Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacyjna podróż w znane i nieznane 2023

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 12.01.2024 11:33

piekara114 napisał(a):Ta lewa plaża rzeczywiście mocno średnia z poziomu piasku ...

Wszędzie leżą kamienie, ciężko rozłożyć kocyk, ręcznik prędzej, to plaża raczej żeby sobie przycupnąć, wykąpać się i wracać.

Bbee88 napisał(a):Te zdjęcia z góry cudowne :hearts: Pięknie się prezentują te plaże z góry, z dołu faktycznie ta z prawej lepsza :) I ta z lewej tłoczna, ta z prawej nie? ciekawe czemu?

Jak ktoś wypożyczy łódkę to z Agios Georgios do tej plaży z lewej jest najbliżej. Do tej po prawej trzeba opłynąć półwysep. Na zdjęciu nie widać osób chowających się pod drzewkami, nawet w przejściu między plażami. Koło południa było już tak dużo ludzi i tu, i tu, że się zwinęliśmy. Radość "oczekujących" na nasze miejsce była widoczna :D .

Kapitańska Baba napisał(a):Wiolu - zdjęcia z góry bajeczne :hearts: :hearts: :hearts:

Dziękuję :cmok: .
Porto Timoni to takie must see Korfu.

piotrf napisał(a):Do każdej z tych plaż bardzo chętnie teraz bym się teleportował i zanurzył w wodzie na godzinę przynajmniej :mg:
Byle do wiosny :verryhappy:
Pozdrawiam
Piotr

Fizycy cały czas pracują nad tym, więc może kiedyś ;) , a do tego czasu wspólnie oczekujemy wiosny :D .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 12.01.2024 11:40

megidh napisał(a):Obie plaże z góry wyglądają świetnie. Woda w morzu ma rewelacyjny kolor. Aż chce się tam zejść.
Przy bliższym poznaniu ta plaża po lewej faktycznie traci na uroku. Ale ta po prawej warta jest tych trudów dotarcia do niej.

Poranne zejście nie sprawiło mi kłopotu (kondycyjnie), bratowa ma problem z kolanami i narzekała więc podejrzewam, że droga obciąża kolana. Wejście jest zawsze dla mnie mniej stresujące tylko trochę gorąco było :) . Jeśli ktoś trochę chodzi i będzie w okolicy to naprawdę polecam zejście na sam dół.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.01.2024 14:07

Dojście do plaży (widoki!) przepiękne :hearts: Warto się trochę pomęczyć :idea:

Tak to jest, że plaże najlepiej wyglądają z góry ;) Chociaż jeśli jest się odpowiednio wcześnie, można się nacieszyć prywatnością i na pewno też jest cudownie :)

My mamy taki problem, że nie lubimy wcześnie wstawać ;) Z kajakiem w Chorwacji udaje się znaleźć odludne zatoczki nawet koło południa; ciekawe, jak byłoby na Korfu...
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 12.01.2024 20:52

maslinka napisał(a):Dojście do plaży (widoki!) przepiękne :hearts: Warto się trochę pomęczyć :idea:

Zapomniałam wspomnieć, że można też przypłynąć taksówką z Agios Georgios :) .
maslinka napisał(a):My mamy taki problem, że nie lubimy wcześnie wstawać ;) Z kajakiem w Chorwacji udaje się znaleźć odludne zatoczki nawet koło południa; ciekawe, jak byłoby na Korfu...

Odludne to pewnie się znajdą, ale czy bezludne ? Z tym chyba jest gorzej. Im bardziej na południe tym więcej dłuuuugich, piaszczystych plaż, pewnie tam prędzej.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 16.01.2024 23:53

Wakacyjna podróż w znane i nieznane 2023
Zachodnie Bałkany

Korfu - miasto

Na popołudnie zaplanowaliśmy sobie wizytę w stolicy wyspy - Korfu.
Miasto posiada bogatą i fascynującą historię, sięgającą starożytności. Początki osadnictwa na tej ziemi sięgają już około 700 lat p.n.e. W kolejnych wiekach, Korfu była miejscem konfrontacji różnych cywilizacji. Więcej na temat historii można przeczytać np. na blogu „Sałatki po grecku”

Parkujemy bezpłatnie przy przystani, niedaleko starej fortecy.

31.JPG


W pobliżu pomnika poświęconego hr. Ioannisowi Kapodistriasowi, który urodził się na Korfu w 1776 r. i został zamordowany w 1831 r. Był pierwszym gubernatorem Grecji w okresie przejściowym.

30.JPG


Przechodzimy przez pełen zieleni i kwiatów park z rotundą ...

32.JPG


... i pawilonem muzycznym. Odbywają się tu koncerty plenerowe.

34.JPG


Najbardziej wpływowym okresem w historii Korfu było panowanie Republiki Weneckiej. Ten okres wpłynął znacząco na architekturę miasta, nadając mu charakterystyczny wygląd – kolorowe domy, balkony, zdobione detale, łuki i kamienne krużganki, wąskie uliczki i urokliwe place.

38.JPG

44.JPG


Aleja Liston to eleganckie miejsce spacerowe, otoczone kawiarniami i restauracjami.

35.JPG


Kamienice Starego Miasta, często posiadają parter, który pełni funkcję sklepów lub małych galerii sztuki. To sprawia, że spacerując uliczkami, można natknąć się na różnorodne oferty handlowe, od tradycyjnych produktów lokalnych po unikatowe dzieła sztuki. Oglądamy świeże produkty spożywcze, rękodzieło lokalnych artystów oraz tradycyjne greckie artykuły.

41.JPG

42.JPG

45.JPG


Wyroby rzemieślnicze, biżuteria, ubrania i lokalne przysmaki kuszą przechodniów. Nie mogłam się oprzeć pokusie, żeby nie zrobić zakupów.

50.JPG

51.JPG


Lody z wymyślną dekoracją. Chętnie bym ich skosztowała, ale skutecznie mnie zraził właściciel kafejki, który próbował mi je "wciskać" na siłę podobnie jak obiad "lepszy niż u konkurencji"

52.JPG


Katedra Św. Spyridona.

47.JPG


Pomnik Metodego Kontostanosa, który był biskupem Korfu.

46.JPG


Kolejna świątynia na starym mieście to Kościół Metropolitalny.

56.JPG

58.JPG


Jest ładnie położona, stojąc przy wejściu mamy widok na plac i morze w oddali.

55.JPG


Zasiadamy w małej kawiarence tuż obok z powyższym widoczkiem. Kawa była bardzo dobra, lody również.

53.JPG


Spaceru ciąg dalszy.

49.JPG

59.JPG

60.JPG

61.JPG

64.JPG


Trochę mam przesyt tych sklepów. O ile ładniej by wyglądała ta uliczka bez
wieszaków.

65.JPG

(...)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 17.01.2024 00:12

Wakacyjna podróż w znane i nieznane 2023
Zachodnie Bałkany



Chodzimy po Starówce gdzie nas oczy poniosą.

68.JPG

69.JPG


Koszulkowy zawrót głowy 8O . O ile biżuteria i wyroby z drewna oliwnego mi nie przeszkadzają, to chińskie koszulki w tym zaułku już tak ;) .

70.JPG

Kolejny kościółek

72.JPG


Krążąc między placykami znajdujemy liczne kawiarnie i restauracje.

74.JPG

78.JPG

79.JPG


A jednak to nie Korfu tylko Cosmos :?:

80.JPG


Prawda jakie weneckie :D ?

81.JPG


Tym deptakiem dojdziemy do naszego parkingu. Jest ładnie, czysto i zielono.

83.JPG


Gdzieś po drodze:

84.JPG


Popatrzymy sobie jeszcze na fortecę

85.JPG


i na przystań:

87.JPG
.

I wracamy do siebie. Odbieramy rodzinkę z Agios Georgios. Ponieważ w stolicy mieli pierwszy nocleg na wyspie, nie chcieli z nami jechać, woleli się relaksować. Wracamy do domu już po zachodzie słońca. Kolację jemy wspólnie w naszej restauracji.

Smakowite danie dostałam :)

90.JPG

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.01.2024 00:32

wiola2012 napisał(a):Trochę mam przesyt tych sklepów. O ile ładniej by wyglądała ta uliczka bez
wieszaków.


Również denerwuje mnie zamiana starówki miasta w jeden wielki bazar , ale tak już jest , że turyści chcą oglądać urokliwe , zabytkowe uliczki , a miejscowi chcą wykorzystać fakt , że tymi uliczkami chodzą turyści , którym można sprzedać towar i trochę zarobić . . . :oczko: :tak:

Uwielbiam takie plątanie się po mieście bez celu :D , dodatkowo bardzo tam ładnie :spoko:


Pozdrawiam
Piotr
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 17.01.2024 08:56

piotrf napisał(a):
wiola2012 napisał(a):Trochę mam przesyt tych sklepów. O ile ładniej by wyglądała ta uliczka bez
wieszaków.

Również denerwuje mnie zamiana starówki miasta w jeden wielki bazar , ale tak już jest , że turyści chcą oglądać urokliwe , zabytkowe uliczki , a miejscowi chcą wykorzystać fakt , że tymi uliczkami chodzą turyści , którym można sprzedać towar i trochę zarobić . . . :oczko: :tak:

Duża ilość sklepików ma też plusy, gdyż jest duża konkurencja i można skutecznie negocjować cenę ;) . W Afionas ceny za te same produkty były odczuwalnie wyższe.
piotrf napisał(a):Uwielbiam takie plątanie się po mieście bez celu :D , dodatkowo bardzo tam ładnie :spoko:
Pozdrawiam
Piotr

Na pewno jest przyjemniej niż chodzić z nosem w aplikacji od punktu do punktu :lol: , ale chcąc zwiedzić konkretne miejsca nie ma czasami wyjścia.
Podobało nam się bardzo i pewnie jeszcze ze dwa popołudnia byśmy mogli spędzić na powolnych spacerach, gdyby było bliżej od naszego hoteliku.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 17.01.2024 16:59

Wakacyjna podróż w znane i nieznane 2023
Zachodnie Bałkany

Ostatni, pełny dzień na wyspie

Chcę jechać na południe, np. na plażę Mirtiotissa albo inną w okolicy. To tylko 36 km co google przelicza na godzinę jazdy autem. Mój pomysł nie został przyjęty z entuzjazmem.
- Po co jechać tyle drogi, jak w pobliżu są podobne plaże?
- Może damy szansę ponownie Agios Stefanos, tylko odsuniemy się od tej dziwnej rzeczki.
Jedziemy, parkujemy w pobliżu hotelu Delfinos Blue i idziemy na rekonensans.

1.JPG


No …. ładnie jest i fale nawet nie są wielkie, tylko bardzo wieje. Nie chcemy.

2.JPG

3.JPG


Pojedziemy na znaną nam Arillas tylko teraz na prawą stronę, jak najdalej się uda.
Parkujemy przy tawernie Portofino.

4.JPG


Leżaków tylko dwa rządki i nikogo nie ma. Murek osłania od wiatru, a i parasole są na tyle duże, że będą dawały dobry cień.
Zostajemy.
Cieszymy się słońcem, pływaniem i spacerami brzegiem morza, które jest raz spokojne:

5.JPG

6.JPG

7.JPG


Za chwilę zafalowane, ale nie na tyle, żeby było to uciążliwe.

5b.JPG

6a.JPG


W oddali jest jakaś plażyczka dostępna mokrą stopą

8.JPG


Idziemy w jej kierunku:

10.JPG

12.JPG

9.JPG


Gdy widzimy, że im dalej tym więcej naturystów, zawracamy.

Ruszamy w przeciwną stronę na poszukiwanie baklawy :) .
Tu nie ma:

13.JPG


Tu też nie:

14.JPG


W końcu jest:

15.JPG


Ale nie taka pyszna jak bym chciała :mg: .

Spędzamy na Arillas dość dużo czasu.
Potem spacerujemy po naszej mieścince, ale już bez zdjęć. Kupujemy jeszcze jakieś magnesiki.
Kolację jemy znów u siebie, najbardziej nam smakuje kuchnia Zeusa, a wieczór tradycyjnie spędzamy na tarasie.
Na długo zostanie mi ten widok w pamięci :hearts:
16.JPG

:papa:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4702
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 17.01.2024 20:18

Miasto Korfu bardzo ciekawe. Muszę tam kiedyś pojechać.
Te stoiska ubraniowe są teraz wszędzie. Trzeba się po prostu nauczyć ich nie zauważać, ale wiem że to trudne.

wiola2012 napisał(a):... i pawilonem muzycznym. Odbywają się tu koncerty plenerowe.

Obrazek

Ten pawilon od razu skojarzył mi się z tym w Brighton, w którym też odbywają się występy muzyczne.

Obrazek

Powtórzę się, że widok z apartamentu mieliście fantastyczny. Ta nocna fotka jest super.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.01.2024 20:29

Wiola, właśnie mu przyszło do głowy... Korfu w maju :mg: muszę przemyśleć pomysł :nauka:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 17.01.2024 21:01

megidh napisał(a):Miasto Korfu bardzo ciekawe. Muszę tam kiedyś pojechać.

Zachęcam :) . Korfu ma wg mnie najładnieszą stolicę ze wszystkich wysp Jońskich
megidh napisał(a):
wiola2012 napisał(a):... i pawilonem muzycznym. Odbywają się tu koncerty plenerowe.

Ten pawilon od razu skojarzył mi się z tym w Brighton, w którym też odbywają się występy muzyczne.

Rzeczywiście może się nasunąć takie skojarzenie. Nie byłam, ale na Twoim zdjęciu widać, że ten w Brighton jest ładniejszy.
megidh napisał(a): Powtórzę się, że widok z apartamentu mieliście fantastyczny. Ta nocna fotka jest super.

Dziękuję :). Tęsknię za tym widokiem, za tarasem i greckim klimatem :hearts: .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 17.01.2024 21:09

piekara114 napisał(a):Wiola, właśnie mu przyszło do głowy... Korfu w maju :mg: muszę przemyśleć pomysł :nauka:

Pewnie, jak najbardziej polecam. Nie wiem jak z opadami w maju, bo Korfu uchodzi za zieloną wyspę i ta zieleń musi skądś się brać, trzeba poczytać. Jest grupa na Facebooku i różne blogi, informacji mnóstwo. :spoko:
Ps. Jak będziesz miała jakieś pytania, to pisz :) .
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.01.2024 10:52

Ładne to Korfu na Korfu :oczko:
Chińskiego badziewia na straganach nie znoszę, zresztą w ogóle nie jestem fanką ogromnej ilości stoisk w miastach - ale wiadomo, miejscowi chcą zarobić.

Fajny czas na plaży - można było poskakać po falach ;)
Bbee88
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 13.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bbee88 » 18.01.2024 11:04

Miasto Korfu, nie spodziewałam się, że jest takie ładne! Faktycznie vibe ma mocno włosko-wenecki, ale to na plus moim zdaniem :) Zwiedzałabym :)
Jeśli chodzi o stragany, cóż... w Polsce w miejscach turystycznych jest ich chyba więcej. Pod tym względem miło mnie Chorwacja zaskoczyła, bo tam gdzie byliśmy było dużo mniej straganów niż zawsze w Polsce, wręcz w niektórych miejscach szukałam choćby jednego starganiku, a było zero.

Wasz widok z tarasu 100/100 ! :serduszka:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wakacyjna podróż w znane i nieznane 2023 - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone