Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 07.07.2021 23:49

Na google maps w Wiedniu pojawiło się oznaczenie robót drogowych i korek nawet o tej porze. Czyżby zaczął się ten od dawna zapowiadany remont autostrady A23? Jeśli tak, to kolejna fatalna informacja.
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 08.07.2021 07:20

makosm napisał(a):https://coronavirus.wien.gv.at/teststrasse-stadion/

Who can take advantage of the free rapid tests? #
All persons who

live in Vienna (main and secondary residence),
work in Vienna,
are currently in Vienna or
go to school in Vienna.
A test is only recommended for children from the age of 6

Kluczowy wyraz "are currently in Vienna or", i to wystarczyło żeby zrobić testy jak u mojego syna z małżonka w niedziele rano ;-)
makosm
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makosm » 08.07.2021 11:10

stew666 napisał(a):
makosm napisał(a):https://coronavirus.wien.gv.at/teststrasse-stadion/

Who can take advantage of the free rapid tests? #
All persons who

live in Vienna (main and secondary residence),
work in Vienna,
are currently in Vienna or
go to school in Vienna.
A test is only recommended for children from the age of 6

Kluczowy wyraz "are currently in Vienna or", i to wystarczyło żeby zrobić testy jak u mojego syna z małżonka w niedziele rano ;-)


dokładnie - dodałem, bo pierwsze o czym pomyślałem to jakie są warunki, żeby zrobić test za free to inni nie będą musieli się zastanawiać ;-) - Dzięki za tipa - jak sie uda z terminem, to tez pewnie skorzystamy!
rzym
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 18.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzym » 08.07.2021 20:05

Czy ktoś wie, czy przejście jest czynne? https://www.google.pl/maps/place/K%C5%9 ... 16.5163862
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 08.07.2021 20:32

mahum napisał(a):Na google maps w Wiedniu pojawiło się oznaczenie robót drogowych i korek nawet o tej porze. Czyżby zaczął się ten od dawna zapowiadany remont autostrady A23? Jeśli tak, to kolejna fatalna informacja.

Tu jest mapka ASFINAG, odpowiednik naszej dyrekcji dróg i autostrad. https://www.asfinag.at/verkehr/verkehrsmeldungen/. Są zaznaczone wszystkie remonty i utrudnienia. A23 w Wiedniu jest w ciągłym remoncie. W tym roku możne zaczną robić tunel pod Lobau. To by naprawdę polepszyło przejazd, ale coś zieloni protestują.
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 11.07.2021 09:15

Austriacki Asfinag na wszystkich Rastplatzach zainicjował akcje ,,napełnij zamiast wyrzucać". Chodzi o to by zamiast kupować wode w plasikowych butelkach, napełnić te puste. O plusach tej akcji opowiadać nie trzeba. Wygląda to tak.
poidełko.jpg
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 11.07.2021 17:38

Cześć,
Planuję jechać tak przez Czechy: mapka google

Chciałem się upewnić odnośnie przejazdu przez Czechy:
1. Do 12h można przejechać dowolną trasą przez Czechy tzw. tranzytem bez konieczności wykonywania testów, bez konieczności wypełniania żadnych formularzy.
2. Przejście graniczne Mosty u Jablunkova (CZ) - Svrcinovec (SK) jest otwarte

TAK ?
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 12.07.2021 06:46

corsarz napisał(a):Cześć,
Planuję jechać tak przez Czechy: mapka google

Chciałem się upewnić odnośnie przejazdu przez Czechy:
1. Do 12h można przejechać dowolną trasą przez Czechy tzw. tranzytem bez konieczności wykonywania testów, bez konieczności wypełniania żadnych formularzy.
2. Przejście graniczne Mosty u Jablunkova (CZ) - Svrcinovec (SK) jest otwarte

TAK ?


Odpowiedź brzmi 2x TAK
źródło: https://www.gov.pl/web/czechy/stan-wyja ... drozowania
Za 2 tyg będę jechał własnie tą trasą.
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 13.07.2021 12:42

Cześć!
Mam do Was pytanie. Jadę do CRO po raz 7. po 4 latach przerwy. Tylko raz jechałem przez Czechy, wolę autostrady słowackie (mniejszy ruch, zero remontów) Jeździłem przez Zwardoń. Teraz, gdy A1 jest aż do granicy z Czechami nie warto jechać na Zwardoń. Jednak wolę ominąć remontowane autostrady w Czechach i Wiedeń i jechać przez Słowację. Czy jadąc tak będę musiał kupić czeską winietkę? Pozdrav :papa:

https://goo.gl/maps/mKdCAsR8sGHrpDu36
pawers
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 13.07.2021 12:44

macvw napisał(a):Cześć!
Mam do Was pytanie. Jadę do CRO po raz 7. po 4 latach przerwy. Tylko raz jechałem przez Czechy, wolę autostrady słowackie (mniejszy ruch, zero remontów) Jeździłem przez Zwardoń. Teraz, gdy A1 jest aż do granicy z Czechami nie warto jechać na Zwardoń. Jednak wolę ominąć remontowane autostrady w Czechach i Wiedeń i jechać przez Słowację. Czy jadąc tak będę musiał kupić czeską winietkę? Pozdrav :papa:

https://goo.gl/maps/mKdCAsR8sGHrpDu36


W tym wariancie nie potrzebujesz Czeskiej winiety
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 13.07.2021 13:28

Dzięki za info pawers :)
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 13.07.2021 22:12

Mam pytanko - czy w związku ze zmianami na Słowenii, na powrocie sprawdzają certyfikat covidowy?
Czy w przypadku powrotu przez Węgry też to sprawdzają?
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 14.07.2021 06:20

stachmat napisał(a):Mam pytanko - czy w związku ze zmianami na Słowenii, na powrocie sprawdzają certyfikat covidowy?
Czy w przypadku powrotu przez Węgry też to sprawdzają?


Słowenia planuje sprawdzać certyfikaty nawet na tranzyt, więc bez znaczenia z której strony wjeżdżasz. Słoweńcy mają na Węgrzech kontrolować? :roll:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2021 09:34

Lawliet napisał(a):
stachmat napisał(a):Mam pytanko - czy w związku ze zmianami na Słowenii, na powrocie sprawdzają certyfikat covidowy?
Czy w przypadku powrotu przez Węgry też to sprawdzają?


Słowenia planuje sprawdzać certyfikaty nawet na tranzyt, więc bez znaczenia z której strony wjeżdżasz. Słoweńcy mają na Węgrzech kontrolować? :roll:

Na Węgrzech nie, ale część osób jeździ przez Redics - Lendavę i Mursko Sredisce. czyli wjeżdża z Węgier na Słowenię :wink:
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 14.07.2021 10:59

Dziękuję za odpowiedź.
Nie uszczegółowiłem ale chodziło mi o przejście Węgry- Chorwacja. Czy na Węgrzech przy wjeździe sprawdzają certyfikat covidowy. Czytam wszystkie meldunki, lecz nigdzie tego nie zauważyłem.
Czy ktoś miał problemy jadąc przez Węgry ostatnio poza korytarzem tranzutowym?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 308
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone