Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.06.2022 10:35

Bardzo dziękuję za odpowiedź. :) Właśnie ze względu na tunele tam się wybieram.
Fatalna sprawa z tym pożarem. :(
madlen82
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) madlen82 » 19.06.2022 11:48

Cześć,

Odliczając dni do wyjazdu 1 lipca i po lekturze wątku i relacji nadszedl czas na opracowanie planu wyjazdu ☺️

Stacjonować bedziemy we Vrboskiej i napewno bedziemy chcieli odwiedzić perełki na północy Pokrivenik, mala i dużą Stinivy, stacjonarnie plaże w okolicach Vrboskiej ale chcialabym również wybrać się do części zatunelowej i tu zastanawiam się nad wyborem plaży.
Warunek to w miarę dobry dojazd najlepiej asfaltem lub dobrej jakosci szutrowka, mąż jest przeczulony na punkcie auta ☺️

Po przeczytaniu relacji, szczególnie kopalni wiedzy autorstwa Habanero (dzięki bardzo!) zasranawiam sie nad Zavala, plaza Zucica ale kusi mnie tez Cast Away i nieco blizej Zavali Octopus.
W związku z tym mam pytanie, czy plan zostawienia auta w Zavali i dojscie na nogach do Octopus a nawet Cast Away ma sens? Jest możliwe brzegiem morza? A moze doradzicie do jakiego punktu najdalej droga jest w miarę dobrej jakosci?
Z góry dzięki za wszelkie wskazówki ☺️
Magda
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.06.2022 14:15

Cześć.
Do Žuticy jazda samochodem nie powinna przysporzyć większych problemów (z mężem :wink: )
Z Zavali na piechotę, wzdłuż brzegu, bez sensu. Tam są różne momenty, nawet do Žuticy to będzie kating.
Zrób tak. Jedźcie na parking przy Žuticy, idźcie na plażę, a mąż niech się przejdzie szutrówką i oceni, czy warto jechać dalej.
Do Octopus z Žuticy, nie jest daleko. My z Žuticy szliśmy tam brzegiem, a wracaliśmy na parking przy Žuticy szutrówką
i ta droga była lepsza niż brzegiem po skałkach.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.06.2022 14:56

Ponieważ mam szansę załapać się na to:

festival lavande 2022.jpg


a może i na jakiś koncert?...

festiwal lawendy koncert bob.jpg


mam pytanie do osób, które odwiedziły Velo Grablje podczas festiwalu lawendy w poprzednich sezonach: gdzie najlepiej wtedy zaparkować samochód w tej wiosce / okolicy? Domyślam się, że zmotoryzowanych turystów trochę tam jednak będzie...
madlen82
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) madlen82 » 19.06.2022 15:15

Habanero,

Dziękuje bardzo ☺️
Octopus zatem do zdobycia z Zucicy

A Cast Away? Czy droga szutrowa jest w miarę przejezdna na osobówkę?

Pozdrawiam,
Magda
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15639
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.06.2022 15:26

Mikromir napisał(a):Ponieważ mam szansę załapać się na to:
8O Jak późno w tym roku festiwal? Ja byłam ok 7 lipca i juz było po... Danka i na jaką miejscowość się zdecydowałaś?

madlen82 napisał(a):A Cast Away? Czy droga szutrowa jest w miarę przejezdna na osobówkę?
Spokojnie dojedziesz. My mamy długie kombi i z niskim zawieszeniem i dojechaliśmy. Czujność kierowcy na spore luźne kamienie oczywiście wskazana, jak na każdej szutrówce.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.06.2022 16:53

piekara114 napisał(a):8O Jak późno w tym roku festiwal? Ja byłam ok 7 lipca i juz było po...

Jak sobie przejrzałam wcześniejsze daty festiwalu - to rzeczywiście, z roku na rok robią go coraz później. Ale oczywiście nie narzekam, skoro mam szansę się załapać, na co wcześniej nawet nie liczyłam. :wink:

piekara114 napisał(a):Danka i na jaką miejscowość się zdecydowałaś?

Nie wiem czy mogę w ogóle mówić o podejmowaniu jakiejkolwiek decyzji - po wysłaniu pierdyliona zapytań last minute na pięć dalmatyńskich wysp plus parę na półwysep, wróciło około 130-140 odpowiedzi - zdecydowania większość z podziękowaniem i informacją, że wolnych apartamentów brak. Paru zaproponowało inny termin, w kilku przypadkach oferowali zbyt krótki czas pobytu albo układ łóżek, który nam zupełnie nie pasował, no i oczywiście było parę ofert ap. za cenę powyżej 100 euro, za które podziękowałam grzecznie, choć jedna pani za hvarskim tunelem przekonywała mnie usilnie, że poniżej proponowanych przez nią 115 euro nic na Hvarze nie znajdę. :roll:
Koniec końców zostałam z apartamentem w Starim Gradzie na Hvarze, który też by się nie nadał (nie te łóżka) gdyby właściciel nie zaproponował dodatkowego pokoju z łazienką z osobnym wejściem bez dodatkowej opłaty - w sam raz dla naszej kuzynki, która wybiera się ponownie z nami na wakacje. Położenie w dzielnicy Borić (jakieś 50 metrów od czegoś co nazywają tam plażą) oceniam w tych warunkach nienajgorzej, ale też wiadomo, że na Hvarze grzech pływać w jednym miejscu, zwłaszcza w mieście. Więc będziemy mieć w Starim Gradzie bazę i wieczorne miejsce spacerowe - coś eksperymentalnego w moim przypadku, ale chyba jakoś przetrwam. :wink:
sakal
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) sakal » 19.06.2022 16:56

Witam wszystkich. Które plaże na Hvarze będą w miarę przyjazne do nauki pływania na SUPie? Chodzi zarówno o osłonięcie od wiatru ale też możliwość podjazdu blisko plaży samochodem żeby nie targać deski daleko po skałach. Będę w części zatunelowej ale liczę się z tym że trzeba będzie przejechać gdzieś dalej
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.06.2022 17:05

madlen82 napisał(a):Habanero,

Dziękuje bardzo ☺️
Octopus zatem do zdobycia z Zucicy

A Cast Away? Czy droga szutrowa jest w miarę przejezdna na osobówkę?

Pozdrawiam,
Magda


Dwa lata temu byłem na Cast Away, ale ponoć w zeszłym roku drogę poprawiali :roll:
Gdy ja byłem, w kilku miejscach były większe koleiny. Jechać się dało bez problemu, ale, jak wiadomo, problem to rzecz względna.
Z Žuticy do Cast Away jest 30 min. z buta, tak że ( cropag :wink: )można wcześniej sprawdzić :D
ada2417
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 22.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ada2417 » 19.06.2022 19:50

Ale świetnie, akurat dzień po przyjeździe zalapiemy się na festiwal. Czy wie ktoś może czy po 15.07 są jeszcze na wyspie jakieś festiwale czy kulinarno- muzyczne imprezy otwarte ?
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 19.06.2022 19:53

W ostatni weekend sierpnia w Jelsie jest bardzo fajny festiwal wina (i pysznego jedzenia)
https://visitjelsa.hr/hr/dogadanja/festa-vina/
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.06.2022 20:12

Tu kilka innych wydarzeń w Starim Gradzie, Jelsie i okolicy:
https://planhvar.com/events/7/2022?#ancor
Ostatnio edytowano 19.06.2022 20:13 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15639
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.06.2022 20:13

Danka to rzeczywiscie nieciekawie z noclegami. Na Pagu też tak kiepsko, bo mi się wydalał dość przyjazny przy poszukiwaniu noclegu?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.06.2022 20:16

piekara114 napisał(a):Danka to rzeczywiscie nieciekawie z noclegami. Na Pagu także tak kiepsko?

Nie szukałam na Pagu, nie zamierzałam tam jechać.
Ale po tym, jak wymiotło apartamenty nawet u Larusa na Korčuli, to się już naprawdę zdziwiłam. Tam zawsze coś jeszcze było w ostatniej chwili. Oczywiście mieliśmy konkretne wymagania lokalowe, dlatego pewnie tak trudno było mi coś znaleźć, klasyczne 2+2 może by się i znalazły w większych ilościach, nie mniej jednak uważam, że oblężenie jest spore. Przy czym zaznaczam, że szukałam na pobyt po 10 lipca - do 9 lipca było nieco więcej dostępnych apartamentów. Cóż kiedy wtedy jest jeszcze sesja. :?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15639
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.06.2022 20:34

To najstarszy z Wami się wybiera? My w tym roku sami, ale zabieram Szwagra z rodzinką 2+2, więc nudno nie będzie. Trochę obawiam się wspólnej drogi, bo jednak nie jest to 12 h na Pag....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 393
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone