Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Nudysta19
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nudysta19 » 13.09.2022 12:37

A o czym można pisać w tym temacie? Wyczuwam lekki ból dupki u kogoś
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 13.09.2022 12:39

Grzeczniej trochę.
Nudysta19
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nudysta19 » 13.09.2022 15:01

Zawsze grzecznie, ale jak ktoś pisze takie bzdury to czasami się nie da :) W regulaminie nie ma słowa o tym, ze nie można się umówić z kimś na wspólne plażowanie :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2999
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 13.09.2022 15:27

Z fajnej sprawy jakim jest plażowanie na golaska robisz schadzki zboków.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 17.10.2022 17:50

Witam wszystkich miłośników Hvar.
Ze względu na poszukiwania nowego kierunku wbiłem się w ten wątek. Niestety 399 stron jest przerażające i po kilkunastu mam mętlik w głowie.
Wcześniejsze lata byłem na Riwierze Makarskiej - Brela, Tucepi, Podgora.
Poszukuję czegoś trochę spokojniejszego niż te wymienione powyżej jednak z pewną dostępnością różnych Kołobrzeg- musi być w pobliżu dobra pizza :-) - dwójka dzieci z nami.
Plaża raczej do odpoczynku a nie nawalającej muzy i poszukiwania miejsca o 8 rano. Jeśli byłaby z drzewami dającymi cień to mistrzostwo świata.
Jak widzicie, pierwszy problem to jakaś miejscowość- i tu liczę na podpowiedzi.

Druga sprawa to nocleg już w tych miejscach - może coś sprawdzonego - będę szukał na koniec lipca lub przełom na sierpień 2023.
Co potrzebujemy - blisko plaży, balkon od strony morza na śniadanie przy olivie, kawie i pieczywie. Dodatkowo dwie sypialnie. Dostęp do pralki byłby mega sprawą.

Reasumując, proszę o podpowiedzi miejsca z krótkimi wskazówkami jakie części danych miejscowości proponujecie.
Dodatkowe pytania nasuną się w trakcie szukania
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6674
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.10.2022 18:34

stachmat napisał(a):Niestety 399 stron jest przerażające i po kilkunastu mam mętlik w głowie.

Polecam zatem bezcenny wciąż post Katarzyny Głydziak-Bojić (nb. w minionym sezonie szefowej TZ w Starim Gradzie) na temat różnych miejscowości i opcji plażowania na Hvarze:
hvar-t19490.html#p285462
Na Hvarze jest INACZEJ niż we wspomnianych przez ciebie miejscowościach Makarskiej Riwiery.
Dodatkowo jeśli nie braknie cierpliwości:
plaze-na-hvarze-2019-t55458.html
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 17.10.2022 22:24

Mikromir napisał(a):
stachmat napisał(a):Niestety 399 stron jest przerażające i po kilkunastu mam mętlik w głowie.

Polecam zatem bezcenny wciąż post Katarzyny Głydziak-Bojić (nb. w minionym sezonie szefowej TZ w Starim Gradzie) na temat różnych miejscowości i opcji plażowania na Hvarze:
hvar-t19490.html#p285462
Na Hvarze jest INACZEJ niż we wspomnianych przez ciebie miejscowościach Makarskiej Riwiery.
Dodatkowo jeśli nie braknie cierpliwości:
plaze-na-hvarze-2019-t55458.html


Opis Katarzyny bezcenny.
Jestem pewien że na nocleg nie szukamy architektury.
Nie szukamy też odludnych miejsc. Zawsze możemy na takie na jeden dzień pojechać.
Raczej miejscowość gdzie jest trochę restauracji i jakieś życie wieczorne ale bez tego maksymalnego tłumu deptakowego.
No i żeby można było supa wypożyczyć bo swojego nie mamy :D
Z 2 tygodni będziemy tam pewnie 60%, reszta to jakieś wyjazdy, te ustronne plaże, zwiedzanie.
Odpada nocleg w zatokach portowych z zapachem rybnym.
Nie wiem czy np taka Jelsa na obrzeżach jest ciekawa.

Co do plaż to trochę czasu mi zejdzie aby to wszystko przeczytać.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15935
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.10.2022 08:47

Jelsa, Stari Grad - to wg mnie jedyne miejscówki, które spełnią Twoje oczekiwania. I jeszcze Vrboska - jest tu dużo jej zwolenników, mnie nie zachwyciła. Problemem może być sensowna plaża blisko noclegu (pod nosem, bez ruszania samochodu) zwłaszcza z cieniem.
W Jelsie szukaj noclegu w okolicy Burkova (widok) oraz Vitarnja
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 18.10.2022 09:20

stachmat napisał(a):Opis Katarzyny bezcenny.
Jestem pewien że na nocleg nie szukamy architektury.
Nie szukamy też odludnych miejsc. Zawsze możemy na takie na jeden dzień pojechać.
Raczej miejscowość gdzie jest trochę restauracji i jakieś życie wieczorne ale bez tego maksymalnego tłumu deptakowego.
No i żeby można było supa wypożyczyć bo swojego nie mamy :D
Z 2 tygodni będziemy tam pewnie 60%, reszta to jakieś wyjazdy, te ustronne plaże, zwiedzanie.
Odpada nocleg w zatokach portowych z zapachem rybnym.
Nie wiem czy np taka Jelsa na obrzeżach jest ciekawa.

Co do plaż to trochę czasu mi zejdzie aby to wszystko przeczytać.


Jeśli zastanawiasz się nad Jelsą, może moje relacje pomogą w podjęciu decyzji. My akurat nie mieszkaliśmy blisko wody a widok mieliśmy na góry, ale dla mnie było idealnie 8)

sierpniowy-hvar-2018-to-sie-naprawde-udalo-t54817.html
lubie-wracac-tam-gdzie-bylam-hvar-2019-t55583.html

Hvar i Jelsę wspominam z łezką w oku, ale póki co Korcula zdetronizowała Hvar, więc szykujemy się na 3 wizytę tamże :hut:
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 18.10.2022 13:58

corrina napisał(a):Jeśli zastanawiasz się nad Jelsą, może moje relacje pomogą w podjęciu decyzji. My akurat nie mieszkaliśmy blisko wody a widok mieliśmy na góry, ale dla mnie było idealnie 8)

sierpniowy-hvar-2018-to-sie-naprawde-udalo-t54817.html
lubie-wracac-tam-gdzie-bylam-hvar-2019-t55583.html

Hvar i Jelsę wspominam z łezką w oku, ale póki co Korcula zdetronizowała Hvar, więc szykujemy się na 3 wizytę tamże :hut:


Relacje cudowne, choć wszędzie widoki, dzieci, ale właścicieli aparatu nie zauważyłem :lol:

Nigdy nie próbowaliśmy plażowania "samochodem" i to mnie zastanawia. Lubię mieć ją blisko - zapomnę czegoś to biegiem do app i jestem zaraz na miejscu. W przypadku samochodu nie mam miejsca na zapominanie.

Muszę przemyśleć czy Jelsa ze wschodami słońca, czy Hvar z zachodami :roll:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6674
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 18.10.2022 15:38

stachmat napisał(a):Wcześniejsze lata byłem na Riwierze Makarskiej - Brela, Tucepi, Podgora.
Poszukuję czegoś trochę spokojniejszego niż te wymienione powyżej jednak z pewną dostępnością różnych Kołobrzeg- musi być w pobliżu dobra pizza :-) - dwójka dzieci z nami.
Plaża raczej do odpoczynku a nie nawalającej muzy i poszukiwania miejsca o 8 rano. Jeśli byłaby z drzewami dającymi cień to mistrzostwo świata.
Druga sprawa to nocleg już w tych miejscach - może coś sprawdzonego - będę szukał na koniec lipca lub przełom na sierpień 2023.

stachmat napisał(a):Raczej miejscowość gdzie jest trochę restauracji i jakieś życie wieczorne ale bez tego maksymalnego tłumu deptakowego.
No i żeby można było supa wypożyczyć bo swojego nie mamy :D
Odpada nocleg w zatokach portowych z zapachem rybnym.

stachmat napisał(a):Nigdy nie próbowaliśmy plażowania "samochodem" i to mnie zastanawia. Lubię mieć ją blisko - zapomnę czegoś to biegiem do app i jestem zaraz na miejscu.

Czytam to wszystko i jedyna odpowiedź jaka mi się nasuwa zabrzmi nieco brutalnie: nie ma i nie będzie. :mrgreen:
To nie jest Makarska Riviera, gdzie przez całą miejscowość ciągnie się plaża, a przy niej szeroki wybór knajpek i domów z apartamentami.
Musisz dokonać bolesnego wyboru.
Albo stawiasz na plaże blisko apartamentu - i to nawet nie tak wypasione i ciągnące się przez miejscowość, tylko gęsto przetykane skałami - wtedy wybierasz Zavalę lub Ivan Dolac.
Tu pooglądaj sobie zdjęcia z obydwu miejscowości:
plaze-na-hvarze-2019-t55458-660.html#p2139895
plaze-na-hvarze-2019-t55458-240.html#p2101541
Masz mało knajpek i sklepów na miejscu (choć jakieś tam są - szczegóły doczytaj), prawie żadnej starej architektury, na spacery po miasteczkach i posiadówy w klimatycznych knajpkami jeździsz przez tunel Pitve do Starego Gradu, Jelsy, Vrboski, ewentualnie Hvaru, odczekując oczywiście swoje przed tunelem. Btw, i tak w szczycie sezonu plaże w Zavali i Ivan Dolcu puste nie będą. :wink:
Albo stawiasz na knajpki i miasteczka (Jelsa, Vrboska, Stari Grad, o Hvarze raczej nie myśl jako o spokojnym miejscu - tłumy nawalonych Anglików), gdzie znajdziesz jakiś wybór restauracji i pizzy, :mrgreen: ale zapomnij o takich plażach jak na wspomnianej riwierze, pod nosem. Zazwyczaj jakieś plaże oczywiście są, ale na obrzeżach i niczego nie urywają. W centrum dominują mariny i inne miejsca cumowania łodzi. Tu oczywiście też odsyłam do szczegółów w relacjach z konkretnych miejscowości (lista na pierwszej stronie tego wątku).
Dla przykładu mój tegoroczny kompromis w Starim Gradzie: apartament na południowych obrzeżach miasta (dzielnica Borić) 50m od plaży Lanterna, która wygląda tak (tu oczywiście rano, jeszcze bez ludzi):

aaIMG_20220715_084308780 (2) (Copy).jpg


aaIMG_20220715_084237764_HDR (2) (Copy).jpg


Choć zachody słońca z niej widać było cudnie:

aaIMG_20220718_202346295~2 (2) (Copy).jpg


Woleliśmy jednak się przejść kawałek dalej do ustronnej zatoczki:

aaIMG_20220712_121009959~2 (3) (Copy).jpg


Po przeciwnej, północnej stronie miasteczka, plaże na obrzeżu w okolicach hoteli jak widać poniżej:

aaIMG_20220714_083137019 (2) (Copy).jpg


aaIMG_20220714_075119699 (2) (Copy).jpg


Ale już kawałek dalej, idąc ścieżką przez las można znaleźć takie zakątki:

aaIMG_20220714_082548120 (2) (Copy).jpg


aaIMG_20220714_075436541_HDR (2) (Copy).jpg


Zatem generalnie - mieszkając w miasteczkach jak Vrboska, Stari Grad, Jelsa, trzeba choć trochę ruszyć tyłkiem by dotrzeć do znośnych plaż.

Na Hvar się jednak nie jedzie po to, by spędzić cały urlop mocząc tyłek w wodzie tuż przy apartamencie. Szkoda wchodzić na prom. Za dużo tam pięknych miejsc na taki urlop.

aaIMG_20220716_143414839~2 (2) (Copy).jpg


aaIMG_20220716_111358173 (2) (Copy).jpg


aaIMG_20220718_134057681 (2) (Copy).jpg
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 486
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 18.10.2022 17:07

Na tej wyspie niestety trzeba wybrać. Albo masz knajpy i wieczorne spacery po miasteczku. Albo jedziesz za tunel i masz większy spokój. Tak czy tak do najładniejszych plaż trzeba dojechać samochodem.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 18.10.2022 17:25

Czytając poprzedni post na początku już powiedziałem sobie Riviera...i po co były te zdjęcia.
Ehhh mętlik jeszcze większy.
Jednak będzie burza wymagań rodzinnych :-)
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 18.10.2022 17:32

A jeszcze takie dziwne pytanie - czy w tych małych klimatycznych plażach można znaleźć wypożyczenie SUPa? Jakoś nie widzę jazdy z tym w samochodzie - brak bagażnika. Pytam bo mam dwóch miłośników tego zajęcia na morzu.
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 18.10.2022 22:19

stachmat napisał(a):A jeszcze takie dziwne pytanie - czy w tych małych klimatycznych plażach można znaleźć wypożyczenie SUPa? Jakoś nie widzę jazdy z tym w samochodzie - brak bagażnika. Pytam bo mam dwóch miłośników tego zajęcia na morzu.

Jasne,że tak .SupA można wypożyczyć na jednej z piękniejszym moim zdaniem plaży Cast Away w Gromin Dolac .Nie ma piękniejszego miejsca do supowania. Deskę można wypożyczyc w małym ośrodku jeden dom i drewniane namioty,który znajduje się nad plażą. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 399
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone