Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kris@#
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris@# » 04.08.2021 14:19

Jazda przez Węgry drogami innymi niż autostrady tylko w dzień. Autostrady posiadają zabezpieczone pobocza płotami. W nocy spotkanie na innej drodze zwierząt gatunków leśnych jest bardzo częste a zderzenie z nimi to koniec wakacji a początek problemów. Na Węgrzech jest wielokrotnie więcej dzikich stworzeń niż w Polsce. Piszę to z doświadczenia zeszłorocznego choć to nie ja miałem wypadek a Węgrzy, którzy nas w nocy ok. 2 godz. wyprzedzili i dali w długą. Chyba to była sarna, biedna uciekła ale komora silnika zmiażdżona. W sumie jestem im wdzięczny, że wzięli uderzenie zwierzaka na siebie.
k2argon
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) k2argon » 04.08.2021 16:07

Dzisiejsza odpowiedź z ambasady Słowacji na mój email:

Osoby zaszczepione po wypełnieniu formularza e-hranica mogą swobodnie wjechać do Słowacji dowolnym przejściem i nie muszą się trzymać wyznaczonych tras tranzytowych.

Pozostałem osoby mogą przejechać tranzytem wyłącznie po wyznaczonych trasach (przesyłam w załączeniu). Test RT-PCR niczego w tym przypadku nie zmienia.
Ruch1920
Globtroter
Przejście Gołkowice - Zawada

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruch1920 » 04.08.2021 22:05

Witam.Czy ktoś się orientuje czy przejście graniczne Gołkowice - Zawada jest otwarte ?
dids76
Cromaniak
Re: Przejście Gołkowice - Zawada

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.08.2021 22:45

Ruch1920 napisał(a):Witam.Czy ktoś się orientuje czy przejście graniczne Gołkowice - Zawada jest otwarte ?

Jest otwarte.
piotrekbeti
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 04.08.2021 23:14

OK. Trasa ustalona. Wyjazd na 17 dni to winiety 30d. Winiety kupione. CZ z cennika 440Koron. Słowacja 14 E. Z węgierską małe kłopoty. Google wyrzuca kilku pośredników na start a oficjalna strona wymaga rejestracji. Mimo iż w końcu sms przyszedł z numeru którym się rejestrowałem 2 lata temu. Nic to . Poszło za niecałe 5000forintów. Bodajże 203PLN za 3 winiety miesięczne. Przez A i Słowenie byłoby drożej 2xprawie 10E i 30E plus 14 E. No i granica w Macejl do odstania.. Plus dojdzie 2x 16.8 za A4 plus z 2x250kun za Cro za Autocjesty.
Ruch1920
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruch1920 » 05.08.2021 06:59

dids76 napisał(a):
Ruch1920 napisał(a):Witam.Czy ktoś się orientuje czy przejście graniczne Gołkowice - Zawada jest otwarte ?

Jest otwarte.

Dzięki dids76.
Na Ciebie zawsze można liczyć.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.08.2021 09:48

Ruch1920 napisał(a):
dids76 napisał(a):

Jest otwarte.

Dzięki dids76.
Na Ciebie zawsze można liczyć.

Czasami tamtędy wracam z Bielska Białej do domu, dzisiaj też tak pojadę.
BMC
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 15.08.2021 21:17

Czy ktoś się orientuje co tam dzieje się w Wiedniu ?
Google wyznacza trasę przez Wiedeń za rzeką w lewo w A4 a później S1.
zawsze jeździłem przez A23 - przez centrum - FAVORITEN
były tam non stop remonty ale jakoś się jechało ;)
hrumkules
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrumkules » 16.08.2021 11:54

Witam, we wrześniu jadę do Chorwacji. Mam zarezerwowany nocleg w Brnie później zamierzam pojechać przez Austrię. Jaka trasę wybrać żeby przez Czechy przejechać darmowymi drogami, sprawdzałem trasę w google z zaznaczonym darmowymi drogami i mam wątpliwości czy Google dobrze pokazuje. Chodzi dokładnie o odcinek z Brna do granicy z Austrią, droga nr 52 jest zaznaczona jako płatna a mapa prowadzi właśnie ta trasą
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.08.2021 12:31

hrumkules napisał(a):Witam, we wrześniu jadę do Chorwacji. Mam zarezerwowany nocleg w Brnie później zamierzam pojechać przez Austrię. Jaka trasę wybrać żeby przez Czechy przejechać darmowymi drogami, sprawdzałem trasę w google z zaznaczonym darmowymi drogami i mam wątpliwości czy Google dobrze pokazuje. Chodzi dokładnie o odcinek z Brna do granicy z Austrią, droga nr 52 jest zaznaczona jako płatna a mapa prowadzi właśnie ta trasą

Droga 52 jest płatna na odcinku Rajhrad (zjazd 10) - Pohořelice-sever (zjazd 23) http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/dalnicni-znamky/
Tak możesz jechać bez czeskiej winiety.
https://en.mapy.cz/s/nohagedoze
rocker
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 22.08.2021 12:08

dids76 napisał(a):
Ruch1920 napisał(a):
dids76 napisał(a):

Dids76 - kumpel kupił kawałek ziemi w Gołkowicach i chce tam budować domek. Czasem tam bywam, można by zrobić mini zlot w Hospodzie za granicą :)
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.08.2021 14:29

rocker napisał(a):
dids76 napisał(a):
Ruch1920 napisał(a):
dids76 napisał(a):

Dids76 - kumpel kupił kawałek ziemi w Gołkowicach i chce tam budować domek. Czasem tam bywam, można by zrobić mini zlot w Hospodzie za granicą :)

Niezły pomysł :wink:
rocker
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 23.08.2021 13:37

dids76 napisał(a):Niezły pomysł :wink:

to po powrocie się zgadamy.
A wracając do tematu wątku, jako że jedziemy z podobnych okolic, masz sprawdzone miejsce na Węgrzech do tankowania (nocnego tankowania)? Ja nie jechałem przez Węgry już chyba 3 lata i nie pamiętam jak tam było
empire13
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 23.08.2021 14:22

rocker napisał(a):

A wracając do tematu wątku, jako że jedziemy z podobnych okolic, masz sprawdzone miejsce na Węgrzech do tankowania (nocnego tankowania)? Ja nie jechałem przez Węgry już chyba 3 lata i nie pamiętam jak tam było

Ja mogę polecić stację MOL. Jest całodobowa i można płacić kartą. No i przed samą granicą z Chorwacją.
https://maps.app.goo.gl/jq6bxu5s8kFMf62b8
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.08.2021 14:32

rocker napisał(a):

Ja zawsze jeżdżę przez kawałek Słowenii, więc tankuje tu https://goo.gl/maps/5dqjvKoL8Hp6qUiG8 lub tu https://goo.gl/maps/Dm51wQ8g1W7LryZE9
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 312
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021