Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag - Mandre : Wakacje 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 02.07.2009 17:29

EdiSk8 napisał(a):z tego co wiem to blisko plaży Zrce jest płatny parking, czy jest w okolicy jakieś miejsce gdzie można zaparkować za free ?


Jedyne miejsce za free (jak mi się wydaje) to byłby dopiero parking przy centrum handlowym - jakieś 1,5km za zjazdem na Zrće (jadąc w kierunku Novalji od Pagu). Widziałem też zaparkowane samochody przy jakimś budynku zaraz na przeciwko zjazdu ale podejrzewam, że w sezonie to z miejscem tam będzie ciężko.
EdiSk8
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdiSk8 » 02.07.2009 17:36

no to jedyna opcja znaleźć gdzieś blisko apartament i tam zostawić samochód a na plaże Zrce chodzić pieszo
dexter74
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dexter74 » 02.07.2009 19:30

Nero, poproszę Cię raz jeszcze o kontakt na skype'a (sliwinski.t).

Pisałeś do mnie, ale odczytałem w pracy i wyzerowałem kontakty, a osób o Twoim nazwisku skype wyszukuje sporo i nie wiem do której stukać ;-)
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 03.07.2009 12:44

Piękne te wasze zdjęcia, czytam i oglądam od początku. Pozdrawiam. :D
Pepe12345
zbanowany
Posty: 328
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pepe12345 » 03.07.2009 21:35

Co prawda posłałem zapytkę na pw, ale może komuś się przyda legenda do fotki z oznaczonymi kwaterkami? Pytanie nr 1 : Co oznacza krzyżyk przy TONCI ?
carpic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 20.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) carpic » 04.07.2009 00:11

Dwa lata temu byliśmy na Pagu to na plaży Sv Duh nie było żadnego zakazu opalania nago, byłam wielce zaskoczona jak oglądałam co chwilę przechodzących nagusów, mi nie przeszkadza ale innym chyba tak skoro postawili taki znak. Sv. Duh fajny, piękne widoki ale zaraz jak się zjedzie z drogi na plaże to dosyc długo jest płytko dla osób chcących popływac może to byc męczące. Natomiast ja ze swej strony polecam plażę Rucica, trzeba wjechac do Miejscowości Metajna i zaraz to chyba pierwszy zakręt w lewo trzeba zjechac i droga prowadzi pomiędzy budynkami. Tak blisko, że gdyby ktoś chciał wyjśc z tego domu to mógłby wpaśc po samochód. Droga prowadzi do parkingu tam trzeba zostawic samochód a dalej na piechotkę, nie jest daleko ale droga jest dosyc ciężka jak trzeba ze sobą zabrac klamoty i dziecko. Ale na miejscu takie widoki, że szok, przecudna plaża wokoło piękne góry zejście do wody super no i można się opalac nago. Nie widziałam zakazów ale widziałam wielu golasów...
Za swojej strony nie polecam plaży Zyrce, płatna, jak się wjeżdża samochodem, taka bardzo komercyjna, zobaczyc warto ale jak dla mnie taka jest poprawna cokolwiek to znaczy. To chyba lepsza plaża Caska ale taka zwyczajna. Na Cistej też trzeba płacic, poza sezonem jest szlaban więc nie ma możliwości nawet wjechania na nią. Jak zaczyna się sezon to pojawia się tablica i otwarty szlaban. Plaża Strasko i Simuni też mi się podobały ale to popularne plaże więc w sezonie pewnie kupa ludzi.
Przepiękne zdjęcia...pozdrawiam
carpic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 20.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) carpic » 04.07.2009 00:16

Acha też ciekawa plaża ale nie wiem jak ona się nazywa, w drodzę na miejscowośc Metajna, wygląda jak by człowiek znalazł się na księżycu, same kamienie, zero zieleni przypomina mi z tej strony zdjęcie nr 7, może to właśnie ta ale nie jestem pewna. Dojśc do niej ciężko oczywiście z klamotami i dzieckiem bo jest kawałek do niej ale warto chociaż raz ją odwiedzic. Jest inna i dzięki tej swojej surowości przepiękna...
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 04.07.2009 08:38

Pepe12345 napisał(a):Co prawda posłałem zapytkę na pw, ale może komuś się przyda legenda do fotki z oznaczonymi kwaterkami? Pytanie nr 1 : Co oznacza krzyżyk przy TONCI ?


Co prawda odpowiedz już poszła ale dla innych zainteresowanych :
ten krzyżyk, a konkretniej X oznacza TEREN ZAMINOWANY :lol: :lol: :lol:

A tak na poważnie to nie oznacza on nic - zdjęcie/mapka pochodzi z chorwackiej agencji turystycznej gdzie dla ułatwienia zaznaczono lokalizację kilku apartamentów jakie mają w swojej ofercie, a ten " nieszczęsny" X to miejsce w którym zamykało się internetowe okno podglądu mapki.
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 04.07.2009 11:09

5 dzień - 16.06.2009r
Tego dnia nie działo się zbyt wiele tzn. dla nas było to dużo niezapomnianych, miłych chwil ale w kwesti relacji dzień można podsumować bardzo krótko - plażowanie :)

Mając w pamięci widoczek spokojnej zatoczki z mapki Google Earth na której umieszczono zdjęcie ustronnie wyglądającej okolicy postanowiliśmy że tego dnia właśnie tam poniosą nas nogi.

Obrazek

Autor fotki podpisując je "Isola Pag" miał chyba na myśli "Wyspa Pag" ale dla nas i tak ta plaża została już nazwana Isolą.

Po ponad godzinnym truptaniu przez gąszcza i wąziutkie ścieżki w końcu dotarliśmy :D (raz nam się urwała droga i lekko pobładziliśmy).
Jak okazało się już na miejscu znajduje się tam pensjonat o nazwie jak tamtejsza zatoczka - "Girenica". Prowadzi do niego droga ale niestety nie ma przy zjeździe żadnego znaku (jest tam jedynie lustro ułatwiające wyjazd i tylko ono może być cennym drogowskazem).

Obrazek

Obrazek

Idąc kawałek na prawo dochodzimy do miejsca w którym spokojnie można "zakotwiczyć". Plaża i zejście do wody jest z drobnych kamyków, a "ciut dalej" w wodzie już tylko piasek.

Obrazek

Obrazek

Na jakiś czas zawitała w pobliże jedna łódeczka , a tak to poza tym byliśmy tam prawie cały dzień sami.

Obrazek

Więc jak co dzień: nurkowanie, wyścigi w pływaniu na "byle czym", skoki do wody, rodeo na materacu itp.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Były też oczywiście chwile błogiego relaksu

Obrazek

Obrazek

Do apartamentu wróciliśmy znów po godzinnym truptaniu ale było co opowiadać i czym się zachwycać więc znając już drogę na skróty szybko minęło.

Obrazek

Obrazek

cdn.
Ostatnio edytowano 05.07.2009 08:53 przez nero, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.07.2009 11:15

Bosko :) Czy ktoś może przyspieszyć czas :)
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 04.07.2009 13:10

I znów piękne miejsce z pomostem :D
julia245
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 17.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) julia245 » 04.07.2009 22:05

Jejku przecudne te zdjęcia i relacja - perfekcja !!! Prosze czy z Novalji daleko do takich przecudownych miejsc, gdzie tylko ja mąż i dzieci proszę o jakieś wskazówki a macie może trasę na mapce my ruszamy z Gliwic pozdrawiam i dziekuje za tak cudowne widoki .
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.07.2009 17:17

A tu burza za burzą...jeszcze zdjęcia proszę.
Piotr Jurasz
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Jurasz » 05.07.2009 19:38

Witaj Nero,
prawdopodobnie Wasza rekomendacja dla tego pensjonatu oznacza aktualny brak wolnych miejsc, ale mimo wszystko prosiłbym Was o przesłanie mi namiaru na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Dziękuję
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 05.07.2009 21:24

julia245 napisał(a):...Prosze czy z Novalji daleko do takich przecudownych miejsc, gdzie tylko ja mąż i dzieci proszę o jakieś wskazówki


Jak już pisałem gdy ma się samochód to na wyspie odległości nie są takie duże np. z Nowalji na plażę Sv. Duh jest zaledwie 8km, tam zostawiasz samochód i kierujesz się na prawo, aż znajdziesz ustronniejszy zakątek - chociaż nie wiem jak z tą "ustronnością" jest w sezonie.
Druga opcja to na pierwszym rozwidleniu pojechać w prawo (droga utwardzona ale nie asfaltowa) i praktycznie co chwilę można znaleźć ciekawe miejsce - trzeba tylko zejść w dół po zboczu. Droga ta prowadzi przez Bosanę, aż do Pagu.

Obrazek

julia245 napisał(a):a macie może trasę na mapce my ruszamy z Gliwic ...


Moja trasa wyglądała tak - tu link do mapki
Dąbrowa Górnicza - Mandre:
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 332afd93f7
Ostatnio edytowano 15.06.2011 08:08 przez nero, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pag - Mandre : Wakacje 2009 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone