Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.06.2022 20:41

piekara114 napisał(a):To najstarszy z Wami się wybiera? My w tym roku sami, ale zabieram Szwagra z rodzinką 2+2, więc nudno nie będzie. Trochę obawiam się wspólnej drogi, bo jednak nie jest to 12 h na Pag....

Ja mam dwóch studentów. ;) Pierworodny zostaje, pracę wziął w wakacje na cały etat, ale młodszy student i Anka jadą, no i kuzynka, czyli będzie nas piątka.
No, trasę macie niekrótką...
zyziozie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 30.06.2022 14:51

cześć Wszystkim!
Z hvarskich aktualności:
- wygląda na to, że Chorwaci usankcjonowali przejazd do Sv.Nedeli od strony Hvaru :D . Są zrobione oznaczenia, pasy do skrętu z głównej drogi Stari Grad - Hvar. Jeszcze w ubiegłym roku był tam zakaz ruchu i droga słabej jakości. W tym roku nie jechałem i raczej nie pojadę tamtędy więc jakości drogi nie zweryfikuję, ale asfaltu na dziś (przynajmniej z drogi) tam nie widać. Choć jak się domyślam nawierzchnię zapewne poprawiono.
- w Jelsie przy głównej drodze powstał nowy supermarket - Tommy. Niedaleko Plodine i stacji benzynowej w kierunku na Sucuraj.
Czuwaj!
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.06.2022 19:04

Oooo, dzięki za wieści... Super. :) Skoro ma być legalny przejazd tą szutrówką, to może mój małżonek wreszcie da się skusić. :)
Czy ktoś z tu bywających może tamtędy już jechał w tym sezonie?
maromaro
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) maromaro » 03.07.2022 15:00

Cześć, w lipcu będę na wyspie Hvar po raz pierwszy, zamierzam tam spędzić 5 dni. Chciałbym się zatrzymać w miejscowości Vrboska albo Jelsa, zależy mi na spokojniejszym miejscu z ładnymi plażami w okolicy, ale z połączeniem autobusowym z innymi miejscowościami. W związku z tym mam kilka pytań dotyczących poruszania się po wyspie:

- czy bez własnego środa transportu możliwe jest zwiedzanie wyspy tylko za pomocą komunikacji miejskiej? Wiem, że autobusy kursują między miejscowościami (Hvar, Stari Grad, Jelsa, Vrboska ), ale czy zatrzymują się też np. przy plażach albo innych "mniejszych" przystankach? Z rozkładów które znalazłem na forum / w sieci nie znalazłem takich informacji
- jeżeli zdecydowałbym się na wypożyczenie samochodu to czy są jakieś kwestie na które trzeba zwrócić szczególną uwagę? Samochodem jeżdżę od kilku miesięcy i trochę się cykam, że zaskoczą mnie jakieś wąskie uliczki, podjazdy czy co tam może jeszcze się wydarzyć :) Czy niedoświadczony kierowca nie będzie miał większego problemu z jazdą po wyspie?

Będę wdzięczny za pomoc, dzięki! :)
dejanira_1978
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 06.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejanira_1978 » 14.07.2022 09:35

Mikromir napisał(a):Oooo, dzięki za wieści... Super. :) Skoro ma być legalny przejazd tą szutrówką, to może mój małżonek wreszcie da się skusić. :)
Czy ktoś z tu bywających może tamtędy już jechał w tym sezonie?

podbijam temat.... jechał już ktoś w tym sezonie, a może asfalcik położyli? :D :papa:
aras519
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 15.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aras519 » 14.07.2022 09:55

Przejazd jest legalny tylko od strony Hvaru. Od Sw. Nedjelji jest znak zakazu, ten sam co wcześniej. Odcinek od Sw. Nedjelji do prawie plaży nadal jest wąski i mam wrażenie, że jego stan się pogorszył. w zatoce cumują jachty, tych co piechotą nie chodzą. W pewnym momencie było ich sześć. Z jednego puszczano głośną dudniąca muzykę. Ale widok niezmiennie zachwycający.
dejanira_1978
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 06.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejanira_1978 » 15.07.2022 06:41

aras519 napisał(a):Przejazd jest legalny tylko od strony Hvaru. Od Sw. Nedjelji jest znak zakazu, ten sam co wcześniej. Odcinek od Sw. Nedjelji do prawie plaży nadal jest wąski i mam wrażenie, że jego stan się pogorszył. w zatoce cumują jachty, tych co piechotą nie chodzą. W pewnym momencie było ich sześć. Z jednego puszczano głośną dudniąca muzykę. Ale widok niezmiennie zachwycający.

dzięki za info :papa:
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 15.07.2022 16:27

maromaro napisał(a):Cześć, w lipcu będę na wyspie Hvar po raz pierwszy, zamierzam tam spędzić 5 dni. Chciałbym się zatrzymać w miejscowości Vrboska albo Jelsa, zależy mi na spokojniejszym miejscu z ładnymi plażami w okolicy, ale z połączeniem autobusowym z innymi miejscowościami. W związku z tym mam kilka pytań dotyczących poruszania się po wyspie:

- czy bez własnego środa transportu możliwe jest zwiedzanie wyspy tylko za pomocą komunikacji miejskiej? Wiem, że autobusy kursują między miejscowościami (Hvar, Stari Grad, Jelsa, Vrboska ), ale czy zatrzymują się też np. przy plażach albo innych "mniejszych" przystankach? Z rozkładów które znalazłem na forum / w sieci nie znalazłem takich informacji
- jeżeli zdecydowałbym się na wypożyczenie samochodu to czy są jakieś kwestie na które trzeba zwrócić szczególną uwagę? Samochodem jeżdżę od kilku miesięcy i trochę się cykam, że zaskoczą mnie jakieś wąskie uliczki, podjazdy czy co tam może jeszcze się wydarzyć :) Czy niedoświadczony kierowca nie będzie miał większego problemu z jazdą po wyspie?

Będę wdzięczny za pomoc, dzięki! :)


Komunikacją autobusową dojedziesz tylko do miejscowości które sam wymieniłeś. I nie nie dojedziesz nią do żadnej plaży yślę że jak będziesz jeździł ostrożnie i nie szarżował to dasz radę. Z wąskich gardeł znam jedno. To wioska Pitve. Trzeba zachować szczególną ostrożność bo jest bardzo wąsko. Pooglądaj na YouTube filmiki z wyspy Hvar jest tego sporo łącznie z przejazdem przez tunel Pitve, a także poczytaj nasze relacje z Hvaru. To da Ci jakiś obraz o wyspie.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 15.07.2022 16:47

maromaro napisał(a):Cześć, w lipcu będę na wyspie Hvar po raz pierwszy, zamierzam tam spędzić 5 dni. Chciałbym się zatrzymać w miejscowości Vrboska albo Jelsa, zależy mi na spokojniejszym miejscu z ładnymi plażami w okolicy, ale z połączeniem autobusowym z innymi miejscowościami. W związku z tym mam kilka pytań dotyczących poruszania się po wyspie:
- czy bez własnego środa transportu możliwe jest zwiedzanie wyspy tylko za pomocą komunikacji miejskiej? Wiem, że autobusy kursują między miejscowościami (Hvar, Stari Grad, Jelsa, Vrboska ), ale czy zatrzymują się też np. przy plażach albo innych "mniejszych" przystankach? Z rozkładów które znalazłem na forum / w sieci nie znalazłem takich informacji
- jeżeli zdecydowałbym się na wypożyczenie samochodu to czy są jakieś kwestie na które trzeba zwrócić szczególną uwagę? Samochodem jeżdżę od kilku miesięcy i trochę się cykam, że zaskoczą mnie jakieś wąskie uliczki, podjazdy czy co tam może jeszcze się wydarzyć :) Czy niedoświadczony kierowca nie będzie miał większego problemu z jazdą po wyspie?

Będę wdzięczny za pomoc, dzięki! :)

Napisałeś, że samochodem jeździsz od kilku miesięcy. Zakładam więc, że jesteś młodym człowiekiem, być może bezdzietnym.
A nie rozważyłbyś wypożyczenia skutera? Tańszy w wypożyczeniu, tańszy w eksploatacji (zużycie paliwa, parkowanie praktycznie wszędzie tam, gdzie dojedziesz bez opłat), wszędzie się wciśniesz. I jaka frajda z jazdy po wyspie. Wiatr we włosach, cykady na zębach...coś pięknego. :oczko_usmiech:
I tylko w tunelu Pitve trzeba uważać na milion studzienek ściekowych, bo są na środku jezdni i w ciemności ciężko je zauważyć.
Dają po kręgosłupie :mrgreen:
Ostatnio edytowano 15.07.2022 17:12 przez Bravik, łącznie edytowano 1 raz
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 15.07.2022 16:54

No ten skuter to fajny pomysł.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 15.07.2022 17:11

Basik_63 napisał(a):No ten skuter to fajny pomysł.

Przetrenowane w 2021 roku. Ponad 1000 km po wyspie. :wink:
aras519
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 15.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aras519 » 15.07.2022 21:41

dejanira_1978 napisał(a):
aras519 napisał(a):Przejazd jest legalny tylko od strony Hvaru. Od Sw. Nedjelji jest znak zakazu, ten sam co wcześniej. Odcinek od Sw. Nedjelji do prawie plaży nadal jest wąski i mam wrażenie, że jego stan się pogorszył. w zatoce cumują jachty, tych co piechotą nie chodzą. W pewnym momencie było ich sześć. Z jednego puszczano głośną dudniąca muzykę. Ale widok niezmiennie zachwycający.

dzięki za info :papa:

Jednak przepraszam. Od strony Hvaru też jest zakaz i znak ślepa droga. Ludzie jednak jeżdżą.
mski
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mski » 18.07.2022 16:01

aras519 napisał(a):
dejanira_1978 napisał(a):
aras519 napisał(a):Przejazd jest legalny tylko od strony Hvaru. Od Sw. Nedjelji jest znak zakazu, ten sam co wcześniej. Odcinek od Sw. Nedjelji do prawie plaży nadal jest wąski i mam wrażenie, że jego stan się pogorszył. w zatoce cumują jachty, tych co piechotą nie chodzą. W pewnym momencie było ich sześć. Z jednego puszczano głośną dudniąca muzykę. Ale widok niezmiennie zachwycający.

dzięki za info :papa:

Jednak przepraszam. Od strony Hvaru też jest zakaz i znak ślepa droga. Ludzie jednak jeżdżą.


Jadąc w kierunku Hvaru rzeczywiście na znaku Sw. Nedjelja jest przekreślona natomiast kiedy jedziemy w kierunku Stari Grad na znaku nic nie jest przekreślone.

W innym temacie. Muszę przyznać że w Starym Gradzie baaardzo mało ludzi w porównaniu do 2021 i 2020. Odwiedziłem tez Szybenik w którym byłem pierwszy raz wiec nie mam porównania, ale nie było tłumów (z drugiej strony to chyba nie dziwi bo za bardzo nic tam nie ma) i Dubroviku, który był zatłoczony.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.07.2022 16:12

mski napisał(a):Jadąc w kierunku Hvaru rzeczywiście na znaku Sw. Nedjelja jest przekreślona natomiast kiedy jedziemy w kierunku Stari Grad na znaku nic nie jest przekreślone.

W innym temacie. Muszę przyznać że w Starym Gradzie baaardzo mało ludzi w porównaniu do 2021 i 2020. Odwiedziłem tez Szybenik w którym byłem pierwszy raz wiec nie mam porównania, ale nie było tłumów (z drugiej strony to chyba nie dziwi bo za bardzo nic tam nie ma) i Dubroviku, który był zatłoczony.


Za bardzo nic nie ma w Šibeniku czy w Starim Gradzie? 8O 8O
mski
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mski » 18.07.2022 18:28

Miałem na myśli Szybenik. W zeszłym tygodniu spędziłem w okolicy dwa dni z czego jeden w parku Krka. W samym Szybeniku katedra św. Jakuba, zamek św. Michała i jedna z twierdz. Do tego spacerowanie po samym Szybeniku. Przyznam ze nie robiłem wielkiego researchu ale wydaje mi się ze wymieniłem większość miejsc wartych zobaczenia.

Ale chętnie poznam Twoja opinię, to może jeszcze wstąpię w drodze powrotnej. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 394
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone