Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - relacj

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 22.07.2014 21:10

Dokładnie od 19-8, wiem bo o 8.01 robiłem zakupy "souvenirów" ;)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 22.07.2014 21:44

o tak Meteory warto zobaczyć, my je zwiedzaliśmy nieco bardziej dokładnie :D dobre kilka lat temu gdy podróżowaliśmy po Grecji lądowej, Kreci i Santorini...kiedyś tam wrócimy z dziećmi, może za rok bo aktualnie Grecja chyba będzie naszym głównym kierunkiem:).
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 22.07.2014 22:13

ArliJ napisał(a):aktualnie Grecja chyba będzie naszym głównym kierunkiem:).


do czasu aż zobaczycie Albanię :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.07.2014 22:34

Meteory zobaczyć warto - to pewne , że "przelotem" się nie da :roll: , ale już za kilkoma przelotami - tak 8)
Cóż , kilka ich jest , a na wszystkie to dwa dni przeznaczyć trzeba . . .


Pozdrawiam
Piotr
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 22.07.2014 22:45

GREG_G napisał(a):
ArliJ napisał(a):aktualnie Grecja chyba będzie naszym głównym kierunkiem:).


do czasu aż zobaczycie Albanię :)


a widzieliśmy, 90km ale jednak:)

Albania czeka także na odkrycie ale jako wstęp, przejazd itd. jak Macedonia, mamy spore wymagania co do plaż a w szczególności mają być puste, rajskie i niezabudowane a z tego co podczytywałam i oglądałam Albania raczej nie zostałaby na razie takim miejscem docelowym u nas ale nie mówię nie;)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 22.07.2014 22:52

GREG_G napisał(a):
ArliJ napisał(a):aktualnie Grecja chyba będzie naszym głównym kierunkiem:).


do czasu aż zobaczycie Albanię :)


No to brawurowa opinia, ale poczekam cierpliwie...
Ps.Po drugim przejeździe tym krajem, żona zdecydowanie oznajmiła, że nie chce tam spędzać wakacji.
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 23.07.2014 07:53

Widzisz, nas rozczarowała (troszkę) Grecja a oczarowała Albania. Może to kwestia miejsca gdzie byliśmy?
Ludzie mają różne gusty, w Chorwacji nam się podoba Dalmacja, Istria wręcz przeciwnie.
Faktem jest, że Polska jest zdecydowanie bardziej nowoczesnym i cywilizowanym krajem niż oba wymienione i fajnie się do kraju wraca :)Choć najgorszym odcinkiem drogi była trasa Wodzisław Sl. - Jastrzębie w PL, gorszego odcinka nie miałem na całej 4200 km trasie ( nawet w Albanii). Drogi lokalne mamy tragiczne.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 23.07.2014 08:03

Zostało mi tylko 3 tygodnie do wyjazdu do Albanii, czekam więc na dalszy ciąg relacji :wink:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 23.07.2014 08:21

Moja żona też nie była zachwycona Albanią; ot wpaść, zrobić zakupy, zjeść baranka z rożna, kupić sery i wiać gdzieś jednak na północ. Albania zraziła nas próbami podawania podwojonych cen dla turystów, wszędobylskimi policjami i kontrolami i zabudowanym jak w Czarnogórze wybrzeżem. Drogami, któreb urywają się w pół gwizdka; tam straciłem oponę.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 23.07.2014 09:52

heca7 napisał(a):Zostało mi tylko 3 tygodnie do wyjazdu do Albanii, czekam więc na dalszy ciąg relacji :wink:


Mnie też dokładnie 3 tyg. :) I tez czekam ;)
pawelg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 11.05.2008
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelg » 23.07.2014 10:22

GREG_G, noclegi w Grecji mieliście zarezerwowane, czy pojechaliście w ciemno ? Biję się z myślami, czy nie warto byłoby skoczyć z Macedonii do Grecji (Lefkada właśnie) na początku sierpnia. Czy można liczyć na kwaterki w ciemno ? I pytanie do bywalców: ile by kosztowały apartamenty dla 4 osobowej rodziny. Nie wymagam luksusów, ani basenu na tarasie.
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 23.07.2014 10:40

pawelg napisał(a):GREG_G, noclegi w Grecji mieliście zarezerwowane, czy pojechaliście w ciemno ? Biję się z myślami, czy nie warto byłoby skoczyć z Macedonii do Grecji (Lefkada właśnie) na początku sierpnia. Czy można liczyć na kwaterki w ciemno ? I pytanie do bywalców: ile by kosztowały apartamenty dla 4 osobowej rodziny. Nie wymagam luksusów, ani basenu na tarasie.


Tegoroczne wakacje to noclegi rezerwowane poprzez booking.com
za apartament w vasilikach płaciliśmy 40euro za dobę, w tym była co dwa dni wymiana ręczników i codziennie sprzątanie. Do tego mieliśmy 50 metrow do centrum (deptaczek, restauracje, sklepy) i 20 metrow do przystani promowej. Spotkalem ludzi z PL, którzy przyjechali w ciemno i nocowali w troszke gorszych warunkach za 35 euro. Wg mnie ceny przyzwoite, za 2 dorosłych i dwoje dzieci.
Vasiliki OK ale teraz to szukałbym noclegów na zachodniej stronie wyspy, tam dojeżdzaliśmy na najpiękniejsze plaże.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 23.07.2014 11:01

my płaciliśmy za apartament 4 osobowy z codziennym sprzątaniem, zmianą pościeli i ręczników co 2-3 dni, blisko plaży itd 33 euro. Na miejscu znaleźlibyśmy może i taniej ale z naszego zadowoleni byliśmy w pełni i pierwszy raz rezerwowałam bo obawialiśmy się przybycia późną porą co średnio wtedy jest siła na szukanie z dziećmi.
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 23.07.2014 11:10

dokładnie, my dojechaliśmy na miejsce o 20, co w Grecji było już 21 (to też należy brać pod uwagę) i nie chciałoby mi się niczego szukać po ciemku. Dwoje dorosłych może spokojnie spać w aucie, ale dzieci muszą mieć komfort. Jeśli w czerwcu 33 euro, w lipcu 40, to w sierpniu możesz mieć koszt około 45 euro.
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - re

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 23.07.2014 12:31

Jak zobaczyłem Waszą trasę to muszę napisać, że była to opcja nr.2 na te wakacje. Z jedną różnicą my nie mieliśmy meteorów w planie, a Himare na dwa dni w drodze na Lefkade. Koniec końcem została ta trasa odroczona na kolejne "kiedyś tam" wakacje. Za to Meteory w tym roku :lol: . Chętnie pojadę z Wami :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Poznajemy nam nieznane - MACEDONIA, GRECJA, ALBANIA - relacj - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone