Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mucher
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucher » 05.07.2021 13:53

No włsnie ta "drobna kombinacja" mnie interesuje. W międzyczasie rozmawiałem z ojcem, znajomy Węgro-Chorwat potwierdził mi ten wariant.

A z PL nie jechałem nigdy przez Zwardoń - jak wygląda ten odcinek po SK stronie? Lepiej niż wariant przez Chyżne?
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 05.07.2021 14:41

mucher napisał(a):
A z PL nie jechałem nigdy przez Zwardoń - jak wygląda ten odcinek po SK stronie? Lepiej niż wariant przez Chyżne?


Raz jechałem przez Chyżne (2006/2007?) - to był dramat. Po stronie SK droga kręta i wąska, wyprzedzanie utrudnione.
Zaraz za przejściem Zwartoń-Skalite wpadasz na słowacki odpowiednik A lub S i jedziesz aż do Cadcy. Potem trochę krajówką (szeroka) i w Zilinie już A.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 05.07.2021 15:06

Ja też w podobnych latach w drodze do Grecji, przez Budapeszt. Trasa i krajobraz malownicze ale średnia może 50 km/h.
Niestety na Słowacji przez te lata niewiele się zmieniło na trasie Chyżne - Sahy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.07.2021 15:33

Do Grecji musimy jechać przez Węgry, choć nie lubimy strasznie i mimo dokładania drogi wybieramy wariant Zwardoń-Bratysława-Gyor. Trasa Chyżne-Sachy-Budapeszt to dla nas nie porozumienie, wąsko, kręto, sporo fotoradarów. Przy 1700 km te 100 km ekstra nie robi nam różnicy, a czasowo to tylko ekstra 15 min więcej, ale komfort jazdy sporo większy....

Najgorzej to okolice Węgierskiej Górki, Zwardoń i potem to nowa droga, Cadca obwodnica, chwila i jesteśmy w Żylinie (z Suchej B. zajmuje nam to ok 2h), wrzucamy 6 bieg i do przodu......
mucher
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucher » 05.07.2021 15:41

Wybudowali chyba ze dwie obwodnice (Oravski Podzamok i Trstena)? Ale fakt, od tamtego czasu po polskiej stronie dojazd do Zwardonia znacznie się polepszył. Ale na dobrą sprawę uświadomiłem sobie, że przez Żilinę ostatnio jechałem ponad 10 lat temu, od otwarcia A1 zawsze przez Brno (i Motorest Podkova pod Ołomuńcem na obiad).

Przez Sahy nawet nie rozważałem, myślałem Chyżne-Martin-Żilina, ale faktycznie bez sensu.
retro520
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) retro520 » 05.07.2021 16:13

Witajcie, a korzystacie z aplikacji Enter Croatia? Jest ona w ogóle sprawdzana i czy umożliwia rzeczywiście szybszy wjazd?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3174
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 05.07.2021 16:26

Na przejściu są osobne pasy dla posiadaczy EC, ale korzystają z nich również podróżni, którzy nie rejestrowali podróży.

Pojawiają się głosy, że sama odprawa trwa szybciej - skanowanie pierwszego dokumentu ma pokazywać strażnikowi pozostałe osoby podróżujące i na tym ma się kończyć sprawdzanie dokumentów. Nie jednak pewności, że dotyczy to każdego samochodu odprawianego na granicy SLO - HR.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 05.07.2021 20:15

mucher napisał(a): Czyli coś takiego ogólnie - Kraków-Żilina-Bratysława-Szombathely-Murska Sobota-Cvetlin-Kastela

To, co podkreśliłam, to tak nie zabardzo po drodze. :roll:
darek1974
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1974 » 06.07.2021 08:02

Cześć. Jadę spowrotem z Cro przez Austrię, chciałem zaplanować nocleg w hotelu, czy jest tam obowiązek okazania testu na covid? ( ja z żoną już będziemy po drugiej dawce ale córka dopiero po pierwszej). Nie mogę nigdzie info znaleźć. Jechał ktoś ostatnio?
Dzięki z góry
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2021 08:06

bigum
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 18.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigum » 06.07.2021 22:22

Przyjaciele, ponieważ sytuacja wyjazdowa jest bardzo dynamiczna, chciałem Was dopytać co z Naszymi powrotami.
Ja mam jeszcze ponad dwa tygodnie do wyjazd ale już zaczynam się zastanawiać co będzie na powrocie (2 osoby zaszczepione + 2 osoby testowane)
Czy wracając do Polski będziemy musieli okazywać na granicach kolejne testy (tylko gdzie je wykonać)?
Ja wiem, że jeszcze nawet nie wyjechałem ale szczerze mówiąc zaczynam też myśleć o powrocie :)
Pozdrawiam
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 07.07.2021 00:01

bigum napisał(a):Przyjaciele, ponieważ sytuacja wyjazdowa jest bardzo dynamiczna, chciałem Was dopytać co z Naszymi powrotami.
Ja mam jeszcze ponad dwa tygodnie do wyjazd ale już zaczynam się zastanawiać co będzie na powrocie (2 osoby zaszczepione + 2 osoby testowane)
Czy wracając do Polski będziemy musieli okazywać na granicach kolejne testy (tylko gdzie je wykonać)?
Ja wiem, że jeszcze nawet nie wyjechałem ale szczerze mówiąc zaczynam też myśleć o powrocie :)
Pozdrawiam


Przecież obecnie za powrót do PL płacą nawet jakiś hajs. Obyś wracał z emigracji... ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.07.2021 00:21

bigum napisał(a):Przyjaciele, ponieważ sytuacja wyjazdowa jest bardzo dynamiczna, chciałem Was dopytać co z Naszymi powrotami.
Ja mam jeszcze ponad dwa tygodnie do wyjazd ale już zaczynam się zastanawiać co będzie na powrocie (2 osoby zaszczepione + 2 osoby testowane)
Czy wracając do Polski będziemy musieli okazywać na granicach kolejne testy (tylko gdzie je wykonać)?
Ja wiem, że jeszcze nawet nie wyjechałem ale szczerze mówiąc zaczynam też myśleć o powrocie :)
Pozdrawiam

Przeczytaj >>> aktualne-informacje-jak-dojechac-do-chorwacji-sezon-2021-t56190.html
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 07.07.2021 09:42

bigum napisał(a):...
Czy wracając do Polski będziemy musieli okazywać na granicach kolejne testy (tylko gdzie je wykonać)?
Ja wiem, że jeszcze nawet nie wyjechałem ale szczerze mówiąc zaczynam też myśleć o powrocie :)
Pozdrawiam


Testy możesz wykonać za darmo w Wiedniu, na stadionie, obiekt nie daleko autostrady, czas wykonania 15 minut i dostajesz papierek do ręki.
Dane tego miejsca: Ulica testowa na Ernst-Happel-Stadion (2., Meiereistraße 7) jest otwarta od poniedziałku do niedzieli od 6:00 do 21:00 .
Mój syn w niedziele rano robił tam testy, całość zajęła im ok. 45 minut i mogli jechać dalej w kierunku Chorwacji.
Taki opis tego miejsca był w internecie:
Obrazek
makosm
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 01.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) makosm » 07.07.2021 14:24

https://coronavirus.wien.gv.at/teststrasse-stadion/

Who can take advantage of the free rapid tests? #
All persons who

live in Vienna (main and secondary residence),
work in Vienna,
are currently in Vienna or
go to school in Vienna.
A test is only recommended for children from the age of 6
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 307
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone