Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże po Polsce podróże - Na Wschód-odsłona 2 :)

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.02.2016 11:58

A na zakończenie – odgrzebane zdjęcie z innego, wcześniejszego dnia...

Kulkowe wakacje nad Bałtykiem :lol:

Obrazek

:D

Było sympatycznie, spokojnie, sielankowo... do czasu jednak :roll: . Wróciwszy do pozostawionego na cały dzień nieopodal klifu samochodu zastaliśmy za wycieraczką karteczkę. Liścik od miejscowej policji :? zapraszający na rozmowę do krynickiego komisariatu. Zaparkowaliśmy auto w miejscu niedozwolonym :roll: . Miał być romantyczny ostatni wieczór, niestety nic z tego... myśli o obiedzie postanowiliśmy odłożyć na później, uznaliśmy, że tę sprawę najlepiej będzie załatwić od razu. Spakowawszy się pojechaliśmy do Krynicy, po drodze do tego natykając się na wypadek 8O , samochód potrącił motocyklistę. Nie zatrzymywaliśmy się, kilka aut już stało udzielając pomocy poszkodowanemu a kawałek dalej minęło nas pogotowie i policja właśnie.

Przed komisariatem mieliśmy chwilę konsternacji, bo wzywać wzywają, ale gdzie tam zaparkować? Na uliczce zakaz a kilka miejsc przed budynkiem przeznaczono dla wozów policyjnych... trudno, jedno zająłem :cool: . Wręczyliśmy wezwanie i skierowano nas do młodego policjanta. Wytłumaczyliśmy się niewiedzą i tym że po raz pierwszy odwiedzamy Krynicę i okolice... zostawiłem dokumenty swoje i auta i kazano nam poczekać. Po paru minutach policjant podszedł do nas mówiąc, że nie dostanę mandatu a jedynie pouczenie :D , porozmawialiśmy chwilę w sympatycznej atmosferze... i to byłoby na tyle. Skończyło się miło, ale jakaś tam nauczka była... Polska to nie Grecja :cool: i w popularnych dla turystów miejscach w sezonie (nad morzem zwłaszcza w weekendy) trzeba zachować ostrożność.

Nie było sensu wracać aż tak daleko. Zrobiło się późno i jeszcze chwila a będzie ciemno... a żołądki coraz mocniej dopominały się o wypełnienie. Zajechaliśmy na ten pierwszy parking za miastem, prawie całkiem już pusty o tej porze, nie było to zbyt dogodne miejsce, ale teraz nie miało to już znaczenia. Dokuczały komary, na szczęście świece dymne jakoś ratowały sytuację. Najedzeni po prostu poszliśmy spać.

23 sierpnia, niedziela

To już tylko droga do domu. Postanowiliśmy wracać autostradą, skoro była okazja, trzeba się przejechać i sprawdzić co też nam wybudowali :) . Pogoda, początkowo piękna w miarę jazdy na południe stawała się coraz bardziej pochmurna, nie było też wcale gorąco. 25 zł za odcinek do Torunia to cena którą zdecydowanie można przeboleć dla komfortu jazdy i czasu. Standard jazdy i parkingów – bez zastrzeżeń :idea: . Ścięliśmy autostradowy kąt prosty jadąc przez Rakoniewice, Łęczycę i Poddębice, z perspektywy czasu żałuję że nie zajrzeliśmy do kolegiaty w Tumie i Zamku w Łęczycy :roll: , może będzie jeszcze okazja. Jeszcze kawałek S8 od Sieradza i około 16 wróciliśmy do domu.

------------------------------------

I to już KONIEC :idea: relacji, której miało nie być...

Dziękujemy Czytelnikom za uwagę i zainteresowanie :idea: :D
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.02.2016 12:10

kulka53 napisał(a):I to już KONIEC relacji, której miało nie być...


... i bardzo dobrze, że była ... :)... z Wami jadę zawsze i wszędzie - nawet w ciemno, bo wiem, że będzie ciekawie i i odwiedzimy sporo fascynujących miejsc ... :D...
Dzięki i pozdrawiam.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 02.02.2016 12:18

kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a):I to już KONIEC relacji, której miało nie być...


... i bardzo dobrze, że była ... :)... z Wami jadę zawsze i wszędzie - nawet w ciemno, bo wiem, że będzie ciekawie i...


Poznań jest jednomyślny :!: :D

pzdr :wink:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 02.02.2016 16:48

Też dziękuję za relację, wspaniałe bałtyckie widoki, świetne opisy :) .
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 02.02.2016 18:48

Także dzięki :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.02.2016 19:37

Bardzo fajny wyjazd nad nasze piękne wybrzeże i miejsce, gdzie są wg mnie najpiękniejsze zachody słońca.
Takie spontaniczne wyjazdy nad Bałtyk są najfajniejsze i wtedy zawsze dopisuje pogoda :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.02.2016 07:40

Zapraszamy częściej nad polskie morze :)
Choc i tak jesteście częstymi goścmi jak widziałem
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.02.2016 13:39

longtom napisał(a):
kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a):I to już KONIEC relacji, której miało nie być...


... i bardzo dobrze, że była ... :)... z Wami jadę zawsze i wszędzie - nawet w ciemno, bo wiem, że będzie ciekawie i...


Poznań jest jednomyślny :!: :D

Miło nam niezmiernie :D

Nefer napisał(a):Też dziękuję za relację, wspaniałe bałtyckie widoki, świetne opisy :) .

Przy takiej pogodzie ładne widoki na zdjęciach wychodzą same :) (pod warunkiem że się ich nie robi smartfonami :? )

lotnikwsk napisał(a):Także dzięki :papa:

Dzięki za obecność :)

piekara114 napisał(a):Bardzo fajny wyjazd nad nasze piękne wybrzeże i miejsce, gdzie są wg mnie najpiękniejsze zachody słońca.
Takie spontaniczne wyjazdy nad Bałtyk są najfajniejsze i wtedy zawsze dopisuje pogoda :D

Różnie to może być, ale liczymy, że może i w tym roku uda się jakiś wypad na nasze wybrzeże, w każdym razie będziemy o tym rozmyślać. Tak więc zdecydowanie będzie bardzo w ostatniej chwili i spontanicznie :cool:

tony montana napisał(a):Zapraszamy częściej nad polskie morze :)
Choc i tak jesteście częstymi goścmi jak widziałem

Dawniej byliśmy bardzo częstymi, wspólnie od 1999 do 2005 co roku, a wcześniej nieraz także osobno.
Teraz z pewnością już kolejnej 10-letniej przerwy zrobić nie zamierzamy :idea: :)

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.02.2016 08:41

Niestety... :roll:
Nawet jeżeli to nie zapowiedź powstania Riviery w stylu niektórych odcinków wybrzeży Europy zachodniej, to i tak pomysł jest średnio trafiony :? (jak dla mnie)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 19.02.2016 09:24

kulka53 napisał(a):Niestety... :roll:
Nawet jeżeli to nie zapowiedź powstania Riviery w stylu niektórych odcinków wybrzeży Europy zachodniej, to i tak pomysł jest średnio trafiony :? (jak dla mnie)


... u la, la grubo poszli ... :roll: ... może na tym jednym się zakończy ... :roll: ...
Pozdrawiam.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8662
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 19.02.2016 09:38

kulka53 napisał(a):Niestety... :roll:

Znowu Gołębiewski... I kolejny szkaradny kolos. Eh.
Jak patrzę na to co zbudował w Karpaczu to serce mnie boli :cry: .
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.02.2016 09:55

Dzięki za morską relację :)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 19.02.2016 10:47

marze_na napisał(a):
kulka53 napisał(a):Niestety... :roll:

Znowu Gołębiewski... I kolejny szkaradny kolos. Eh.
Jak patrzę na to co zbudował w Karpaczu to serce mnie boli :cry: .

Kilka dni temu miałem tą wątpliwą przyjemność go podziwiać :evil:
A wygląda na to, że ten w Łebie może być znacznie większym koszmarem. Żyjemy w smutnych czasach, gdy nie liczy się nic poza kasą. :(
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8662
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 19.02.2016 10:58

greenrs napisał(a):Żyjemy w smutnych czasach, gdy nie liczy się nic poza kasą. :(

Budowę w Karpaczu śledziłam dokładnie. Do pana Gołębiewskiego nagięto wszystko od planu zagospodarowania zaczynając a na pozwoleniu na użytkowanie kończąc. Facet jest w stanie kupić wszystko i wszystkich, a urzędnicy mam wrażenie sami wskakują mu do kieszeni. Zanosi się na to, że w Łebie będzie tak samo.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże po Polsce podróże :-) - Brzegiem Bałtyku 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.02.2016 12:14

kmichal napisał(a):może na tym jednym się zakończy ... :roll: ...

Możliwe... oprócz tego pana raczej nikt takich molochów w turystycznych miejscach nie stawia :roll:
Może inni mają lepsze wyczucie smaku, gustu i choć trochę myślą o niszczonym krajobrazie...

marze_na napisał(a):Znowu Gołębiewski... I kolejny szkaradny kolos. Eh.
Jak patrzę na to co zbudował w Karpaczu to serce mnie boli :cry: .

Ja przed laty widziałem tylko ten w Mikołajkach.
Nie miałem zdania, ale reklamy w tv, sponsoring teleturniejów itp. budował otoczkę ekskluzywności i przepychu.
To co zobaczyłem na miejscu, jedynie z daleka, było tandetne, kiczowate i sprawiało wrażenie że się tak wyrażę "luksusu dla ubogich" :roll: .
Może nowsze projekty wyglądają lepiej, ale nie zmienia to faktu, że z pewnością
marze_na napisał(a):Do pana Gołębiewskiego nagięto wszystko od planu zagospodarowania zaczynając a na pozwoleniu na użytkowanie kończąc. Facet jest w stanie kupić wszystko i wszystkich, a urzędnicy mam wrażenie sami wskakują mu do kieszeni. Zanosi się na to, że w Łebie będzie tak samo.


:roll:

Patrząc na to jednak od strony gminy... będą to nowe miejsca pracy i sporo kasy, która wpłynie do budżetu gminy (do kieszeni urzędników pewnie też). Potrzeba zapewne masę kelnerów, sprzątaczek, pomocy kuchennych itp itd, pracę znajdzie sporo ludzi z okolicy, którzy często nie mają żadnego wykształcenia :roll: . Jakieś tam plusy jednak są... a żeby tak wielki moloch mógł ściągnąć gości, musi być postawiony w atrakcyjnym miejscu.

Coś na ten temat...

A jeszcze a propos Karpacza... cytat z pana T. Gołębiewskiego
"Długo się zastanawiałem, czy budować w Karpaczu, czy w Chorwacji. Przekonano mnie, że raczej tutaj."

:?

greenrs napisał(a):A wygląda na to, że ten w Łebie może być znacznie większym koszmarem. Żyjemy w smutnych czasach, gdy nie liczy się nic poza kasą. :(

Kilka nadmorskich koszmarków w czasie PRL powstało, nigdy nie zapomnę szoku, gdy po raz pierwszy przyjechałem do Dziwnówka 8O . Wtedy budowano często na pokaz że socjalistyczna Ojczyzna też potrafi, a teraz, rzeczywiście, za kasę i dla kasy można wiele. Umiejętny dar przekonywania i urzędnicy gminni jedzą z ręki :roll:

Roxi napisał(a):Dzięki za morską relację :)

Bardzo nam miło, że byłaś z nami :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Małe i duże po Polsce podróże - Na Wschód-odsłona 2 :) - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone