Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pokręconymi drogami (prawie)dookoła Albanii.

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 06.11.2014 11:24

Był, był, bo już go w jakiejś zeszłorocznej relacji widziałam :)

Pozdrawiam
Asia :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.11.2014 14:18

JoannaG napisał(a):I na tym kończymy nasz pobyt w tym miejscu. Zdecydowanie warto było przyjechać, nawet tą rozwaloną, pokręconą drogą. Polecam!

Gdyby tam się dało suchą nogą przejść, byłoby to świetne miejsce dla mnie.

Pozdrawiam,
Wojtek
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 06.11.2014 18:36

Franz napisał(a):
JoannaG napisał(a):I na tym kończymy nasz pobyt w tym miejscu. Zdecydowanie warto było przyjechać, nawet tą rozwaloną, pokręconą drogą. Polecam!

Gdyby tam się dało suchą nogą przejść, byłoby to świetne miejsce dla mnie.

Pozdrawiam,
Wojtek


Można w kaloszach ;)

Pozdrawiam
Asia :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.11.2014 21:08

JoannaG napisał(a):
Można w kaloszach ;)



Może raczej w woderach :wink: , ale miejsce bardzo interesujące 8)

. . . tylko butów szkoda :roll:


Pozdrawiam
Piotr
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 07.11.2014 09:56

piotrf napisał(a):
JoannaG napisał(a):
Można w kaloszach ;)



Może raczej w woderach :wink: , ale miejsce bardzo interesujące 8)

. . . tylko butów szkoda :roll:


Pozdrawiam
Piotr


Eee, tak głęboko nigdzie nie było, wysokie kalosze spokojnie by wystarczyły :)

Butów szkoda, choć tego roku już potrzebne nie były a na przyszły byłyby i tak za małe ;)

Pozdrawiam
Asia :)
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 07.11.2014 20:56

Asia, fajna relacja, od dłuższego czasu sporadycznie jestem na cropelce, ale dzisiaj przez przypadek świetny blog znalazłam. :wink: Ot, taki przypadek. Cieszę się niezmiernie i zaczytuję od godziny. Pozdrawiam ciepło :lol:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 07.11.2014 23:06

Iwona75 napisał(a):Asia, fajna relacja, od dłuższego czasu sporadycznie jestem na cropelce, ale dzisiaj przez przypadek świetny blog znalazłam. :wink: Ot, taki przypadek. Cieszę się niezmiernie i zaczytuję od godziny. Pozdrawiam ciepło :lol:



Witam :)
Miło mi, że zajrzałaś :)

Pozdrawiam
Asia :)
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 08.11.2014 21:40

Zaraz zasiadam do dalszego czytanie ( sporo tego, wczoraj nie dałam rady ). Myślę o Gorcach, a wszelkie podpowiedzi mile widziane :wink:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 09.11.2014 12:35

Iwona75 napisał(a):Zaraz zasiadam do dalszego czytanie ( sporo tego, wczoraj nie dałam rady ). Myślę o Gorcach, a wszelkie podpowiedzi mile widziane :wink:


Odpisałam na maila :)
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 09.11.2014 19:34

Kolejnym punktem tego dnia jest Permet. Zostawiamy samochód przy jednej z ulic i idziemy na spacer.

Całkiem ładny widok, Skała Miejska i nowy meczet. Na skałę można wejść po schodach, by z jej wypłaszczenia podziwiać widoki, nam się nie chce ;) Jest strasznie gorąco...
Obrazek

Obrazek

Miasto nie jest zbyt ciekawe, tutaj nie dotarła komercja znad morza, nie widać turystów. Mamy wrażenie, że czas się tutaj zatrzymał...

Główny plac i hotel Permeti:
Obrazek

Obrazek

Pomnik kongresu komunistów:
Obrazek

My chcemy coś zjeść i idziemy na albańskiego fast-fooda czyli bułkę z warzywami, mięskiem typu gyros i frytkami w środku :) Niewielki bar jest bardzo klimatyczny, jedzenie całkiem dobre i bardzo tanie. Do tego rozmawiamy chwilę z młodą dziewczyną, która wypytuje nas (po angielsku) skąd jesteśmy, gdzie już byliśmy w Albanii i jak nam się podoba Albania i Permet :)

Następnie po krótkim spacerze idziemy na kawę, trafiamy do kolejnego klimatycznego miejsca, bardzo pasującego do tego miasta. Lokal nie powala wystrojem ale za to dostajemy pyszną kawę. Dodatkowo obsługująca nas kobieta jest niezwykle miła i zachwyca się naszymi dziećmi, szczególnie Hanią. Zawsze do espresso dostajemy szklankę wody, tutaj dostaliśmy dodatkowe trzy dla dzieci. Próbujemy porozmawiać ale bariera językowa jest zbyt duża... Głupio nam tylko jak na koniec płacimy za wszystko 100lek czyli 3zł...

Kierujemy się już do samochodu, bo w sumie nie bardzo jest co tutaj robić, a upał zniechęca do dłuższego spacerowania. Na koniec kupujemy jeszcze w budce koło pomnika kongresu komunistów lody i jemy w przyjemnym cieniu drzew w parku obok.

Obrazek

Obok jest plac zabaw pamiętający czasy Hodży, nasze dzieci chcą się chwile pobawić, ale okazuje się to nie możliwe, bo żadne z urządzeń nie jest sprawne...

Wracamy do samochodu i jedziemy na kemping, po raz ostatni tą bardzo widokową, choć strasznie rozwaloną drogą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Stacja benzynowa w Leskoviku:
Obrazek

Krówki wracają do domu ;)
Obrazek

Nie mają ochoty schodzić nam z drogi...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Są też koniki :)
Obrazek

Obrazek

To był bardzo udany dzień. Bardzo nam się ta część Albanii podoba (no może poza jakością dróg). Nie ma tu nadmorskiej komercji, niewielu turystów, na drogach więcej owiec, kóz i krów niż samochodów. Tutaj zobaczyliśmy taką Albanię jaką mieliśmy nadzieję poznać, a jakiej nam zabrakło koło Szkodry i na wybrzeżu...

cdn...

Pozdrawiam
Asia.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.11.2014 19:43

JoannaG napisał(a):Bardzo nam się ta część Albanii podoba (no może poza jakością dróg). Nie ma tu nadmorskiej komercji, niewielu turystów, na drogach więcej owiec, kóz i krów niż samochodów. Tutaj zobaczyliśmy taką Albanię jaką mieliśmy nadzieję poznać, a jakiej nam zabrakło koło Szkodry i na wybrzeżu...

Też mi ten rejon przypadł do gustu.

Pozdrawiam,
Wojtek
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 10.11.2014 00:23

niewiele zostało po-komunistycznych pomników w Albanii, przynajmniej nad morzem. Widać w Permet ich miotła nie dosięgła ;)
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 10.11.2014 08:37

JoannaG napisał(a):Głupio nam tylko jak na koniec płacimy za wszystko 100lek czyli 3zł...


niech Ci nie będzie. W tym roku byliśmy w knajpce w Kruji, aby coś zjeść.
W cenniku w języku angielskim za Espresso było 1 Euro, a po wyjściu zobaczyliśmy na tablicy cenę w lekach...50 Leków 8O .
Wychodzi mi, że zgadza się to z Twoją ceną :mrgreen:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 10.11.2014 09:07

Zona chodziła z zeszytem i kalkulatorem w ręku i potrafiła się wykłócić w takich przypadkach. Za diesla swego czasu (w tym roku) chcieli o 50% więcej. Więc są z tego znani. Ale tereny rzeczywiście piękne; mimo wszystko w Cro bardziej mi się podoba. Więcej zieleni!
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 10.11.2014 09:12

MWN napisał(a):Zona chodziła z zeszytem i kalkulatorem w ręku i potrafiła się wykłócić w takich przypadkach. Za diesla swego czasu (w tym roku) chcieli o 50% więcej. Więc są z tego znani. Ale tereny rzeczywiście piękne; mimo wszystko w Cro bardziej mi się podoba. Więcej zieleni!


Ale w jakich, bo chyba nie rozumiem?
Ja napisałam, że było mi głupio płacąc tak mało za dwie kawy i 5 szklanek wody w połączeniu z niezwykle miłą obsługą...

Spędziliśmy w Albanii 2 tyg., w różnych rejonach i nigdy nie zdażyło się, żeby ktoś chciał nas oszukać...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Pokręconymi drogami (prawie)dookoła Albanii. - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone