Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.01.2022 21:49

wiolek_lp napisał(a): więcej nic nie widziałam

Dużo nie straciłaś. :mrgreen: :wink:

Rodzinka cuuudo! :smo:
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 30.01.2022 23:35

Mikromir napisał(a):Btw, od dziś mam zdjętą kwarantannę. :D Booster dał radę. :wink:

Ufff wolność :mrgreen: A my znowu udupieni :hut:
Milanowi wyszedł + mimo, że tydzień temu, gdy faktycznie był przeziębiony miał ujemmny, więc z automatu jesteśmy na kwarantannie do 15 lutego :evil:
Zobaczymy jutro czy nam zdejmą, bo szybko idzie, chłopaków testowaliśmy o 10, nie było nikogo w kolejce, wyniki po 17, my pojechaliśmy po 20, i przed nami tylko 2 auta...
Wariatkowo :?

Będzie dużo czasu na planowanie Hvaru, chociaż mam już na tyle sprawdzone miejsca, że nie wiem czy wiele nowego wpadnie :mrgreen:
KasiaWW
Globtroter
Hvar na wakacje z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaWW » 31.01.2022 00:05

Witam
W wakacje chciałabym wybrać się z rodziną na Wyspę Hvar w związku z tym chciałam żeby ktoś mi polecił miejscowość dla dziecka w wieku 4 lat. Ważna jest dla mnie plaża nie ukrywam że zależy mi na płytkim wejściu do morza.
Czy w ogóle znajdę taka miejscowość na wyspie Hvar.
Może ktoś z Was był z dziećmi i może mi polecić jakąś miejscowość?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.01.2022 00:11

wiolek_lp napisał(a): A my znowu udupieni :hut:
(...)
Zobaczymy jutro czy nam zdejmą
(...)
Wariatkowo :?

Oj, to niefajne macie. :( Oby były minusy.
Ale chwila na oddech i planowanie wakacji zawsze się przyda. :wink:
Basik_63
Cromaniak
Re: Hvar na wakacje z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 31.01.2022 16:08

KasiaWW napisał(a):Witam
W wakacje chciałabym wybrać się z rodziną na Wyspę Hvar w związku z tym chciałam żeby ktoś mi polecił miejscowość dla dziecka w wieku 4 lat. Ważna jest dla mnie plaża nie ukrywam że zależy mi na płytkim wejściu do morza.
Czy w ogóle znajdę taka miejscowość na wyspie Hvar.
Może ktoś z Was był z dziećmi i może mi polecić jakąś miejscowość?
Z góry dziękuję za odpowiedź

W Jelsie jest piaszczysta plaża i z dużą płycizną. To plaża Grebisce.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.02.2022 13:17

Basik_63 napisał(a):W Jelsie jest piaszczysta plaża i z dużą płycizną. To plaża Grebisce.
To jest plaża przy kempingu i z miasta jest do niej kawałek, poza tym jest paskudna tak samo jak Mina, która jest bliżej miasta.
Basik_63
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 02.02.2022 17:03

gusia-s napisał(a):
Basik_63 napisał(a):W Jelsie jest piaszczysta plaża i z dużą płycizną. To plaża Grebisce.
To jest plaża przy kempingu i z miasta jest do niej kawałek, poza tym jest paskudna tak samo jak Mina, która jest bliżej miasta.

Dlatego też ja za nią nie przepadam ale to jedna z niewielu która nadaje się dla dzieci ze względu chyba na piaszczyste dno.
Acha przypomniała mi się jeszcze plaża Soline w Vrbosce. Co prawda żwirkowa ale z łagodnym wejściem do morza. Bardzo okupowana przez rodziny z małymi dziećmi. I do jednej jak i do drugiej bez samochodu się nie obejdzie...
BMC
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 06.02.2022 23:39

Witajcie !!!
W tym roku planuję 1 dniowy wypad na Hvar.
Co polecacie zobaczyć jako takie perełki.
Ja wiem że na Hvarze można być i tydzień i całego nie zwiedzić ale plan jest na 1 dniową wycieczkę.
Prom z Drvenik
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki
pozdrav
Habanero
Mistrz Euro 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.02.2022 00:11

BMC napisał(a):Witajcie !!!
Ja wiem że na Hvarze można być i tydzień i całego nie zwiedzić ale plan jest na 1 dniową wycieczkę.
Prom z Drvenik
pozdrav

W pierwszej kolejności miasto Stari Grad i Hvar. Najpierw z Sućuraju do Starego Gradu.
Ze Starego Gradu pojechać do Hvaru starą widokową drogą
Po zwiedzeniu obu miast (myślę że zejdzie Wam tam od 3-4 godz.) wracać z Hvaru nową drogą
i zatrzymać się na dwóch plażach, a w zasadzie trzech, bo w Zaraće są 2 plaże (Zaraće i Dubovica) popatrzeć/ popływać ,
a potem do Vrboski i Jelsy ( po godzince na każde miasteczko) i wracając do Sućuraju kąpiel na plaży Veliki Pokrivenik
( tu trasa Hvar - Zarace - Dubovica - Vrboska - Jelsa - Pkrivenik ) Na koniec godzinka w Sućuraju :mrgreen:
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.02.2022 12:06

Habanero napisał(a):
Prom z Drvenik
pozdrav

W pierwszej kolejności miasto Stari Grad i Hvar. Najpierw z Sućuraju do Starego Gradu.
Po zwiedzeniu obu miast (myślę że zejdzie Wam tam od 3-4 godz.) wracać z Hvaru nową drogą
i zatrzymać się na dwóch plażach, a w zasadzie trzech, bo w Zaraće są 2 plaże (Zaraće i Dubovica) popatrzeć/ popływać ,
a potem do Vrboski i Jelsy ( po godzince na każde miasteczko) i wracając do Sućuraju kąpiel na plaży Veliki Pokrivenik
( tu trasa Hvar - Zarace - Dubovica - Vrboska - Jelsa - Pkrivenik ) Na koniec godzinka w Sućuraju :mrgreen:

No i dzień zleciał. :oczko_usmiech: A jak wyruszą z samego rana, to na powrocie mogą na chwilę wpaść do Humaca (bo po drodze), by poczuć klimat interioru.
majkik75
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 08.02.2022 09:11

Bravik napisał(a):
Habanero napisał(a):
Prom z Drvenik
pozdrav

No i dzień zleciał. :oczko_usmiech: A jak wyruszą z samego rana, to na powrocie mogą na chwilę wpaść do Humaca (bo po drodze), by poczuć klimat interioru.

A to dopiero program minimum :lol: W tym tempie to trzeba pamiętac o lekkim obuwiu. Bo ciężkimi butami deptać sobie po języku to będzie bolało :mrgreen:

pozdrawiam, Michał
Habanero
Mistrz Euro 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 08.02.2022 13:28

majkik75 napisał(a):
Bravik napisał(a):
Habanero napisał(a):
Prom z Drvenik
pozdrav

A to dopiero program minimum :lol: W tym tempie to trzeba pamiętac o lekkim obuwiu. Bo ciężkimi butami deptać sobie po języku to będzie bolało :mrgreen:

pozdrawiam, Michał

Program ułożony pod wymagającego :hut: :wink: z akcentem na zwiedzanie.
Podane są ramy czasowe, także można coś wyrzucić i zwiększyć czas na plażowanie 8)
No i trzeba oczywiście doliczyć czas przejazdu, ale to już łatwo z G.M.
BMC
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 08.02.2022 13:52

Dzięki Panowie za szybką i rzeczową odpowiedź
pozdrav
madlen82
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) madlen82 » 31.03.2022 10:13

Cześć,

W tym roku po raz 6 Chorwacja i po wertowaniu forum, czytaniu relacji padła decyzja, że tym razem na Hvar :D
Wyjazd planujemy na początku lipca tak aby załapać się na lawendowe pola :D

Od kilku dni czytam wątek i kilak relacji na raz :D i utwierdzam się w przekonaniu, że Hvar to dobry wybór.
Notuję namiary na piękne plaże, przydatne informacje, szczególne podziękowania dla maslinki - Jek relacje są nieocenioną kopalnią wiedzy...
I tak po wstępnym przewertowaniu wątku wstępnie wybór na miejsce kwaterunku padł na Vrboską
I mam pytanie do Was drodzy forumowicze - czy w okolicy miasteczka, na odległość spaceru, są jakieś przyjemne plaże ?(preferujemy żwirkowe raczej nie półki skalne)
Maslinka w swojej relacji wspominała o uvali Maslinica, która powinna być gdzieś w pobliżu ale nie mogę jej zlokalizować na gmap :( Uvala raczej mała, czy w pierwszej połowie lipca można się spodziewać tłumów czy powinno być raczej spokojnie?
A może polecicie inne plażyczki w okolicy Vrboskiej w odległości spaceru?

Plan mamy taki aby pozwiedzać plaże zarówno na północy (pokrivenik) jak i na południu wyspy (różne) ale priorytetem w wyborze miejscówki jest obecność plaży, zatoczek w odległości spaceru na leniwe dni kiedy nie będzie nam się chciało ruszać samochodu.
Bardzo zależy mi również aby w miejscu gdzie mieszkamy było gdzie pospacerować wieczorem, kilka konob do wyboru na pyszne kolacje, stąd raczej odrzuciłam południe wyspy , z tego co zdążyłam się zorientować nie ma tam raczej miasteczek ze starówką uliczkami w które można się zagłębić...chyba, że się myslę to proszę dajcie znać :D
Początkowo myslalam o Stari Grad - jest przepiękny na zdjęciach :D ale tam o sesnsowne plaże w pobliży chyba jeszcze trudniej...
Dodatkowym argumentem za Vrboską jest niedaleka odległość od Stari Grad - maslinka w swojej relacji wspomniała o połączeniach autobusowych i to byłoby dla nas idealne rozwiązanie na wieczorne wypady :D

Podsumowując, dajcie proszę znać czy w okolicy Vrboskiej znajdę jakieś plaże w odległości spaceru na leniwe dni, czy będzie gdzie pospacerować wieczorem, zjeść coś dobrego...

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, informacje co do innych lokalizacji, wertuję dopiero Hvarovy wątek i być może są w nim już odpowiedzi na moje pytania ale czas ucieka a ja bym chciała już zacząć konkretnie szukać kwatery.

z góry bardzo dziękuję :D
niuniek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 31.03.2022 10:51

Czytałaś relację Habanero? Tu jest kompendium wiedzy - plaze-na-hvarze-2019-t55458.html?hilit=habanero
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 390
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022