Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów 2020/21

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.07.2021 07:37

stasiu1971 napisał(a):
te kiero napisał(a):U mnie jest wszystko Ok na kilku urządzeniach i mapach:

stasiu1971 napisał(a):przez Budapeszt ??
ja raczej Zwardoń , Bratysława ,Latenye ,Makarska

Z całym szacunkiem, ale czy Twoje pierwotne pytanie dotyczyło konkretnej trasy, czy też faktu, że nie możesz wyznaczyć drogi przez Węgry???!!!
To przypomnę Tobie, Twoje pytanie:
stasiu1971 napisał(a):witam , czy ktoś ma taki problem (google maps) w ogóle w proponowanych trasach przestało pokazywać przez Węgry , a w telefonie nawet , nie umiem zmienić na Zwardoń trasy , wpisujecie punkty czy jak ją wyznaczacie ??

To w końcu o co chodziło? Wyznaczyłem przykładową trasę przez Węgry (Zwardoń, Buda), żeby pokazać, pomóc, że się da wyznaczyć, a tu wyskok, że przez Budapeszt. Trochę konsekwencji do własnych wywodów lub precyzji w pytaniach.

A nawet gdybym jechał przez Budę, to moja sprawa dlaczego.
mdz
Turysta
Dolga Vas - Mursko Sredisce

Nieprzeczytany postnapisał(a) mdz » 28.07.2021 21:40

Poproszę o aktualizację i porady dojazdu do Cro przez CZ-SK-HU ale z zahaczeniem krótkiego odcinka Słowenii obok Lendavy poprzez przejścia Redics i Mursko Sredisce w aspekcie:
1. opłat, czy muszę zakupić winietę w Słowenii
2. kolejek granicznych w dobie Co19
Dziękuję i pozdrawiam
Michał Dziuba
gruby_r
Odkrywca
Re: Dolga Vas - Mursko Sredisce

Nieprzeczytany postnapisał(a) gruby_r » 28.07.2021 21:45

Za przejściem w lewo Glavna ulica przez Lendavę dalej w 109 prosto do przejścia mijasz płatną.
rzym
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzym » 01.08.2021 22:15

https://goo.gl/maps/jHp4BuhRnqC859gB8

Chodzi mi głownie o granicę Aut/Hun - jest ona czynna?
nowyuser
Plażowicz
Słowacja, Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowyuser » 02.08.2021 13:47

Cześć wszystkim to mój pierwszy post. Mam pytanie do osób jadących niedawno do Chorwacji. Będę jechał z Bielska Białej planuję jechać przez Słowację i Węgry i tutaj pytanie, jak sytuacja z tranzytem wygląda w tych krajach. Jak sytuacja na granicy PL-Słowacja? W tranzycie przez Słowację i Węgry jak domniemuję nie trzeba rejestrować pobytu etc.? Kolejne pytanie związane jest z przejazdem przez Węgry czy jestem zobowiązany do podróży wyznaczonymi trasami, chodzi mi o to czy się Węgrzy czepiają (może ktoś miał taką sytuację), ponieważ najszybciej kierując się na Letenye jednak jest inną drogą, a nie autostradą na Budapeszt. Dziękuję za odpowiedź.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2021 15:35

Przez Węgry możesz jechać dowolną trasą. :idea:
nowyuser
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowyuser » 02.08.2021 15:59

Janusz Bajcer napisał(a):Przez Węgry możesz jechać dowolną trasą. :idea:

Pytam, gdyż:
Władze węgierskie nie informowały o zmianie zasad tranzytu przez terytorium Węgier. Dotychczasowe zasady tranzytu były następujące:
Cudzoziemcy w ruchu osobowym tranzytowym mogą przejechać przez terytorium Węgier tylko wyznaczonymi trasami
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2021 16:29

Przeczytaj informacje i innych wątkach.
Można jechać dowolną trasą od 5 lipca.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2021 12:50

Przed pandemią kilka razy jechałem do Chorwacji przez Czechy a potem
z Brzecław do Mursko Središće przez Hohenau an der March, Frauenkirchen , Szombathely, Dolga vas, Lendava
Jezioro Neusiedler omijałem ze wschodu
a w tym roku planuję ominąć z drugiej strony. Żeby krócej jechać przez Węgry:
z Brzecław do Mursko Središće przez Hohenau an der March, Deutschkreutz,Mattersburg, Kőszeg, Szombathely, Dolga vas, Lendava
Płaciłbym tylko w Czechach i w Chorwacji za autostrady.
Przez Węgry wiem już , że mogę jako zaszczepiony jechać dowolną drogą .
Ale jak w Austrii?
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 03.08.2021 15:51

W Austrii też możesz jechać dowolną drogą i nie musisz się nigdzie rejestrować. Na granicy są kontrole, ale Austriacy na hasło "transit" machają reką. Sprawdzone w tym roku.
Xirallic
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xirallic » 04.08.2021 12:50

Cześć,

w tym roku ponownie jadę przez SK->HU->HR. Powiedzcie mi, przez Węgry, którą trasę lepiej wybrać na odcinku Rajka - Letenye, mapy google podpowiadają jechać M86, a następnie drogi 84 ->8 ->74
https://www.google.pl/maps/dir/45.93369 ... m2!4m1!3e0

Natomiast w zeszłym roku leciałem M86 -> 86 -> Lenti ->M70. Czasowo wygląda podobnie, kwestia jak z jakością dróg, ewentualnymi utrudnieniami w tym roku na tych trasach?

Przejazd przez Lendave i Mursko Središće odpada, przynajmniej na powrocie z uwagi na brak certyfikatów przy tranzycie.
xcreatura
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) xcreatura » 04.08.2021 13:56

Witam! Planuje jechać w nocy z niedzieli na poniedziałek przez Slo-Hu....lepiej przez Dolga vas i Mursko czy Letenye? Czy w DolgaVas w nocy zatankuje płacąc karta?
mchrob
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 04.08.2021 14:06

xcreatura napisał(a):Witam! Planuje jechać w nocy z niedzieli na poniedziałek przez Slo-Hu....lepiej przez Dolga vas i Mursko czy Letenye? Czy w DolgaVas w nocy zatankuje płacąc karta?

Tankuj na Węgrzech - jest taniej i czynne cała dobę

https://goo.gl/maps/iPq2MRNWGSNDY2Nm7
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.08.2021 14:09

xcreatura napisał(a):Witam! Planuje jechać w nocy z niedzieli na poniedziałek przez Slo-Hu....lepiej przez Dolga vas i Mursko czy Letenye?

Wszystko jedno. Zależy, czy wolisz zrobić więcej trasy poza autostradą na Węgrzech czy w Chorwacji. Obserwuj natężenie ruchu na przejściach.
krzygaj
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzygaj » 04.08.2021 14:13

mchrob napisał(a):Tankuj na Węgrzech - jest taniej i czynne cała dobę

https://goo.gl/maps/iPq2MRNWGSNDY2Nm7

a przejdzie tam płatność revolutem lub curve?
Miałem się tankować na pierwszej stacji w cro, ale skoro piszesz, że jest taniej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 311
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021