Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po prostu PELOPONEZ

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.08.2018 17:23

To fakt cyferki bardzo lubię i u mnie w głowie długo siedzą, gorzej z nazwami miejscowości te to mi się mocno plątają... :mrgreen: :mrgreen:
Co do bagażu to ja nie mam tyle ciasteczek co Aga w walizce, w całym samochodzie tyle nie mam :mrgreen:

I dobrze, że netu nie czytałaś, bo się działo na forach....
To czekamy na ten armagedon w Atenach...
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 21.08.2018 17:43

Przeczytałem i czytać będę do końca. Potwierdzasz tym Peloponez tylko, że Grecja ma więcej do zaoferowania niż "tylko" przeważnie wybierane wyspy ... A już kilka było w moim życiu ...
Przyszły rok to jeszcze niewiadoma, ale może, może ... :wink:

pozdrawiam, Michał
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.08.2018 19:34

Samolotem jeszcze nigdy nie leciałam.. ciekawe kiedy będzie ten pierwszy raz :lol:
Co to się działo w Atenach ?
Tam też byłam 21 lat temu :mrgreen: Pamiętam jak moja babcia z dziadkiem ( z którymi byłam na tej objazdówce ) świętując urodziny jednego z kierowców, pozwolili mi wraz z rok starszym kolegą, pójść samej z hotelu do sklepu. Kupiliśmy wtedy Pringelsy :lol:
Ciekawe czy moje dzieciaki, które mają ciągle różne wrażenia, będą za ileś tam lat pamiętać takie szczegóły :D
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.08.2018 19:51

Ładne fotki na zachętę. Zapowiada się ciekawie.
A inspiracji nigdy dość :smo:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.08.2018 21:15

piekara114 napisał(a): I dobrze, że netu nie czytałaś, bo się działo na forach....

Dobrze, że dopiero w Atenach dotarły do nas mocno niepokojące wieści - dzięki temu uniknęliśmy stresu w trakcie lotu. :roll:

majkik75 napisał(a): Potwierdzasz tym Peloponez tylko, że Grecja ma więcej do zaoferowania niż "tylko" przeważnie wybierane wyspy ... A już kilka było w moim życiu ...

Cześć. :)
Grecja jest bardzo wciągająca i oferuje tyle opcji, że czasem trudno dokonać wyboru. 8)

wiolek_lp napisał(a): Pamiętam jak moja babcia z dziadkiem ( z którymi byłam na tej objazdówce ) świętując urodziny jednego z kierowców, pozwolili mi wraz z rok starszym kolegą, pójść samej z hotelu do sklepu. Kupiliśmy wtedy Pringelsy :lol:
Ciekawe czy moje dzieciaki, które mają ciągle różne wrażenia, będą za ileś tam lat pamiętać takie szczegóły :D

To wyjście do sklepu musiało być bardziej emocjonujące niż wszystkie greckie zabytki razem wzięte, skoro tak dobrze je pamiętasz. :wink:

aga_stella napisał(a):Ładne fotki na zachętę. Zapowiada się ciekawie.
A inspiracji nigdy dość :smo:

Dzięki.
To forum jest dla mnie bardzo inspirujące. :)
krzyzak74
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyzak74 » 21.08.2018 22:11

Jako że padły tematy finansowe stracie swoje 3 grosze. Wrocilismy kilka dni temu z 11 dniowego pobytu na peloponezie w drepano i w tym jednodniowe wypad do ateny i moge przytoczyc kilka cyfr. Koszty laczne na 4 osoby w tym 2 dzieci 18 i 12 lat
Dojazd do Warszawy i powrot plus parking 250 zł
Przelot do Aten 2200 zł
Wypożyczenie auta wraz z paliwem 2000 zł
Noclegi 2000 zł bez noclegu w Atenach
Koszt Aten- metro wejściówki jedzenie nocleg 800 zł
Wejściówki na peloponezie 350 zł
Konsumpcja 2000 zł

Takie były koszty. Jedzenia nie braliśmy z Polski żadnego. Wszystko na mieście. Czy to dużo nie wiem. W Chorwacji zawsze te 2 tyś co najmniej było mniej. Ale tu swoje zrobio wypożyczać ie auta.
Jak mikromir napisała Peloponez jest super ale na co najmniej 11 noclegów podzielonych na 2 miejscówki. Tak by zobaczyć jak najwięcej i nie spędzać pół dnia w samochodzie. Oczywiście pogoda czasami przeszkadza w dłuższych wspinaczkach ale warto. Naprawdę. Mi złamany duży palec u nogi pierwszego dnia nie pomagał ale dałem radę. Choć krzywy zostanie do ostatnich mych dni.
I tak jak mikromir pisała- trzeba wszystkim naprawdę zająć się wcześniej. Ja zacząłem w styczniu i już było mało fajnych kwater, samolot już droższy. Ale było naprawdę fajnie. Limonki z drzewa do drinka metr od stołu. Świeże pomarańcze na drzewach w drodze na plażę, figi spadające same do ust, palmy do nieba - wszystko bezcenne. Ale pa pytanie cro czy gre ie jestem w stanie odpowiedzieć.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.08.2018 22:15

krzyzak74 napisał(a): Peloponez jest super ale na co najmniej 11 noclegów podzielonych na 2 miejscówki. Tak by zobaczyć jak najwięcej i nie spędzać pół dnia w samochodzie.

To jest racja. Z jednej bazy tego wszystkiego nie da się ogarnąć.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.08.2018 22:16

24 lipca 2018
czyli przez dym i ogień...



Pierwszy był miły pan z wypożyczalni samochodów, który czekał na nas w hali przylotów, by przekazać nam seata ibizę rocznik 2018 za 518 euro na 14 dni (z dodatkowymi kierowcami, odbiorem o dowolnej porze gdziekolwiek w Atenach, etc.). Blokada na karcie 500 euro - zajrzałam na konto dopiero 2 dni po powrocie i jej nie było. Po zastanowieniu pełne ubezpieczenie roczne wzięłam stąd za 39,99 funtów. Jeśli pojadę kiedykolwiek jeszcze do Grecji, będę unikać sierpnia - w lipcu wydatek na samochód można spokojnie obniżyć o około 20% w wielu wypożyczalniach w porównaniu do sierpnia.

IMG_20180729_161801038.jpg
ibiza dość szybko pokryła się kurzem... ;-)


Zatem ów miły pan, gdy szybko załatwiliśmy już wszystkie formalności, uprzejmie zapytał:
- A dokąd się wybieracie?
- Na Peloponez, w okolice Nafplionu.
- 8O A musicie tam jechać? :? Lepiej, gdybyście zostali w Atenach jak długo się da. :roll:
- 8O 8O 8O Dlaczego?!
- Bo między Atenami a Koryntem szaleje ogromny pożar. Wielu ludzi zginęło. Wczoraj zamknięto tam autostradę i tysiące aut stały w korku przez długie godziny...
- 8O 8O 8O ??? !!! 8O 8O 8O
- W ostateczności opóźnijcie wyjazd jak długo się da, może w międzyczasie opanują trochę sytuację... Tak, jeśli nie możecie zostać w Atenach, jedźcie tak późno jak się da...
- ...


Zbierając szczęki z chodnika, niepewni gdzie spędzimy najbliższą noc, poprosiliśmy jeszcze pana o poradę w kwestii dostania się do centrum Aten. Jakoś nie uśmiechało nam się przedzieranie autem przez popołudniowe korki... :roll:
- Najlepiej jedźcie do Koropi, tam jest duży parking przy stacji metra, a bilety są dużo tańsze niż spod lotniska. Ja też zawsze tam zostawiam auto, gdy wybieram się do centrum, i jadę metrem.

Brzmiało prawie jak plan, toteż pożegnawszy się z uprzejmym człowiekiem, ruszyliśmy w stronę metra w Koropi.
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 21.08.2018 22:16

Skoro już na ziemi to siadam i czekam na teeee 8O 8O 8O 8O
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.08.2018 22:22

21monika napisał(a):Skoro już na ziemi to siadam i czekam na teeee 8O 8O 8O 8O

Cześć. Już jest parę 8O 8O 8O - popatrz w górę. :wink:
krzyzak74
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyzak74 » 21.08.2018 22:43

Szczerze jak te pożaru się pojawiły to od razu o Was pomyślałem. Sceny mrożące krew w żyłach. W drodze powrotnej jechaliśmy przez Kineta i co było widać pokazało ogrom tej tragedii. Dlatego szacun dla Was za całą wyprawę w sytuacji gdy na początku się dostaje taki cios
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.08.2018 23:13

Melduję, że na samolot zdążyłam w ostatniej chwili, potem zgubiłam się między halą przylotów a wypożyczalnią aut ale już jestem i podążam tuż za Wami ;)
Zajawka nie pozostawia wątpliwości ... będzie zajefajnie :) :hearts:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.08.2018 06:43

Była tu chyba o mnie wzmianka w kilku miejscach :mrgreen: więc się melduję :boss:
Chyba muszę zmienić lekarza, bo ... zaczynam szukać apartmana na przyszły rok 8O ... przy princessach ofkors, bo przywiozłam ich odpowiednią ilość :lol:
A znawców Cyklad błagam, powiedzcie że ten cholerny Meltemi, czy co to tak wieje, w końcu ustanie :roll:
Prawie urywa nam głowy, aczkolwiek dzięki niemu nikt nie narzeka na upał podczas szlajanek :oczko_usmiech:



8) :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.08.2018 08:21

Aga, ledwie 7 rano a Ty już na kompie? Czy Ty na pewno na wakacje pojechałaś? :smo:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.08.2018 12:15

krzyzak74 napisał(a):Szczerze jak te pożaru się pojawiły to od razu o Was pomyślałem. Sceny mrożące krew w żyłach. W drodze powrotnej jechaliśmy przez Kineta i co było widać pokazało ogrom tej tragedii. Dlatego szacun dla Was za całą wyprawę w sytuacji gdy na początku się dostaje taki cios

Dzięki. My po prostu lecąc do Grecji nie byliśmy świadomi tego, co tam się dzieje. I nie ukrywam, że tego popołudnia w Atenach towarzyszył nam niepokój i niepewność - do wieczora nie wiedzieliśmy, gdzie i jak spędzimy tę noc.
Prawdę mówiąc ze skali zagrożenia - i naszego własnego zezowatego szczęścia w nieszczęściu - zdaliśmy sobie sprawę dopiero dwa tygodnie później także wracając w dzień przez Kinetę. Te spalone tereny przy samej autostradzie... :(

IMG_20180806_121152624.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Po prostu PELOPONEZ - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone