Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na wyspie lawendą i winem słynącej - Hvar 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 13.02.2019 12:01

Basik_63 napisał(a):My ich nazywamy "Miejski monitoring"

I jak najbardziej nazwa trafiona ;)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 13.02.2019 23:07

Basik_63 napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):Bardzo fajne spotkanie. Z jednej strony zazdroszczę :wink: , a z drugiej - podejrzewam, że mnie by nieśmiałość dopadła na takim spotkaniu i nie potrafiłabym się sensownie odezwać :oops: . Dlatego rozumiem forumowiczów, którzy np. widzieli kogoś znajomego przypadkiem na wakacjach, ale nie zagadali 8) .

Ale sympatycznie wszyscy wyglądacie :wink: .


Na początku mały stresik był, ale tylko w drodze do Dolu. Na parkingu już opadł jak się zobaczyło te wszystkie uśmiechnięte buźki. A i śmiechu było sporo gdy siadło się do stołu, a Tu naprzeciwko siada rodzinka Marka, która dzień wcześniej siedziała obok naszego stolika w lodziarni. Nawet pojawiła się nam w głowie myśl "ale będzie śmiechu jak się z nimi spotkamy w Kogucie"

Witaj :) pozdrowienia dla męża i znajomych.
Pamiętam jak dzisiaj, opóźnienie w transmisji meczu i moje zdziwienie kiedy "knajpa" obok krzyczała gooool a my jeszcze nie widzieliśmy bramki 8O
Też podejrzewaliśmy Was o cro-pelkowe korzenie ale pomyślałem że jeśli tak jest to poznamy się następnego dnia :)
Myślę że łatwiej przełamać lody jeśli spotkanie jest "ustawione" jak w Kokocie czy na piwku z Agatą i jej rodziną.
Inaczej sprawa wygląda jeśli spotkanie jest przypadkowe a druga strona nie jest niczego świadoma. Pamiętam jak byliśmy na Tour de Pologne w BB w 2017 i okazało się że stoję ramię w ramię z Mariuszem (Interseal). Generalnie nie mam z tym problemu ale odezwałem się dopiero jak się rozchodziliśmy :?
Pozdrawiam :papa:
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 14.02.2019 00:00

Witam, zawsze kiedy w Chorwacji spotykam Polaków zastanawiam się czy to przypadkiem nie są moi wirtualni znajomi z cro.pl. W 2017 roku mieliśmy zabawną sytuację. Płynęliśmy promem na Hvar i poznaliśmy bardzo sympatyczne małżeństwo. My mieliśmy kwaterkę w VS a oni w Pokrivenik. Byliśmy później w tej uvali, widzieliśmy ich samochód, ale niestety nie spotkaliśmy się już. Po powrocie sprawdziłam w kalendarzu wyjazdowym kto w tym czasie co my zapisał się na Hvar. I bingo... Wymieniliśmy korespondencję na PW. Było bardzo miło. Pozdrowienia dla Demitrius'ów :oczko_usmiech: :papa: W zeszłym roku w kolejce do promu w Sucuraju za sąsiadów mieliśmy też dwa miłe małżeństwa, wracali z Zavali, a widząc naszą rejestrację zdziwili się po co my znad polskiego morza jedziemy nad inne morze 8O 8O :lol: Niestety nie dopytaliśmy się czy znają wiadome forum, ale z tego zdziwienia wnosimy, że chyba nie znają :D :papa:
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 14.02.2019 00:15

agata26061 napisał(a):
Basik_63 napisał(a):My ich nazywamy "Miejski monitoring"

I jak najbardziej nazwa trafiona ;)

U nas też działa taki "monitoring", a w zimie, z racji niesprzyjającej pogody, "centrum" tego monitoringu przenosi się na parapety :oczko_usmiech: :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.02.2019 10:00

m@rek napisał(a):Myślę że łatwiej przełamać lody jeśli spotkanie jest "ustawione"

Dokładnie tak.
Ja mam taki lekki opór przed odezwaniem się do Polaków, bo zazwyczaj kończy się to krótką odpowiedzią. Rzadko kiedy spotkani rodacy wdają się w dłuższą rozmowę. Raczej każdy patrzy się na siebie jak na stwora z innej planety... A czasem przyjemnie byłoby z kimś wymienić informacje...
ZytaS napisał(a):zawsze kiedy w Chorwacji spotykam Polaków zastanawiam się czy to przypadkiem nie są moi wirtualni znajomi z cro.pl.

Ja też tak często myślę, ale jeszcze nie zdarzyło się, żebym kogoś z forum przypadkiem spotkała na plaży czy podczas zwiedzania... W ogóle dopiero na Hvarze udało mi się naklejki Cro.pl "ustrzelić", ale to też lekko ustawione było ;)
ZytaS napisał(a):U nas też działa taki "monitoring", a w zimie, z racji niesprzyjającej pogody, "centrum" tego monitoringu przenosi się na parapety :oczko_usmiech: :papa:

U nas jest podobnie, aczkolwiek ja mieszkam przy dość ruchliwej "głównej" ulicy, więc "monitoring" nie ma żadnej ławeczki, ale u moich teściów latem jest "kamerka przy kamerce", a zimą rzeczywiście w oknach starsi ludzie stoją ;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.02.2019 11:51

agata26061 napisał(a):Ja mam taki lekki opór przed odezwaniem się do Polaków, bo zazwyczaj kończy się to krótką odpowiedzią. Rzadko kiedy spotkani rodacy wdają się w dłuższą rozmowę. Raczej każdy patrzy się na siebie jak na stwora z innej planety... A czasem przyjemnie byłoby z kimś wymienić informacje...

Nie żartuj :wink:
To ja nie mam oporów. Iluż to przypadkowych Polaków siedziało u nas na pokładzie na dłuższych rozmowach przy Cycu - i nie byli to zeglarze z innych jachtów tylko przypadkowo zagadnięci spacerowicze :oczko_usmiech:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 14.02.2019 13:10

beatabm napisał(a):Nie żartuj :wink:
To ja nie mam oporów. Iluż to przypadkowych Polaków siedziało u nas na pokładzie na dłuższych rozmowach przy Cycu - i nie byli to zeglarze z innych jachtów tylko przypadkowo zagadnięci spacerowicze :oczko_usmiech:

kiedy i gdzie planujecie następny wyjazd do Cro :?: :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.02.2019 13:12

m@rek napisał(a):
beatabm napisał(a):Nie żartuj :wink:
To ja nie mam oporów. Iluż to przypadkowych Polaków siedziało u nas na pokładzie na dłuższych rozmowach przy Cycu - i nie byli to zeglarze z innych jachtów tylko przypadkowo zagadnięci spacerowicze :oczko_usmiech:

kiedy i gdzie planujecie następny wyjazd do Cro :?: :wink:

Majówka i przełom sierpnia września.
Gdzie? Trudne pytanie, zero planów jak zwykle
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 14.02.2019 13:18

beatabm napisał(a):
m@rek napisał(a):
beatabm napisał(a):Nie żartuj :wink:
To ja nie mam oporów. Iluż to przypadkowych Polaków siedziało u nas na pokładzie na dłuższych rozmowach przy Cycu - i nie byli to zeglarze z innych jachtów tylko przypadkowo zagadnięci spacerowicze :oczko_usmiech:

kiedy i gdzie planujecie następny wyjazd do Cro :?: :wink:

Majówka i przełom sierpnia września.
Gdzie? Trudne pytanie, zero planów jak zwykle

jeśli kiedyś znajdziecie się w okolicach Hvaru na przełomie czerwca / lipca ... :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15650
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.02.2019 13:19

agata26061 napisał(a):Ja też tak często myślę, ale jeszcze nie zdarzyło się, żebym kogoś z forum przypadkiem spotkała na plaży czy podczas zwiedzania...
A mi się udało i to dwukrotnie:
- BraveSirRobin - post1992920.html#p1992920
- a kilka dni później Janusza, ale jeszcze nie opisałem tego w relacji :oops:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.02.2019 13:22

m@rek napisał(a):Gdzie? Trudne pytanie, zero planów jak zwykle
jeśli kiedyś znajdziecie się w okolicach Hvaru na przełomie czerwca / lipca ... :)

Kiepski termin dla nas niestety. Końcówka czerwca to dla nas mazurski czas co roku. Może Ty zmienisz czas urlopu bo Hvar to prawie zawsze nas gdzieś u siebie gości :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.02.2019 14:44

beatabm napisał(a):
agata26061 napisał(a):Ja mam taki lekki opór przed odezwaniem się do Polaków, bo zazwyczaj kończy się to krótką odpowiedzią. Rzadko kiedy spotkani rodacy wdają się w dłuższą rozmowę. Raczej każdy patrzy się na siebie jak na stwora z innej planety... A czasem przyjemnie byłoby z kimś wymienić informacje...

Nie żartuj :wink:
To ja nie mam oporów. Iluż to przypadkowych Polaków siedziało u nas na pokładzie na dłuższych rozmowach przy Cycu - i nie byli to zeglarze z innych jachtów tylko przypadkowo zagadnięci spacerowicze :oczko_usmiech:

Może nie tyle opór, ale zazwyczaj spotykam właśnie takich Polaków, że jak do któregoś zagadam, to raczej nie chętnie podejmują rozmowę. Jacyś tacy gburowaci wszyscy...
W Waszych relacjach piszesz o spotykanych Polakach... i dobrze, że pokazujecie im jacht. Wiesz, że sama z chęcią bym Was odwiedziła na pokładzie, ale póki co my też na przełomie czerwca i lipca jedziemy :|
piekara114 napisał(a):
agata26061 napisał(a):Ja też tak często myślę, ale jeszcze nie zdarzyło się, żebym kogoś z forum przypadkiem spotkała na plaży czy podczas zwiedzania...
A mi się udało i to dwukrotnie:
- BraveSirRobin - post1992920.html#p1992920
- a kilka dni później Janusza, ale jeszcze nie opisałem tego w relacji :oops:

To dodawaj kolejne odcinki :) Mnie został już ostatni. Nawet już napisany, ale jakiś mi problem wyskoczył i nie mogłam go dodać...
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 14.02.2019 17:16

A my w tym roku bez Hvaru i wogóle bez Cro. Chyba umrę z tęsknoty. :cry:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.02.2019 19:16

Basik_63 napisał(a):A my w tym roku bez Hvaru i wogóle bez Cro. Chyba umrę z tęsknoty. :cry:

Współczuję :cry: :cry: Czasem tak jest niestety, że wyjazd do Cro niemożliwy, ale za 2 lata po takiej tęsknocie wszystko będzie "smakowało" dwa razy lepiej.
A tak na marginesie... Zdradzacie Cro, czy w ogóle bez wakacji?
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 14.02.2019 22:56

beatabm napisał(a):
agata26061 napisał(a):Ja mam taki lekki opór przed odezwaniem się do Polaków, bo zazwyczaj kończy się to krótką odpowiedzią. Rzadko kiedy spotkani rodacy wdają się w dłuższą rozmowę. Raczej każdy patrzy się na siebie jak na stwora z innej planety... A czasem przyjemnie byłoby z kimś wymienić informacje...

Nie żartuj :wink:
To ja nie mam oporów. Iluż to przypadkowych Polaków siedziało u nas na pokładzie na dłuższych rozmowach przy Cycu - i nie byli to zeglarze z innych jachtów tylko przypadkowo zagadnięci spacerowicze :oczko_usmiech:


Oj, bo Ty masz jakiś szczególny dar :wink: . Sama mówiłaś, że nie wiesz jak to robisz. :lol:

agata26061 napisał(a):
Basik_63 napisał(a):A my w tym roku bez Hvaru i wogóle bez Cro. Chyba umrę z tęsknoty. :cry:

Współczuję :cry: :cry: Czasem tak jest niestety, że wyjazd do Cro niemożliwy, ale za 2 lata po takiej tęsknocie wszystko będzie "smakowało" dwa razy lepiej.


Właśnie. Ja też tak sobie mówię.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na wyspie lawendą i winem słynącej - Hvar 2018 - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone