Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve.

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 5938
Dołączył(a): 12.08.2010
Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.12.2018 20:16

Zacznę trochę banalnym stwierdzeniem, że Portugalię chciałam odwiedzić od dawna :hut: .
Przez długi czas było mi tam jednak za daleko i za drogo. Potem nastała era taniego latania, która w wypadku moim i mojego męża zapoczątkowała fascynację Italią do tego stopnia, że na parę lat to Włochy stały się najbardziej preferowanym kierunkiem urlopowym. Dopiero uruchomienie przez ryanair'a bezpośrednich połączeń z Wrocławia do Lizbony i do Faro sprawiło, że Portugalia znalazła się jakby bliżej :). W końcu zgodziliśmy się, że warto zrobić przerwę we włoskich podróżach i spróbować czegoś nowego. Kiedy wyszukiwarka niskich cen na stronie linii lotniczej zaproponowała nam przelot do Lizbony w cenie 120 zł/os. klamka zapadła 8) .

Planowanie gdzie się zatrzymać, co zobaczyć, czym podróżować i w końcu jak wrócić z tej Portugalii do domu pochłonęło sporo czasu wywołując na przemian entuzjazm i frustrację :roll: :lol: . Co z tego wszystkiego wyszło spróbujemy opisać i pokazać w tej relacji :).


Na dobry początek (i przynętę :wink: ) dwa tygodnie w szybkim, fotograficznym skrócie.

Spotkanie z Portugalią zaczniemy w Lizbonie,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


gdzie zachwyciły nas zabytki znane

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


i atrakcje nieco mniej popularne,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


ale największą furorę zrobiły zabytkowe tramwaje i windy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Jeden dzień spędzimy w bajkowej Sintrze.

Obrazek

Obrazek


W drodze na wybrzeże Algarve przetestujemy portugalskie comboios :oczko_usmiech: .

Obrazek

Obrazek


Poplażujemy i popływamy w scenerii malowniczych klifów w okolicy Lagos i Carvoeiro :hearts: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Postawimy nogę na krańcu Europy :hut: .

Obrazek


Fiatem crossoverem :nice: ruszymy wzdłuż wybrzeża Costa Vicentina 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Odwiedzimy Silves i Tavirę.

Obrazek

Obrazek


Wreszcie zakończymy podróż krótkim pobytem w Faro.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Zapraszamy na wspólne zwiedzanie Portugalii :!:

Obrazek


-----------------------------------------------------------
SPIS TREŚCI:
1. Lizbona
2. Sintra

-----------------------------------------------------------
Ostatnio edytowano 09.12.2018 13:35 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 96428
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.12.2018 20:30

Wskakuję ... na wprost :wink: :D

Przynęta zadziałała. :oczko_usmiech:
kmichal
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 8133
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.12.2018 20:37

Będę zaglądał ... 8) ...
Pozdrawiam.
walp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 11911
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.12.2018 20:58

marze_na napisał(a):Planowanie gdzie się zatrzymać, co zobaczyć, czym podróżować i w końcu jak wrócić z tej Portugalii do domu pochłonęło sporo czasu wywołując na przemian entuzjazm i frustrację :roll: :lol: . Co z tego wszystkiego wyszło spróbujemy opisać i pokazać w tej relacji :).

Działania logistyczne sprawiają mi nie mniejszą przyjemność niż samo podróżowanie, ale jeśli można skorzystać z czyjegoś doświadczenia, to nie odmawiam, dlatego pisz proszę o tym entuzjazmie i frustracjach także. :D

Niniejszym dołączam do Waszej wyprawy. :wink:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1361
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 04.12.2018 21:02

Ależ tam kolorowo :!: Będę śledzić :)
mysza73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 11244
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.12.2018 21:28

Czekam zwłaszcza na Lizbonę :oczko_usmiech:
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2074
Dołączył(a): 05.12.2013
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 04.12.2018 21:52

To były piękne dni, chętnie zrobię powtórkę :)
Kiedy byliście?
maslinka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 11128
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.12.2018 22:23

Na Portugalię, a zwłaszcza na Lizbonę, ostrzę sobie ząbki od dawna :mrgreen:
Może to właśnie tam pierwszy raz polecę samolotem ;)

Z przyjemnością będę do Ciebie zaglądać :D
te kiero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 8336
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.12.2018 23:00

No :!:

Nareście :idea:

Jest moc...


marze_na napisał(a): dwa tygodnie w szybkim, fotograficznym skrócie.


Boszzz... po dwóch tydniach poprosił, bym o obywatelstwo lub co najmniej azyl :D
Mikromir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 5834
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.12.2018 23:43

Ja chcę do Portugalii. Natychmiast!!!
;-)
marze_na
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 5938
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.12.2018 13:24

Janusz Bajcer napisał(a):Wskakuję ...

kmichal napisał(a):Będę zaglądał ... 8)

ruzica napisał(a):Ależ tam kolorowo :!: Będę śledzić :)

Miło mi :!: Bardzo :smo: .



walp napisał(a):Działania logistyczne sprawiają mi nie mniejszą przyjemność niż samo podróżowanie, ale jeśli można skorzystać z czyjegoś doświadczenia, to nie odmawiam, dlatego pisz proszę o tym entuzjazmie i frustracjach także. :D

Ja też uwielbiam planować :). Obiecuję, że przemyśleń i informacji praktycznych nie zabraknie.



mysza73 napisał(a):Czekam zwłaszcza na Lizbonę :oczko_usmiech:

Bileciki już kupiłaś czy dopiero rozważasz :?:



margaret-ka napisał(a):To były piękne dni, chętnie zrobię powtórkę :)
Kiedy byliście?

Zapraszam :). Polecieliśmy na przełomie sierpnia i września. Ze względu na temperaturę oceanu termin idealny 8) .



maslinka napisał(a):Na Portugalię, a zwłaszcza na Lizbonę, ostrzę sobie ząbki od dawna :mrgreen:
Może to właśnie tam pierwszy raz polecę samolotem ;)

Z doświadczenia napiszę, że pora przestać tylko ostrzyć, trzeba zacząć działać :D .



te kiero napisał(a):No :!:
Nareście :idea:

Przecież w zasadzie dopiero co wróciliśmy :wink: .



Mikromir napisał(a):Ja chcę do Portugalii.

Gorąco polecam :hut: .
mysza73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 11244
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.12.2018 13:32

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Czekam zwłaszcza na Lizbonę :oczko_usmiech:

Bileciki już kupiłaś czy dopiero rozważasz :?:

Prawie kupiłam :lol: ... więc pisz ze szczegółami :smo:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2056
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 05.12.2018 14:04

Witam
Trzeba się tutaj bliżej poprzyglądać :D
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 05.12.2018 14:26

Też wskakuję bez namysłu, bo zajawka wciągająca i są plaże. Dla mnie bez plaży w lato nie ma wakacji...
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 13.11.2015
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 05.12.2018 15:11

Marzena, PETARDA !!! Ale dowaliłaś, rewelacja. Nogi miękkie. :hut:
Piękne fotki, będę czytał i oglądał szczególnie uważnie.
Chyba cały wrześniowy czas na forum poświęciłem na "skubanie" Portugalii pod kątem ewentualnego wyjazdu tam na następne wakacje. Niestety dla 2+2 w sezonie /dzieci w wieku szkolnym/, samolot, najem auta, koszt pobytu przygniatają 8O
Pozostaje póki co podziwiać u Ciebie i czekać na rok z mniejszymi wydatkami :papa:
Następna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???



cron
Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019