Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 20.07.2022 11:51

Też będę bronić Vrboski :D Oczywiście, co kto lubi, ale w tym roku roku byliśmy drugi raz i to tylko potwierdziło, ze mój wybór miejscówki na Hvarze był słuszny... Przede wszystkim spokój, cisza i dalmatyński klimat :hearts: Kamienne domki, łódki kołyszące się w Jadranie, poranna kawa w knajpce, przyjaźni tubylcy, dobra baza wypadowa na zwiedzanie wyspy, brak tłumów i rewelacyjna ścieżka do Jelsy :lol: :hearts: Tu naprawdę można odpocząć i zapomnieć o świecie.
A jak ktoś potrzebuje imprez, gwaru i ludzi, to do Hvaru rzut beretem 8) Po miasteczkach na Brač myślałam, ze już nie znajdę podobnego klimatu, a Vrboska równie wysoko zawiesiła poprzeczkę :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.07.2022 13:36

Habanero napisał(a):Koło Ciebie najlepsza to Samograd. Vaja przeludniona.
Druga strona, to Pupnatska Luka /moim zdaniem najbardziej spektakularna na Korčuli / ale trochę ludzi tam będzie.
Dalej będziesz mieć do tych co już u mnie widziałaś :wink: w okolicach Žitnej. Chcesz bezludną zatoczkę/ byłem sam/ to Babina. Blisko macie, ale niestety musicie jechać naokoło , bo od Samogradu szutr jest kiepski Polacy w Prigradicy odradzili mi pchanie się z Babiny na Samograd. W Babinie kończy się asfalt. To tak na szybko. A, Proizd wymiata, zwłaszcza ostatnia plaża dla naturystów. Pozdrav.


Tak chodziło mi o jedzeniowe, ale za te też dziękuję :mrgreen:
Kurcze powiem Ci, że po Twoich zdjęciach ja bym wcale na Pupnatską nie ruszała się, absolutnie... Te tłumy mnie mega zniechęcają, i wolę te małe plażyczki za Zitną :mrgreen: Ale jak piszesz, że taka łał to muszę rozważyć :mrgreen: O Babinie nie słyszałam, dzięki, będę szukać :wink:

agus78 napisał(a):Też będę bronić Vrboski :D Oczywiście, co kto lubi, ale w tym roku roku byliśmy drugi raz i to tylko potwierdziło, ze mój wybór miejscówki na Hvarze był słuszny... Przede wszystkim spokój, cisza i dalmatyński klimat :hearts: Kamienne domki, łódki kołyszące się w Jadranie, poranna kawa w knajpce, przyjaźni tubylcy, dobra baza wypadowa na zwiedzanie wyspy, brak tłumów i rewelacyjna ścieżka do Jelsy :lol: :hearts: Tu naprawdę można odpocząć i zapomnieć o świecie.
A jak ktoś potrzebuje imprez, gwaru i ludzi, to do Hvaru rzut beretem 8) Po miasteczkach na Brač myślałam, ze już nie znajdę podobnego klimatu, a Vrboska równie wysoko zawiesiła poprzeczkę :papa:


Ja uwielbiam Stari Grad, i tam też wracam, w Jelsie też raz stacjonowaliśmy, ale o wiele bardziej wolę SG :mrgreen: i oczywiście wszelkie zatoki, w zeszłym roku mieszkałam w Vela Stinivie, kiedyś w robinsonadach w Gdinji.
Brać bardzo słabo znam, pomimo 2 pobytów w Povlji, która jeśli chodzi o cisze i spokój jest dla mnie idealna, chociaż aktualnie jest tam moja znajoma i widzę, że na Ticja Luce dość dużo ludu :hut:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.07.2022 14:00

Wiola, czy to są faktycznie tłumy ?
20220707_150846_copy_1612x1209.jpg

P.S.
Jak się mieszkało w V. Stiniva, bo pamiętam,
że za nią nie przepadałaś ?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.07.2022 14:24

Może wielkie nie, ale puściutko nie jest :hut: Przyzwyczaiłam się do mniejszej ilości ludzi :mrgreen: Może to wrażenie przez parasole ? To jakieś z konoby, które udostępniają czy jak ?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.07.2022 14:34

Dziwne by było gdyby na najpopularniejszej plaży na Korčuli były pustki. Nie wiem do kogo należą parasole. My leżymy pod białym żaglem, z prawej strony na zdjęciu, a to dopiero połowa plaży. Jej wielkość to 3 Pokriveniki.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 22.07.2022 11:49

Pytanie do ostatnio przybywających na Hvar - dużo w mediach trąbią o pożarach min w Chorwacji, czy na Hvar też jest z tym problem?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1964
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.07.2022 12:30

Bartolo napisał(a):Pytanie do ostatnio przybywających na Hvar - dużo w mediach trąbią o pożarach min w Chorwacji, czy na Hvar też jest z tym problem?

Pytasz o ten sezon czy ogólnie?
Na Hvarze już wiele razy był pożar. Co roku w Chorwacji są większe lub mniejsze pożary. Hvar nie jest tu żadnym wyjątkiem. Nawet jeśli dzisiaj nie ma tam pożaru to nikt nie masz gwarancji, że coś się nie wydarzy za miesiąc.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 25.07.2022 16:56

Taka mała polecajka dla młodszego pokolenia Hvaromaniaków :smo:
Rzecz o dwójce małych detektywów, a akcja dzieje się oczywiście na Hvarze :oczko_usmiech:
Książka już niestety dostępna tylko w 2 obiegu lub w bibliotekach. Ale fajna, moim się podobała :hut: :papa:
received_366011059021939.jpeg
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.07.2022 23:35

W Sućurju otwarto nowe nabrzeże promowe. Port będzie mógł przyjmować dużo większe promy.
https://morski.hr/2022/07/24/zbogom-kol ... trajekata/
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 26.07.2022 09:43

corrina napisał(a):Taka mała polecajka dla młodszego pokolenia Hvaromaniaków :smo:


No i namówiłaś ;) Kupione :)

pozdrawiam, Michał :papa:
pamix
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.02.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamix » 26.07.2022 10:37

agus78 napisał(a):Też będę bronić Vrboski

I ja też. Byłem tam w 2019 roku. Uważam, że jest to jedno z lepszych miejsc na Hvarze. Miałem apartament z balkonem i widokiem na "miasteczko". Późne wieczory i wczesne poranki - miazga. Zupełnie inne niż np. Ivan Dolac, który też mi się spodobał.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 26.07.2022 10:48

majkik75 napisał(a):
corrina napisał(a):Taka mała polecajka dla młodszego pokolenia Hvaromaniaków :smo:


No i namówiłaś ;) Kupione :)

pozdrawiam, Michał :papa:


Super, na pewno się spodoba :lol:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1910
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 07.08.2022 15:41

Pali się wzgórze obok Vrboski. Nieciekawie to wygląda bo dość mocno wieje. Gaszą go 3 samoloty.
20220807_153713.jpg


Siedzimy w Luka Gardelin i latają nam nad głową.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.08.2022 22:16

mchrob napisał(a):Pali się wzgórze obok Vrboski. Nieciekawie to wygląda bo dość mocno wieje. Gaszą go 3 samoloty.

:(

mchrob napisał(a):Siedzimy w Luka Gardelin i latają nam nad głową.

Zazdroszczę :mrgreen: Pozdrówcie od nas panią kelnerkę blondynkę, jeśli jeszcze traficie do Gardelina :D
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1910
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 07.08.2022 22:31

Nie wiem czy Pani jeszcze pracuje bo dzisiaj obsługa kelnerska w całości płci męskiej. :(
A co do pożaru, było bardzo blisko zabudowań. Zginęła jedna osoba która chciała uratować koparkę z ognia. Ale już ugaszone.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/gra ... Naslovnica
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 396
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone