Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madlen82
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) madlen82 » 27.04.2022 08:09

czesc,

Piszę jeszcze tu, może ktoś z fanów Hvaru był albo kojarzy :wink:

Mam zamiar zarezerwować apartament we Vrboskiej z poniższego linku
https://www.airbnb.pl/rooms/34051199?lo ... 5dkNcRMlhI


opinii mało ale ze zdjęc wygląda OK i lokalizacja na gmap też atrakcyjna,

zna ktoś może?

pozdrawiam,
Magda
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 27.04.2022 08:16

madlen82 napisał(a):czesc,

Piszę jeszcze tu, może ktoś z fanów Hvaru był albo kojarzy :wink:

Mam zamiar zarezerwować apartament we Vrboskiej z poniższego linku
https://www.airbnb.pl/rooms/34051199?lo ... 5dkNcRMlhI


opinii mało ale ze zdjęc wygląda OK i lokalizacja na gmap też atrakcyjna,

zna ktoś może?

pozdrawiam,
Magda


Nie znam niestety, więc nie pomogę. Ale czy nie lepiej skontaktować się z właścicielem bezpośrednio messengerem albo przez FB? Za dodatkowy tysiak z opłaty serwisowej wyjdzie kilka dobrych kolacji :roll:
https://www.facebook.com/SANHvar/
madlen82
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) madlen82 » 27.04.2022 09:02

Corrina,

Tak, kontaktuję się bezpośrednio z właścicielką :D

przeszukałam internety i opinii nigdzie nie znalazłam poza tymi 2 na airbnb i 3 ocenami na google

moze ktoś z cromaniaków zna i się odezwie

miłego dnia! :D
ada2417
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 22.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ada2417 » 25.05.2022 15:37

Może ktoś polecić fajną piekare w Starym Gradzie ?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 25.05.2022 17:49

ada2417 napisał(a):Może ktoś polecić fajną piekare w Starym Gradzie ?


https://goo.gl/maps/HrEsuk3kxJRovsHG7

Kolejki miejscowych nie mogą mylić
ada2417
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 22.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ada2417 » 25.05.2022 17:51

mchrob napisał(a):
ada2417 napisał(a):Może ktoś polecić fajną piekare w Starym Gradzie ?


https://goo.gl/maps/HrEsuk3kxJRovsHG7

Kolejki miejscowych nie mogą mylić

Dziękuję serdecznie!
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.05.2022 13:24

Witajcie.
Snuję nieśmiałe jeszcze marzenia o wakacjach, może będzie wyspa Hvar?... Waham się wciąż, stąd pytanie do bywalców.

Czy ktoś przebywając w Starim Gradzie zabłąkał się może w okolicę wybrzeża między plażą Lanterna a przystanią promową i przyjrzał się tamtejszemu wybrzeżu? Chodzi mi o to, czy w tym miejscu jest szansa na znalezienie ustronnego miejsca, gdzie można poplażować w cieniu i wejść bezpiecznie do wody? Bez jeżowców, ostrych skałek, śliskich kamieni, niebezpieczeństw na dnie itp. Czy ktoś z Was przetestował może te okolice pod tym kątem?

starigrad beach (Copy).jpg
ada2417
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 22.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ada2417 » 01.06.2022 13:29

Troszkę skrolując troszkę czytając przebrnełam, w miarę jestem gotowa na wakacje po lekturze, no cóż chyba trzeba złożyć wniosek o członkostwo. Na wyspie spędziłam co prawda jeden uroczy dzień, ale obiecuję poprawę w lipcu. :D
Molo88
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Molo88 » 06.06.2022 18:42

Dzień dobry,

To mój pierwszy post na forum, przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim udzielającym się za niesamowitą kopalnie wiedzy, jaką mam w tym temacie :)

Zapytam tylko o sprawy, które nie jestem na 100% potwierdzić z obecnych treści. Tak, to mój pierwszy urlop na wyspie Hvar :)

1) czy droga 116 z Sucuraj do Hvar (miasto) jest całkowicie asfaltowa czy mamy szutr, kamienie? Jeśli tak to na których odcinkach?

2) czy sygnalizacja na Pitve będzie już czynna w czerwcu?

3)czy do Milny z Hvaru (miasta) jest jakaś sensowna droga? Czy lepiej pojść spacerem, łódką-taxi(?)

4) czy z Dubovicy dostane się na Red Rocks pieszo np. wzdłuż wybrzeża lub ścieżką?

5) jeśli ktoś obecnie jest to jak z ruchem, dużo ludzi? :)

Pozdrawiam,
Mateusz
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.06.2022 13:59

Moje odpowiedzi pod pytaniami.
Molo88 napisał(a):Dzień dobry,

To mój pierwszy post na forum, przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim udzielającym się za niesamowitą kopalnie wiedzy, jaką mam w tym temacie :)

Zapytam tylko o sprawy, które nie jestem na 100% potwierdzić z obecnych treści. Tak, to mój pierwszy urlop na wyspie Hvar :)

1) czy droga 116 z Sucuraj do Hvar (miasto) jest całkowicie asfaltowa czy mamy szutr, kamienie? Jeśli tak to na których odcinkach?
TYLKO ASFALT
2) czy sygnalizacja na Pitve będzie już czynna w czerwcu?
PEWNIE TAK
3)czy do Milny z Hvaru (miasta) jest jakaś sensowna droga? Czy lepiej pojść spacerem, łódką-taxi(?)
TAK, JEST - DOJAZD SAMOCHODEM DO PARKINGU PRZY PLAŻY.
4) czy z Dubovicy dostane się na Red Rocks pieszo np. wzdłuż wybrzeża lub ścieżką?
DA RADĘ, ALE NIE WIEM, CZY JEST ŚCIEŻKA - GÓRĄ JEST ŁĄCZKA, DA SIĘ SPOKOJNIE IŚĆ.
5) jeśli ktoś obecnie jest to jak z ruchem, dużo ludzi? :)
TEGO TO NIE WIEM :)
Pozdrawiam,
Mateusz
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 11.06.2022 12:44

wiolek_lp napisał(a):Dobra skoro ja swoje wakacje już klepnęłam to chyba mogę podzielić się tu namiarem na super miejscówkę, a nawet dwie :mrgreen:
Mam nadzieję, że to nie wbrew regulaminowi forum :wink:

W obu miejscach byliśmy rok temu, w tym roku wracamy do jednego :mrgreen:

Natomiast uważam, że oba są warte polecenia i może ktoś skorzysta :hearts:

1. Vela Stiniva, apartament w zatoce, standard bardzo fajny, cudowni gospodarze, w cenie dają 1 kolacje ( zupa, mięsa albo ryby, deser, fuuul wina ) Było tak super, że 2 kolację wykupiliśmy ponownie, razem z przyjaciółmi, którzy wtedy stacjonowali w Gromin Dolac :wink: Można zamówić u nich też śniadania. Z właścicielką Ivaną, już na poziomie mailowania było baardzo miło, plus dostaliśmy super cenę pomimo pobytu tylko 5 dni.
Z minusów to brak grilla, chyba, że można skorzystać z tego u właścicieli ? my nie potrzebowaliśmy, więc nie pytałam. Nasz apartamen nr 2 i jego taras był koło schodów, więc jak ktoś wchodził to widział nas na tarasie, nam nie przeszkadzało, ale apartamenty wyżej tego problemu nie miały.

https://www.visit-hvar.com/villa-vela-stina/12367

Dzięki za polecenie Veli Stiny - wszystko super :) Wczoraj wieczorem kontakt, dziś już jesteśmy, cena niższa niż na stronie, pokój czysty, a gospodarze bardzo sympatyczni - na wejściu poczęstowali własną wiśniówką ;) a na plaży pusto.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.06.2022 19:14

Mam pytanie na temat dojazdu samochodem na koniec półwyspu Kabal - czy dojazd autem osobowym aż do końca drogi do Rt Kabal jest bezproblemowy? Chodzi mi zarówno o nawierzchnię drogi jak i nieoczekiwane przeszkody, np. zamknięte szlabany, zakazy, etc. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z tej trasy?
zyziozie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 12.06.2022 19:26

DO końca półwyspu Kabal nie próbowaliśmy, ale dojechaliśmy kilka dobrych lat temu do "plaża Trovna" osobówką. Droga szutrowa, trochę nierówna, ale żadnych szlabanów po drodze nie było. Ta zatoka jest dość charakterystyczna bo "wpada" do niej kabel (przykryty otuliną z betonu) z elektryką z Braci.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.06.2022 19:29

Trovna to już niedaleko końca, dziękuję za odpowiedź.
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 14.06.2022 08:12

img_20210919_120845_optimized(1).jpg
Pożar spowodował członek jachtu który wystrzelił racę w stronę lądu.
W ubiegłym roku zaliczyliśmy Kabal w pierwszej połowie września. Droga szutrowa, trochę rozmyta po deszczu ale przy spokojnej jeździe da się jechać. Po ubiegłorocznych pożarach widok nieco przerażający. Oznakowanie słabe więc jazda na,,czuja" Droga kończy się małym placykiem i dalej 50 metrów ścieżką przez krzaki. W lewo odbicie w kierunku bunkrów które warto zwiedzić. Polecam zabranie latarki. Sama zatoczka bezludna, kamienista i niestety trochę zaśmiecona. Chwila sprzątania i było OK. Dla lubiących samotne plażowanie super.
Załączniki:
img_20210919_115324_optimized(3).jpg
Droga szutrowa, jak to często w tych rejonach
img_20210919_125150_optimized(1).jpg
Przez tunele można dojść na platformy artyleryjskie na samym cyplu.
img_20210919_122835_optimized(1).jpg
Brzeg i dno kamieniste
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 392
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone