Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve.

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 5802
Dołączył(a): 12.08.2010
Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.12.2018 20:16

Zacznę trochę banalnym stwierdzeniem, że Portugalię chciałam odwiedzić od dawna :hut: .
Przez długi czas było mi tam jednak za daleko i za drogo. Potem nastała era taniego latania, która w wypadku moim i mojego męża zapoczątkowała fascynację Italią do tego stopnia, że na parę lat to Włochy stały się najbardziej preferowanym kierunkiem urlopowym. Dopiero uruchomienie przez ryanair'a bezpośrednich połączeń z Wrocławia do Lizbony i do Faro sprawiło, że Portugalia znalazła się jakby bliżej :). W końcu zgodziliśmy się, że warto zrobić przerwę we włoskich podróżach i spróbować czegoś nowego. Kiedy wyszukiwarka niskich cen na stronie linii lotniczej zaproponowała nam przelot do Lizbony w cenie 120 zł/os. klamka zapadła 8) .

Planowanie gdzie się zatrzymać, co zobaczyć, czym podróżować i w końcu jak wrócić z tej Portugalii do domu pochłonęło sporo czasu wywołując na przemian entuzjazm i frustrację :roll: :lol: . Co z tego wszystkiego wyszło spróbujemy opisać i pokazać w tej relacji :).


Na dobry początek (i przynętę :wink: ) dwa tygodnie w szybkim, fotograficznym skrócie.

Spotkanie z Portugalią zaczniemy w Lizbonie,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


gdzie zachwyciły nas zabytki znane

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


i atrakcje nieco mniej popularne,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


ale największą furorę zrobiły zabytkowe tramwaje i windy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Jeden dzień spędzimy w bajkowej Sintrze.

Obrazek

Obrazek


W drodze na wybrzeże Algarve przetestujemy portugalskie comboios :oczko_usmiech: .

Obrazek

Obrazek


Poplażujemy i popływamy w scenerii malowniczych klifów w okolicy Lagos i Carvoeiro :hearts: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Postawimy nogę na krańcu Europy :hut: .

Obrazek


Fiatem crossoverem :nice: ruszymy wzdłuż wybrzeża Costa Vicentina 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Odwiedzimy Silves i Tavirę.

Obrazek

Obrazek


Wreszcie zakończymy podróż krótkim pobytem w Faro.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Zapraszamy na wspólne zwiedzanie Portugalii :!:

Obrazek


-----------------------------------------------------------
SPIS TREŚCI:
1. Lizbona
2. Sintra

-----------------------------------------------------------
Ostatnio edytowano 09.12.2018 13:35 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 95226
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.12.2018 20:30

Wskakuję ... na wprost :wink: :D

Przynęta zadziałała. :oczko_usmiech:
kmichal
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.12.2018 20:37

Będę zaglądał ... 8) ...
Pozdrawiam.
walp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 11769
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.12.2018 20:58

marze_na napisał(a):Planowanie gdzie się zatrzymać, co zobaczyć, czym podróżować i w końcu jak wrócić z tej Portugalii do domu pochłonęło sporo czasu wywołując na przemian entuzjazm i frustrację :roll: :lol: . Co z tego wszystkiego wyszło spróbujemy opisać i pokazać w tej relacji :).

Działania logistyczne sprawiają mi nie mniejszą przyjemność niż samo podróżowanie, ale jeśli można skorzystać z czyjegoś doświadczenia, to nie odmawiam, dlatego pisz proszę o tym entuzjazmie i frustracjach także. :D

Niniejszym dołączam do Waszej wyprawy. :wink:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 04.12.2018 21:02

Ależ tam kolorowo :!: Będę śledzić :)
mysza73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 11034
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.12.2018 21:28

Czekam zwłaszcza na Lizbonę :oczko_usmiech:
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1980
Dołączył(a): 05.12.2013
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 04.12.2018 21:52

To były piękne dni, chętnie zrobię powtórkę :)
Kiedy byliście?
maslinka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 10981
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.12.2018 22:23

Na Portugalię, a zwłaszcza na Lizbonę, ostrzę sobie ząbki od dawna :mrgreen:
Może to właśnie tam pierwszy raz polecę samolotem ;)

Z przyjemnością będę do Ciebie zaglądać :D
te kiero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 8175
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.12.2018 23:00

No :!:

Nareście :idea:

Jest moc...


marze_na napisał(a): dwa tygodnie w szybkim, fotograficznym skrócie.


Boszzz... po dwóch tydniach poprosił, bym o obywatelstwo lub co najmniej azyl :D
Mikromir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 5678
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.12.2018 23:43

Ja chcę do Portugalii. Natychmiast!!!
;-)
marze_na
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 5802
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.12.2018 13:24

Janusz Bajcer napisał(a):Wskakuję ...

kmichal napisał(a):Będę zaglądał ... 8)

ruzica napisał(a):Ależ tam kolorowo :!: Będę śledzić :)

Miło mi :!: Bardzo :smo: .



walp napisał(a):Działania logistyczne sprawiają mi nie mniejszą przyjemność niż samo podróżowanie, ale jeśli można skorzystać z czyjegoś doświadczenia, to nie odmawiam, dlatego pisz proszę o tym entuzjazmie i frustracjach także. :D

Ja też uwielbiam planować :). Obiecuję, że przemyśleń i informacji praktycznych nie zabraknie.



mysza73 napisał(a):Czekam zwłaszcza na Lizbonę :oczko_usmiech:

Bileciki już kupiłaś czy dopiero rozważasz :?:



margaret-ka napisał(a):To były piękne dni, chętnie zrobię powtórkę :)
Kiedy byliście?

Zapraszam :). Polecieliśmy na przełomie sierpnia i września. Ze względu na temperaturę oceanu termin idealny 8) .



maslinka napisał(a):Na Portugalię, a zwłaszcza na Lizbonę, ostrzę sobie ząbki od dawna :mrgreen:
Może to właśnie tam pierwszy raz polecę samolotem ;)

Z doświadczenia napiszę, że pora przestać tylko ostrzyć, trzeba zacząć działać :D .



te kiero napisał(a):No :!:
Nareście :idea:

Przecież w zasadzie dopiero co wróciliśmy :wink: .



Mikromir napisał(a):Ja chcę do Portugalii.

Gorąco polecam :hut: .
mysza73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 11034
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.12.2018 13:32

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Czekam zwłaszcza na Lizbonę :oczko_usmiech:

Bileciki już kupiłaś czy dopiero rozważasz :?:

Prawie kupiłam :lol: ... więc pisz ze szczegółami :smo:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2015
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 05.12.2018 14:04

Witam
Trzeba się tutaj bliżej poprzyglądać :D
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 14.02.2006
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 05.12.2018 14:26

Też wskakuję bez namysłu, bo zajawka wciągająca i są plaże. Dla mnie bez plaży w lato nie ma wakacji...
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 13.11.2015
Re: Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 05.12.2018 15:11

Marzena, PETARDA !!! Ale dowaliłaś, rewelacja. Nogi miękkie. :hut:
Piękne fotki, będę czytał i oglądał szczególnie uważnie.
Chyba cały wrześniowy czas na forum poświęciłem na "skubanie" Portugalii pod kątem ewentualnego wyjazdu tam na następne wakacje. Niestety dla 2+2 w sezonie /dzieci w wieku szkolnym/, samolot, najem auta, koszt pobytu przygniatają 8O
Pozostaje póki co podziwiać u Ciebie i czekać na rok z mniejszymi wydatkami :papa:
Następna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???



cron
Portugalski skok w bok. Tramwaje Lizbony i plaże Algarve.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019