzech - jest taniej i czynne cała dobę

https://goo.gl/maps/iPq2MRNWGSNDY2Nm7


a przejdzie tam płatność revolutem lub curve?
Miałem się tankować na pierwszej stacji w cro, ale skoro piszesz, że jest taniej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 311
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone