Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po prostu PELOPONEZ

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.08.2018 10:09

wiolek_lp napisał(a):Z Grecją miałam styczność jako 9 latka na objazdówce, Mikromir bardzo wiele nadzwyczaj pamietam z tego wyjazdu, nie tylko to wyjście do sklepu :mrgreen: Zrobiła na mnie wtedy ogromne wrażenie, na tyle ile może zrobić na dziecku.

Fajnie, to mi daje nadzieję, że moja teraz dziewięcioletnia Ania coś tak jednak zapamięta z wyjazdu. :)

Potem 10 lat później byłam 2 razy na wycieczce na Riwierze Olimpijskiej- czyli nic nie widziałam i w d... byłam :|

A ja myślę, że naprawdę dużo Grecji musiałaś widzieć, bo raz objazdówka oznacza obejrzenie masy "must-see", a dwa, z Riwiery Olimpijskiej kiedyś też trochę podczas honeymoon zobaczyliśmy - Meteory, jakieś starożytności, a nawet wtedy dokulaliśmy się - nie wiem jakim cudem, chyba z braku geograficznej świadomości :oczko_usmiech: - do samych Aten.

Na pewno Grecja jest kolejnym kierunkiem po Cro, ale przyznam, że logistycznie na razie Cro wygrywa :wink:

Cro jest baardzo fajna, a dojazd to duży plus. Jak zaczynałam tam jeździć, to jakoś nie ufałam, gdy mój szwagier mówił: to jest taki kierunek docelowy, że jak sobie pomyślisz, że chciałabyś gdzieś wyskoczyć na parę dni, to po prostu wsiadasz w auto i jedziesz tam bez zbędnych przygotowań. Teraz myślę, że poza sezonem wciąż tak jest. Tylko od tamtego czasu zmieniła się nieco sytuacja jeśli chodzi o dostępność wolnych apartamentów w sezonie i ich cenę, a sam szwagier zdążył już zaliczyć nocleg na chorwackiej plaży. Nie było wolnych kwater, to poszedł do sklepu, kupił kocyki i dobranoc. :lol:

Wstyd się przyznać, chodź taka rzeczywistość, ale trzyma nas też język..Ja kompletnie nic, mój mąż rozumie wszystko, ale żeby mówić to problem. Muszę go na jakieś kursy wysłać :lol: W Cro to trochę po angl, trochę po pl, dogadać się da, w Grecji byłby problem

Obydwie babcie, u których mieszkaliśmy, nie kumały ni w ząb żadnego języka prócz greckiego - a ja po grecku to tylko καλημερα i ευχαριστώ. :mrgreen: Jednak tak pięknie mówiły "rękami" nawijając po grecku, że nawet wydawało mi się czasem, że wiem o co chodzi. :oczko_usmiech: Swoją drogą językowo w takich kontaktach czułam się tam czasem jak na Węgrzech - jak głuchoniema... :roll:
Oczywiście uczcie się języków, uczcie, to bardzo ważne... :roll: :mrgreen: Ale i tak wchodzą już symultaniczne translatory mowy, na bieżąco korzysta się z translatorów tekstu pisanego, więc technika w służbie turystyki wiele może pomóc. :)
Ale dalej twierdzę, że Cro i tak pozostaje super. :wink:
krzyzak74
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyzak74 » 24.08.2018 10:29

jak chodziliscie od głownego wejscia w strone miasteczka to po prawej mijaliscie Pana Warzywko. Zaraz za nim byl sklepik z pamiatkami i za nim w prawo i tuz obok byly na zamknietym terenie dwa domki po ok 40m2 wg mnie idealne dla 2 rodzin.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.08.2018 10:47

krzyzak74 napisał(a):jak chodziliscie od głownego wejscia w strone miasteczka to po prawej mijaliscie Pana Warzywko. Zaraz za nim byl sklepik z pamiatkami i za nim w prawo i tuz obok byly na zamknietym terenie dwa domki po ok 40m2 wg mnie idealne dla 2 rodzin.

Czy to był Blue House i Pink House u Athanasiosa...? Bo one mnie też mocno zainteresowały właśnie - bardzo ładne na fotkach - i przez chwilę już byłam prawie zdecydowana.
krzyzak74
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyzak74 » 24.08.2018 13:06

nawet nie wiedziałem ze to sie tak nazywa. To dokładnie to. My w jednym a znajmomi w drugim. bardzo fajne miejsce
krzyzak74
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyzak74 » 24.08.2018 13:16

domki swiezo po remoncie - zdjecia aktualne
Nie ekskluzywnie ale przyjemnie
co 2-3 dni wymiana poscieli i recznikow
czysto na posesji i naprawde miło i spokojnie
nawet jak sa 2 niezalezne rodziny w domkach to i tak te domki sa odizolowane od siebie. Zywopłot widoczniy na zdjeciu jest zdecydowanie bardziej gesty. Domki w pelni wyspoazone - pralka, suszarki, tostery, tv, klima, kuchenka, piekarnik. Na przywitanie drobny poczestunek
i co najwazniejsze wg mnie - nikt sie nie kreci i nikt sie nie wtraca
a w razie czego - zona wlasciciela - jest tuz obok w sklepiku
ja bylem mile zaskoczony
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.08.2018 13:47

Bardzo ładne i świetnie wyposażone, mocno się nad nimi zastanawiałam i gdyby były bardziej na uboczu na pewno bym wzięła. Bo wiesz, ja zazwyczaj szukam miejsc trochę dalej od cywilizacji i chciałam mieszkać raczej w kierunku Paralia Asinis. Cenowo domki chyba też ok?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.08.2018 14:27

25 lipca 2018
czyli oswajamy okolicę...


Skoro już jesteśmy w Drepano, to możemy popatrzeć jeszcze na inne fragmenty plaży. Niestety, prawie wcale nie mam zdjęć brzegu w stronę wschodnią, tę zagospodarowaną, z leżakami etc. :( może krzyzak74 coś by tu wstawił?... Natomiast w stronę przeciwną czyli Paralia Asinis możemy napotkać też na fragmenty plaży z fajnymi otoczakami:

aP1310137.JPG


Najbardziej podobało mi się jednak nieco dalej, tam gdzie kończyła się nadmorska droga, o furtki z posesji prowadziły bezpośrednio na plażę:

aP1310133.JPG


Na końcu przy dużym campie plaża też była bardzo sympatyczna:

aP1310129.JPG


Poranna Paralia Asinis - niestety pod światło... :(

aP1310109.JPG
krzyzak74
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyzak74 » 24.08.2018 14:39

za noclegi zapłacilismy łącznie 450 euro /9 nocy/ 4 osoby
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.08.2018 14:48

Bardzo dobra cena za ten standard. :-)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.08.2018 14:57

Mikromir napisał(a):Fajnie, to mi daje nadzieję, że moja teraz dziewięcioletnia Ania coś tak jednak zapamięta z wyjazdu. :)


Mikromir napisał(a):A ja myślę, że naprawdę dużo Grecji musiałaś widzieć, bo raz objazdówka oznacza obejrzenie masy "must-see", a dwa, z Riwiery Olimpijskiej kiedyś też trochę podczas honeymoon zobaczyliśmy - Meteory, jakieś starożytności, a nawet wtedy dokulaliśmy się - nie wiem jakim cudem, chyba z braku geograficznej świadomości :oczko_usmiech: - do samych Aten.


Na pewno będzie pamiętać ! Jak pomyślę, to aż dziwie się ile pamietam :!: Jak będę w domu rodzinnym to muszę zaglądnąć do starych zdjęć, wiele ich nie ma, inne czasy, ale coś może mi jeszcze przypomną :wink:
Te obrazki, które mam w głowie to pamiętam, że zwiedzaliśmy Saloniki z Białą Wierzą,w której wszyscy skupiali się głównie na Ikonach.
Oczywiście Meteory, mieszaliśmy w miasteczku Kastaraki, pamiętam jak dostałam od właściciela pensjonatu kilka pocztówek, a wieczorem był dłuuuugi nocny spacer na pizze do Kalambaka. Swoją drogą przed Meteorami obowiązkowo był sklep gdzie wszyscy rzucali się na "tanie złoto 24 karatowe" 8O
Pamiętam Delfy i te wszystkie ruinki, wyścigi kto dobiegnie pierwszy, chyba na stadionie tam, albo może to było na najsatrszym stadionie olimpijskim w Olimpii :?: :wink:
Kurcze wiesz co ja chyba też byłam na Peloponezie :!: Bo przecież ten najstarszy stadion w Olimpii jest właśnie tam :?: Pamiętam też nazwe Sparta... Muszę znaleźć te stare zdjęcia :wink:
Oczywiście były Ateny i Akropol.
Był też Przylądek Sunion i świątynia Posejdona, kanał Koryncki i myślę, że jeszcze wiele miejsc, których nazw teraz nie pamiętam ale jakieś obrazy w głowie są :mrgreen:
Pamiętam nawet jak mój kolega dostał udaru słonecznego i w autobusie powiedział do mnie "głupia" :twisted: Aż szok, ile wspomnień dziecięcych zostaje w głowie :D
Potem było parę dni stacjonarnie, pewnie gdzieś na riwierze, gdzie plaże nie były ładne, a wszystkie panie obkupowały się futrami :mrgreen:

Za to, gdy byłam na Riwierze jako 20 latka, były tylko Meteory z wycieczką i wycieczka na wyspę Skiatos, najpierw długa droga autobusem, potem masakrycznie nudny rejs. Raz pojechaliśmy autobusem z Olimpic Beach ( tam mieszkaliśmy ) do Leptokarii i podchodziliśmy kawałeczek na Olimp i to tyle z wakacji na riwierze :twisted:

Mikromir napisał(a):Obydwie babcie, u których mieszkaliśmy, nie kumały ni w ząb żadnego języka prócz greckiego - a ja po grecku to tylko καλημερα i ευχαριστώ. :mrgreen: Jednak tak pięknie mówiły "rękami" nawijając po grecku, że nawet wydawało mi się czasem, że wiem o co chodzi. :oczko_usmiech: Swoją drogą językowo w takich kontaktach czułam się tam czasem jak na Węgrzech - jak głuchoniema... :roll:
Oczywiście uczcie się języków, uczcie, to bardzo ważne... :roll: :mrgreen: Ale i tak wchodzą już symultaniczne translatory mowy, na bieżąco korzysta się z translatorów tekstu pisanego, więc technika w służbie turystyki wiele może pomóc. :)
Ale dalej twierdzę, że Cro i tak pozostaje super. :wink:


Haha już to sobie wyobrażam :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.08.2018 15:01

Jestem również i ja. Kusi ta Grecja bardzo już od zeszłego roku, ale jak mojemu mężowi mówię, że autem do Grecji ruszymy, to chce zawału dostać. Stwierdził, że na Hvar to już było zbyt daleko autem, a co dopiero Grecja 8O
Może kiedyś damy radę ;)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.08.2018 15:14

agata26061 napisał(a):Jestem również i ja. Kusi ta Grecja bardzo już od zeszłego roku, ale jak mojemu mężowi mówię, że autem do Grecji ruszymy, to chce zawału dostać. Stwierdził, że na Hvar to już było zbyt daleko autem, a co dopiero Grecja 8O
Może kiedyś damy radę ;)

Cześć. :D
Mój mąż też niechętnie myślał o podróży samochodem. Ledwo się kiedyś zgodził na Czarnogórę... :roll: Potem na Bułgarię... Ale na Grecję to już nie. :oczko_usmiech:
Może namówisz swojego męża na samolot? :wink:

wiolek_lp napisał(a):...

Wiola, Ty już bardzo spory kawał Grecji widziałaś. 8O Super. I wyrazy uznania dla Dziadków. :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.08.2018 15:21

Agata, mój też tak mówił i mówi co raz i co rok coraz dalej i dalej jedziemy :mrgreen:
Agata zajrzyj tu: post973776.html#p973776. Męczyłam na przełomie 2010/2011, słowa padły latem w 2011, w 2012 były zrealizowane.... Wszystko przed Tobą :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.08.2018 18:07

25 lipca 2018
czyli oswajamy okolicę - krótki wypad do Nafplionu...



Drepano leży w odległości ok. 10km od miasta Nafplio / Nafplion / Nauplion, które przez krótki czas było stolicą nowożytnego państwa greckiego (1823-34).

Wieczorny wypad do Nafplio, jako element wstępnego rozpoznawania terenu, :wink: miał wymiar głównie praktyczny: zakupy w miejscowym Lidlu, zorientowanie się co do godziny niedzielnej mszy św. w katolickiej parafii Przemienienia Pańskiego oraz lody w słynnej już:

aP1300914.JPG


mieszczącej się tu.

Wszystkie punkty programu były bardzo udane, ze szczególnym uwzględnieniem ostatniego, :mrgreen: , do Nafplionu wrócimy na dłużej w niedzielę, a tymczasem przed nami jeszcze mała, chaotyczna, wieczorna przechadzka po mieście zaczynając od darmowego oczywiście (fajna ta Grecja :) ) parkingu przy porcie. :)

aP1300076.JPG


aP1300126.JPG


aP1300115.JPG


aP1300112.JPG


aP1300122.JPG


aP1300908.JPG


aP1300864.JPG


aP1300928.JPG


aP1300909.JPG


IMG_20180725_193730489.jpg
Ostatnio edytowano 26.08.2018 00:01 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 24.08.2018 19:00

-
Śledzę bo tam byłem i trochę tęsknię za Pelopo....., ale cóż, daleko!!!

P.S.
Avatarek widzę ciągle wracasz: piękna, cudowna, wspaniała Zatoczka :)

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Po prostu PELOPONEZ - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone