Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.06.2023 15:27

Bravik napisał(a):No to się o miesiąc mijamy. My w Jelsie lądujemy 16 lipca. W Jelsie, a dokładnie w Vitarnji, w połowie drogi do Vrboski. A Wy gdzie przycumowaliście?

Padło na apartament Barbara w Jelsie. To gdzieś obok.


Co do konob - nie narzekaliśmy w konobie Bogo w Vrbanj. Z tych dalszych od Jelsy to klimatyczne Tavern Zbondini w Velo Grablje, no i Konoba Stori Komin w Malo Grablje.
Ale żeby zjeść w Gardelinie musisz jednak zrobić te 5 km nadmorską promenadą, minąć moją miejscówkę i dojść do Vrboski. Tam parę metrów pod górkę i już jesteś na miejscu. Stolik najlepiej gdzieś z brzegu i masz piękny widok na zatokę i zachód słońca. :wink: Habanero jak nic potwierdzi.

Dzięki :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.06.2023 15:34

Marsallah napisał(a):
empire13 napisał(a):1. Gdzie można na wyspie zjeść dobrą pekę za rozsądne pieniądze?

Konoba Humac w Humacu! Peka to jedno, a okoliczności przyrody i te olbrzymie kamienne stoły to drugie i też ważne (zostaje to we wspomnieniach).
Poza tym - Stori Komin w Malo Grablje.

empire13 napisał(a):2. Jakieś polecane restauracje, najlepiej w okolicy Jelsy? Mam na liście tylko Caffe bar Gira i GARDELIN Restoran Luka w Jelsie oraz Odisej Restaurant i oczywiście Hora Hvar w Stari Grad.


Koniecznie Konoba Lem - Vrboska. Świetna lokalizacja, zawsze znajdziesz miejsce, pysznie, duży wybór, no i ceny normalne.

Dzięki, zapisane:)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.06.2023 15:37

Bravik napisał(a):Smacznie było też za tunelem w konobie Zavala. Plus piękny widok na otok Šćedro. :wink:

No to już niezłą mam listę. Dzięki :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.06.2023 15:47

Habanero napisał(a):Luka Gardelin i wszystko w temacie :D

Skoro rekomendujesz to musi być git :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.06.2023 16:00

[b]empire13[/b] nie umiem tak ładnie odpisać cytując w części więc napiszę zbiorczo 8)
Jeśli będziesz w Hora to czekam na rekomendacje :wink:
Co do cen za obiad to chyba 150-180 kun :?:
Za 50 to można co najwyżej zupę kupić, za 80 to zupe z frytkami :twisted:
Kalmary zeszłego roku jeśli kosztowały 90 kun to było łał, a to rzadkość, zwykle jednak koło 130 kun. Teraz zwykle od 20 e w górę, jak patrzę po menu. O rybach nie mówię bo to kosmos.

W Jelsie koło parkingu masz "budkę" z tym co złowią, oczywiście pewnie tylko rano czynna :wink: czyszczą na miejscu.

Co do Veprinovej naprawdę warto, cudowna plaża, a i parkowanie ciekawe, wrzucę filmik jak można zaparkować auto :mrgreen:
To auto autentycznie musiało się jakoś wcisnąć pomiędzy, bo te oba stały wcześniej :mrgreen:
https://photos.app.goo.gl/C72pX8kR6E9thRPq8
I konoba na dokładkę :hearts:
https://photos.app.goo.gl/LHFKuWihCXD7aUpNA

[quote="Habanero"]Luka Gardelin i wszystko w temacie :D[/quote]
O właśnie tu od 12 do 17 menu mięsne albo rybne za 15 e ? Cena luks, może uda się skorzystać :)

Hmmm coś mi się psuje z cytowaniem, a i z pogrubieniem, edytowałam kilka razy, i nic :hut:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.06.2023 17:13

wiolek_lp napisał(a):nie umiem tak ładnie odpisać cytując w części więc napiszę zbiorczo 8)

Kliknij "cytuj". Później przytrzymaj tekst, który chcesz zacytować i kliknij u góry "quote". Czasem inne "quote" trzeba usunąć ;)
Najlepiej poćwiczyć.


Jeśli będziesz w Hora to czekam na rekomendacje :wink:

Oczywiście :)


Co do cen za obiad to chyba 150-180 kun :?:

Może coś mi się pomyliło. Sprawdzę rachunki z zeszłego roku :)


W Jelsie koło parkingu masz "budkę" z tym co złowią, oczywiście pewnie tylko rano czynna :wink: czyszczą na miejscu.

Sprawdzę :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 19.06.2023 08:46

Czy w Hvarze i w Stari Grad znajdę bezpłatne parkingi?
W Hvarze kiedyś był na Kovacevica ale w zeszłym roku widziałem tam parkomat.
W SG google pokazuje ten. Może jest coś bliżej centrum za free?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.06.2023 08:53

W Hvar i Stari Grad oficjalnych darmowch parkingów nie ma.
Można się skitrać gdzieś przy chodniku ale jak to w Chorwacji, pewności nigdy nie ma czy legal czy nie :)
Ja nawet w Dubrovniku znalazłem darmowe miejsce i do dzisiaj nie wiem czy było legalne ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.06.2023 09:00

empire13 napisał(a):Czy w Hvarze i w Stari Grad znajdę bezpłatne parkingi?
W Hvarze kiedyś był na Kovacevica ale w zeszłym roku widziałem tam parkomat.
W SG google pokazuje ten. Może jest coś bliżej centrum za free?

W SG parkowałem na dużym parkingu tutaj.
Obchodziłem plac dookoła i nie było żadnych info o płatności ani parkomatów. Idealny parking do zagłębienia się w czeluści starówki. Przy okazji zakupy w pobliskim Studenacu, który ma również swój darmowy parking.

Darmowy w Hvarze pod Spanjolą :wink: i z buta.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 19.06.2023 09:09

te kiero napisał(a):W SG parkowałem na dużym parkingu tutaj.
Obchodziłem plac dookoła i nie było żadnych info o płatności ani parkomatów. Idealny parking do zagłębienia się w czeluści starówki.

W ubiegłym roku też tam parkowałem (koło przystanków autobusowych) ale był już płatny, na wjeździe była tablica informacyjna oraz automat parkingowy. Tym niemniej to dobra miejscówka - piechotką idzie się przez stare miasto do centrum jakieś 200m.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.06.2023 09:15

markid napisał(a):
te kiero napisał(a):W SG parkowałem na dużym parkingu tutaj.
Obchodziłem plac dookoła i nie było żadnych info o płatności ani parkomatów. Idealny parking do zagłębienia się w czeluści starówki.

W ubiegłym roku też tam parkowałem (koło przystanków autobusowych) ale był już płatny, na wjeździe była tablica informacyjna oraz automat parkingowy. Tym niemniej to dobra miejscówka - piechotką idzie się przez stare miasto do centrum jakieś 200m.


To zwietrzyli kasę, 2 lata temu był free.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 19.06.2023 09:19

kaeres napisał(a):W Hvar i Stari Grad oficjalnych darmowch parkingów nie ma.
Można się skitrać gdzieś przy chodniku ale jak to w Chorwacji, pewności nigdy nie ma czy legal czy nie :)
Ja nawet w Dubrovniku znalazłem darmowe miejsce i do dzisiaj nie wiem czy było legalne ;)

Wolę zapłacić niż gdzieś parkować na krzywy ryj albo zarobić mandat ;)
Jak są bezpłatne w rozsądnej odległości to korzystam (wczoraj taki znalazłem w Vrboskiej). Jak nie ma to płacę.
W Dubrowniku za free? Niemożliwe :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 19.06.2023 09:21

te kiero napisał(a):Darmowy w Hvarze pod Spanjolą :wink: i z buta.

Jest to jakaś opcja. Dzięki
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.06.2023 09:22

Możliwe, możliwe.
3x tam parkowałem - https://goo.gl/maps/gP7smn546nyF9Ddq7
Koło schodów. Teoretycznie żadnego zakazu tam nie ma. W koło samochody stawały.
Stałem tak jak ten Smart
https://goo.gl/maps/CYWXBdh9vnZ6nDxp6

Opcja darmowego parkowania jest jeszcze na Srd.
Ostatnio edytowano 19.06.2023 09:25 przez kaeres, łącznie edytowano 1 raz
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 19.06.2023 09:24

kaeres napisał(a):Możliwe, możliwe.
3x tam parkowałem - https://goo.gl/maps/gP7smn546nyF9Ddq7
Koło schodów. Teoretycznie żadnego zakazu tam nie ma. W koło samochody stawały.
Stałem tak jak ten Smart
https://goo.gl/maps/CYWXBdh9vnZ6nDxp6

No to na wszelki wypadek zapisuję:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 404
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone