Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peloponez 2022

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 25.04.2023 14:55

jeżeli przeszkadza to usunę ale dobre uzupełnienie wiedzy o Nafplio

zwłaszcza zapomniałem o tej lodziarni prowadzonej przez Włochów

piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.04.2023 18:35

Nie wiem jak to się stało, że wcześniej nie napisałam....

Dzięki za relację i inne pokazanie miejsc, które już sama odwiedziłam. Ten region jest ekstra na zwiedzanie, ale plaże ma średnie, całkowicie się z Tobą zgadzam.

:papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 25.04.2023 19:15

Podpisuję się pod tym, co napisała Beata. Nie wiem, czy kiedyś sama wrócę na Peloponez, przecież tyle miejsc jest do zobaczenia, a możliwości ubywa... Z przyjemnością jednak zwiedzam wirtualnie :) , zarówno to, co kiedyś sama widziałam, jak i miejsca wówczas nie odwiedzone.
Dziękuję za relację 8) i czekam na Wasze kolejne wakacyjne przygody.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 26.04.2023 08:51

super fajne miejsca - oczywiście każdy inaczej postrzega - dla mnie krystaliczna woda, życie pod (snorkel) to w tym rejonie z łódki.

ryby, kraby, jasny żwir, ,kamienie nie obrośnięte (nie śliskie)

pod klifem na który jest klasztor.
https://goo.gl/maps/pqHy9XJ7HHaehucw8

tu można dojść ale ja z łodki tu byłem
https://goo.gl/maps/SViwpMw5ymDzdub19

wspomniane wyspy na przeciw Tolo
https://goo.gl/maps/zzz3Up3qY43uZik69

dłuuga plaża a na końcu skałki (tu pewnie można autem ale to kawał a łodką rach ciach)
https://goo.gl/maps/FtSNGHTBL4c5Mjyn8

tu i obok po lewej i po prawej od tego punktu - kolega podesle zdjęcia zz drona to wkleję
https://goo.gl/maps/FQZr7btyjRXdTs1LA

to jest to miejsce pod klasztorem poniżej Kiveri
Obrazek
Obrazek

Resztę po powrocie z pracy
Dostępne plaże z krystaliczną wodą bez ludzi są w środkowej zatoce na jej wschodnim wybrzeżu od Plitra w dół
No i wyspa Elafonisos

Wolę Elafonisos od morza Jońskiego (słynnych plaż Lefkady czy Kefalonii (PK, Myrtos, itp)
Na jońskim te plaże są ciągle zafalowane a ja lubię w morzu pływać a nie siedzieć na plaży
Oczywiście wspomniane wyżej plaże Jońskie - są spektakularne i dosyć oblegane plaże i ZERO zwiedzania

Peloponez - nijakie plaże z ciepłą wodą - można znależć rejon z często spokojną - do pływania
i mnóstwo zwiedzania

I łatwo znależć kawałek morza bez ludzi.
My z żoną siedzimy w cieniu tego drzewa i pływamy sobie sami a musimy się pilnować bo zero człowieka w lewo czy prawo
Obrazek

I często nie chce nam się ruszać RIB-a aby popłynąć w jedne z powyższych punktów

Jak ktoś chce mieć zdjęcia na tle speketakularnych plaż to wspomniana wyspa Elafonisos, Voidika, Porto K (Lefka), Myrtos (Kefalonia), czy na cykladach ta słynna biała wapienna wyspa (Mylos ???) ...

Zawsze można kilka dni tu i kilka dni tu lub raz tu raz tu
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.04.2023 10:31

ogorek napisał(a): czy na cykladach ta słynna biała wapienna wyspa (Mylos ???) ...

Milos biała jest tylko w niektórych miejscach (wspaniałych!), w innych skały są BARDZO KOLOROWE 8), różne w zależności od lokalizacji. Wyspa śliczna :D , polecam!
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 26.04.2023 11:07

ogorek napisał(a):jeżeli przeszkadza to usunę ale dobre uzupełnienie wiedzy o Nafplio

Nie przeszkadza :D .

ogorek napisał(a):zwłaszcza zapomniałem o tej lodziarni prowadzonej przez Włochów

Wspominałem o niej w relacji. Mieści się przy placu Trzech Admirałów. Na zdjęciu to budynek za obeliskiem pierwszego greckiego króla Ottona.

Widok z Google.
Lodziarnia.jpg


piekara114 napisał(a):Nie wiem jak to się stało, że wcześniej nie napisałam....

Lepiej późno niż wcale :) .
piekara114 napisał(a):Dzięki za relację i inne pokazanie miejsc, które już sama odwiedziłam. Ten region jest ekstra na zwiedzanie, ale plaże ma średnie, całkowicie się z Tobą zgadzam.
:papa:


dangol napisał(a):Podpisuję się pod tym, co napisała Beata. Nie wiem, czy kiedyś sama wrócę na Peloponez, przecież tyle miejsc jest do zobaczenia, a możliwości ubywa... Z przyjemnością jednak zwiedzam wirtualnie :) , zarówno to, co kiedyś sama widziałam, jak i miejsca wówczas nie odwiedzone. .

Cieszę się, ze mamy podobne odczucia :wink: . Przed nami jeszcze sporo Grecji zostało, że nie wspomnę o reszcie świata. Pomysłów w głowie wiele a urlop nie jest z gumy i zaplecze finansowe niestety też :wink: .

dangol napisał(a):Dziękuję za relację 8) i czekam na Wasze kolejne wakacyjne przygody.

W tym roku powrót do Chorwacji. Będą góry przy morzu ale tym razem nie Dalmacja tylko po raz pierwszy będziemy na jednej z wysp :D .

ogorek napisał(a):super fajne miejsca - oczywiście każdy inaczej postrzega - dla mnie krystaliczna woda, życie pod (snorkel) to w tym rejonie z łódki.

Jak ktoś chce mieć zdjęcia na tle speketakularnych plaż to wspomniana wyspa Elafonisos, Voidika, Porto K (Lefka), Myrtos (Kefalonia), czy na cykladach ta słynna biała wapienna wyspa (Mylos ???) ...

Zawsze można kilka dni tu i kilka dni tu lub raz tu raz tu

Super suplement do relacji :lol: .

Co do plaż na Krecie to w jednej z wcześniejszych moich relacji można zobaczyć m. in. Elafonisi, Balos, Falasarnę czy też wycieczki wąwozami Samaria, Agia Irini, Imbros.
Zaostrog oraz Alpy Austriackie 2019
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 26.04.2023 12:30

Lodziarnię z Twojej relacji znam i zawsze rodzina (ja mam delikatne gardło) tam lody kupuje

Ale na filmie jest taka lodziarnia "coś tam ROMA" bodajze, którą prowadzi autentyczna rodzina z Włoch

Ta nasz i Twoja to tam obsługują tez panie z Ukrainy i Polki mieszkające w Nafplio

A na tym filmie widać (i raz tam byłem), że w tej "włoskiej" są też ciasta, łakocie, smakołyki z Włoch właśnie
to jest Ta o której pisałeś i my tam chodzimy https://goo.gl/maps/JhKzgVMaqzEBjcjL6

na filmie mówia o tej: https://goo.gl/maps/oACnH3izFPoBs54v8

Aczkolwiek kojarzę narzekania żony że za słodkie ...
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 26.04.2023 15:56

ogorek napisał(a):Lodziarnię z Twojej relacji znam i zawsze rodzina (ja mam delikatne gardło) tam lody kupuje

Ale na filmie jest taka lodziarnia "coś tam ROMA" bodajze, którą prowadzi autentyczna rodzina z Włoch

Ta nasz i Twoja to tam obsługują tez panie z Ukrainy i Polki mieszkające w Nafplio

A na tym filmie widać (i raz tam byłem), że w tej "włoskiej" są też ciasta, łakocie, smakołyki z Włoch właśnie
to jest Ta o której pisałeś i my tam chodzimy https://goo.gl/maps/JhKzgVMaqzEBjcjL6

na filmie mówia o tej: https://goo.gl/maps/oACnH3izFPoBs54v8

Aczkolwiek kojarzę narzekania żony że za słodkie ...


Faktycznie na filmie jest inna włoska lodziarnia. O tej drugiej nie wiedziałem a pewnie koło niej przechodziliśmy :D .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2023 20:09

Dawigs napisał(a): Będą góry przy morzu ale tym razem nie Dalmacja tylko po raz pierwszy będziemy na jednej z wysp :D .
Czyżby Pag? Miło go wspominam, mimo średniej pogody...
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 27.04.2023 10:50

Odnnośnie plaż to ja na mapie (kiedyś) szukałem gdzie góry dochodzą do morza.

I oczywiście nadal to nie jest nic spektakularnego/specjalnego ale plaża poniżej Kiveri.

https://goo.gl/maps/eWLrJm4avGCM6BMGA

Do tych zatoczek można dojść po pas w wodzie (po pas dla dorosłego).
Od tego zdjęcia ileś tam dalej jest zdjęcie jakiejs Pani w wodzie i widać, że przejżystość rodem z Krety (płd) czy Jonskiego
Z tego co pamiętam to nigdy nie zatłoczona, trzeba dojechać, zejść na dół itp.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 28.04.2023 10:07

piekara114 napisał(a):
Dawigs napisał(a): Będą góry przy morzu ale tym razem nie Dalmacja tylko po raz pierwszy będziemy na jednej z wysp :D .
Czyżby Pag? Miło go wspominam, mimo średniej pogody...


Aż tak ekstremalnie to nie :wink: . Po mniejszych spokojniejszych miejscowościach tym razem wybór padł na Baškę na Krk. Będę chciał trochę pochodzić po okolicznych górach a może i pojeździć rowerem. Jest tam w okolicy trochę szlaków pieszych i rowerowych. Mam nadzieję, że na przełomie czerwca i lipca aż tak tłoczno nie będzie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.04.2023 13:08

Na Krk nie byłam, ale Pag bardzo nam się podobał.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.04.2023 11:00

Dawigs napisał(a):Aż tak ekstremalnie to nie :wink: . Po mniejszych spokojniejszych miejscowościach tym razem wybór padł na Baškę na Krk. Będę chciał trochę pochodzić po okolicznych górach a może i pojeździć rowerem. Jest tam w okolicy trochę szlaków pieszych i rowerowych. Mam nadzieję, że na przełomie czerwca i lipca aż tak tłoczno nie będzie.


Nie wiem jak w sezonie teraz , bo byliśmy tam w 2011 chyba , końcem sierpnia , ale na przełomie wrzesień/październik jest tam bardzo spokojnie i po górkach można pospacerować - widoki piękne , szczerze polecam


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Peloponez 2022 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone