Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 30.05.2023 08:29

Pytanie: czy w Jelsie zjem gdzieś śniadanie? Takie z kawą, jajkiem itp... no i musi być czynne od 7-8 rano, bo my jesteśmy ranne ptaszki :wink:
Często w pierwszy dzień pobytu idziemy gdzieś na śniadanie, potem ogarniamy już we własnym zakresie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.05.2023 11:36

To jest najpiękniejsze w Jelsie.
Schodziliśmy z Burkova prosto do przystani z żoną, z pieskiem ...o godzinie 8:00 i przy pustawych jeszcze stoliczkach ciasto, kawusię i słuchaliśmy budzącego się miasteczka.
Coś wspaniałego.
IMG_20200826_085512.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.05.2023 13:07

Tylko to mało śniadaniowe zestawienie :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.05.2023 13:24

Akurat w jednym miejscu jedliśmy bo takie śniadanie nam pasowało.
Obok tam jest jest kilka restauracji i miejscowi się tam posilali.
Na 50m tam są 4 restauracje. A w odległości kolejnych 100m następne wzdłuż przystani.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 30.05.2023 13:33

kaeres napisał(a):Akurat w jednym miejscu jedliśmy bo takie śniadanie nam pasowało.
Obok tam jest jest kilka restauracji i miejscowi się tam posilali.
Na 50m tam są 4 restauracje. A w odległości kolejnych 100m następne wzdłuż przystani.


Tak, wiem, tylko czy podają śniadania? :roll: no i żadna z tych restauracji nie jest czynna rano.
Za ciasteczkami zbytnio nie przepadam, chociaż ten serniczek wygląda nieźle. Może spróbuję :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.05.2023 13:37

Każda o 8:00 rano była otwarta.
Przynajmniej w lipcu 2020

Przejżyj googlowe zdjęcia, są tam śniadania.
https://goo.gl/maps/KZGKhH7RVPNJTcLi6
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 30.05.2023 13:41

kaeres napisał(a):Każda o 8:00 rano była otwarta.
Przynajmniej w lipcu 2020


A to może google ma nieaktualne dane, albo przed sezonem otwierają się później.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.05.2023 13:42

Czy to będzie pkt 8 czy 8:14 albo 8:37
To jest południe Europy...
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 30.05.2023 13:44

kaeres napisał(a):Czy to będzie pkt 8 czy 8:14 albo 8:37
To jest południe Europy...


:lol:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 30.05.2023 13:45

Google mapy pokazują zaznaczając restauracje czynne od 8.00, że otwarta jest Obala - od 7, i Hit Bistro od 8.00 :wink:

Ja za to zapytam czy jadł ktoś makaron z truflami na Hvarze ?
Robię rozeznanie , głównie w Starim Gradzie, bo tam stacjonujemy, ale może być gdziekolwiek :wink:
Sama jadłam w jednym miejscu, ale chcę sprawdzić w innym :mrgreen:
marecky81
Cromaniak
Posty: 515
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 30.05.2023 14:58

Magda O. napisał(a):Pytanie: czy w Jelsie zjem gdzieś śniadanie? Takie z kawą, jajkiem itp... no i musi być czynne od 7-8 rano, bo my jesteśmy ranne ptaszki :wink:
Często w pierwszy dzień pobytu idziemy gdzieś na śniadanie, potem ogarniamy już we własnym zakresie.


Chyba pomyliłaś kraj i kierunek. Tam się nie jada jajek i twarożków na śniadanie, przynajmniej nad morzem. Model włoski, espresso i coś słodkiego. Proponuję piekarnię i burka, w niektórych są stoliki i można kupić też kawę.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 31.05.2023 05:11

marecky81 napisał(a):Chyba pomyliłaś kraj i kierunek. Tam się nie jada jajek i twarożków na śniadanie, przynajmniej nad morzem.
To chyba poniższy lokal prowadzi jakiś "imigrant z północy Europy" :roll:
- Vedran, czy mógłbyś nas uszczęśliwić takim porządnym miejscowym śniadaniem
- Jasne, boboo, ale chwilę potrwa
Obrazek
(stolik usytuowany 5 metrów od morza, to żółte po prawej, to omlety - z jajek!)

marecky81 napisał(a):Model włoski, espresso i coś słodkiego.
Espresso? Przed południem do śniadania? We Włoszech?
8O
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 31.05.2023 07:37

marecky81 napisał(a):
Magda O. napisał(a):Pytanie: czy w Jelsie zjem gdzieś śniadanie? Takie z kawą, jajkiem itp... no i musi być czynne od 7-8 rano, bo my jesteśmy ranne ptaszki :wink:
Często w pierwszy dzień pobytu idziemy gdzieś na śniadanie, potem ogarniamy już we własnym zakresie.


Chyba pomyliłaś kraj i kierunek. Tam się nie jada jajek i twarożków na śniadanie, przynajmniej nad morzem. Model włoski, espresso i coś słodkiego. Proponuję piekarnię i burka, w niektórych są stoliki i można kupić też kawę.

Niczego nie pomyliłam. Nie jadę do Chorwacji po raz pierwszy. Jadałam już takie śniadania w Chorwacji, zapytałam tylko, czy w Jelsie jest taka możliwość. I tyle. Jak nie masz nic mądrego do napisania, tylko krytykę, to może się nie odzywaj.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 15.06.2023 21:53

Jutro rano jadę do Cro. Cel to Jelsa (wahałem się czy nie Gdinj, bo fajną miejscówkę znaleźliśmy wczoraj na bookingu).
Wątek śledziłem na bieżąco. Ten z plażami od Konrada również (choć muszę go sobie odświeżyć).

Niestety moja pamięć jest zawodna, stąd kilka pytań:
1. Gdzie można na wyspie zjeść dobrą pekę za rozsądne pieniądze?
2. Jakieś polecane restauracje, najlepiej w okolicy Jelsy? Mam na liście tylko Caffe bar Gira i GARDELIN Restoran Luka w Jelsie oraz Odisej Restaurant i oczywiście Hora Hvar w Stari Grad.
3. O bezprowizyjne bankomaty pytałem w innym temacie. Podobno już takich na Hvarze nie ma :(
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 15.06.2023 22:03

Peka tylko w Kokocie, aczkolwiek ceny i tam poszybowały w górę...z ośmiornicy dla 2 osób 50 e, jagnięcina ( dla mnie pyszniejsza niż w Jablanicy w BiH) 44 e .
Co do restauracji, ja robiłam rozeznanie bardziej w SG, ale generalnie tanio nie będzie. Mam wrażenie, że Hvar zrobił się bardzo luksusowy, i jak przeglądam tegoroczne już cenniki z konob, to łeb mi urywa :roll:
Największy hit jaki znalazłam to makaron z truflami za 24.5 e, gdzie w maju na Istrii kosztował 14-15 e.
Kwestia też jakiego jedzenia szukasz, ja szukałam restauracji typowo pod makaron z truflami ( dla mnie) czy mule ( dla męża) jeśli chcesz mogę Ci podesłać moją odręczną rozpiskę, ale to nie są miejsca w Jelsie :wink:
Hora Hvar w SG kompletnie nie kojarzę, i nie wiem co robi gdzie :hut:
Co do bankomatów, nie wiem jak na Hvarze, ale w temacie właśnie bankomatów zerknij stronę dwie w tył, tam wrzucałam taki, który nie pobierał niczego w maju :wink:
Udanych wakacji u mnie jeszcze 22 dni czekania 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 402
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone