Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag - Mandre : Wakacje 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006
Pag - Mandre : Wakacje 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 21.06.2009 15:28

Niestety już po wakacjach :(
Tym razem spędziliśmy je w Mandre - to uroczy zakątek na wyspie Pag.
Pełni wspomnień i brązu na ciele wróciliśmy do naszej rzeczywistości.

Szybko zleciało tych 8 dni i teraz pozostało jak zwykle jedynie oglądanie fotek :

1. Plaża na prawo od Sv. Duh - Filino

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


2. Plaża na lewo od Bosany - Sv. Marko


Obrazek

Obrazek

Obrazek


3. Plaża "Isola" - ciężko ją znaleźć ale da się tam dojść i dojechać z Mandre.
W drodze spotkaliśmy żółwia.
Dla sprostowania i wiadomości nie czytających relacji w dalszej części: zatoka ma nazwę GIRENICA, a dlaczego dla nas była Isolą czytaj na str.10 / dzień 5

Obrazek

Obrazek


4. Metajna - dużo zacisznych miejsc i ciekawy "deptak"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


5. Pag z góry i duża miejska plaża

Obrazek


6. Stare drzewa oliwne w drodze na Lun

Obrazek

Niestety nie spotkaliśmy nikogo "oklejonego" ...

Obrazek


7. Droga Mandre - Kolan

Obrazek


8. Mandre o zachodzie słońca i nocą


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczegółową relację i kolejne fotki zapraszam na stronę 6-tą
KLIK
Ostatnio edytowano 05.04.2012 20:44 przez nero, łącznie edytowano 4 razy
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 21.06.2009 16:04

Piękne zdjęcia :lol: A może spróbujesz opisać te osiem dni? Bardzo lubimy czytać :papa:
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 21.06.2009 16:08

Witam! Śliczne zdjęcia, te plaże, krajobrazy... no i te ostatnie zdjęcie SUPER!
Ja wyjeżdżam 4 lipca na wyspę Ciovo (za Trogirem) - jadę pierwszy raz, trasę już prawie mam "obcykaną" na mapach i nawigacji, teraz powoli się przygotowuję do jazdy (samochód, wyposarzenie, planowanie co z sobą wziąść itd)
Pozdrawiam
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 21.06.2009 16:45

super fotki mysle ze urlop byl rowniez przeuroczy , narazie podziwiam widoki ze zdjec ale w sierpniu juz bede w CRO :D pzdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2009 17:35

Super!!

Jam mam jeszcze wszystko przed sobą :)




Pozdrawiam 8)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.06.2009 17:40

Chyba się wreszcie wnerwię i pojadę na ten Pag. :D :wink:
Pierwsze zdjęcia mocno mnie zachęciły z powodu ...... płytkiej wody.
Dla mojej małżonki to warunek ( do głębokiej nie wejdzie).
Teraz zapytanie: czy ta płytka woda to od strony lądu czy od strony otwartego morza. :?: Wrażenie mam niespójne, raz jak na szerokiej rzece (czyli od lądu) innym razem zdjęcie tak zrobione .... że nie wiem.
gigula
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 27.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigula » 21.06.2009 17:57

Z tego co widzę, to (chyba) wszystkie plaże (oprócz Mandre) ze zdjęć mieszczą się od strony zatoki. Woda rzeczywiście płytka - ja jak Twoja małżonka - do głębokiej nie wejdę, więc to był dla mnie raj :)
Ostatnio edytowano 21.06.2009 18:43 przez gigula, łącznie edytowano 2 razy
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 21.06.2009 18:02

nero napisz czy byles w ciemno,czy wczesniej cos sobie rezerwowaliscie,opisz te miejscowosc Mandre,bardzo jestem ciekaw...bylem juz na Pagu w Pagu i bylo super,dlatego ciagnie w te okolice...czekam na info...moze jakies namiary,ceny...
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.06.2009 18:09

gigula napisał(a):Z tego co widzę, to (chyba) wszystkie plaże (oprócz Mandre) ze zdjęć mieszczą się od strony zatoki. Woda rzeczywiście płytka - ja jak Twoja małżonka - do głębokiej nie wejdę, więc to był dla mnie raj :)


To wszystkie dziewczyny " z północy" tak mają :?: ( małżonka również "północna") :lol:

Zdjęcie w kolejności siódme (opisane jako 3. plaża Isola) to gdzie ? - kawał wody a lądu nie widać
Ostatnio edytowano 21.06.2009 18:18 przez woka, łącznie edytowano 1 raz
gigula
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 27.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigula » 21.06.2009 18:13

woka napisał(a): To wszystkie dziewczyny " z północy" tak mają :?: ( małżonka również "północna") :lol:


hehe, a co powiesz na dwulatka z północy, co nawet do płytkiej nie chciał wejść? Strach się bać co w kolejnym pokoleniu będzie ;)

Poprawka: Isola na pewno nie od zatoki - jedna z tych dwóch od strony morza, która nie powiem, bo na oficjalnym wykazie plaż w mojej ulotce jej nie ma (pewnie dlatego, ze przez miasto Pag wydana)

A my cały pobyt na Bosana/Sv. Marko (z dzieciakiem nie chciało nam się eksperymentować) ;)
Ostatnio edytowano 21.06.2009 18:45 przez gigula, łącznie edytowano 1 raz
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 21.06.2009 18:25

woka napisał(a):Chyba się wreszcie wnerwię i pojadę na ten Pag. :D :wink:
Pierwsze zdjęcia mocno mnie zachęciły z powodu ...... płytkiej wody.
Dla mojej małżonki to warunek ( do głębokiej nie wejdzie).
Teraz zapytanie: czy ta płytka woda to od strony lądu czy od strony otwartego morza. :?: Wrażenie mam niespójne, raz jak na szerokiej rzece (czyli od lądu) innym razem zdjęcie tak zrobione .... że nie wiem.



Wszystkie różowe kropki to plaże płytkie na których zażywaliśmy kąpieli :wink:

Obrazek

Zaletą był brak jeżowców.
Zaczynały się małymi kamykami , a później to już tylko sam piasek.
Dla nas największym plusem była cisza i spokój w tych miejscach
- tylko sporadycznie mieliśmy tam towarzystwo.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.06.2009 18:47

nero napisał(a):Wszystkie różowe kropki to plaże płytkie na których zażywaliśmy kąpieli :wink:

Zapewne masz jakies zdjęcia z plaż od strony otwartego morza. Proszę - wstaw je.
nero napisał(a):- tylko sporadycznie mieliśmy tam towarzystwo.


moim zdaniem - ze względu na termin. W lipcu-sierpniu byłoby zapewne inaczej.

Czy zauważyłeś tam jakieś pensjonaty ? może masz adres.
Wolałbym miejscowość nie senną - nie lubię "bezludzia".
Na plażę mogę dojechać ale wieczorem chciałbym sobie pochodzić wśród ludzi. Twoim zdaniem - co by spełniało te warunki. ?
Lubię mieć lokum z widokiem na otwarte morze. To prawie że warunek. Czy na Pag-u jest to osiągalne ?
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 21.06.2009 18:56

Haweł napisał(a):nero napisz czy byles w ciemno,czy wczesniej cos sobie rezerwowaliscie,opisz te miejscowosc Mandre,bardzo jestem ciekaw...bylem juz na Pagu w Pagu i bylo super,dlatego ciagnie w te okolice...czekam na info...moze jakies namiary,ceny...


Byliśmy w 4 osoby od 12-20 czerwca. Chciałem jechać w ciemno ale tak z ciekawości zacząłem przeglądać oferty apartamentów i trafiłem na nowy apartament przy samym morzu (15 metrów) 40m2 na parterze : kuchnia z jadalnią i salonem z rozkładaną kanapą i wyjściem na ogród, sypialnia 2osobowa, pokój z jedym tapczanem i łazienka z prysznicem . Wszystko nowiutkie, czyste, zadbane - w kuchni zmywarka :D

Właścicielka odpisała mi, że proponuje 30Euro za dobę więc się długo nie zastanawiałem nad rezerwacją (dotychczas nie płaciłem mniej niż 40Euro).

Zainteresowanym mogę dać namiary.

Ma jeszcze drugi apartament na pierwszym piętrze : większy 50m2 - podobny ale z dwoma sypialniami i dwoma łazienkami - tylko minimalnie droższy ale był teraz zajęty.

Mandre jest raczej zaciszne, tylko kilka knajpek, mały porcik, bez hoteli, dyskotek itp. Ma ładną, zieloną z dużą ilością kwiatów promenadę. Plaże małe, ładnie przygotowane.
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 21.06.2009 19:11

Plaża Isola :) to typowe Karaiby cudo :oops: :oops:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.06.2009 19:11

nero napisał(a):Mandre jest raczej zaciszne, tylko kilka knajpek, mały porcik, bez hoteli, dyskotek itp. Ma ładną, zieloną z dużą ilością kwiatów promenadę. Plaże małe, ładnie przygotowane.


Czy to oznacza, że to "trzy domy na krzyż" .. wieczorem nic się nie dzieje. :?: tzn. nie ma nic dla "ludu pracującego" aby nacieszył oczy. Dyskoteki mnie nie interesują ale "poszwędać się" i popatrzeć to ja lubię.
( jak brak ludności ...to myślę, że jestem w najgłupszym miejscu. Bo jakby było miejsce "mądre" to by i ludność była) :wink:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pag - Mandre : Wakacje 2009
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone