Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag - Mandre : Wakacje 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elzbietulak
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) elzbietulak » 25.06.2009 22:59

Piękne zdjęcia-ale to już przecież wiesz Nero. :wink:

Ja bardzo proszę o przesłanie mi na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl zdjęcia pierwszego i Isoli w pełnej rozdzielczości.Chciałam mieć na pulpicie-jeśli to możliwe.
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 26.06.2009 07:36

Pisz , pisz bardzo jestem ciekawa relacji. Nasz termin wyjazdu do Madre się zbliża więc sama rozumiesz, że się niecierpliwię.

Pozdrowienia
gosa12
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosa12 » 26.06.2009 16:53

Jadę 13.07 na Pag, Miejscowość Pag.
My jedziemy do apartaentu odległego chyba 600m od morza - dlatego bliższe odległości bardzo mi sie przydadzą.
Poproszę namiary na te kwaterki, przyda się na przyszły rok na mail : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 26.06.2009 17:59

2 dzień - 13.06.2009r
Zaraz po śniadaniu wybraliśmy się na rekonesans plaż.
Zaczęliśmy od plaży Sv. Duh.
Z racji, że znajduje się ona obok kempingu, było już na niej trochę ludzi, więc ... poszliśmy dalej brzegiem kierując się na prawo :D (w kierunku Pagu).

Obrazek

Obrazek

Za kempingiem mijaliśmy już tylko gdzieniegdzie parki lub małe grupki naturystów.

foto nie przeszło canzury :lool:

I takim to sposobem trafiliśmy na plażę Filino.

Obrazek

Obrazek

Ciężko to miejsce określić jako typową plażę.
Są to ok. 4 metrowe wyżłobienia z kamykami, a za tym już tylko wysoka, zielono porośnięta skarpa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas szybko zleciał na zachwycaniu się widokiem gór i lazurem wody.

Obrazek

Popołudniu przyszedł czas na pierwszy chorwacki deser czyli wypad na lody. Niestety z racji, iż nie był to jeszcze sezon wyboru zbytniego nie było. Znaleźliśmy tylko jedno miejsce z lodami gałkowymi i jedno z włoskimi. I tu niestety muszę stwierdzić, że gałkowym do tych co jedliśmy kiedyś np. w Sv. Filip i Jakov to było bardzoooooo daleko. Oczywiście zbytnio nie marudziliśmy, bo w końcu dostaliśmy chorwackie, a nie polskie gałki :)
I tak do wieczora spacerowaliśmy promenadą i uliczkami Mandre fotografując się nawzajem.

Obrazek

Mandre jest zieloną i bardzo obfitującą w kwiaty miejscowością typowo turystyczną. Znajduje się w niej dosyć sporo (na moje oko napewno ponad 150) domów z apartamentami. W większości są to domy nowe z ładnymi i zadbanymi ogródkami (dla mnie akurat było to dosyć ważne, bo lubię gdy wszystko cieszy moje oczy). Jest tu również: mały porcik, 3 sklepy spożywczo/przemysłowe, budka z pieczywem z piekarni Mandre, 3 agencje turyst., bankomat, kościół, kilka restauracji i kawiarni (w jednej z nich kilka przydatnych rzeczy w razie niepogody typu bilard czy jednoręki bandyta, dostęp do komputerów z internetem i WiFi ) oraz ... masażysta :)
Plaża ciągnie się tu praktycznie przez całą miejscowość i jest albo kamienista (małe drobne kamyki) albo miejscami wybetonowana, ale nie jest to typowy wylany surowy beton tylko zatopione w nim duże oszlifowane na płasko kamienie.

Obrazek

Obrazek

Dzień zakończyliśmy łapaniem zachodzącego słońca.

Obrazek

Obrazek

cdn.
Ostatnio edytowano 05.04.2012 22:33 przez nero, łącznie edytowano 2 razy
Tomrz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomrz » 26.06.2009 18:10

Piekne zdjęcia :nice:

Mnie tylko jedna sprawa nurtuje :?:

Co z tym ocenzurowanym zdjęciem?? :devil:
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 26.06.2009 18:17

Cudownie :) czekam na c.d ;)
coti
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 18.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) coti » 27.06.2009 10:52

zdjęcia rewelacyjne :) 8)
pozdrawiam
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 27.06.2009 13:45

super, fajne foto i pomyslec ze niebawem mnie to czeka :D
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 27.06.2009 15:21

Po przeczytaniu i obejrzeniu Waszej relacji już chciałabym tam być. Będziemy na Pagu tylko na jednodniowej wycieczce, ale może pobudzi ona nasz apetyt na tę wyspę i kiedyś wybierzemy się na dłużej? Czekam na jeszcze :lol:
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 27.06.2009 20:57

zastanawiałem się ciągle nad , krk, makaraska,wyspą pag, a bułgaria złote piaski:)

dzieki tobie wiem na 100% jedziemy na PAG , w ostatni tydzien sierpnia,
tzn na wyspe Pag ale do Novalji:)
piękna relacja
EdiSk8
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdiSk8 » 28.06.2009 11:49

też śmigam do Novalji ale początkiem sierpnia :D idealna miejscówka dla nas - imprezy 24h a na chillout wybrać się choćby w te rejony gdzie był nero i zrelaksować się na tych pięknych plażach w ciszy i spokoju :D
pawunia
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawunia » 28.06.2009 14:33

Nero dzisiaj przegladalam twoje zdjecia i relacje z urlopu i mam prosbe jesli możesz to poproszę o namiary adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl i z gory dziekuje
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 28.06.2009 15:52

pawunia napisał(a):Nero dzisiaj przegladalam twoje zdjecia i relacje z urlopu i mam prosbe jesli możesz to poproszę o namiary adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl i z gory dziekuje


Poszło :D

krakowiak napisał(a):
nero napisał(a):
daga03 napisał(a):NERO JA TEŻ POPROSZĘ ...@wp.pl dzięki z góry.

Damiancito napisał(a):Mój adres mailowy to: ...@wp.pl .

Poszło :D


po 5 ojro od namiaru

gdzie wpłacić ??!!! ;-)

;-)

Że ja wcześniej na to nie wpadłem :D

elzbietulak napisał(a):Piękne zdjęcia-ale to już przecież wiesz Nero. :wink:

Ja bardzo proszę o przesłanie mi na adres ...@gmail.com zdjęcia pierwszego i Isoli w pełnej rozdzielczości.Chciałam mieć na pulpicie-jeśli to możliwe.

Hmmmm .... A ile od tapety na pulpit ? :roll:
EdiSk8
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdiSk8 » 28.06.2009 16:45

nero czekamy na więcej zdjęć :D
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 29.06.2009 10:27

3 dzień - 14.06.2009r
Dobrze znaną już nam drogą Mandre-Kolan udaliśmy się na kolejny rekonesans ustronnych plaż.
Tym razem pojechaliśmy od strony miasta Pag.
Szybka fotka na widokowym tle

Obrazek

i dalej w kierunku Bosany.

Pierwsza nieudana próba tuż za Bosaną.

Obrazek

Musieliśmy wdrapywać się na górę z powrotem, ponieważ na plaży było już dosyć sporo ludzi, a przejście z "ekwipunkiem" za kamienie ( te widoczne na zdjęciu przy wodzie po lewej stronie) było dosyć ryzykowne.

Jadąc dalej drogą (niestety już nie asfaltową) zatrzymywaliśmy się co chwilę żeby "obczaić" jakieś fajne miejsce z jako takim zejściem i w taki właśnie sposób znaleźliśmy się na kolejnej dziewiczej ( pewnie tylko przed sezonem :) ) plaży.

Obrazek

Świetny widok do tyłu na ten ogrom skał i Sveti Vid-a.

Obrazek

Z racji, że jesteśmy górskimi łazikami mieliśmy w planach wdrapać się i na tą górkę która ma zaledwie 348m n.p.m. ale przy takiej pogodzie każdy z nas marzył tylko o jednym .... WODA :D

Obrazek

Po kilku godzinach "chłopaki" musieli ratować plecy i ramiona koszulkami i do końca smarowali się już tylko filtrem 50.

Obrazek

Nasze znalezisko (potem było jeszcze kilka takich samych),

Obrazek

no i krewetki które "łechtały" nasze nogi i pupy gdy tylko trochę dłużej siedziało się przy brzegu

Obrazek

Z pobliskich gór spływają w tej okolicy malutkie potoczki/źródełka, wię można po kąpieli podejść i opłukać się prawie jak pod prysznicem 8O
Woda jest zimna i czyściutka - piłam i żadnych "przygód ustępowych" nie miałam :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec dnia czekało nas kolejne wyjście na spacer, lody i zachód słońca.

Obrazek

Obrazek

cdn.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pag - Mandre : Wakacje 2009 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone