Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.01.2022 20:49

wiolek_lp napisał(a): więcej nic nie widziałam

Dużo nie straciłaś. :mrgreen: :wink:

Rodzinka cuuudo! :smo:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 30.01.2022 22:35

Mikromir napisał(a):Btw, od dziś mam zdjętą kwarantannę. :D Booster dał radę. :wink:


Ufff wolność :mrgreen: A my znowu udupieni :hut:
Milanowi wyszedł + mimo, że tydzień temu, gdy faktycznie był przeziębiony miał ujemmny, więc z automatu jesteśmy na kwarantannie do 15 lutego :evil:
Zobaczymy jutro czy nam zdejmą, bo szybko idzie, chłopaków testowaliśmy o 10, nie było nikogo w kolejce, wyniki po 17, my pojechaliśmy po 20, i przed nami tylko 2 auta...
Wariatkowo :?

Będzie dużo czasu na planowanie Hvaru, chociaż mam już na tyle sprawdzone miejsca, że nie wiem czy wiele nowego wpadnie :mrgreen:
KasiaWW
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 17.01.2018
Hvar na wakacje z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaWW » 30.01.2022 23:05

Witam
W wakacje chciałabym wybrać się z rodziną na Wyspę Hvar w związku z tym chciałam żeby ktoś mi polecił miejscowość dla dziecka w wieku 4 lat. Ważna jest dla mnie plaża nie ukrywam że zależy mi na płytkim wejściu do morza.
Czy w ogóle znajdę taka miejscowość na wyspie Hvar.
Może ktoś z Was był z dziećmi i może mi polecić jakąś miejscowość?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.01.2022 23:11

wiolek_lp napisał(a): A my znowu udupieni :hut:
(...)
Zobaczymy jutro czy nam zdejmą
(...)
Wariatkowo :?


Oj, to niefajne macie. :( Oby były minusy.
Ale chwila na oddech i planowanie wakacji zawsze się przyda. :wink:
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009
Re: Hvar na wakacje z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 31.01.2022 15:08

KasiaWW napisał(a):Witam
W wakacje chciałabym wybrać się z rodziną na Wyspę Hvar w związku z tym chciałam żeby ktoś mi polecił miejscowość dla dziecka w wieku 4 lat. Ważna jest dla mnie plaża nie ukrywam że zależy mi na płytkim wejściu do morza.
Czy w ogóle znajdę taka miejscowość na wyspie Hvar.
Może ktoś z Was był z dziećmi i może mi polecić jakąś miejscowość?
Z góry dziękuję za odpowiedź


W Jelsie jest piaszczysta plaża i z dużą płycizną. To plaża Grebisce.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Hvar na wakacje z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.02.2022 12:17

Basik_63 napisał(a):W Jelsie jest piaszczysta plaża i z dużą płycizną. To plaża Grebisce.
To jest plaża przy kempingu i z miasta jest do niej kawałek, poza tym jest paskudna tak samo jak Mina, która jest bliżej miasta.
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009
Re: Hvar na wakacje z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 02.02.2022 16:03

gusia-s napisał(a):
Basik_63 napisał(a):W Jelsie jest piaszczysta plaża i z dużą płycizną. To plaża Grebisce.
To jest plaża przy kempingu i z miasta jest do niej kawałek, poza tym jest paskudna tak samo jak Mina, która jest bliżej miasta.

Dlatego też ja za nią nie przepadam ale to jedna z niewielu która nadaje się dla dzieci ze względu chyba na piaszczyste dno.
Acha przypomniała mi się jeszcze plaża Soline w Vrbosce. Co prawda żwirkowa ale z łagodnym wejściem do morza. Bardzo okupowana przez rodziny z małymi dziećmi. I do jednej jak i do drugiej bez samochodu się nie obejdzie...
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 06.02.2022 22:39

Witajcie !!!
W tym roku planuję 1 dniowy wypad na Hvar.
Co polecacie zobaczyć jako takie perełki.
Ja wiem że na Hvarze można być i tydzień i całego nie zwiedzić ale plan jest na 1 dniową wycieczkę.
Prom z Drvenik
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki
pozdrav
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 06.02.2022 23:11

BMC napisał(a):Witajcie !!!
W tym roku planuję 1 dniowy wypad na Hvar.
Co polecacie zobaczyć jako takie perełki.
Ja wiem że na Hvarze można być i tydzień i całego nie zwiedzić ale plan jest na 1 dniową wycieczkę.
Prom z Drvenik
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki
pozdrav


W pierwszej kolejności miasto Stari Grad i Hvar. Najpierw z Sućuraju do Starego Gradu.
Ze Starego Gradu pojechać do Hvaru starą widokową drogą
Po zwiedzeniu obu miast (myślę że zejdzie Wam tam od 3-4 godz.) wracać z Hvaru nową drogą
i zatrzymać się na dwóch plażach, a w zasadzie trzech, bo w Zaraće są 2 plaże (Zaraće i Dubovica) popatrzeć/ popływać ,
a potem do Vrboski i Jelsy ( po godzince na każde miasteczko) i wracając do Sućuraju kąpiel na plaży Veliki Pokrivenik
( tu trasa Hvar - Zarace - Dubovica - Vrboska - Jelsa - Pkrivenik ) Na koniec godzinka w Sućuraju :mrgreen:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.02.2022 11:06

Habanero napisał(a):
BMC napisał(a):Witajcie !!!
W tym roku planuję 1 dniowy wypad na Hvar.
Co polecacie zobaczyć jako takie perełki.
Ja wiem że na Hvarze można być i tydzień i całego nie zwiedzić ale plan jest na 1 dniową wycieczkę.
Prom z Drvenik
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki
pozdrav


W pierwszej kolejności miasto Stari Grad i Hvar. Najpierw z Sućuraju do Starego Gradu.
Ze Starego Gradu pojechać do Hvaru starą widokową drogą
Po zwiedzeniu obu miast (myślę że zejdzie Wam tam od 3-4 godz.) wracać z Hvaru nową drogą
i zatrzymać się na dwóch plażach, a w zasadzie trzech, bo w Zaraće są 2 plaże (Zaraće i Dubovica) popatrzeć/ popływać ,
a potem do Vrboski i Jelsy ( po godzince na każde miasteczko) i wracając do Sućuraju kąpiel na plaży Veliki Pokrivenik
( tu trasa Hvar - Zarace - Dubovica - Vrboska - Jelsa - Pkrivenik ) Na koniec godzinka w Sućuraju :mrgreen:


No i dzień zleciał. :oczko_usmiech: A jak wyruszą z samego rana, to na powrocie mogą na chwilę wpaść do Humaca (bo po drodze), by poczuć klimat interioru.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 08.02.2022 08:11

Bravik napisał(a):
Habanero napisał(a):
BMC napisał(a):Witajcie !!!
W tym roku planuję 1 dniowy wypad na Hvar.
Co polecacie zobaczyć jako takie perełki.
Ja wiem że na Hvarze można być i tydzień i całego nie zwiedzić ale plan jest na 1 dniową wycieczkę.
Prom z Drvenik
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki
pozdrav


W pierwszej kolejności miasto Stari Grad i Hvar. Najpierw z Sućuraju do Starego Gradu.
Ze Starego Gradu pojechać do Hvaru starą widokową drogą
Po zwiedzeniu obu miast (myślę że zejdzie Wam tam od 3-4 godz.) wracać z Hvaru nową drogą
i zatrzymać się na dwóch plażach, a w zasadzie trzech, bo w Zaraće są 2 plaże (Zaraće i Dubovica) popatrzeć/ popływać ,
a potem do Vrboski i Jelsy ( po godzince na każde miasteczko) i wracając do Sućuraju kąpiel na plaży Veliki Pokrivenik
( tu trasa Hvar - Zarace - Dubovica - Vrboska - Jelsa - Pkrivenik ) Na koniec godzinka w Sućuraju :mrgreen:


No i dzień zleciał. :oczko_usmiech: A jak wyruszą z samego rana, to na powrocie mogą na chwilę wpaść do Humaca (bo po drodze), by poczuć klimat interioru.


A to dopiero program minimum :lol: W tym tempie to trzeba pamiętac o lekkim obuwiu. Bo ciężkimi butami deptać sobie po języku to będzie bolało :mrgreen:

pozdrawiam, Michał
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 08.02.2022 12:28

majkik75 napisał(a):
Bravik napisał(a):
Habanero napisał(a):
BMC napisał(a):Witajcie !!!
W tym roku planuję 1 dniowy wypad na Hvar.
Co polecacie zobaczyć jako takie perełki.
Ja wiem że na Hvarze można być i tydzień i całego nie zwiedzić ale plan jest na 1 dniową wycieczkę.
Prom z Drvenik
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki
pozdrav


W pierwszej kolejności miasto Stari Grad i Hvar. Najpierw z Sućuraju do Starego Gradu.
Ze Starego Gradu pojechać do Hvaru starą widokową drogą
Po zwiedzeniu obu miast (myślę że zejdzie Wam tam od 3-4 godz.) wracać z Hvaru nową drogą
i zatrzymać się na dwóch plażach, a w zasadzie trzech, bo w Zaraće są 2 plaże (Zaraće i Dubovica) popatrzeć/ popływać ,
a potem do Vrboski i Jelsy ( po godzince na każde miasteczko) i wracając do Sućuraju kąpiel na plaży Veliki Pokrivenik
( tu trasa Hvar - Zarace - Dubovica - Vrboska - Jelsa - Pkrivenik ) Na koniec godzinka w Sućuraju :mrgreen:


No i dzień zleciał. :oczko_usmiech: A jak wyruszą z samego rana, to na powrocie mogą na chwilę wpaść do Humaca (bo po drodze), by poczuć klimat interioru.


A to dopiero program minimum :lol: W tym tempie to trzeba pamiętac o lekkim obuwiu. Bo ciężkimi butami deptać sobie po języku to będzie bolało :mrgreen:

pozdrawiam, Michał


Program ułożony pod wymagającego :hut: :wink: z akcentem na zwiedzanie.
Podane są ramy czasowe, także można coś wyrzucić i zwiększyć czas na plażowanie 8)
No i trzeba oczywiście doliczyć czas przejazdu, ale to już łatwo z G.M.
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 08.02.2022 12:52

Dzięki Panowie za szybką i rzeczową odpowiedź
pozdrav
madlen82
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) madlen82 » 31.03.2022 09:13

Cześć,

W tym roku po raz 6 Chorwacja i po wertowaniu forum, czytaniu relacji padła decyzja, że tym razem na Hvar :D
Wyjazd planujemy na początku lipca tak aby załapać się na lawendowe pola :D

Od kilku dni czytam wątek i kilak relacji na raz :D i utwierdzam się w przekonaniu, że Hvar to dobry wybór.
Notuję namiary na piękne plaże, przydatne informacje, szczególne podziękowania dla maslinki - Jek relacje są nieocenioną kopalnią wiedzy...
I tak po wstępnym przewertowaniu wątku wstępnie wybór na miejsce kwaterunku padł na Vrboską
I mam pytanie do Was drodzy forumowicze - czy w okolicy miasteczka, na odległość spaceru, są jakieś przyjemne plaże ?(preferujemy żwirkowe raczej nie półki skalne)
Maslinka w swojej relacji wspominała o uvali Maslinica, która powinna być gdzieś w pobliżu ale nie mogę jej zlokalizować na gmap :( Uvala raczej mała, czy w pierwszej połowie lipca można się spodziewać tłumów czy powinno być raczej spokojnie?
A może polecicie inne plażyczki w okolicy Vrboskiej w odległości spaceru?

Plan mamy taki aby pozwiedzać plaże zarówno na północy (pokrivenik) jak i na południu wyspy (różne) ale priorytetem w wyborze miejscówki jest obecność plaży, zatoczek w odległości spaceru na leniwe dni kiedy nie będzie nam się chciało ruszać samochodu.
Bardzo zależy mi również aby w miejscu gdzie mieszkamy było gdzie pospacerować wieczorem, kilka konob do wyboru na pyszne kolacje, stąd raczej odrzuciłam południe wyspy , z tego co zdążyłam się zorientować nie ma tam raczej miasteczek ze starówką uliczkami w które można się zagłębić...chyba, że się myslę to proszę dajcie znać :D
Początkowo myslalam o Stari Grad - jest przepiękny na zdjęciach :D ale tam o sesnsowne plaże w pobliży chyba jeszcze trudniej...
Dodatkowym argumentem za Vrboską jest niedaleka odległość od Stari Grad - maslinka w swojej relacji wspomniała o połączeniach autobusowych i to byłoby dla nas idealne rozwiązanie na wieczorne wypady :D

Podsumowując, dajcie proszę znać czy w okolicy Vrboskiej znajdę jakieś plaże w odległości spaceru na leniwe dni, czy będzie gdzie pospacerować wieczorem, zjeść coś dobrego...

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, informacje co do innych lokalizacji, wertuję dopiero Hvarovy wątek i być może są w nim już odpowiedzi na moje pytania ale czas ucieka a ja bym chciała już zacząć konkretnie szukać kwatery.

z góry bardzo dziękuję :D
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 31.03.2022 09:51

Czytałaś relację Habanero? Tu jest kompendium wiedzy - plaze-na-hvarze-2019-t55458.html?hilit=habanero
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 390
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone