Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacyjna podróż w znane i nieznane 2023

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 18.01.2024 15:27

Kapitańska Baba napisał(a):Ładne to Korfu na Korfu :oczko:

Mam niedosyt tego miasta, ale urlop nie z gumy ;)
Kapitańska Baba napisał(a):Chińskiego badziewia na straganach nie znoszę, zresztą w ogóle nie jestem fanką ogromnej ilości stoisk w miastach - ale wiadomo, miejscowi chcą zarobić.

Biżuteria, torebki, rękodzieło... to rozumiem, to koloryt i sama wchodzę i kupuję, ale chińskie klapki i koszulki mogłyby być w innych częściach miasta :) .
Kapitańska Baba napisał(a):Fajny czas na plaży - można było poskakać po falach ;)

Naprawdę fajny to był dzień, mimo, że nic nowego nie zobaczyłam i nic konstruktywnego też nie robiłam, no ale w końcu to wakacje :D .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 18.01.2024 15:30

Bbee88 napisał(a):Miasto Korfu, nie spodziewałam się, że jest takie ładne! Faktycznie vibe ma mocno włosko-wenecki, ale to na plus moim zdaniem :) Zwiedzałabym :)

My to tak bardzo na luzie podeszliśmy do tematu, ale były na forum relacje warte przeczytania przed podróżą na Korfu (np. Tony'ego).
Bbee88 napisał(a):Jeśli chodzi o stragany, cóż... w Polsce w miejscach turystycznych jest ich chyba więcej. Pod tym względem miło mnie Chorwacja zaskoczyła, bo tam gdzie byliśmy było dużo mniej straganów niż zawsze w Polsce, wręcz w niektórych miejscach szukałam choćby jednego starganiku, a było zero.

Chyba masz rację, w Omisiu na pewno było dużo mniej.
Bbee88 napisał(a):Wasz widok z tarasu 100/100 ! :serduszka:

:D :hearts:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 18.01.2024 15:39

Wakacyjna podróż w znane i nieznane 2023
Zachodnie Bałkany

Powrót do domu

Po śniadaniu pakujemy bagaże do samochodu, oddajemy klucze i żegnamy się z obsługą hotelu. Rozpoczyna się droga powrotna do domu :) .
Zostawiamy rodzinkę w stolicy, ich samolot odlatuje po południu więc muszą sobie zagospodarować czas, a my jedziemy do portu. Prom już na nas czeka. Będziemy płynąć linią Kerkyra Seaways.
Z górnego pokładu mam dobry widok na całą okolicę.
Wycieczkowce:

19.JPG

17.JPG

18.JPG

19a.JPG


Zajrzę im do okien i na bakony :mg:

20.JPG

21.JPG

22.JPG


Tu się opalają:

23.JPG


Wodolot z Sarandy:

24.JPG

25.JPG


Forteca:

26.JPG


Konkurencja

27.JPG


Po drugiej stronie jest pas startowy:

28.JPG

29.JPG


Odpływamy prawie punktualnie - 10:34.

30.JPG


Po 1,5 godziny jesteśmy w Igumenitsa. Stamtąd autostradą „pędzimy" do granicy w Evzoni. Nocleg mamy zarezerwowany w Niszu. Przekroczenie dwóch granic i pokonanie prawie 700 km zajmuje nam niecałe 9 godzin.
Na miejscu meldujemy się parę minut po 20:00 czasu serbskiego.
(...)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.01.2024 15:41

wiola2012 napisał(a):
Bbee88 napisał(a): Pod tym względem miło mnie Chorwacja zaskoczyła, bo tam gdzie byliśmy było dużo mniej straganów niż zawsze w Polsce, wręcz w niektórych miejscach szukałam choćby jednego starganiku, a było zero.

Chyba masz rację, w Omisiu na pewno było dużo mniej

Czyżby się coś pozmieniało? Bo w Makarskiej to był cały plac w straganach...a w Tucepi to miejscami przy promenadzie nie dało się kiedyś przejść wieczorem...




Niezły wynik 700 km w 9h i 2 granice...
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 18.01.2024 16:17

piekara114 napisał(a):Niezły wynik 700 km w 9h i 2 granice...

Z Igumenitsy do Salonik prowadzi autostrada, przy płatności kartą na bramkach idzie naprawdę sprawnie. Nie ma takich typowych stacji, czy miejsc na odpoczynek, trzeba zjeżdżać więc zatrzymaliśmy się na dłużej tylko raz. Ta trasa jest bardzo przyjemna, mało samochodów, nikt nie jeździ niepotrzebnie lewym pasem :lol: . Poza tym prowadzimy na zmianę, nie łamiemy przepisów (maks + 5 km), ale też nie "wychodzimy z naszym volverkiem na spacer" ;). Na granicy Grecja - Macedonia 50 minut, Macedonia - Serbia 30 minut. I tak wyszło :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.01.2024 16:23

Miasto Korfu - potwierdzam, że warte mszy

Tam przy tym pasie startowym w oczekiwaniu na samolot (a właściwie przed godziną, o któej musieliśmy "dotrzeć" na lotnisko) pływaliśmy sobie :)

:papa:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 18.01.2024 16:29

tony montana napisał(a):
Tam przy tym pasie startowym w oczekiwaniu na samolot (a właściwie przed godziną, o któej musieliśmy "dotrzeć" na lotnisko) pływaliśmy sobie :)

:papa:

Nasi też pływali :D .
Mało im było ;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.01.2024 16:33

Jak ja nie lubię wracać do domu!!!
Nie moglibyśmy zostać na tej wyspie? :cmok:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 18.01.2024 16:52

Kapitańska Baba napisał(a):Jak ja nie lubię wracać do domu!!!
Nie moglibyśmy zostać na tej wyspie? :cmok:

Nie możemy Beatko. Dzisiaj musimy wrócić do domu, bo jutro lecimy na ferie :smo:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 18.01.2024 17:21

Wakacyjna podróż w znane i nieznane 2023
Zachodnie Bałkany

Powrót

W Niszu jesteśmy kolejny raz. Zawsze traktowaliśmy go jako miejsce noclegowe: przyjazd wieczorem, odpoczynek na tarasie lub w jakiejś altance, spanko i rano wyjazd. Tym razem postanowiliśmy, że znajdziemy nocleg w centrum i pójdziemy na miasto. Gospodarz naszego apartamentu przekonywał nas, że Nisz niesłusznie jest traktowany po macoszemu. Powinniśmy zostać conajmniej 3 dni i zwiedzać okolicę, bo naprawdę jest co i warto.
Odświeżamy się po podróży i póki jeszcze nie jest zbyt późno idziemy na spacer. Dostaliśmy od gospodarza wskazówki gdzie zjeść, gdzie się napić i zrobić zakupy na jutro :D .
Spacerowaliśmy prawie do północy, ale czułam już zmęczenie, bo Nisz nas zaskoczył :) . Trafiliśmy na deptak, który przypominał mi Las Vegas, tyle, że w miniaturze.

Nisz (1).JPG

Nisz (2).JPG

Nisz (3).JPG


Rankiem zamykamy nasz apartamencik (duże okno na parterze po lewej stronie):

Nisz (6).JPG


zostawiamy kluczyk w skrytce:

Nisz (4).JPG


i ruszamy w stronę Węgier.

Nisz (5).JPG


Pięknie się jedzie serbską autostradą, nawet koło Belgradu płynnie. Gorzej jest na granicy, pojecaliśmy jak zwykle na Backi Vinogradi. Pisałam wcześniej, że szukam przejść z jedną nitką samochodów :mg: . Stajemy na końcu długiego sznureczka aut. Oczywiście musiałam iść policzyć ile jeszcze ich jest przed nami. No więc było 77 i tylko 2 oprócz naszego z Polski. Zauważyłam, że przy bramie kolejka rozdziela się na dwa okienka. Ostatnio ( 2 lata temu) było na 100 % tylko jedno. Trochę to przyspieszyło odprawę, bo zamiast zwyczajowych 2 godzin staliśmy 1,5.
Jesteśmy w Unii! Telefon jeszcze tego nie widzi więc wykonuję różne czynności co by zobaczył, że my już na Węgrzech. Po 15 km dopiero załapał. Wykonuję kilka koniecznych telefonów, a potem ...
...szybki przejazd przez Węgry, późny obiad w Komarom, lody na Słowacji, ociupinka Czech bo jedziemy przez Cieszyn, tankowanie koło Jastrzębia Zdrój na Orlenie bo jeszcze jakieś wakacyjne zniżki są. Jest już noc, na pewno po 21:00 i około 1 w nocy docieramy do domu.
Mieliśmy jeszcze tyle energii, żeby usiąść wypić desperadoska i podziękować za szczęśliwy powrót do domku :verryhappy: .

Bardzo dziękuję wszystkim za wspólne podróżowanie, czytanie i miłe komentarze :proszedzieki: . Trochę długo to trwało, mimo, że urlop wcale długi nie był (bywały dłuższe), więc tym bardziej dziękuję tym, którzy dotrwali do końca :D .
:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.01.2024 21:16

wiola2012 napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Jak ja nie lubię wracać do domu!!!
Nie moglibyśmy zostać na tej wyspie? :cmok:

Nie możemy Beatko. Dzisiaj musimy wrócić do domu, bo jutro lecimy na ferie :smo:


Dokąd to? :)

dzięki za kolejną super relację!

:papa: :papa: :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.01.2024 21:17

Miasto Korfu świetne! Grillowane kalmarki takie, że aż mi ślinka cieknie :mg:

A widok z tarasu - koniec skali :D :D :D

Dziękuję za piękną relację. Super było podróżować z Wami :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.01.2024 22:55

W sprawie Niszu całkowicie zgadzam się z Tobą , bardzo polubiłem to miasto i chętnie tam znowu pojedziemy , podobnie jak do kilku innych ciekawych serbskich miast , które - przyznaję - większość traktuje po macoszemu . . .

Dziękuję za kolejną piękną ( zaraźliwą 8) ) relację :proszedzieki:
Wspaniałych ferii :papa:


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.01.2024 09:46

wiola2012 napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Jak ja nie lubię wracać do domu!!!
Nie moglibyśmy zostać na tej wyspie? :cmok:

Nie możemy Beatko. Dzisiaj musimy wrócić do domu, bo jutro lecimy na ferie :smo:


Nie za dobrze Wam???

Bawcie się cudnie gdzieś daleko :cmok:

Pozdrawiam z Rzymu :mg:

417486989_6468802216555041_3387606770880389649_n.jpg
Bbee88
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 13.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bbee88 » 20.01.2024 11:48

Dziękuję Wiolu za piękną relację :) Cała przyjemność podróżować z Tobą poprzez relację :serduszka: Korfu mnie urzekło :D piękne miejsce. Ile Wam zajęła podróż z Grecji? Mam wrażenie, że trochę to potrwało ogólnie.

Czyżby się coś pozmieniało? Bo w Makarskiej to był cały plac w straganach...a w Tucepi to miejscami przy promenadzie nie dało się kiedyś przejść wieczorem...


Nie byłam w Makarskiej i Tucepi, więc możliwe, że tam tak jest dalej. Mogę powiedzieć jak było w sierpniu tamtego roku w Zadarze, Szybeniku, Pagu, Starigradzie Paklenicy, Vinjeracu. Bez rozpisywania się, naprawdę niewiele i zazwyczaj w przeznaczonych do tego miejscach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wakacyjna podróż w znane i nieznane 2023 - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone