Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 19.10.2022 08:58

Mikromir napisał(a):...

W przyszłym roku planuję powrót do Cro, mam nadzieję, że nasz już wtedy poęciolatek lepiej zniesie podróż niż 3 lata temu...
Myślałam o Milnie ze względu na plaże i lepszą dostępność niż miejscowości za tunelem.
Ale wpadł mi w oko apartament także w tej części Stari Gradu, o której piszesz - na ul. Miroslava Krieže. To nasz numer 1 z poprzedniego pobytu na wyspie i kuszą częste wypady na starówkę. Ale akceptowalna plaża w pobliżu też jest istotna.
Jak wygląda plaża Laterna pod względem czystości i dostępności dla dzieci?
Czy ta "ustronna zatoczka" jest mocno oblegana w ciągu dnia?
W jakim terminie byliście? Ostatnio nie śledziłam forum na bieżąco. My planujemy pierwszą polowę lipca.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1911
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 19.10.2022 11:52

IMG_20200817_111413.jpg


Tak to wyglądało w sezonie covidowym (sierpień 2020)
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 19.10.2022 13:52

piekara114 napisał(a):Jelsa, Stari Grad - to wg mnie jedyne miejscówki, które spełnią Twoje oczekiwania. I jeszcze Vrboska - jest tu dużo jej zwolenników, mnie nie zachwyciła. Problemem może być sensowna plaża blisko noclegu (pod nosem, bez ruszania samochodu) zwłaszcza z cieniem.
W Jelsie szukaj noclegu w okolicy Burkova (widok) oraz Vitarnja


A czy druga strona - Lućica i dojście do plaży Mina jest warte uwagi czy omijać ten zakątek i skupić się na Burkova i Vitarnja?

Niestety w spisie plaż Hvaru nie znalazłem tych po stronie Vitarnja.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.10.2022 14:43

Mina dla mnie całkowicie na nie. Ten piasek jest wg mnie brzydki (chyba, że od 2017 r. coś się zmieniło i coś lepszego tam nawieźli) i początkiem lipca było tam tłoczno.
W tej okolicy dla mnie najlepsza była plaża z kościółkiem Uvala Crkvica: cisza i spokój. https://www.otok-hvar.hr/destinations/jelsa/crikvica
Obrazek

Obrazek

Ja miłośnikiem Hvaru nie zostałam, ale jak na pewno zauważyłeś jest tu ogromna rzesza osób zakochanych w tej wyspie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.10.2022 17:31

Kasia i Krzyś napisał(a):Jak wygląda plaża Laterna pod względem czystości i dostępności dla dzieci?
Czy ta "ustronna zatoczka" jest mocno oblegana w ciągu dnia?
W jakim terminie byliście? Ostatnio nie śledziłam forum na bieżąco. My planujemy pierwszą polowę lipca.

Na Hvarze byliśmy w terminie 11-22 lipca.
O tej niewielkiej zatoczce i jej położeniu pisałam tutaj. Jest malutka. Plażowaliśmy tam w grupie pięcioosobowej i często ten fakt wystarczył, że odstraszyć kolejnych przybyłych, więc nierzadko byliśmy tam sami. :wink: Maksymalnie przebywały tam 2-3 rodziny / grupki, bo na więcej po prostu nie było miejsca. Część na samej plaży, część przy skałach pod drzewami. Aaaa, rankami odpoczywała tam leciwa lokalna nudystka, ale gdy nadchodziliśmy głośno tupiąc około 10.00 zazwyczaj zbierała się już do odejścia.

IMG_20220714_111834693_HDR (2) (Copy).jpg


IMG_20220712_120855140 (2) (Copy).jpg


Trzeba tylko pamiętać, że nie było tam drobnych otoczaków, tylko normalne kamienie jak widać niżej:

IMG_20220712_121559828 (2) (Copy).jpg


IMG_20220714_111903823 (2) (Copy).jpg


Dalej w stronę hotelu i promu też są gdzieniegdzie miejsca do plażowania z kamykami, trochę ludzi tam bywa, ale to nie tłumy.

IMG_20220719_201842235_HDR (2) (Copy).jpg


Co do Lanterny, plażowałam na niej chyba tylko raz pod wieczór dość krótko. W szczycie plażowania było czasem trochę więcej osób niż na zdjęciu pod Twoim postem, choć z pewnością nie jak np. w Drveniku. :wink: Ten pokazany fragment najbardziej nadaje się dla dzieci, są drobne kamyki i łagodne zejście. Ludzie plażują oczywiście też na okolicznych skałach, platformie kamienno-betonowej, pod drzewami, wieszają sobie hamaki, etc. Nie zauważyłam tam więcej brudu niż na normalnej plaży miejskiej - wiadomo, przy koszu na śmieci rósł z biegiem dnia mały pagórek, ale ten kosz był i to sprzątany po całym dniu. :oczko_usmiech: Wiadomo, całość niczego nie urywa, ale koszmarem też nie jest.
Woda ok. Jasne, że tam nie jest aż tak przejrzyście jak w małej hvarskiej uvali, ale akceptowalnie i wchodziłam do wody bez uczucia obrzydzenia. Gdzieniegdzie przy skałach jeżowce mówiły, że da się tam żyć. :mrgreen:
Przy plaży i deptaku jest mały bar, który działał, grała muza, ale niezbyt głośno czy uciążliwie. Bardziej wieczorami docierał do nas (na Augusta Cesarca) głos z hotelu po drugiej stronie zatoki, gdzie urządzano jakieś imprezy taneczne czy koncerty, ale kończyły się niezbyt późno, do zaakceptowania.
Lanterna to ponoć najlepsze miejsce do oglądania zachodów słońca w Starim Gradzie. 8)

Generalnie nie narzekam na Stari Grad - spacery uliczkami i atmosfera miasteczka są bezcenne. Na rivie oczywiście tłumy wieczorem, ale w uliczkach spokój i niesamowity nastrój. Fajne jachty do oglądania. :) Można trochę powędrować, np. na Glavicę. Dla tych korzyści raczej warto było tam stacjonować.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.10.2022 17:43

Ta plażyczka, którą opisuje Mikromir była jedynym miejscem podczas tegorocznego Hvaru, gdzie byliśmy sami :mrgreen: :lol:
Ale tylko jeden jedyny raz wpadliśmy tam na 2 godzinki, innych plażowań w SG nie było.
Pomimo codziennych dojazdów na plaże uwielbiam SG i za rok będziemy tam stacjonować 3 raz, w sumie 6 raz na Hvarze :mrgreen:
Na Korculi plażę mieliśmy pod nosem, dosłownie pod apartamentem, ale u mnie znowu Korcula tego roku nie zachwyciła jak kilka lat wcześniej, będąc tam każdy z mojej rodziny czekał już na przenosiny, a Hvar jak zwykle nr 1 :hearts:
SebM
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebM » 13.01.2023 14:58

Pomóżcie znawcy Hvaru, bo nie mogę się zdecydować,
Jelsa - Apartments Marić https://tiny.pl/wjzfm
czy Ivan Dolac https://tiny.pl/wjzfr
zależy mi na ładnych plażach, częściej z dojściem na nogach, choć nie wykluczam czasem autem.
Może ktoś był w tych apartamentach, coś podpowie, dzięki
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 15.01.2023 13:51

https://visitjelsa.hr/hr/destinacija/ivan-dolac/ Wejdź na tę stronę . Interaktywnie zwiedzisz Jelsę i wszystkie miejscowości wokół łącznie z Ivan Dolac. Obydwie miejscówki zdecydowanie się różnią. Jelsa to jedno z większych miasteczek na Hvarze, tętniące wieczorowym życiem, natomiast Ivan Dolac to typowa miejscowość wypoczynkowa mająca zaledwie trzy działające knajpki, w tym jedną: Vartal pod drzewami.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 16.01.2023 10:53

Dokładnie jak kolega wyżej napisał.
Totalnie rozstrzał z wymaganiami :)
Jelsa to tętniące życiem miasto i ZAWSZE coś się dzieje. ID to masz ciszę i spokój.
Zależy co lubisz.
Akurat Jelsa/Virarnja to mega spokojna dzielnica i oddzielona od portu w Jelsie wejściem do portu więc na hałasy nie narzekasz, a bliskość miasta wynagradza miejscówkę.
ID wiadomo. Mega spokój po drugiej stronie wyspy. Dojazd do każdego miasteczka samochodem. Ale za to plażyczki w bliskości są piękne.
Plaże na piechotkę to obie destynacje są kiepskie. Musisz samochodem pojeździć aby dotrzeć do najlepszych.
SebM
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebM » 16.01.2023 15:00

Dzięki wszystkim,
wybraliśmy ID, ponieważ lubimy ciszę, spokój.
tomaszproblem
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 18.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszproblem » 19.01.2023 23:10

SebM napisał(a):Dzięki wszystkim,
wybraliśmy ID, ponieważ lubimy ciszę, spokój.

Mam nadzieję, że to dobry wybór bo my też planujemy tam odpoczywać. Kiedy się wybieracie?
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.01.2023 01:07

SebM napisał(a):Dzięki wszystkim,
wybraliśmy ID, ponieważ lubimy ciszę, spokój.


...kilka razy byliśmy na Hvarze i wierz mi to bardzo dobry wybór. Mieszkaliśmy zawsze, co prawda trochę wyżej, w Bojanic Bad, ale często bywaliśmy również w Ivan Dolac, chociażby po zakupy, czy na kolacji w restauracji .
Zdecydowanie spokojnie i kameralnie, chociaż nie tak urokliwie jak w BB, jeśli chodzi o plażę, ale zdecydowanie to dobra decyzja.
tomaszproblem
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 18.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszproblem » 23.01.2023 13:10

majeczka napisał(a):
...kilka razy byliśmy na Hvarze i wierz mi to bardzo dobry wybór. Mieszkaliśmy zawsze, co prawda trochę wyżej, w Bojanic Bad, ale często bywaliśmy również w Ivan Dolac, chociażby po zakupy, czy na kolacji w restauracji .
Zdecydowanie spokojnie i kameralnie, chociaż nie tak urokliwie jak w BB, jeśli chodzi o plażę, ale zdecydowanie to dobra decyzja.


Którą restauracje polecasz?
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 24.01.2023 22:02

W zasadzie to w samym Ivan Dolac jest tylko jedna restauracja, Slavinka, przy samej plaży oferująca także kwatery dla wczasowiczów. Po drugiej stronie plaży- Vartal to bar pod chmurką a właściwie pod drzewami. Oferuje wszystko co do picia i świetne lody. Świetny przerywnik w trakcie plażowania lub okazja do posiedzenia wieczorem przy drinku i szumie fal. Zaraz za Vartalem jest jeszcze jeden bar oferujący raczej szybkie dania. Nie korzystałem. Przy szosie w stronę Bojanić Bad jest jeszcze restauracja Rot oferująca dania pod chmurką w otoczeniu winnicy. Tu trzeba rezerwować pobyt z wyprzedzeniem a korzystać raczej wieczorową pora ze względu na prażące słońce. Gdybym miał polecać to poza piwem czy drinkiem w Vartalu radzł bym wybrać się do jakiejś konoby, których po drugiej stronie tunelu jest mnóstwo. Przeglądając ten wątek znajdziesz ciekawe propozycje. :papa:
tomaszproblem
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 18.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszproblem » 25.01.2023 16:54

Dziękuje Wam bardzo za pomoc. Zabieram się za lekturę:) pozdrawiam wszystkich i być może do zobaczenia gdzieś na Hvarze!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 400
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone