Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Fazana k/Puli - no po prostu Cro jest cudowna!!!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Heterka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 08.06.2009 11:40

Janusz Bajcer napisał(a):
miro napisał(a):Byłem w Fazanie od 10.09-16.09.
Wrażenia takie sobie,mała mieścinka,mało atrakcji i w ogóle Istria jakaś taka mało ciekawa.
Do tej pory zawsze jeździliśmy do Dalmacji i tam jest poprostu cudownie.
W Cro byłem już 8 razy,7 razy mi się bardzo podobało,ten 8 raz to właśnie Fazana i trochę się zawiodłem.
Jednak Istria to nie Dalmacja...no ale mam "zaliczone" i więcej na Istrie nie wrócę.

Jeśli byłeś tylko w Fažanie , to nie widziałeś Istrii.

Masz rację - Istria to nie Dalmacja , bo każdy region Chorwacji jest trochę inny , mnie podobało się w każdym , w którym byłem.
(A nie byłem we wszystkich):wink:

Całkowicie popieram Janusza.
Byliśmy w Chorwacji 7 razy w tym raz na Istrii - było wspaniale!!!
ISTRIA jest wspaniała tak jak cała Chorwacja.

Moja koleżanka w 2008 roku była pierwszy raz z Chorwacji w Orebicu i powiedziała, że nigdy więcej Chorwacji. Woli nasz Bałtyk. Wszystko jej nie pasowało, ale jak ktoś siedzi 2 tyg. na plaży, nigdzie nie jedzie, nie zwiedza i ma do wszystkiego pretensje to trudno się dziwić.

Pozdrowienia dla CROMANIAKÓW
jolamik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 22.06.2009 23:16

ja napiszę tylko tak:

jedziesz sobie samochodem w Cro - byle gdzie ... wystawiasz rękę z aparatem fotograficznym - niepatrząc pstrykasz i masz widokówkę :D
alurka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) alurka » 22.03.2010 22:00

Betsy napisał(a):Stasiek i Jasiek
taaaa.. z pewnością się znamy ;)

pozdrawiam :D

A my się znamy!;)
alma1
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) alma1 » 08.07.2010 11:02

witam
w sierpniu a dokładnie 20-tego wybieram się wlaśnie do p. Miry.... Po przeczytaniu Twojejgo naprawde fascynuijącej relacji , nabrałam jeszce wioększej ochody na ten pobyt..... Pytanie tylko ... czy według ciebie powinnam o czymś jeszce wiedzieć a propos pobytu u p. Miry .... jakieś rady, ostrzeżenia. W jakim języku z nią njlepuiej rozmawiać . Czy jest życzliwa i toelranycjna dla nas polaków..;) czy w pokojach jest np. czajnik, lub czy czegoś nie ma takiego co dla nas poLaków jest oczywiste.
Będe wdzięczna z aopdowedź i pozdrawiam . Jola
jolamik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 10.07.2010 23:00

cze... Mira jest naprawdę spoko... niestety głównie trzeba z nią rozmawiać po niemiecku (i chociaż tego języka nie znamy to daliśmy radę) lub włosku... a po angielsku rozmawia córka Miry :wink:
W apartamanie było wszystko, co potrzeba.... czajnik na pewno jeśli dobrze pamiętamy to nawet ekspres do kawy był... Mira przyrządza różne chorwackie przysmaki i czestuje i ma taką kanciapkę z winkiem i tez rozdaje i jest naprawde bardzo miła

poprosiłam ją o zrobienie prani aw pralce i nie było problemu - to jest naprawde bardzo pracowita kobieta jak i jej mąż - widać że bardzo się starają - bardzo dobrzy ludzie tak moge smiało o nich powiedzieć

I taka ogólna uwaga, my nie znamy chorwatów, co nie lubią polaków ;-)

Fazana jest malutka, ale klimatyczna... my przerzuciliśmy się teraz na większe miejscowości ... o naszych najnowszych spotkaniach z Cro... można poczytać tu... forum/viewtopic.php?p=565997

i pozdrówcie Mirę od Joli Pawła i dzieciaków 8)
jolamik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 11.07.2010 00:43

Hetera napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
miro napisał(a):Byłem w Fazanie od 10.09-16.09.
Wrażenia takie sobie,mała mieścinka,mało atrakcji i w ogóle Istria jakaś taka mało ciekawa.
Do tej pory zawsze jeździliśmy do Dalmacji i tam jest poprostu cudownie.
W Cro byłem już 8 razy,7 razy mi się bardzo podobało,ten 8 raz to właśnie Fazana i trochę się zawiodłem.
Jednak Istria to nie Dalmacja...no ale mam "zaliczone" i więcej na Istrie nie wrócę.

Jeśli byłeś tylko w Fažanie , to nie widziałeś Istrii.

Masz rację - Istria to nie Dalmacja , bo każdy region Chorwacji jest trochę inny , mnie podobało się w każdym , w którym byłem.
(A nie byłem we wszystkich):wink:

Całkowicie popieram Janusza.
Byliśmy w Chorwacji 7 razy w tym raz na Istrii - było wspaniale!!!
ISTRIA jest wspaniała tak jak cała Chorwacja.

Moja koleżanka w 2008 roku była pierwszy raz z Chorwacji w Orebicu i powiedziała, że nigdy więcej Chorwacji. Woli nasz Bałtyk. Wszystko jej nie pasowało, ale jak ktoś siedzi 2 tyg. na plaży, nigdzie nie jedzie, nie zwiedza i ma do wszystkiego pretensje to trudno się dziwić.

Pozdrowienia dla CROMANIAKÓW

wiecie my 3 raz wrócilim i tym razem dalmacija :twisted:
i nie znam niedobrej, niemiłej, brzydkiej, nudnej, niefascynującej, zimnej, brudnej Chorwacji :twisted:

jeśli ktos chce miec plaże 15 m obok, klimę, piekny wido, spokój a jednocześnie atrakcje i niskie ceny to powodzenia gdziekolwiek życzę :P jadąc gdziekolwiek trzeba mieć margines tolerancji - nie ma znaczenia co jest na miejscu ale jak jest :)

wcześniej mi się wydawało że widok i klima jest najważniejsza po 3 razie tak nie uważam, klima nie jest niezbędna, widok też ważna jest atmosfera i odpoczynek i ten luz który sprawia że myslimy o tym żeby tam zamieszkać :D Dario nas sprowadził na ziemię bo jak się przyjeżdza na wakacje to zawsze jest inaczej... niemniej jednak kocham Vodice i jesli gdiekolwiek miałabym sie przenieśc to właśnie tam :D
masmedia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 11.07.2010 22:12

Mój pierwszy wyjazd do CRO był właśnie na Istrię, a w Fazanie byliśmy krótko podczas wycieczki statkiem - mała urokliwa mieścinka.
Ale na Istrii tak się wszystkim spodobało, że dwa lata później nie było już wątpliwości gdzie jedziemy na wakacje, i rok później też i w przyszłym roku pewnie też nie będzie ... :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam i dziękuję za tę sentymentalną podróż :wink:
masmedia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 11.07.2010 22:15

a to ja napisał(a):
wszak byłaś w kilku miejscach, które "nosimy w naszyjniku z chorwackich perełek" :wink:

Lepiej tego nie mogłaś ująć Atojko Pozdrawiam :)
Ricardo123
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ricardo123 » 22.07.2010 23:12

Wybieramy się na przełomie sierpnia i września na Istrię, miejscowość Fažana ze względu na nasze plany dotyczące zwiedzania wydaje się być idealna na bazę wypadową. Mam jednak kilka pytań do tych którzy znają tą okolicę.
Czy w samej Fažanie lub najbliższej okolicy jest jakiś targ rybny chcielibyśmy bowiem kupować świeże ryby i owoce morza ?
Czy w okolicy są jakieś ciekawe miejsca w których można popływać z rurką (moja młodzież bardzo polubiła tą formę spędzania czasu nad morzem dwa lata temu kiedy spędzaliśmy wakacje na Korczuli) i powiosłować pontonem ?
Jeżeli nie Fažana to może jakieś inne propozycje uwzględniające nasze zainteresowania.
jolamik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 23.07.2010 21:24

wiesz targu rybnego nie widzieliśmy za to czesto przesiadywalismy w knajpce z rybakami więc taki targ na pewno tam był :D ale to był nasz 1 raz w cro wiec można nam wybaczyć

do nurkowania polecamy Kamenjak - własciwie to taki rezerwat/park - za wjazd się płaciło natomiast ta ilośc plażyczek i te widoki i ogólnie wrażenia niezapomniane, z tego co pamiętam my z Fazany nie mielismy tak blisko ale tam niedaleko jest z Medulina - też fajne małe miasteczko na wypoczynek :D
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.07.2010 23:50

jolamik , dziękuję za wspaniałą wycieczkę . Tam nas jeszcze nie było , więc kolejne miejsca zostały dopisane do planów na "kiedyś" :D

Pozdrawiam
Piotr
wlodek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 24.07.2010 13:38

a to ja napisał(a):
jolamik napisał(a):...
a swoja drogą to jak widze nad naszym morzem rejestracje samochodów z południa Polski to sie cholernie dziwię co oni tu robią :lol: bliżej, taniej , ładniej i przyjaźniej maja przeciez w Cro :twisted: a pchaja się nad zimne i nie pierwszej czystości morze Bałtyckie żeby zobaczyć skwaszone miny swoich rodaków :lol:

Fakt, że ktoś ze Szczecinka - mając morze w odległości latających dwóch beretów :oczko_usmiech: - leci w przeciwną stronę tyle kilometrów, mówi sam za siebie.

Jolamik - podziwiam za podanie na tacy całej relacji.
Smakowała lepiej niż poranna kawa :D

Nie dziwią mnie Twoje zachwyty - wszak byłaś w kilku miejscach, które "nosimy w naszyjniku z chorwackich perełek" :wink:

Pozdraviam serdecznie
Dorota

Święte słowa. Ja co roku a to już 6 raz ze Świnoujścia do Chorwacji a tak wiele jeszcze zostało do zwiedzenia. Już tuz tuż 30-07 wyjazd go Rovnij
:D
jolamik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 24.07.2010 18:22

a pro pos Baltyku...fakt mamy rzut beretem...ale trzeba umieć ze Szczecinka jechać na to ... morze... krajowa 11...tak zapchana, że od Szczecinka do Mielna Poznaniacy potrafią jechać 4 godziny... tyle czasu to nam zajmuje droga do Berlina .hahaha..
A swoją drogą po tegorocznym powrocie z Cro byliśmy nad naszym morzem... nie daj Bóg... woda jak w stawie, w którym krowy wodę piją... ble... mnóstwa zielska... paskudztwo... i dlatego kochamy Jadran ...i Fazane, i Crikvenice, i teraz Vodice... i wszystkie inne miejsca,które poznaliśmy.

WLODEK PODRÓWCIE ROVINJ TEZ PIEKNE 8) Z KLIMATEM TROCHE WŁOSKIMI SORKI ZA CAPS LOCK :wink:
atomic
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) atomic » 25.07.2010 11:07

Jeśli mam być szczery to Fazana nie podobała mi się zupełnie, choć akurat plaże są tam niezłe. Zresztą cała Istria nie jest jakoś specjalnie piękna i są zdecydowanie ładniejsze regiony. Wyjątkiem jest przepiękny Rovinj... Zdecydowanie polecam Dalmację, a w szczególności wyspy... :wink:
Ostatnio edytowano 06.07.2011 14:19 przez atomic, łącznie edytowano 1 raz
U-la
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 26.07.2010 13:44

Ale jestem gapa - przecież już tu byłam, a w Twojej tegorocznej relacji dopisałam się, że nie :lol: :lol: :lol: Teraz mi się przypomniało :lol: Ale i tak miło było wrócić :lol: Napisz Jolcia jeszcze tę zeszłoroczną pliiiiis :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży