Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój Hvar na ziemi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.09.2019 22:27

mchrob napisał(a):Czekam na Twoje Trebinje - kawka pod platanami była?

Nie, ale było piwko pod piniami ;) Kawy w ogóle nie pijemy.

gusia-s napisał(a):Plaża w Drveniku koszmarnie zatłoczona, jest całkiem ładna ale ludzie pewnie tłoczą się na niej by poleżeć w cieniu pinii ;) , koło falochronu nie ma aż tyle cienia bo drzewka jeszcze małe.

Podejrzewam, że również dlatego, że za plażą koło falochronu ustawia się kolejka aut na prom. Niektóre z nich cały czas mają włączony silnik (klima) :roll:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.09.2019 10:05

Ja też bardzo lubię przejazd Jadranka od Makarskiej Riviery do Dubrownika. Jechaliśmy tamtędy raz w 2017 roku ale widoki bardzo nam się podobały. Kupiliśmy kilka produktów na straganach i odziwo przemiła pani z warkoczykami a'la Obelix wyciągnęła dla nas jezynowke gdzieś z kantorka, która oczywiście na straganie nie stała. Zdziwiła mnie tym, bo od kilku lat jak wiadomo nie mogą sprzedawać takich produktów, ale jak widać dla chcącego nic trudnego :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.09.2019 19:32

agata26061 napisał(a):Zdziwiła mnie tym, bo od kilku lat jak wiadomo nie mogą sprzedawać takich produktów, ale jak widać dla chcącego nic trudnego :lol:

Musieliście budzić sympatię :mrgreen: Takie frykasy tylko dla wybranych :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.09.2019 19:42

maslinka napisał(a):
agata26061 napisał(a):Zdziwiła mnie tym, bo od kilku lat jak wiadomo nie mogą sprzedawać takich produktów, ale jak widać dla chcącego nic trudnego :lol:

Musieliście budzić sympatię :mrgreen: Takie frykasy tylko dla wybranych :D

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co prawda nie przepadamy za bardzo za takimi słodkimi frykasami, ale Pani w tych warkoczykach tak uroczo wyglądała i była tak miła, że 2 butelki kupiliśmy. Świetnie nadały się później jako prezent dla rodziców po powrocie do domu ;)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.09.2019 13:51

maslinka napisał(a): Kawy w ogóle nie pijemy.

Osobiście nikogo takiego dorosłego nie znam :)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 27.09.2019 14:02

kaeres napisał(a):
maslinka napisał(a): Kawy w ogóle nie pijemy.

Osobiście nikogo takiego dorosłego nie znam :)


Poznajmy się. Mam na imię Krzysztof. Kawy nie piję od 8 lat , od dnia gdy rzuciłem palenie. :mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.09.2019 14:05

Słowo osobiście jest tutaj kluczowe bo tak to znam już Ciebie i maslinkę.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.09.2019 14:36

kaeres napisał(a):Słowo osobiście jest tutaj kluczowe bo tak to znam już Ciebie i maslinkę.

Ja znam osobiście dużo takich osób :) W rodzinie, wśród przyjaciół, w pracy...

Mój mąż kawy nie lubi, a ja kiedyś piłam (ostatni raz jakieś 11 lat temu), ale zaczęłam się źle po niej czuć. Mój organizm nie toleruje kawy. Nie mam z tym żadnego problemu. Żeby się "obudzić", piję rano czarną herbatę, którą uwielbiam :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.09.2019 14:59

maslinka napisał(a): ... Mój organizm nie toleruje kawy....
Całe szczęście, że piwo toleruje bo inaczej jakby by to było żyć :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.09.2019 15:04

gusia-s napisał(a):
maslinka napisał(a): ... Mój organizm nie toleruje kawy....
Całe szczęście, że piwo toleruje bo inaczej jakby by to było żyć :mrgreen:

Piwo dobrze toleruje, a czasem wręcz działa ono leczniczo :mrgreen:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 27.09.2019 15:34

maslinka napisał(a):Piwo dobrze toleruje, a czasem wręcz działa ono leczniczo :mrgreen:

Święte słowa. A już zwłaszcza czeska "medycyna ludowa” czyni cuda :mrgreen:
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 27.09.2019 16:20

Nadrobiłam zaległości. :D Niektóre miejsca były mi znane, inne (głównie plaże na północy wyspy) widziałam po raz pierwszy.
maslinka napisał(a):Plaże na Hvarze (Konrad :mrgreen:) są różnorodne i trudno im odmówić urody, a jednak w tym punkcie muszę się do czegoś przyczepić...
Chodzi o potencjał kajakowy. Tylko dwa czy trzy razy udało nam się dopłynąć Plavcem do plaży, którą mieliśmy "na własność" ;) Pod tym względem na Visie było o wiele lepiej. (Vis w kategorii: plaże bije na głowę wszystkie chorwackie wyspy. Takie jest moje zdanie :))

Po przeczytaniu Twoich relacji zdecydowałam się na zakup kajaka. I to był strzał w 10! Właśnie wróciliśmy z naszych szóstych wakacji w Chorwacji. Tym razem wybór padł na Peljesac i Zuljanę, chociaż długo wahaliśmy się, czy nie płynąć na Hvar. Do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy, gdzie wylądujemy. Zarezerwowaliśmy 1 nocleg w Drveniku i stwierdziliśmy, że zdecydujemy rano. Okazało się, że jednak Peljesac, bo nigdy wcześniej tam nie byliśmy. Po przeczytaniu Twojego podsumowania jeszcze bardziej utwierdziłam się w przekonaniu, że był to dobry wybór. Najlepsze są takie wysepki i zatoczki, na których można poplażować samemu. W przyszłym roku zdecydowanie Vis. :D Kusi mnie jeszcze wyspa Krk, bo widzę tam kajakowy potencjał. :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.09.2019 17:11

Epepa napisał(a): ... Kusi mnie jeszcze wyspa Krk, bo widzę tam kajakowy potencjał. :D
KRK a szczególnie okolice Starej Baški są wybitnie kajakowe. Zarówno w prawo jak i lewo od SB jest gdzie wiosłować. Przetestowane 3 lata temu. Coś tam znajdziesz w tym zakresie w mojej relacji ;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.09.2019 17:59

Bravik napisał(a):
maslinka napisał(a):Piwo dobrze toleruje, a czasem wręcz działa ono leczniczo :mrgreen:

Święte słowa. A już zwłaszcza czeska "medycyna ludowa” czyni cuda :mrgreen:

Czeska jest najlepsza! :D Stosuję regularnie ;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.09.2019 18:00

Epepa napisał(a):Po przeczytaniu Twoich relacji zdecydowałam się na zakup kajaka. I to był strzał w 10! Właśnie wróciliśmy z naszych szóstych wakacji w Chorwacji.

Fajnie, że się trochę do tego przyczyniłam :)

Epepa napisał(a):W przyszłym roku zdecydowanie Vis. :D

Świetny wybór! :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mój Hvar na ziemi - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone